О внесении изменений в решение Акмолинского областного маслихата от 11 декабря 2020 года № 6С-52-2 "Об областном бюджете на 2021-2023 годы"
Решение Акмолинского областного маслихата от 5 ноября 2021 года № 7С-10-2. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 ноября 2021 года № 25096
Акмолинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Акмолинского областного маслихата "Об областном бюджете на 2021-2023 годы" от 11 декабря 2020 года № 6С-52-2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8254) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет Акмолинской области на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 403 460 129,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 45 723 782,9 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 8 130 164,6 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 539 180,2 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 349 067 001,3 тысяча тенге;
2) затраты – 409 758 408,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 4 142 156,3 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 8 134 288,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 3 992 131,7 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 64 010,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 64 010,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -10 504 445,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 10 504 445,6 тысяч тенге.";
пункты 7, 8 и 9 изложить в новой редакции:
"7. Учесть, что в областном бюджете на 2021 год предусмотрено погашение бюджетных кредитов в республиканский бюджет в сумме 3 280 860,0 тысяч тенге, в том числе: погашение долга местного исполнительного органа – 1 513 290,0 тысяч тенге, погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом – 1 767 569,8 тысяч тенге, возврат неиспользованных бюджетных кредитов, выданных из республиканского бюджета – 0,2 тысячи тенге.
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа области на 2021 год в сумме 111 946,8 тысяч тенге.
9. Установить лимит долга местного исполнительного органа области на 2021 год в размере 88 738 575,4 тысяч тенге.".

Ақмола облыстық мәслихатының 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № 6С-52-2 "2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облыстық мәслихатының 2021 жылғы 5 қарашадағы № 7С-10-2 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 10 қарашада № 25096 болып тіркелді
Ақмола облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Ақмола облыстық мәслихатының "2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № 6С-52-2 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8254 болып тіркелді) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2021-2023 жылдарға арналған Ақмола облысының облыстық бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 403 460 129,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 45 723 782,9 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 8 130 164,6 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 539 180,2 мың тенге;
трансферттер түсімі – 349 067 001,3 мың теңге;
2) шығындар – 409 758 408,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 4 142 156,3 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 8 134 288,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 3 992 131,7 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 64 010,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 64 010,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -10 504 445,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 10 504 445,6 мың теңге.";
7, 8 және 9-тармақтарды жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2021 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджетке 3 280 860,0 мың теңге сомасында бюджеттік несиелердi өтеу қарастырылғаны ескерiлсiн, оның ішінде: жергілікті атқарушы органның борышын өтеу – 1 513 290,0 мың теңге, жергiлiктi атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу – 1 767 569,8 мың теңге, республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған бюджеттік кредиттерді қайтару – 0,2 мың теңге.
8. 2021 жылға арналған облыстық жергілікті атқарушы органының резерві 111 946,8 мың теңге сомасында бекітілсін.
9. 2021 жылға арналған облыстық жергiлiктi атқарушы органы қарызының лимитi 88 738 575,4 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.".

030
Капитальные расходы государственных органов здравоохранения
2 685,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
3 164 713,7
039
Оказание амбулаторно-поликлинических услуг и медицинских услуг субъектами сельского здравоохранения, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и оказание услуг Call-центрами
38 081,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
191 662,5
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
435,0
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
557 521,1
051
Услуги по реализации мероприятия по предупреждению распространения коронавирусной инфекции COVID-19
4 840,9
271
Управление строительства области
3 165,6
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
3 165,6
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
10 178 928,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
8 690 053,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
172 691,4
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 126 323,5
003
Социальная поддержка инвалидов
76 764,9
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 931 442,7
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
363 773,1
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
15 015,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
121 636,5
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
4 882 406,5
261
Управление образования области
1 366 038,5

030
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының күрделі шығыстары
2 685,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
3 164 713,7
039
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін көмекті қоспағанда ауылдық денсаулық сақтау субъектілерінің амбулаториялық-емханалық қызметтерді және медициналық қызметтерді көрсетуі және Сall-орталықтардың қызмет көрсетуі
38 081,0
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемін қосымша қамтамасыз ету
191 662,5
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
435,0
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
557 521,1
051
COVID-19 коронавирустық инфекциясының таралуының алдын алу жөніндегі іс-шараларды іске асыру жөніндегі қызметтер
4 840,9
271
Облыстың құрылыс басқармасы
3 165,6
038
Денсаулық сақтау объектiлерiн салу және реконструкциялау
3 165,6
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
10 178 928,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
8 690 053,6
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
172 691,4
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 126 323,5
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
76 764,9
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 931 442,7
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
363 773,1
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
15 015,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
121 636,5
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
4 882 406,5
261
Облыстың білім басқармасы
1 366 038,5

42 173 871,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
184 619,4
002
Субсидирование развития семеноводства
1 290 000,0
003
Капитальные расходы государственного органа
573,5
008
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
9 757 515,0
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
942,9
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
140 794,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
8 480,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
4 171 368,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
14 324 000,0
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
296 608,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
5 515 072,1
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
83 831,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
5 699 445,0
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
697 815,0
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
2 808,0
265
Управление предпринимательства и промышленности области
258 400,0
035
Формирование региональных стабилизационных фондов продовольственных товаров
258 400,0
271
Управление строительства области
27 375,6
020
Развитие объектов сельского хозяйства
27 375,6
719
Управление ветеринарии области
1 377 586,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
246 449,3
009
Организация санитарного убоя больных животных
7 450,0
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
48 225,0
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека

42 173 871,9
001
Жергiлiкті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру жөнiндегi қызметтер
184 619,4
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
1 290 000,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
573,5
008
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
9 757 515,0
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
942,9
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
140 794,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
8 480,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
4 171 368,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
14 324 000,0
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
296 608,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
5 515 072,1
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
83 831,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
5 699 445,0
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
697 815,0
060
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
2 808,0
265
Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
258 400,0
035
Азық-түлік тауарларының өңірлік тұрақтандыру қорларын қалыптастыру
258 400,0
271
Облыстың құрылыс басқармасы
27 375,6
020
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
27 375,6
719
Облыстың ветеринария басқармасы
1 377 586,1
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
246 449,3
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
7 450,0
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
48 225,0
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу

103 476,0
261
Управление образования области
1 805 915,2
079
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
1 805 915,2
265
Управление предпринимательства и промышленности области
5 794 911,0
004
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
109 994,0
014
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
4 256 127,0
015
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
1 317 895,0
027
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
50 895,0
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
60 000,0
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
17 886,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
17 886,0
271
Управление строительства области
4 396 775,7
051
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
564 735,0
072
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
3 832 040,7
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
1 023 834,7
024
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
875 163,1
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
148 671,6
14
Обслуживание долга
2 131 790,5
257
Управление финансов области
2 131 790,5
004
Обслуживание долга местных исполнительных органов
2 127 664,0
016
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
4 126,5
15
Трансферты
62 222 441,6
257
Управление финансов области
62 222 441,6
007
Субвенции
50 865 589,0
011
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
1 397 431,4
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
9 914 884,0
052
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году, разрешенных доиспользовать по решению Правительства Республики Казахстан

103 476,0
261
Облыстың білім басқармасы
1 805 915,2
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
1 805 915,2
265
Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
5 794 911,0
004
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
109 994,0
014
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
4 256 127,0
015
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
1 317 895,0
027
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
50 895,0
082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
60 000,0
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
17 886,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
17 886,0
271
Облыстың құрылыс басқармасы
4 396 775,7
051
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
564 735,0
072
Қалалардың шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамыту
3 832 040,7
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
1 023 834,7
024
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
875 163,1
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
148 671,6
14
Борышқа қызмет көрсету
2 131 790,5
257
Облыстың қаржы басқармасы
2 131 790,5
004
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
2 127 664,0
016
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
4 126,5
15
Трансферттер
62 222 441,6
257
Облыстың қаржы басқармасы
62 222 441,6
007
Субвенциялар
50 865 589,0
011
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
1 397 431,4
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
9 914 884,0
052
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша толық пайдалануға рұқсат етілген, өткен қаржы жылында бөлінген, пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы даму трансферттерінің сомасын қайтару

589 604,0
На повышение должностных окладов сотрудников органов внутренних дел
408 572,0
На выплату компенсации за наем (аренду) жилья и жилищные выплаты сотрудникам специальных учреждений, конвойной службы, дежурных частей и центров оперативного управления, кинологических подразделений и помощникам участковых инспекторов полиции за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
171 023,0
На повышение заработной платы медицинских работников из числа гражданских служащих органов внутренних дел
10 009,0
Управление координации занятости и социальных программ области
4 178 530,0
На выплату государственной адресной социальной помощи, в том числе:
980 667,0
на выплату государственной адресной социальной помощи
812 566,0
на гарантированный социальный пакет, в том числе на обеспечение продуктово-бытовыми наборами в cвязи с чрезвычайным положением
168 101,0
На размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
195 119,0
На увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами
169 465,0
На оказание услуг специалиста жестового языка
33 510,0
На расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств
69 729,0
На обеспечение катетерами одноразового использования детей инвалидов с диагнозом Spina bifida
1 494,0
На протезно-ортопедические средства
10 770,3
На сурдотехнические средства
1 220,0
На тифлотехнические средства
21 147,6
На специальные средства передвижения (кресло-коляски)
2 183,0
На санаторно-курортное лечение
30 506,0
На услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
15 015,0
На развитие рынка труда, в том числе:
1 125 546,0
на частичное субсидирование заработной платы и молодежную практику
257 882,0
на оказание мер государственной поддержки лицам, добровольно переселяющимся гражданам в регионы, определенные Правительством Республики Казахстан и работодателям, оказывающим содействие в переселении
35 048,0
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей, в том числе молодежь категории NEET, члены малообеспеченных многодетных семей, малообеспеченные трудоспособные инвалиды
419 945,0
общественные работы
412 671,0
На повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения
1 339 468,0
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида

589 604,0
Ішкі істер органдары қызметкерлерінің лауазымдық жалақыларын арттыруға
408 572,0
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт қаражаты есебінен арнаулы мекемелердің, айдауыл қызметінің, кезекші бөлімдердің және жедел басқару орталықтарының, кинологиялық бөлімшелердің қызметкерлеріне және учаскелік полиция инспекторларының көмекшілеріне тұрғын үйді жалдау (жалға алу) үшін өтемақы төлеуге және тұрғын үй төлемдеріне.
171 023,0
Ішкі істер органдарының азаматтық қызметшілері қатарынан медицина қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
10 009,0
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
4 178 530,0
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге, оның ішінде:
980 667,0
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
812 566,0
кепілдік берілген әлеуметтік топтамаға, оның ішінде төтенше жағдайға байланысты азық-түлік-тұрмыстық жиынтықтармен қамтамасыз етуге
168 101,0
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
195 119,0
Мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға
169 465,0
Ымдау тілі маманының қызметін көрсетуге
33 510,0
Техникалық көмекшi (компенсаторлық) құралдар тiзбесiн кеңейтуге
69 729,0
Spina bifida диагнозымен мүгедек балаларды бір реттік қолданылатын катетерлермен қамтамасыз етуге
1 494,0
Протездік-ортопедиялық құралдарға
10 770,3
Сурдотехникалық құралдарға
1 220,0
Тифлотехникалық құралдарға
21 147,6
Арнайы қозғалыс құралдарына (кресло-арбалар)
2 183,0
Санаторлы-курорттық емдеуге
30 506,0
Кохлеарлық импланттарға сөйлеу процессорларын ауыстыру және теңшеу жөніндегі көрсетілетін қызметтерге
15 015,0
Еңбек нарығын дамытуға, оның ішінде:
1 125 546,0
жалақыны ішінара субсидиялауға және жастар практикасына
257 882,0
Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған өңірлерге ерікті түрде қоныс аударатын адамдарға және қоныс аударуға жәрдемдесетін жұмыс берушілерге мемлекеттік қолдау шараларын көрсетуге
35 048,0
NEET санатындағы жастарға және табысы аз көпбалалы отбасыларға, табысы аз еңбекке қабілетті мүгедектерге жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін гранттар
419 945,0
қоғамдық жұмыс
412 671,0
Мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге
1 339 468,0
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

182 690,1
Управление образования области
34 635 123,0
На увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования
2 208 355,0
На доплату за проведение внеурочных мероприятий педагогам физической культуры государственных организаций дошкольного образования
11 973,0
На доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования
239 518,0
На реализацию подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
2 912 371,0
На увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций образования, за исключением организаций дополнительного образования для взрослых
18 107 481,0
На доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций образования, за исключением организаций дополнительного образования для взрослых
4 858 695,0
На доплату за проведение внеурочных мероприятий педагогам физической культуры государственных организаций среднего образования
167 273,0
На доплату за степень магистра методистам методических центров (кабинетов) государственных организаций среднего образования
3 302,0
На доплату за проведение внеурочных мероприятий педагогам физической культуры государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования
19 016,0
На приобретение оборудования для колледжей в рамках проекта "Жас маман"
1 813 209,0
На увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования
1 432 319,0
На доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования
300 427,0
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі" за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
1 720 793,0
На размещение государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с высшим образованием для детей из многодетных и малообеспеченных семей
73 999,0
На увеличение размера государственной стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
513 397,0
На увеличение оплаты труда медицинским работникам организаций дошкольного образования и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов
180 948,0
На увеличение оплаты труда медицинским работникам государственных организаций среднего образования и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов

182 690,1
Облыстың бiлiм басқармасы
34 635 123,0
Мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға
2 208 355,0
Мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының дене шынықтыру педагогтеріне сабақтан тыс іс-шараларды өткізгені үшін қосымша ақы төлеуге
11 973,0
Мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге
239 518,0
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға
2 912 371,0
Қосымша білім беру ұйымдарын қоспағанда, мемлекеттік білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға
18 107 481,0
Қосымша білім беру ұйымдарын қоспағанда, мемлекеттік білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге
4 858 695,0
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының дене шынықтыру педагогтеріне сабақтан тыс іс-шараларды өткізгені үшін қосымша ақы төлеуге
167 273,0
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының әдістемелік орталықтарының (кабинеттерінің) әдіскерлеріне магистр дәрежесі үшін қосымша ақы төлеуге
3 302,0
Мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының дене шынықтыру педагогтеріне сабақтан тыс іс-шараларды өткізгені үшін қосымша ақы төлеуге берілетін
19 016,0
"Жас маман" жобасы шеңберінде колледждер үшін жабдықтар сатып алуға
1 813 209,0
Мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға
1 432 319,0
Мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге
300 427,0
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферті есебінен
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
1 720 793,0
Көпбалалы және аз қамтылған отбасылардың балалары үшін жоғары білімі бар мамандарды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыруға
73 999,0
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында білім алушыларға мемлекеттік стипендияның мөлшерін ұлғайтуға
513 397,0
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының медицина қызметкерлеріне еңбекақы төлеуді ұлғайтуға және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыты бойынша төленген сомаларды өтеуге
180 948,0
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының медицина қызметкерлеріне еңбекақы төлеуді ұлғайтуға және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыты бойынша төленген сомаларды өтеуге

48 855,0
На увеличение оплаты труда медицинским работникам государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов
23 192,0
Управление здравоохранения области
2 152 267,0
На проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемых на основании решения суда
435,0
На возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, приобретенных на условиях финансового лизинга
523 585,0
На увеличение размера государственной стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
15 177,0
На повышение заработной платы работников организаций в области здравоохранения местных исполнительных органов
94 479,0
На закуп вакцин и других иммунобиологических препаратов
1 368 571,0
На пропаганду здорового образа жизни
29 666,0
На реализацию мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД
120 354,0
Управление внутренней политики области
1 985,0
На обеспечение сопровождения сурдопереводом при транслировании новостных телепередач
1 985,0
Управление физической культуры и спорта области
536 397,0
На увеличения оплаты труда педагогов государственных организаций среднего и дополнительного образования в сфере физической культуры и спорта
501 186,0
На увеличение оплаты труда медицинских работников государственных организаций в сфере физической культуры и спорта за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
35 211,0
Управление культуры, архивов и документации области
1 304 809,0
На установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
660 376,0
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі" за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
644 433,0
Управление предпринимательства и промышленности области
3 461 528,0
На предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
60 000,0
На субсидирование ставки вознаграждения и гарантирование по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса – 2025" и Механизма кредитования приоритетных проектов
3 401 528,0
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области

