О внесении изменений в решение Есильского районного маслихата от 24 декабря 2020 года № 81/2 "О районном бюджете на 2021-2023 годы"
Решение Есильского районного маслихата Акмолинской области от 19 апреля 2021 года № 5/3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 21 апреля 2021 года № 8440
В соответствии с пунктом 4 статьи 106, пунктом 1 статьи 111 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Есильский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Есильского районного маслихата "О районном бюджете на 2021-2023 годы" от 24 декабря 2020 года № 81/2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8307) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 4578604,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 673130 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 17144 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 16873 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 3871457,8 тысяч тенге;
2) затраты – 4515180,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – (- 60823) тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 4375 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 65198 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 72934 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 72934 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 51313,1 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – (- 51313,1) тысяча тенге.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2021 год в сумме 2000 тысячи тенге.";
приложения 1, 4, 5, 6 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4 к настоящему решению.

Есіл аудандық мәслихатының 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № 81/2 "2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 2021 жылғы 19 сәуірдегі № 5/3 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 21 сәуірде № 8440 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 106 бабының 4 тармағына, 111 бабының 1 тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Есіл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Есіл аудандық мәслихатының "2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № 81/2 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8307 тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4578604,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 673130 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 17144 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 16873 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3871457,8 мың теңге;
2) шығындар – 4515180,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – (- 60823) мың теңге, оның ішінде:
бюджеттiк кредиттер – 4375 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 65198 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 72934 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 72934 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 51313,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – (- 51313,1) мың теңге.";
10 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"10. 2021 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 2000 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 5, 6 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.

140856,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
23630
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
117226,9
02
Оборона
7559,2
122
Аппарат акима района (города областного значения)
7559,2
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
4559
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
3000,2
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
388938
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
388938
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
29677,6
002
Программа занятости
84853
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
21440
005
Государственная адресная социальная помощь
123417
006
Оказание жилищной помощи
400
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
17971
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1023
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
218
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
43238
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
22121,4
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
27367
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
10677
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
6535
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
431480
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
359100
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
10
006
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
10
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах

140856,9
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23630
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
117226,9
02
Қорғаныс
7559,2
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
7559,2
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
4559
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
3000,2
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
388938
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
388938
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29677,6
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
84853
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
21440
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
123417
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
400
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
17971
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1023
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
218
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
43238
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық
құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар
бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
22121,4
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
27367
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
10677
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
6535
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
431480
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
359100
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
10
006
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
10
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту

12783
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей, в том числе молодежь категории NEET, члены малообеспеченных многодетных семей, малообеспеченные трудоспособные инвалиды
17502
на общественные работы
28800
На установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения
9959
На размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
5760
На увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами
6117
На расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств
4560
На выплату государственной адресной социальной помощи, в том числе:
122070
на выплату государственной адресной социальной помощи
96770
на гарантированный социальный пакет детям
25300
На обеспечение инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами
3232,8
На предоставление услуг санаторно-курортного лечения в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
8904
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района
17634
На установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
17634
Бюджетные кредиты
4375
в том числе:
Отдел экономики и финансов района
4375
Для реализации мер социальной поддержки специалистов
4375
Приложение 3 к решению
Есильского районного
маслихата от 19 апреля
2021 года № 5/3
Приложение 5 к решению
Есильского районного
маслихата от 24 декабря
2020 года № 81/2
Целевые трансферты из областного бюджета на 2021 год
Наименование
Сумма
тысяч тенге
1
2
Всего
737606
Целевые текущие трансферты
648672
В том числе:
Отдел занятости и социальных программ района
45385,6
На реализацию краткосрочного профессионального обучения
3455
На внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в Центрах занятости населения
12035
На обеспечение льготного проезда многодетных матерей и детей из многодетных семей
3365
На приобретение топлива и оплату коммунальных услуг для педагогов, проживающих в сельской местности
21440
На обеспечение инвалидов протезно-ортопедическими изделиями и тифло-техническими средствами
3242,6
На предоставление услуг санаторно-курортного лечения в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалидов
1848
Отдел экономики и финансов района
876
На увеличение размера подъемного пособия
876
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района

12783
Жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыруға арналған мемлекеттік гранттар ұсынуға, оның ішінде NEET санатындағы жастар, аз қамтылған көп балалы отбасылардың мүшелері, аз қамтылған еңбекке қабілетті мүгедектер
17502
қоғамдық жұмыстарға
28800
Мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге
9959
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
5760
Мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға
6117
Техникалық көмекшi (компенсаторлық) құралдар тiзбесiн кеңейтуге
4560
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге, оның ішінде:
122070
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
96770
балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке
25300
Мүгедектерді протездік-ортопедиялық, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен қамтамасыз етуге
3232,8
Мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес санаторий-курорттық емдеу қызметтерін ұсынуға
8904
Ауданның ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
17634
Мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және мұрағаттық мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және мұрағаттық мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге
17634
Бюджеттік кредиттер
4375
оның iшiнде:
Ауданның экономика және қаржы бөлімі
4375
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
4375
Есіл аудандық мәслихатының
2021 жылғы 19 сәуірдегі
№ 5/3 шешіміне
3 қосымша
Есіл аудандық мәслихатының
2020 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 81/2 шешіміне
5 қосымша
2021 жылға арналған облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер
Атауы
Сома
мың теңге
1
2
Барлығы
737606
Ағымдағы нысаналы трансферттер
648672
оның iшiнде:
Ауданның жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
45385,6
Қыска мерзімдік кәсіби оқытуды іске асыруға
3455
Халықты жұмыспен қамту орталықтарында әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді еңгізуге
12035
Көп балалы аналардың және көп балалы отбасылардан шыққан балалардың жеңілдікпен жол жүруін қамтамасыз етуге
3365
Ауылдық жерлерде тұратын педагогтер үшін отын сатып алуға және коммуналдық қызметтерді төлеуге
21440
Мүгедектерді протездік-ортопедиялық бұйымдармен және тифло-техникалық құралдармен қамтамасыз етуге
3242,6
Мүгедектерді оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес санаторий-курорттық емдеу қызметтерін ұсынуға
1848
Ауданның экономика және қаржы бөлімі
876
Көтерме жәрдемақы мөлшерін ұлғайтуға
876
Ауданның тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі