О бюджете города Астаны на 2022-2024 годы
Решение маслихата города Нур-Султана от 15 декабря 2021 года № 114/16-VII. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 декабря 2021 года № 25946.
Сноска. Заголовок – в редакции решения маслихата города Астаны от 22.09.2022 № 228/31-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2022 в соответствии с пунктом 11 настоящего решения .
Маслихат города Нур-Султана РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Астаны на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 805 893 094 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 527 142 534 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 17 056 321 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 25 172 000 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 236 522 239 тысяч тенге;
2) затраты – 813 169 913,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 29 756 919 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 39 608 976 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 9 852 057 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 19 195 808 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 19 195 808 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-56 229 546,6) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 56 229 546,6 тысяч тенге;
7) поступление займов – 32 167 656 тысяч тенге;
8) погашение займов – (- 39 215 371) тысяч тенге;
9) используемые остатки бюджетных средств – 63 277 261,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата города Астаны от 17.11.2022 № 264/34-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Предусмотреть на 2022 год бюджетные изъятия в республиканский бюджет в сумме 38 466 999 тысяч тенге.
3. Принять к сведению, что в соответствии с Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2022-2024 годы" с 1 января 2022 года установлены:
1) минимальный размер заработной платы – 60 000 тенге;
2) минимальный размер государственной базовой пенсионной выплаты – 19 450 тенге;
3) минимальный размер пенсии – 46 302 тенге;
4) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 3 063 тенге;
5) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 36 018 тенге;
6) месячный размер денежной компенсации на содержание жилища и оплату коммунальных услуг в сумме 3 739 тенге военнослужащим (кроме военнослужащих срочной службы) и сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы.

Астана қаласының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті туралы
Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының 2021 жылғы 15 желтоқсандағы № 114/16-VII шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 23 желтоқсанда № 25946 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі
Ескерту. Шешімнің тақырыбы жаңа редакцияда - Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының 22.09.2022 № 228/31-VII (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Нұр-Сұлтан қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Астана қаласының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кiрiстер – 805 893 094 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер бойынша – 527 142 534 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша – 17 056 321 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 25 172 000 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 236 522 239 мың теңге;
2) шығындар – 813 169 913,6 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 29 756 919 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттік кредиттер – 39 608 976 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 9 852 057 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 19 195 808 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 19 195 808 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-56 229 546,6) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 56 229 546,6 мың теңге;
7) қарыздар түсімдері – 32 167 656 мың теңге;
8) қарыздарды өтеу – (- 39 215 371) мың теңге;
9) бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 63 277 261,6 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Астана қаласы мәслихатының 17.11.2022 № 264/34-VII (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2022 жылға республикалық бюджетке бюджеттік алу 38 466 999 мың теңге сомасында қарастырылсын.
3. 2022-2024 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшерi – 60 000 теңге;
2) мемлекеттiк базалық зейнетақы төлемiнiң ең төмен мөлшерi – 19 450 теңге;
3) зейнетақының ең төмен мөлшерi – 46 302 теңге;
4) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 3 063 теңге;
5) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 36 018 теңге;
6) әскери қызметшілерге (мерзiмдi қызметтегі әскери қызметшілерден басқа) және арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызметтің қызметкерлеріне тұрғынжайды күтіп-ұстауға және коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге ақшалай өтемақының айлық мөлшерi 3 739 теңге сомасында болып белгіленгендігі мәліметке алынсын.

С 1 апреля 2022 года установлены:
1) минимальный размер государственной базовой пенсионной выплаты – 20 191 тенге;
2) минимальный размер пенсии – 48 032 тенге;
3) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат – 3 180 тенге;
4) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 37 389 тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения маслихата города Нур-Султана от 25.05.2022 № 177/25-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Астаны на 2022 год в сумме 5 991 123 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения маслихата города Астаны от 17.11.2022 № 264/34-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
5. Утвердить перечень бюджетных программ развития бюджета города Астаны на 2022 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, согласно приложению 4.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения маслихата города Астаны от 22.09.2022 № 228/31-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
6. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города Астаны на 2022 год, согласно приложению 5.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения маслихата города Астаны от 22.09.2022 № 228/31-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
7. Утвердить перечень бюджетных программ района "Алматы" города Астаны на 2022-2024 годы согласно приложениям 6,7,8.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения маслихата города Астаны от 22.09.2022 № 228/31-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
8. Утвердить перечень бюджетных программ района "Байқоңыр" города Астаны на 2022-2024 годы согласно приложениям 9,10,11.
Сноска. Пункт 8 - в редакции решения маслихата города Астаны от 22.09.2022 № 228/31-VII (вводится в действие с 01.01.2022).

2022 жылғы 1 сәуірден бастап:
1) мемлекеттiк базалық зейнетақы төлемiнiң ең төмен мөлшерi – 20 191 теңге;
2) зейнетақының ең төмен мөлшерi – 48 032 теңге;
3) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 3 180 теңге;
4) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 37 389 теңге болып белгіленді.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының 25.05.2022 № 177/25-VII (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. Астана қаласының жергілікті атқарушы органының 2022 жылға арналған резерві 5 991 123 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Астана қаласы мәслихатының 17.11.2022 № 264/34-VII (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 4-қосымшаға сәйкес бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын құруға немесе ұлғайтуға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөлумен Астана қаласының 2022 жылға арналған бюджетінің бюджеттік даму бағдарламалар тізбесі бекітілсін.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының 22.09.2022 № 228/31-VII (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. 5-қосымшаға сәйкес Астана қаласының 2022 жылға арналған бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі бекітілсін.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының 22.09.2022 № 228/31-VII (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. 6, 7, 8-қосымшаларға сәйкес Астана қаласының "Алматы" ауданының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының 22.09.2022 № 228/31-VII (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. 9, 10, 11-қосымшаларға сәйкес Астана қаласының "Байқоңыр" ауданының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының 22.09.2022 № 228/31-VII (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

9. Утвердить перечень бюджетных программ района "Есиль" города Астаны на 2022-2024 годы согласно приложениям 12,13,14.
Сноска. Пункт 9 - в редакции решения маслихата города Астаны от 22.09.2022 № 228/31-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
10. Утвердить перечень бюджетных программ района "Сарыарка" города Астаны на 2022-2024 годы согласно приложениям 15,16,17.
Сноска. Пункт 10 - в редакции решения маслихата города Астаны от 22.09.2022 № 228/31-VII (вводится в действие с 01.01.2022).

9. 12, 13, 14-қосымшаларға сәйкес Астана қаласының "Есіл" ауданының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының 22.09.2022 № 228/31-VII (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. 15, 16, 17-қосымшаларға сәйкес Астана қаласының "Сарыарқа" ауданының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының 22.09.2022 № 228/31-VII (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года и подлежит официальному опубликованию.
Секретарь маслихата города Нур-Султана Е. Каналимов
Приложение 1 к решению
маслихата города Нур-Султана
от 15 декабря 2021 года № 114/16-VII
Бюджет города Астаны на 2022 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения маслихата города Астаны от 17.11.2022 № 264/34-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
Категория
Сумма тыс.тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

11. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Нұр-Сұлтан қаласы
мәслихатның хатшысы
Е. Каналимов
Нұр-Сұлтан қаласы
мәслихатының
2021 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 114/16-VII шешіміне
1-қосымша
Астана қаласының 2022 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Астана қаласы мәслихатының 17.11.2022 № 264/34-VII (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сомасы мың тенге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
1. Кірістер