48 855,0
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беретін мемлекеттік ұйымдардың медицина қызметкерлеріне еңбекақы төлеуді ұлғайтуға және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыты бойынша төленген сомаларды өтеуге
23 192,0
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
2 152 267,0
Медициналық ұйымның жыныстық құмарлықты төмендететін, сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын іс-шараларды өткізуіне
435,0
Қаржы лизингі шарттарымен сатып алынған санитариялық көлік бойынша лизинг төлемдерін өтеуге
523 585,0
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында білім алушыларға мемлекеттік стипендияның мөлшерін ұлғайтуға
15 177,0
Жергілікті атқарушы органдардың денсаулық сақтау саласындағы ұйымдары қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
94 479,0
Вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға
1 368 571,0
Саламатты өмір салтын насихаттауға
29 666,0
ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыруға
120 354,0
Облыстың ішкі саясат басқармасы
1 985,0
Жаңалық телебағдарламаларының трансляциясын сурдоаудармамен сүйемелдеуді қамтамасыз ету
1 985,0
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
536 397,0
Дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік орта және қосымша білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға
501 186,0
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік ұйымдардың медицина қызметкерлеріне еңбекақы төлеуді ұлғайтуға
35 211,0
Облыстың мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы
1 304 809,0
Мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге
660 376,0
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферті есебінен
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
644 433,0
Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
3 461 528,0
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беруге
60 000,0
"Бизнестің жол картасы – 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы және Басым жобаларды кредиттеу тетігі шеңберінде кредиттер бойынша сыйақы мөлшерлемесін субсидиялауға және кепілдік беруге
3 401 528,0
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы

12 311 954,0
На финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
8 906 352,0
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі" за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
3 405 602,0
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
60 157,0
Создание лесонасаждений вдоль автомобильной дороги "Астана-Щучинск" на участках "Шортанды-Щучинск"
60 157,0
Управление строительства области
39 460,0
На приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения и (или) малообеспеченных многодетных семей за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
39 460,0
Управление сельского хозяйства области
24 892 423,0
На субсидирование развития семеноводства за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
1 290 000,0
На субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических) за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
2 729 797,0
На возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
14 324 000,0
На субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
296 608,0
На субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
83 831,0
На субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
5 699 445,0
На субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
468 742,0
Целевые трансферты на развитие
34 166 820,0
в том числе:
Управление строительства области
10 724 249,0
На строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда, в том числе:
2 496 144,0
на строительство жилья для социально уязвимых слоев населения
1 533 310,0
на строительство жилья для малообеспеченных многодетных семей
962 834,0
На развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2 340 232,0
На развитие индустриальной инфраструктуры
554 708,0
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
1 713 213,0
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов

12 311 954,0
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға
8 906 352,0
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферті есебінен
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
3 405 602,0
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
60 157,0
"Шортанды - Щучинск" учаскесінде "Астана – Щучинск" автомобиль жолының бойында орман екпе ағаштарын отырғызу
60 157,0
Облыстың құрылыс басқармасы
39 460,0
Халықтың әлеуметтік жағынан әлсіз топтарына және (немесе) аз қамтылған көпбалалы отбасыларға коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғынжайын сатып алуға Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферттері
39 460,0
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
24 892 423,0
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферті есебінен тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялауға
1 290 000,0
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферті есебінен тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялауға
2 729 797,0
Инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеуге
14 324 000,0
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялауға
296 608,0
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялауға
83 831,0
Ауыл шаруашылығы жануарларын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялауға
5 699 445,0
Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге және карантинді объектілерге қарсы өңдеу жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялауға
468 742,0
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
34 166 820,0
оның iшiнде:
Облыстың құрылыс басқармасы
10 724 249,0
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға, оның ішінде:
2 496 144,0
әлеуметтік-осал топтар үшін тұрғын үй салуға
1 533 310,0
аз қамтылған көпбалалы отбасылар үшін тұрғын үй салуға
962 834,0
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға
2 340 232,0
Индустриялық инфрақұрылымды дамытуға
554 708,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
1 713 213,0
Қалалардың шеткі аумақтарындағы әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға

3 619 952,0
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
18 182 530,0
На развитие системы водоснабжения и водоотведения в рамках Государственной программы жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер" на 2020-2025 годы
3 021 962,0
На развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах в рамках Государственной программы жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер" на 2020-2025 годы
2 931 437,0
На строительство и реконструкцию систем водоснабжения и водоотведения Щучинско-Боровской курортной зоны
1 330 367,0
На развитие индустриальной инфраструктуры
410 413,0
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
550 512,0
На развитие инженерной инфраструктуры в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года
3 571 707,0
На развитие газотранспортной системы
5 099 867,0
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
866 265,0
На развитие малых и моногородов
400 000,0
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
5 260 041,0
На развитие транспортной инфраструктуры
2 305 413,0
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
2 731 160,0
На развитие малых и моногородов
223 468,0
Бюджетные кредиты
4 698 116,0
в том числе:
Управление экономики и бюджетного планирования области
1 483 616,0
Для реализации мер социальной поддержки специалистов
1 483 616,0
Управление предпринимательства и промышленности области
2 014 500,0
На содействие развитию предпринимательства в областных центрах, городах Нур-Султане, Алматы, Шымкенте, Семее и моногородах
471 500,0
Для реализации предпринимательских инициатив в рамках Дорожной карты занятости на 2020–2021 годы
1 543 000,0
Управление сельского хозяйства области
1 200 000,0
На развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства
1 200 000,0
Приложение 3 к решению
Акмолинского областного
маслихата от 5 ноября
2021 года № 7С-10-2
Приложение 5 к решению
Акмолинского областного
маслихата от 11 декабря
2020 года № 6С-52-2
Целевые трансферты из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам на 2021 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Всего
39 757 860,0
Целевые текущие трансферты
26 121 270,5
в том числе:
Аппарат акима области
146 756,5
На содержание коммунальное государственное учреждение "Smart Aqkol"
146 756,5
Управление экономики и бюджетного планирования области
1 945 569,1
На увеличение размера подъемного пособия
45 518,0
На оплату труда государственных служащих

3 619 952,0
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
18 182 530,0
Тұрғын үй-коммуналдық дамудың 2020 – 2025 жылдарға арналған "Нұрлы жер" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
3 021 962,0
Тұрғын үй-коммуналдық дамудың 2020 – 2025 жылдарға арналған "Нұрлы жер" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
2 931 437,0
Щучинск-Бурабай курорттық аймағының сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін салуға және реконструкицялауға
1 330 367,0
Индустриялық инфрақұрылымды дамытуға
410 413,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
550 512,0
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
3 571 707,0
Газ тасымалдау жүйесін дамытуға
5 099 867,0
Қалалардың шеткі аумақтарындағы әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
866 265,0
Шағын және моноқалаларды дамытуға
400 000,0
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
5 260 041,0
Көліктік инфрақұрылымды дамытуға
2 305 413,0
Қалалардың шеткі аумақтарындағы әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
2 731 160,0
Шағын және моноқалаларды дамытуға
223 468,0
Бюджеттік несиелер
4 698 116,0
оның iшiнде:
Облыстың экономика және бюджеттiк жоспарлау басқармасы
1 483 616,0
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
1 483 616,0
Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
2 014 500
Облыс орталықтарында, Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент, Семей қалаларында және моноқалаларда кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесуге
471 500,0
Жұмыспен қамтудың 2020-2021 жылдарға арналған Жол картасы шеңберінде кәсіпкерлік бастамаларға кредит беру
1 543 000,0
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
1 200 000,0
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға
1 200 000,0
Ақмола облыстық мәслихатының
2021 жылғы 5 қарашадағы
№ 7С-10-2 шешіміне
3 қосымша
Ақмола облыстық мәслихатының
2020 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 6С-52-2 шешіміне
5 қосымша
2021 жылға арналған аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерiне облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер
Атауы
Сома, мың теңге
Барлығы
39 757 860,0
Ағымдағы нысаналы трансферттер
26 121 270,5
оның iшiнде:
Облыс әкімінің аппараты
146 756,5
"Smart Aqkol" коммуналдық мемлекеттік мемемесін қамтамасыз етуге
146 756,5
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
1 945 569,1
Көтерме жәрдемақы мөлшерін ұлғайтуға
45 518,0
Мемлекеттік қызметшілердің еңбегіне ақы төлеуге

