О городском бюджете на 2022-2024 годы
Решение маслихата города Косшы Акмолинской области от 23 декабря 2021 года № 35/9-7. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 30 декабря 2021 года № 8501.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат города Косшы РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2022 – 2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 306 906,4 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 776 560,8 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 54 059,6 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 19 379,6 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 8 456 906,4 тысяч тенге;
2) затраты – 9 418 691,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование –0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 111 785,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 111 785,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата города Косшы Акмолинской области от 06.12.2022 № 121/24-7 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Учесть, что в городском бюджете на 2022 год предусмотрены целевые трансферты из республиканского бюджета согласно приложению 4.

2022-2024 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Ақмола облысы Қосшы қаласы мәслихатының 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 35/9-7 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 30 желтоқсанда № 8501 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес Қосшы қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022–2024 жылдарға арналған қалалық бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 306 906,4 мың теңге;
салықтық түсімдер – 776 560,8 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 54 059,6 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 19 379,6 мың теңге;
трансферттер түсімі – 8 456 906,4 мың теңге;
2) шығындар – 9 418 691,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 111 785,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 111 785,4 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Қосшы қаласы мәслихатының 06.12.2022 № 121/24-7 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2022 жылға арналған қалалық бюджетте 4-қосымшаға сәйкес республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.

3. Учесть, что в городском бюджете на 2022 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета согласно приложению 5.
4. Учесть, что в городском бюджете на 2022 год предусмотрены целевые трансферты из Национального фонда Республики Казахстан согласно приложению 6.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2022 год в сумме 10 800,0 тысяч тенге.
6. Утвердить перечень бюджетных программ развития городского бюджета на 2022 год согласно приложению 7.

3. 2022 жылға арналған қалалық бюджетте 5-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
4. 2022 жылға арналған қалалық бюджетте 6-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
5. Қаланың жергілікті атқарушы органының 2022 жылға арналған резерві 10 800,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. 2022 жылға арналған қалалық бюджеттің дамуына арналған бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 7-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

4 835,1
Отдел занятости и социальных программ города Косшы
163 916,9
На выплату государственной адресной социальной помощи
45 181,5
На размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
11 019,0
На обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
21 111,4
На развитие продуктивной занятости
86 142,0
На повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения
463,0
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Косшы
3 400 000,0
Капитальный ремонт внутрипоселковых дорог с подъездной дороги в городе Косшы
3 400 000,0
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта города Косшы
8 648,2
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
8 648,2
Аппарат маслихата города Косшы
206,2
На повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов
206,2
Приложение 5 к решению
городского маслихата
от 23 декабря 2021 года
№ 35/9-7
Целевые трансферты и бюджетные кредиты из областного бюджета бюджету города Косшы на 2022 год
Сноска. Приложение 5 - в редакции решения маслихата города Косшы Акмолинской области от 06.12.2022 № 121/24-7 (вводится в действие с 01.01.2022).
Наименование
Сумма тысяч тенге
1
2
Всего
2 479 300,0
Целевые текущие трансферты
2 145 722,0
в том числе:
На содержание исполнительных органов города Косшы
580 100,0
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
1 154,0
На оплату труда государственных служащих
25 828,0
Отдел занятости и социальных программ города Косшы
24 786,2
На обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью
9 422,9
На реализацию краткосрочного профессионального обучения
2 649,0
На обеспечение льготного проезда
2 826,0
На внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в Центрах занятости населения
1 804,0
На размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
3 296,0
На развитие продуктивной занятости по проекту "Контракт поколений"
460,0
На развитие продуктивной занятости по проекту "Первое рабочее место"
735,0
На оказание единовременной социальной помощи ветеранам Афганской войны к празднованию Дня вывода советских войск из Афганистана

