О внесении изменений и дополнений в постановление акимата Акмолинской области от 28 июля 2020 года № А-8/377 "Об утверждении Государственного списка памятников истории и культуры местного значения"
Постановление акимата Акмолинской области от 12 октября 2021 года № А-10/510. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 октября 2021 года № 24766
Акимат Акмолинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Акмолинской области "Об утверждении Государственного списка памятников истории и культуры местного значения" от 28 июля 2020 года № А-8/377 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7978) следующие изменения и дополнения:
в Государственном списке памятников истории и культуры местного значения, утвержденном указанным постановлением:
дополнить строкой, порядковый номер 194-1, следующего содержания:
"
194-1
Памятник Ильясу Есенберлину
сооружение монументального искусства
г. Атбасар, на площади перед зданием акимата
";
строку, порядковый номер 278, исключить;
дополнить строкой, порядковый номер 556-1, следующего содержания:
"
556-1
Археолого-этнографический комплекс "Кумай", VI-VII век нашей эры
археология
5 км. к северу от с. Карагайлы
С. 51°15′50″,
В. 72°43′39″
";
дополнить строкой, порядковый номер 924-1, следующего содержания:
"
924-1
Памятник Герою Советского Союза Малику Габдуллину
сооружение монументального искусства
г. Кокшетау, городской парк по улице Абая
";
строку, порядковый номер 1017, исключить;
дополнить строкой, порядковый номер 1033, следующего содержания:
"
1033
Памятник Кажымукану Мунайтпасову
сооружение монументального искусства
г. Степногорск, площадь перед Дворцом спорта
".
2. Государственному учреждению "Управление культуры, архивов и документации Акмолинской области" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Акмолинской области после его официального опубликования.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Акмолинской области Е.Маржикпаев
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство культуры и спорта
Республики Казахстан

"Жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштерінің мемлекеттік тізімін бекіту туралы" Ақмола облысы әкімдігінің 2020 жылғы 28 шілдедегі № А-8/377 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2021 жылғы 12 қазандағы № А-10/510 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 15 қазанда № 24766 болып тіркелді
Ақмола облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштерінің мемлекеттік тізімін бекіту туралы" Ақмола облысы әкімдігінің 2020 жылғы 28 шілдедегі № А-8/377 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7978 болып тіркелген) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштерінің мемлекеттік тізімінде:
келесі мазмұндағы реттік нөмірі 194-1-жолмен толықтырылсын:
"
194-1
Ілияс Есенберлин ескерткіші
монументтік өнер құрылысы
Атбасар қ., әкімдік ғимаратының алдындағы алаңда
";
реттік нөмірі 278-жол алынып тасталсын;
келесі мазмұндағы реттік нөмірі 556-1-жолмен толықтырылсын:
"
556-1
"Құмай" археологиялық-этнографиялық кешені, біздің дәуіріміздің VI-VII ғасыр
археология
Қарағайлы а. солтүстігіне қарай 5 км.
C. 51°15'50″,
Ш. 72°43'39″
";
келесі мазмұндағы реттік нөмірі 924-1-жолмен толықтырылсын:
"
924-1
Кеңес Одағының Батыры Мәлік Ғабдуллиннің ескерткіші
монументтік өнер құрылысы
Көкшетау қ., Абай көшесіндегі қалалық саябақ
";
реттік нөмірі 1017-жол алынып тасталсын;
келесі мазмұндағы реттік нөмірі 1033-жолмен толықтырылсын:
"
1033
Қажымұқан Мұңайтпасов ескерткіші
монументтік өнер құрылысы
Степногорск қ., Спорт сарайы алдындағы алаң
".
2. "Ақмола облысының мәдениет, архивтер мен құжаттамалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулының Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін оны Ақмола облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ақмола облысының әкімі Е.Маржикпаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және спорт министрлігі