1 784 459,0
На содержание исполнительных органов города Косшы
115 592,1
Управление координации занятости и социальных программ области
1 503 011,4
Размещение государственного социального заказа на развитие служб "Инватакси"
20 844,0
На увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами
8 589,2
На выплату единовременной материальной помощи ко Дню Победы в Великой Отечественной войне
20 000,0
На размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
102 510,5
На реализацию краткосрочного профессионального обучения
89 458,4
На субсидии по возмещению расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и кандасов
32 399,6
В рамках государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек" на мероприятие "Первое рабочее место"
13 005,6
В рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства "Енбек" на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей
26 836,4
На обеспечение льготного проезда
45 378,2
На внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в Центрах занятости населения
241 679,0
На приобретение топлива и оплату коммунальных услуг для педагогов, проживающих в сельской местности.
551 401,3
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
204 071,9
Единовременная социальная помощь многодетным матерям, награждҰнным подвесками "Күміс алқа" и "Алтын алқа", многодетным семьям, имеющих от 4-х и более детей до 18 лет
109 958,6
Единовременная социальная помощь участникам и инвалидам ликвидации аварии на Чернобыльской атомной электростанции
13 750,8
На обучение специалистов сферы социальной защиты, работающих с детьми с аутизмом и ментальными поведенческими нарушениями
667,0
Единовременная социальная помощь ветеранам Афганской войны к празднованию 30-летия Дня Независимости
22 460,9
Управление культуры, архивов и документации области
584 021,3
На ремонт объектов культуры
448 402,3
Демонтаж (снос) здания районного Дома культуры, расположенного по адресу Бурабайский район, город Щучинск, улица Абылай хана 38
60 146,3
На оплату труда сотрудников и содержания здания Дома культуры села Зеленый Бор Бурабайского района

1 784 459,0
Қосшы қаласының атқарушы органдарын ұстауға
115 592,1
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1 503 011,4
"Инватакси" қызметін дамытуға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
20 844,0
Мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға
8 589,2
Ұлы отан соғысындағы Жеңіс Күніне орай біржолғы материалдық көмек төлеуге
20 000,0
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
102 510,5
Қыска мерзімдік кәсіби оқытуды іске асыруға
89 458,4
Қоныс аударушылар мен қандастар үшін тұрғын үйді жалдау (жалға алу) бойынша демеу-қаржы шығындарын өтеуге
32 399,6
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы аясында "Бірінші жұмыс орны" іс-шарасына
13 005,6
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы аясында бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін мемлекетті гранттар ұсыну
26 836,4
Жеңілдікпен жол жүруді қамтамасыз етуге
45 378,2
Халықты жұмыспен қамту орталықтарында әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді еңгізуге
241 679,0
Ауылдық жерлерде тұратын педагогтер үшін отын және коммуналдық қызметтерді төлеуге
551 401,3
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
204 071,9
"Күміс алқа" және "Алтын алқа" медальдары бар көп балалы аналарға, сондай-ақ арнайы мемлекеттік жәрдемақы алатын 18 жасқа дейінгі 4 және одан да көп балалары бар көп балалы отбасыларға
109 958,6
Чернобыль атом электр станциясындағы аппатың сылдарларын жоюға қатысушылар мен мүгедектерге біржолға әлеуметтік көмек төлеуге
13 750,8
Аутизммен және мінез-құлық бұзылыстары бар балалармен жұмыс істейтін әлеуметтік қорғау саласындағы мамандарды оқытуға
667,0
Тәуелсіздік күнінің 30-жылдығын мерекелеуге Ауған соғысының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмек төлеуге
22 460,9
Облыстың мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы
584 021,3
Мәдениет объектілерін жөндеуге
448 402,3
Бурабай ауданы, Щучинск қаласы, Абылай хан көшесі, 38 мекенжайы бойынша орналасқан Мәдениет үйі ғимаратын бөлшектеу (бұзу)
60 146,3
Бурабай ауданының Зеленый Бор ауылындағы Мәдениет үйінің ғимаратын ұстауға және қызметкерлердің еңбек ақысын төлеуге