4 835,1
Қосшы қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
163 916,9
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
45 181,5
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
11 019,0
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
21 111,4
Нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға
86 142,0
Мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелер, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдары, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге
463,0
Қосшы қаласының жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 400 000,0
Қосшы қаласының кіреберіс жолымен кентішілік жолдарын күрделі жөндеу
3 400 000,0
Қосшы қаласының ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі
8 648,2
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
8 648,2
Қосшы қаласының мәслихат аппараты
206,2
Мәслихат депутаттары қызметінінің тиімділігін арттыруға
206,2
Қалалық мәслихатының
2021 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 35/9-7 шешіміне
5-қосымша
2022 жылға арналған Қосшы қаласының бюджетiне облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Қосшы қаласы мәслихатының 06.12.2022 № 121/24-7 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома мың теңге
1
2
Барлығы
2 479 300,0
Ағымдағы нысаналы трансферттер
2 145 722,0
оның iшiнде:
Қосшы қаласының атқарушы органдарын ұстауға
580 100,0
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
1 154,0
Мемлекеттік қызметшілердің еңбекақы төлеміне
25 828,0
Қосшы қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
24 786,2
Мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
9 422,9
Қыска мерзімдік кәсіби оқытуды
2 649,0
Жеңілдікпен жол жүруді қамтамасыз етуге
2 826,0
Халықты жұмыспен қамту орталықтарында әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді еңгізуге
1 804,0
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
3 296,0
Нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға "Ұрпақтар келісімшарты"
460,0
Нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға "Алғашқы жұмыс орны" жобасы
735,0
Ауғанстаннан кеңес әскерлерін шығару күнін мерекелеуге Ауған соғысының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмек толеуге

153,2
На единовременную социальную помощь ветеранам боевых действий на территории других государств к празднованию Дня Победы в Великой отечественной войне
306,3
На внедрение единой информационной площадки модуля планирования бюджета
750,0
На субсидии по возмещению расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и кандасов
1 383,8
На выплату единовременной материальной помощи ко Дню Победы в Великой Отечественной войне
1 000,0
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта города Косшы
12 200,0
На приобретение микроавтобуса ГАЗ А65R35 для Косшынского Дома культуры
12 200,0
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции города Косшы
702 926,4
Обустройство скверов, город Косшы
30 000,0
Установка комплексных площадок – детские со спортивным инвентарем в городе Косшы
18 488,9
Установка 2-х детских площадок в городе Косшы
28 593,6
Установка контейнерных площадок, город Косшы
29 120,0
Текущий ремонт центральной котельной в городе Косшы
150 000,0
Текущий ремонт сетей электроснабжения ЖМ "Лесная поляна" города Косшы
21 668,1
Текущий ремонт сетей электроснабжения в городе Косшы Акмолинской области, 1 пусковой комплекс
7 504,0
Техническое обслуживание электроснабжения в городе Косшы
5 928,6
Установка дополнительных детских площадок в городе Косшы (7 площадок)
53 511,2
Текущий ремонт канализационной насосной станции в городе Косшы Акмолинской области
85 847,3
Текущий ремонт сетей водоотведения города Косшы Акмолинской области
17 360,0
На подготовку к отопительному сезону на 2022-2023 годы теплоснабжающим предприятиям (приобретение угля)
159 928,7
Приобретение котлоагрегатов для котельной города Косшы
45 248,0
Приобретение блочно-модульной котельной города Косшы
49 728,0
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Косшы
742 112,0
Зимнее содержание – уборка снега, город Косшы
150 000,0
Средний ремонт ул. Республика города Косшы
309 752,2
Отсыпка и грейдирование дорог улиц города Косшы
100 000,0
Текущее содержание улиц и внутриквартальных территорий города Косшы
100 000,0
Текущий ремонт внутриквартальных проездов ЖМ "Лесная поляна" города Косшы
50 000,0
Устройство водопропускных лотков в ЖМ "Лесная поляна" города Косшы
32 359,8
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства города Косшы
56 615,4
На разработку генеральных планов с проектом детальной планировки, схем развития и застройки
56 615,4
Трансферты на развитие
233 578,0
в том числе:
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции города Косшы
7 000,0
Разработка ПСД на строительство сетей электроснабжения города Косшы (4 очередь)
7 000,0
Отдел строительства города Косшы

