О внесении изменений в решение маслихата города Астаны от 20 июля 2017 года № 167/21-VI "О Порядке оказания социальной помощи отдельным категориям граждан города Нур-Султана в виде освобождения от оплаты за проезд на маршрутах городского пассажирского транспорта"
Решение маслихата города Нур-Султана от 10 марта 2021 года № 12/2-VII. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Нур-Султана 29 марта 2021 года № 1316
В соответствии с пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 6 мая 2020 года "О ветеранах", маслихат города Нур-Султана РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Астаны от 20 июля 2017 года № 167/21-VI "О Порядке оказания социальной помощи отдельным категориям граждан города Нур-Султана в виде освобождения от оплаты за проезд на маршрутах городского пассажирского транспорта" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1124, опубликовано 19 августа 2017 года в газетах "Астана ақшамы" и "Вечерняя Астана") следующие изменения:
преамбулу вышеуказанного решения изложить в новой редакции:
"В соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 55 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 16 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", подпунктом 3) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года "О статусе столицы Республики Казахстан", статьями 10, 11 Закона Республики Казахстан от 6 мая 2020 года "О ветеранах", маслихат города Нур-Султана РЕШИЛ:";
в Порядке оказания социальной помощи отдельным категориям граждан города Нур-Султана в виде освобождения от оплаты за проезд на маршрутах городского пассажирского транспорт (далее – Порядок), утвержденном вышеуказанным решением:
преамбулу Порядка изложить в новой редакции:
"Настоящий Порядок оказания социальной помощи отдельным категориям граждан города Нур-Султана в виде освобождения от оплаты за проезд на маршрутах городского пассажирского транспорта (далее – Порядок) разработан в соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 55 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 16 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", подпунктом 3) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года "О статусе столицы Республики Казахстан", статьями 10, 11 Закона Республики Казахстан от 6 мая 2020 года "О ветеранах".";
в пункте 4 слово "Астана" заменить словом "Нур-Султан";
пункт 5 изложить в новой редакции:

"Нұр-Сұлтан қаласы азаматтарының жекелеген санаттарына қалалық бағдарлардың жолаушылар көлігінде жол жүруге төлем төлеуден босату түрінде әлеуметтік көмек көрсету тәртібі туралы" Астана қаласы мәслихатының 2017 жылғы 20 шілдедегі № 167/21-VI шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының 2021 жылғы 10 наурыздағы № 12/2-VII шешімі. Нұр-Сұлтан қаласының Әділет департаментінде 2021 жылғы 29 наурызда № 1316 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңы 6-бабының 2-3-тармағына, "Ардагерлер туралы" 2020 жылғы 6 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Нұр-Сұлтан қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "Нұр-Сұлтан қаласы азаматтарының жекелеген санаттарына қалалық бағдарлардың жолаушылар көлігінде жол жүруге төлем төлеуден босату түрінде әлеуметтік көмек көрсету тәртібі туралы" Астана қаласы мәслихатының 2017 жылғы 20 шілдедегі № 167/21-VI шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1124 болып тіркелген, 2017 жылғы 19 тамыздағы "Астана ақшамы", "Вечерняя Астана" газеттерінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
жоғарыда көрсетілген шешімінің кіріспесі жаңа редакцияда жазылсын:
"2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 55-бабының 1-тармағының 5-тармақшасына, "Қазақстан Республикасында мүгедектердi әлеуметтiк қорғау туралы" 2005 жылғы 13 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабына, "Қазақстан Республикасы астанасының мәртебесі туралы" 2007 жылғы 21 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңы 8-бабының 3-тармақшасына, "Ардагерлер туралы" 2020 жылғы 6 мамырдағы Қазақстан Республикасы Заңының 10, 11-баптарына сәйкес Нұр-Сұлтан қаласының маслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:";
жоғарыда көрсетілген шешімімен бекітілген Нұр-Сұлтан қаласы азаматтарының жекелеген санаттарына қалалық бағдарлардың жолаушылар көлігінде жол жүруге төлем төлеуден босату түрінде әлеуметтік көмек көрсету тәртібінде (бұдан әрі – Тәртіп):
Тәртіптің кіріспесі жаңа редакцияда жазылсын:
"Осы Нұр-Сұлтан қаласы азаматтарының жекелеген санаттарына қалалық бағдарлардың жолаушылар көлігінде жол жүруге төлем төлеуден босату түрінде әлеуметтік көмек көрсету тәртібі (бұдан әрі - Тәртіп) Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексі 55-бабы 1-тармағының 5) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" 2005 жылғы 13 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабына, "Қазақстан Республикасы астанасының мәртебесі туралы" 2007 жылғы 21 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңы 8-бабының 3-тармақшасына, "Ардагерлер туралы" 2020 жылғы 6 мамырдағы Қазақстан Республикасы Заңының 10, 11-баптарына сәйкес әзірленді.";
4-тармақта орыс тіліндегі мәтінге өзгеріс енгізілді, мемлекеттік тілдегі мәтін өзгермейді;
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"5. Социальная помощь предоставляется следующим категориям граждан:
1) ветеранам Великой Отечественной войны, ветеранам боевых действий на территории других государств и ветеранам приравненным по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны;
2) пенсионерам по возрасту и выслуге лет, а также получателям государственных социальных пособий по возрасту и по случаю потери кормильца, достигшим пенсионного возраста;
3) многодетным матерям;
4) многодетным семьям;
5) инвалидам;
6) детям-инвалидам до восемнадцати лет, в том числе одному из родителей (законных представителей).";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Основанием для освобождения от оплаты проезда на маршрутах городского пассажирского транспорта является оригинал электронной именной карты.".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии маслихата
города Нур-Султана
А. Табулдина
Секретарь маслихата
города Нур-Султана
Е. Каналимов

"5. Әлеуметтік көмек азаматтардың мына санаттарына:
1) Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне, басқа мемлекеттердiң аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне, жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлерге;
2) жасы бойынша және еңбек сiңiрген жылдары бойынша зейнеткерлерге, сонымен қатар жасына байланысты және зейнеткерлік жасқа жеткен асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушыларға;
3) көп балалы аналарға;
4) көп балалы отбасыларға;
5) мүгедектерге;
6) он сегiз жасқа дейiнгi мүгедек балаларға, оның ішінде ата-анасының (заңды өкiлдерінің) біреуіне ұсынылады.";
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. Қалалық бағдарлардың жолаушылар көлігінде жол жүруге төлем төлеуден босату үшін электрондық атаулы картасының түпнұсқасы негіз болып табылады.".
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының сессия төрағасы А. Табулдина
Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының хатшысы Е. Каналимов