813 169 913,6
01
Государственные услуги общего характера
21 391 455,0
111
Аппарат маслихата города республиканского значения, столицы
377 820,0
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата города республиканского значения, столицы
377 425,0
003
Капитальные расходы государственного органа
395,0
121
Аппарат акима города республиканского значения, столицы
2 141 155,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима города республиканского значения, столицы
2 111 115,0
003
Капитальные расходы государственного органа
30 040,0
123
Аппарат акима района в городе
2 557 375,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе
2 519 189,0
022
Капитальные расходы государственного органа
38 186,0
332
Управление активов и государственных закупок города республиканского значения, столицы
10 618 758,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области коммунального имущества и государственных закупок на местном уровне
599 961,0
003
Капитальные расходы государственного органа
4 575,0
005
Приобретение имущества в коммунальную собственность
3 932 296,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
6 058 409,0
011
Учет, хранение, оценка и реализация имущества, поступившего в коммунальную собственность
23 517,0
337
Управление контроля и качества городской среды города республиканского значения, столицы
2 017 474,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере сельского хозяйства, труда, государственного архитектурно-строительного контроля, контроля за использованием и охраной земель на местном уровне
588 053,0
003
Капитальные расходы государственного органа
2 403,0
005
Услуги по организации взаимодействия населения с государственными органами, коммунальными предприятиями и организациями по вопросам обеспечения жизнедеятельности и безопасности населения
1 371 032,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
55 986,0
343
Управление топливно-энергетического комплекса и коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
437 494,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и коммунального хозяйства
436 213,0
003
Капитальные расходы государственного органа
1 281,0
344
Управление архитектуры, градостроительства и земельных отношений города республиканского значения, столицы
591 883,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере архитектуры, градостроительства в области регулирования земельных отношений на местном уровне
564 039,0
005
Капитальные расходы государственного органа

813 169 913,6
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер
21 391 455,0
111
Республикалық маңызы бар қала, астана мәслихатының аппараты
377 820,0
001
Республикалық маңызы бар қала, астана мәслихатының қызметін қамтамасыз ету
377 425,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
395,0
121
Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің аппараты
2 141 155,0
001
Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің қызметін қамтамасыз ету
2 111 115,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
30 040,0
123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
2 557 375,0
001
Қаладағы аудан әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
2 519 189,0
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
38 186,0
332
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың активтер және мемлекеттік сатып алу басқармасы
10 618 758,0
001
Жергілікті деңгейде коммуналдық мүлікті және мемлекеттік сатып алу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
599 961,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 575,0
005
Коммуналдық меншікке мүлікті сатып алу
3 932 296,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
6 058 409,0
011
Коммуналдық меншікке түскен мүлікті есепке алу, сақтау, бағалау және сату
23 517,0
337
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық орта сапасы және бақылау басқармасы
2 017 474,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы, еңбек, мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау, жерлердің пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
588 053,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 403,0
005
Халықтың тыныс-тіршілігін қамтамасыз ету және қауіпсіздік мәселелері жөнінде халықтың мемлекеттік органдармен, коммуналдық кәсіпорындармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасауын ұйымдастыру жөніндегі қызметтер
1 371 032,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
55 986,0
343
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың отын-энергетикалық кешені және коммуналдық шаруашылық басқармасы
437 494,0
001
Жергiлiктi деңгейде энергетика және коммуналдық шаруашылық салаларындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
436 213,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 281,0
344
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың сәулет, қала құрылысы және жер қатынастары басқармасы
591 883,0
001
Жергілікті деңгейде сәулет, қала құрылысы, жер қатынастарын реттеу салаларындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
564 039,0
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары

27 336,0
021
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
220 726,0
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
11 010 391,0
027
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
4 357,0
029
Методическая работа
864 875,0
034
Дошкольное воспитание и обучение
31 123 322,0
038
Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
2 373 078,0
040
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
67 019 100,0
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
2 515 009,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3 120 993,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
17 807 712,0
028
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
17 806 799,0
037
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
913,0
381
Управление физической культуры и спорта города республиканского значения, столицы
10 229 182,0
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
10 229 182,0
05
Здравоохранение
22 278 563,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
22 093 370,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
482 366,0
006
Услуги по охране материнства и детства
669 314,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
105 000,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
125 953,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
18,0
017
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
1 231 286,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
127 096,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
4 039 793,0
029
Базы специального медицинского снабжения города республиканского значения, столицы

27 336,0
021
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
220 726,0
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
11 010 391,0
027
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
4 357,0
029
Әдістемелік жұмыс
864 875,0
034
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту
31 123 322,0
038
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау
2 373 078,0
040
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға
67 019 100,0
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
2 515 009,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
3 120 993,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
17 807 712,0
028
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
17 806 799,0
037
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
913,0
381
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт басқармасы
10 229 182,0
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
10 229 182,0
05
Денсаулық сақтау
22 278 563,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
22 093 370,0
001
Жергілікті денгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
482 366,0
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
669 314,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
105 000,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
125 953,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
18,0
017
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
1 231 286,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
127 096,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
4 039 793,0
029
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың арнайы медициналық жабдықтау базалары