153,2
Ұлы Отан соғысындағы Жеңіс Күніне орай басқа мемлекеттер аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмекке
306,3
Бюджетті жоспарлау модулінің бірыңғай ақпараттық алаңын енгізуге
750,0
Қоныс аударушылар мен қандастар үшін тұрғын үйді жалдау (жалға алу) бойынша демеу-қаржы шығындарын өтеуге
1 383,8
Ұлы Отан соғысындағы Жеңіс күніне орай біржолғы материалдық көмек төлеуге
1 000,0
Қосшы қаласының ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі
12 200,0
Қосшы мәдениет ұйымы үшін ГАЗ А65R35 микроавтобусты сатып алуға
12 200,0
Қосшы қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
702 926,4
Қосшы қаласы, скверлерді жайластыру
30 000,0
Қосшы қаласында спорттық құрал-жабдықтары бар балаларға арналған кешенді алаңдарды орнату
18 488,9
Қосшы қаласында 2 балалар алаңын орнату
28 593,6
Қосшы қаласы, контейнерлік алаңдарды орнату
29 120,0
Қосшы қаласындағы орталық қазандықты ағымдағы жөндеу
150 000,0
Қосшы қаласы "Лесная поляна" тұрғын алабын электрмен жабдықтау желілерін ағымдағы жөндеу
21 668,1
Ақмола облысы Қосшы қаласы электрмен жабдықтау желілерін ағымдағы жөндеу 1 пуск кешені
7 504,0
Қосшы қаласында электрмен қамтуды техникалық қызмет көрсету
5 928,6
Қосшы қаласында қосымша балалар алаңын орнату (7 алаң)
53 511,2
Ақмола облысының Қосшы қаласында кәріздік сорғыш станциясын ағымдағы жөндеу
85 847,3
Ақмола облысының Қосшы қаласында суды бұру желілерін ағымдағы жөндеу
17 360,0
Жылумен жабдықтайтын кәсіпорындардың 2022-2023 жылдарға жылу беру мезгіліне дайындалуға (көмір сатып алу)
159 928,7
Қосшы қаласының қазандығы үшін қазандық агрегаттарын сатып алу
45 248,0
Қосшы қаласының блок-модульді қазандығын сатып алу
49 728,0
Қосшы қаласының жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
742 112,0
Қосшы қаласы, қысқы күтіп ұстау - қарды тазалау
150 000,0
Қосшы қаласының Республика көшесін орташа жөндеу
309 752,2
Қосшы қаласы көшелерінің жолдарын себу мен тегістеу
100 000,0
Қосшы қ. көшелері мен орамішілік аумақтарды ағымдағы ұстау
100 000,0
Қосшы қаласында "Лесная Поляна" тұрғын алабын ішкі кварталдық өту жолдарын ағымдағы жөндеу
50 000,0
Қосшы қаласында "Лесная Поляна" тұрғын алабын су өткізу науаларын орнату
32 359,8
Қосшы қаласының жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
56 615,4
Егжей-тегжейлі жоспарлау жобасымен бас жоспарларды, даму және құрылыс салу схемаларын әзірлеуге
56 615,4
Дамытуға трансферттер
233 578,0
оның iшiнде:
Қосшы қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
7 000,0
Қосшы қаласында электрмен қамту желілерінің құрылысына ЖСҚ әзірлеу (4 кезек)
7 000,0
Қосшы қаласының құрылыс бөлімі

226 578,0
Многоквартирный жилой комплекс, расположенный Акмолинская область, город Косшы, учетный квартал 018, земельный участок 1160. Генеральный план. Корректировка.
138 576,0
Разработка ПСД на строительство административного здания в г.Косшы (позиция 1)
6 001,0
Разработка ПСД на строительство административного здания в г.Косшы (позиция 2)
6 001,0
Разработка ПСД, строительство Дома культуры (привязка) города Косшы
6 000,0
Строительство наружных инженерных сетей к общеобразовательной школе, расположенной по адресу: Акмолинская область, г.Косшы, 018 учетный квартал, участок №408/61
70 000,0
Бюджетные кредиты
100 000,0
в том числе:
Отдел строительства города Косшы
100 000,0
Кредиты для финансирования строительства жилья в рамках реализации государственных и правительственных программ от выпуска государственных ценных бумаг, выпускаемых местными исполнительными органами области, для обращения на внутреннем рынке
100 000,0
Приложение 6 к решению
маслихата города Косшы