17 689,0
На материально-техническое оснащение организациям культуры
7 783,7
На оплату труда сотрудников Целиноградского районного Дома культуры
50 000,0
Управление внутренней политики
10 000,0
На размещение государственного социального заказа по антикоррупционной тематике
10 000,0
Управление физической культуры и спорта области
407 722,8
На текущий ремонт плоскостных сооружений стадиона города Акколь Аккольского района
60 000,0
Установка спортивных площадок
173 061,8
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі"
66 718,4
Ремонты объектов спорта
107 942,6
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
10 695 671,9
На развитие жилищно-коммунального хозяйства
9 603 842,8
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі"
17 857,2
Выкуп жилья с инженерными сетями в Есильском районе
343 080,0
Выкуп жилья в городе Кокшетау
27 000,0
Ремонт системы водоснабжения и водоотведения
703 891,9
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
10 676 889,4
На разработку проектно-сметной документации и ремонт автомобильных дорог
10 620 021,3
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі"
56 868,1
Управление архитектуры и градостроительства области
151 628,1
На разработку генеральных планов с проектом детальной планировки, схем развития и застройки
121 772,4
На изъятие земельных участков в селе Акмол Целиноградского района
29 855,7
Целевые трансферты на развитие
13 636 589,5
в том числе:
Управление строительства области
5 094 464,8
На строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
2 660 953,7
На развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 651 832,5
На развитие объектов спорта
277 057,1
На развитие объектов государственных органов
150 000,0
На развитие объектов культуры и отдыха
354 621,5
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
5 201 160,3
На развитие систем водоснабжения и водоотведения
601 673,3
На развитие систем водоснабжения в сельских населенных пунктах
238 751,5
На развитие теплоэнергетической системы
472 313,1
На развитие и благоустройство города Кокшетау
199 501,4
На развитие коммунального хозяйства
2 751 301,9
На развитие газотранспортной системы
937 619,1
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
3 340 964,4
На развитие транспортной инфраструктуры
3 340 964,4

17 689,0
Мәдениет ұйымдарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға
7 783,7
Целиноград аудандық Мәдениет үйінің қызметкерлердің еңбек ақысын төлеуге
50 000,0
Облыстың ішкі саясат басқармасы
10 000,0
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы тақырып бойынша мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
10 000,0
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
407 722,8
Ақкөл ауданы Ақкөл қаласындағы стадионының жазық кұрылыстарын ағымдағы жөндеуге
60 000,0
Спорт алаңын орнату
173 061,8
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға
66 718,4
Спорт объектілерін жөндеу
107 942,6
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
10 695 671,9
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты дамытуға
9 603 842,8
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға
17 857,2
Есіл ауданында инженерлік желілермен тұрғын үй сатып алу
343 080,0
Көкшетау қаласында тұрғын үй сатып алу
27 000,0
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін жөндеуге
703 891,9
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
10 676 889,4
Жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеуге және автомобиль жолдарын жөндеуге
10 620 021,3
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға
56 868,1
Облыстың сәулет және қала құрылысы басқармасы
151 628,1
Егжей-тегжейлі жоспарлау жобасымен бас жоспарларды, даму және құрылыс салу схемаларын әзірлеуге
121 772,4
Целиноград ауданы Ақмол ауылындағы жер учаскелерін алуға
29 855,7
Нысаналы даму трансферттерi
13 636 589,5
оның iшiнде:
Облыстың құрылыс басқармасы
5 094 464,8
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға
2 660 953,7
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға
1 651 832,5
Спорт объектілерін дамытуға
277 057,1
Мемлекеттік органның объектілерін дамытуға
150 000,0
Мәдениет және демалыс объектілерін дамытуға
354 621,5
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
5 201 160,3
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
601 673,3
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау жүйелерін дамытуға
238 751,5
Жылу-энергетикалық жүйені дамытуға
472 313,1
Көкшетау қаласын абаттандыру мен дамытуға
199 501,4
Коммуналдық шаруашылығын дамытуға
2 751 301,9
Газ тасымалдау жүйесін дамытуға
937 619,1
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
3 340 964,4
Көлік инфрақұрылымын дамытуға
3 340 964,4