208 504,0
030
Капитальные расходы государственного органа
1 229,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
11 066 429,0
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи, включающий медицинскую помощь субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
471 394,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов города республиканского значения, столицы
2 880 691,0
052
Капитальные расходы, направленные на предупреждение распространения коронавирусной инфекции COVID-19
684 297,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
185 193,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
185 193,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
27 232 272,0
333
Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы
25 003 910,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения на местном уровне
605 875,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 383 586,0
003
Программа занятости
3 720 858,0
004
Государственная адресная социальная помощь
2 309 135,0
006
Реализация мероприятий по социальной защите населения
574 143,0
007
Оказание жилищной помощи
20 000,0
008
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
5 198 944,0
009
Социальная поддержка инвалидов
1 475 789,0
013
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
18 700,0
015
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами, предоставление социальных услуг индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху в соотвествии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
2 435 277,0
016
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
268 034,0
018
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов и детей-инвалидов в центрах социального обслуживания и на дому
680 531,0
019
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
944 566,0
020
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

208 504,0
030
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 229,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
11 066 429,0
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмегін қамтитын қосымша медициналық көмектің көлемін көрсету, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
471 394,0
041
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
2 880 691,0
052
COVID-19 коронавирустық инфекциясының таралуының алдын алуға бағытталған күрделі шығыстар
684 297,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
185 193,0
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
185 193,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
27 232 272,0
333
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы
25 003 910,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
605 875,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 383 586,0
003
Жұмыспен қамту бағдарламасы
3 720 858,0
004
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
2 309 135,0
006
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
574 143,0
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
20 000,0
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
5 198 944,0
009
Мүгедектерді әлеуметтік қолдау
1 475 789,0
013
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
18 700,0
015
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
2 435 277,0
016
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарды әлеуметтік бейімдеу
268 034,0
018
Қарттарға, мүгедектерге және мүгедек балаларға әлеуметтік қызмет көрсету орталығында және үйде арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
680 531,0
019
Үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
944 566,0
020
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

2 192 153,0
336
Управление охраны окружающей среды и природопользования города республиканского значения, столицы
54 690,0
020
Обеспечение проведения путевых работ на судоходном участке реки Есиль в пределах административно-территориальной границы города Нур-Султана
54 690,0
13
Прочие
34 931 168,0
310
Управление цифровизации и государственных услуг города республиканского значения, столицы
7 130 812,0
005
Услуги по обеспечению развития инновационной деятельности
3 756 500,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
3 374 312,0
334
Управление по инвестициям и развитию предпринимательства города республиканского значения, столицы
8 287 756,0
001
Услуги по реализации государственной политики по обеспечению устойчивого роста конкурентоспособности и повышению имиджа города республиканского значения, столицы и в области развития предпринимательства и промышленности
406 805,0
003
Поддержка предпринимательской деятельности
10 000,0
004
Капитальные расходы государственного органа
1 685,0
005
Услуги по обеспечению развития инвестиционной деятельности города республиканского значения, столицы
744 021,0
015
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
576 554,0
017
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
5 772 202,0
018
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса – 2025"
356 489,0
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
45 000,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
375 000,0
343
Управление топливно-энергетического комплекса и коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
2 582 326,0
052
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
2 050 655,0
071
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
531 671,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
5 991 123,0
013
Резерв местного исполнительного органа города республиканского значения, столицы
5 991 123,0
357
Управление экономики и бюджетного планирования города республиканского значения, столицы