226 578,0
Ақмола облысы, Қосшы қаласында орналасқан көп пәтерлі тұрғын үй кешені, 018 есептік орам, жер учаскесі 1160. Бас жоспар. Түзету.
138 576,0
Қосшы қаласында әкімшілік ғимараттың құрылысына ЖСҚ әзірлеу (1 позиция)
6 001,0
Қосшы қаласында әкімшілік ғимараттың құрылысына ЖСҚ әзірлеу (2 позиция)
6 001,0
Қосшы қаласында Мәдениет үйінің құрылысына ЖСҚ әзірлеу (байлау)
6 000,0
Ақмола облысы, Қосшы қаласы, 018 есептік квартал, №408/61 участок мекенжайы бойынша орналасқан жалпы білім беретін мектепке сыртқы инженерлік желілер салу
70 000,0
Бюджеттік кредиттер
100 000,0
оның iшiнде:
Қосшы қаласының құрылыс бөлімі
100 000,0
Ішкi нарықта айналым үшiн облыстың жергілікті атқарушы органдарымен шығарылатын, мемлекеттiк құнды қағаздар шығарылымынан түсетін мемлекеттік және үкіметтік бағдарламаларды іске асыру шеңберінде тұрғын үй құрылысын қаржыландыру үшін кредиттер
100 000,0
Қосшы қаласы мәслихатының

от 23 декабря 2021 года
№ 35/9-7
Целевые трансферты из Национального фонда Республики Казахстан на 2022 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего, в том числе:
2 500 000,0
Строительство сетей водоснабжения в г. Косшы, Акмолинской области (4 очередь)
1 500 000,0
Строительство улично-дорожной сети г.Косшы (2 очередь)
1 000 000,0
Приложение 7 к решению
маслихата города Косшы
от 23 декабря 2021 года
№ 35/9-7
Перечень бюджетных программ развития городского бюджета на 2022 год
Наименование
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
Многоквартирный жилой комплекс, расположенный Акмолинская область, г. Косшы, учетный квартал 018, земельный участок 1160. Генеральный план. Корректировка.
Строительство 45-ти квартирного жилого дома в г. Косшы (поз.5), Акмолинской области
Разработка проектно-сметной документации с проведением комплексной вневедомственной экспертизы, строительство 45-ти квартирных жилых домов в г. Косшы
Разработка проектно-сметной документации на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры в г. Косшы
Строительство физкультурно- оздоровительного комплекса в г. Косшы
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
Строительство водозаборных сооружений и водовода от Нижне-Романовского месторождения до г. Косшы Целиноградского района Акмолинской области
Разработка проектно-сметной документации с проведением комплексной вневедомственной экспертизы, строительство водовода от с.Каражар до г. Косшы
Электроснабжение в селе Тайтобе Целиноградского района (2 очередь)
Строительство сетей водоснабжения в г. Косшы, Акмолинской области (4 очередь)
Строительство улично-дорожной сети г. Косшы (2 очередь)

2021 жылғы 23 желтоксандағы
№ 35/9-7 шешіміне
6-қосымша
2022 жылға арналған Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан нысаналы трансферттер
Атауы
Сома, мың теңге
1
2
Барлығы, соның ішінде:
2 500 000,0
Ақмола облысы Қосшы қ. сумен жабдықтау желілерін салу (4- кезек)
1 500 000,0
Қосшы қ. көше-жол желісінің құрылысы (2 кезек)
1 000 000,0
Қосшы қаласы мәслихатының
2021 жылғы 23 желтоксандағы
№ 35/9-7 шешіміне
7-қосымша
2022 жылға арналған қалалық бюджеттің даму бағдарламаларының тізбесі
Атауы
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
Ақмола облысы, Қосшы қ. орналасқан көп пәтерлі тұрғын үй кешені, 018 есептік орам, жер учаскесі 1160. Бас жоспар. Түзету.
Ақмола облысы, Қосшы қ. 45 пәтерлі тұрғын үйдің салу (5- поз.)
Қосшы қ. 45 пәтерлі тұрғын үйлердің салу, ведомстводан тыс кешенді сараптамадан жүргізу мен жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу
Қосшы қ. инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды салу, ведомстводан тыс кешенді сараптамадан жүргізу мен жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу
Қосшы қ. дене шынықтыру-сауықтыру кешенінің құрылысы
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
Ақмола облысы, Целиноград ауданының Нижне-Романовский кен орынын бастап Қосшы қ. дейін су алғыш құрылыстарын және су өткізгіш салу
Қаражар селодан Қосшы қ. дейін су құбырын құрылысы, ведомстводан тыс кешенді сараптамадан жүргізу мен жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу
Целиноград ауданы Тайтөбе селосын электрмен жабдықтау (2 кезек)
Ақмола облысы Қосшы қ. сумен жабдықтау желілерін салу (4 кезек)
Қосшы қ. көше-жол желісінің құрылысы (2 кезек)