2 192 153,0
336
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану басқармасы
54 690,0
020
Нұр-Сұлтан қаласының әкімшілік-аумақтық шекарасы шегінде Есіл өзенінің кеме қатынасы учаскесінде су жолы жұмыстарын жүргізуді қамтамасыз ету
54 690,0
13
Басқалар
34 931 168,0
310
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың цифрландыру және мемлекеттік қызметтер басқармасы
7 130 812,0
005
Инновациялық қызметтерін дамытуды камтамасыз ету жөніндегі қызметтер
3 756 500,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
3 374 312,0
334
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың инвестициялар және кәсіпкерлікті дамыту басқармасы
8 287 756,0
001
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бәсекеге қабілеттілігінің тұрақты өсуін қамтамасыз ету және имиджін арттыру бойынша және кәсіпкерлік және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
406 805,0
003
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
10 000,0
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 685,0
005
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың инвестициялық қызметтерін дамытуды камтамасыз ету жөніндегі қызметтер
744 021,0
015
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
576 554,0
017
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялау
5 772 202,0
018
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
356 489,0
082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
45 000,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
375 000,0
343
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың отын-энергетикалық кешені және коммуналдық шаруашылық басқармасы
2 582 326,0
052
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
2 050 655,0
071
Қалалардың шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамыту
531 671,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
5 991 123,0
013
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының резервi
5 991 123,0
357
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы

9 890,0
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
9 890,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
6 181 617,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
6 181 617,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
4 452 050,0
048
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
1 824 209,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
2 627 841,0
381
Управление физической культуры и спорта города республиканского значения, столицы
295 594,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
295 594,0
14
Обслуживание долга
3 924 000,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
3 924 000,0
005
Обслуживание долга местных исполнительных органов
3 915 984,0
018
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
8 016,0
15
Трансферты
65 800 588,2
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
65 800 588,2
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
453 554,0
007
Бюджетные изъятия
38 466 999,0
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
16 541 618,0
052
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году, разрешенных доиспользовать по решению Правительства Республики Казахстан
1 190 165,7
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
9 148 251,5
III. Чистое бюджетное кредитование
29 756 919,0
Бюджетные кредиты
39 608 976,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
32 800 000,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
31 000 000,0
050
Бюджетное кредитование на строительство кредитного жилья в рамках Государственной программы жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер" на 2020-2025 годы
31 000 000,0
383
Управление жилья и жилищной инспекции города республиканского значения, столицы

9 890,0
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
9 890,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
6 181 617,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
6 181 617,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
4 452 050,0
048
Қалалардың шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамыту
1 824 209,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
2 627 841,0
381
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт басқармасы
295 594,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
295 594,0
14
Борышқа қызмет көрсету
3 924 000,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
3 924 000,0
005
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
3 915 984,0
018
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
8 016,0
15
Трансферттер
65 800 588,2
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
65 800 588,2
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
453 554,0
007
Бюджеттік алып коюлар
38 466 999,0
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
16 541 618,0
052
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша толық пайдалануға рұқсат етілген, өткен қаржы жылында бөлінген, пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы даму трансферттерінің сомасын қайтару
1 190 165,7
053
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
9 148 251,5
III. Таза бюджеттік кредиттеу
29 756 919,0
Бюджеттік кредиттер
39 608 976,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
32 800 000,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
31 000 000,0
050
Тұрғын үй-коммуналдық дамудың 2020-2025 жылдарға арналған "Нұрлы жер" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттік тұрғын үй салуға бюджеттік кредит беру
31 000 000,0
383
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Тұрғын үй және тұрғын үй инспекциясы басқармасы

657 370,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
16 622 608,0
335
Управление транспорта и развития дорожно-транспортной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
3 677 719,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
3 677 719,0
352
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
12 944 889,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения охраны общественного порядка и безопасности на территории города республиканского значения, столицы
11 912 397,0
003
Поощрение граждан, участвующих в охране общественного порядка
14 458,0
004
Услуги по профилактике наркомании и наркобизнеса в городе Нур-Султане
18 034,0
007
Капитальные расходы государственного органа
1 000 000,0
04
Образование
109 991 983,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
577 356,0
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров
200 565,0
043
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
299 458,0
044
Оказание социальной поддержки обучающимся по программам технического и профессионального, послесреднего образования
77 333,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
93 918 105,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
476 444,0
003
Общеобразовательное обучение
14 451 834,0
004
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
1 731 602,0
005
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
1 793 254,0
007
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных организаций образования города республиканского значения, столицы
2 251 607,0
008
Дополнительное образование для детей
5 622 185,0
009
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов масштаба города республиканского значения, столицы
89 023,0
011
Капитальные расходы государственного органа
2 022,0
013
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
138 950,0
014
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
656 123,0
019
Присуждение грантов государственным учреждениям образования города республиканского значения, столицы за высокие показатели работы
27 336,0
021
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей

657 370,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
16 622 608,0
335
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың көлік және жол-көлік инфрақұрылымын дамыту басқармасы
3 677 719,0
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
3 677 719,0
352
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
12 944 889,0
001
Республикалық маңызы бар қала, астана аумағында қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздікті сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер қамтамасыз ету
11 912 397,0
003
Қоғамдық тәртіпті қорғауға қатысатын азаматтарды көтермелеу
14 458,0
004
Нұр-Сұлтан қаласында нашақорлықтың және есірткі бизнесінің алдын алу жөніндегі қызметтер
18 034,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 000 000,0
04
Білім беру
109 991 983,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
577 356,0
003
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
200 565,0
043
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
299 458,0
044
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру бағдарламалары бойынша оқитындарға әлеуметтік қолдау көрсету
77 333,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
93 918 105,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
476 444,0
003
Жалпы білім беру
14 451 834,0
004
Арнаулы білім беру бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
1 731 602,0
005
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
1 793 254,0
007
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру ұйымдар үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізу
2 251 607,0
008
Балаларға қосымша білім беру
5 622 185,0
009
Республикалық маңызы бар қала, астана ауқымындағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткізу
89 023,0
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 022,0
013
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
138 950,0
014
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
656 123,0
019
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелеріне жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін гранттар беру
27 336,0
021
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері

336
Управление охраны окружающей среды и природопользования города республиканского значения, столицы
005
Развитие объектов охраны окружающей среды
12
Транспорт и коммуникации
335
Управление транспорта и развития дорожно-транспортной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
003
Развитие транспортной инфраструктуры
011
Строительство и реконструкция технических средств регулирования дорожного движения
015
Увеличение уставного капитала юридических лиц для реализации проекта "Новая транспортная система"
13
Прочие
332
Управление активов и государственных закупок города республиканского значения, столицы
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
334
Управление по инвестициям и развитию предпринимательства города республиканского значения, столицы
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
335
Управление транспорта и развития дорожно-транспортной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
336
Управление охраны окружающей среды и природопользования города республиканского значения, столицы
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
343
Управление топливно-энергетического комплекса и коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы

336
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану басқармасы
005
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
12
Көлік және коммуникация
335
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың көлік және жол-көлік инфрақұрылымын дамыту басқармасы
003
Көлік инфрақұрылымын дамыту
011
Жол жүрiсiн реттеудiң техникалық құралдарын салу және реконструкциялау
015
"Жаңа көлік жүйесі" жобасын іске асыру үшін заңды тұлғалардың жарғылық капиталын ұлғайту
13
Басқалар
332
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың активтер және мемлекеттік сатып алу басқармасы
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
334
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың инвестициялар және кәсіпкерлікті дамыту басқармасы
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
335
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың көлік және жол-көлік инфрақұрылымын дамыту басқармасы
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
336
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану басқармасы
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
343
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың отын-энергетикалық кешені және коммуналдық шаруашылық басқармасы

383
Управление жилья и жилищной инспекции города республиканского значения, столицы
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
Приложение 5
к решению маслихата
города Нур-Султана
от 15 декабря 2021 года № 114/16-VII
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города Астаны на 2022 год
Сноска. Заголовок - в редакции решения маслихата города Астаны от 22.09.2022 № 228/31-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Услуги по охране материнства и детства
Пропаганда здорового образа жизни
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Приложение 6 к решению
маслихата города Нур-Султана
от 15 декабря 2021 года № 114/16-VII
Перечень бюджетных программ района "Алматы" города Астаны на 2022 год

383
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Тұрғын үй және тұрғын үй инспекциясы басқармасы
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
Нұр-Сұлтан қаласы
мәслихатының
2021 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 114/16 -VІІ шешіміне
5-қосымша
Астана қаласының 2022 жылға арналған бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Ескерту. 5-қосымшаның тақырыбы жаңа редакцияда - Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының 22.09.2022 № 228/31-VII (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Саламатты өмір салтын насихаттау
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Нұр-Сұлтан қаласы
мәслихатының
2021 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 114/16-VII шешіміне
6-қосымша
2022 жылға арналған Астана қаласының "Алматы" ауданының бюджеттік бағдарламаларының тізімі