О внесении изменений в решение Есильского районного маслихата от 24 декабря 2020 года № 81/2 "О районном бюджете на 2021-2023 годы"
Решение Есильского районного маслихата Акмолинской области от 8 сентября 2021 года № 12/2. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 сентября 2021 года № 24422
Есильский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Есильского районного маслихата "О районном бюджете на 2021-2023 годы" от 24 декабря 2020 года № 81/2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8307) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 5029051,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 673130 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 17144,2 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 16873 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 4321904,3 тысячи тенге;
2) затраты – 5065627,4 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – (- 60823) тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 4375 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 65198 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 72934 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 72934 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (- 48686,9) тысяч тенге;

Есіл аудандық мәслихатының 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № 81/2 "2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 2021 жылғы 8 қыркүйектегі № 12/2 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 18 қыркүйекте № 24422 болып тіркелді
Есіл аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Есіл аудандық мәслихатының "2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № 81/2 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8307 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5029051,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 673130 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 17144,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 16873 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4321904,3 мың теңге;
2) шығындар – 5065627,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – (- 60823) мың теңге, оның ішінде:
бюджеттiк кредиттер – 4375 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 65198 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 72934 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 72934 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (- 48686,9) мың теңге;

001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
42060,9
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1845,7
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
138202
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
24939,7
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
113262,3
02
Оборона
6665,2
1
Военные нужды
4559
122
Аппарат акима района (города областного значения)
4559
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
4559
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
2106,2
122
Аппарат акима района (города областного значения)
2106,2
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
2106,2
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
420634,3
1
Социальное обеспечение
123417
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
123417
005
Государственная адресная социальная помощь
123417
2
Социальная помощь
241578,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
241578,5
002
Программа занятости
85553,1
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
21440
006
Оказание жилищной помощи
400
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
17971
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1023
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
56527
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
22121,4
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
36543
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения

001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
42060,9
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1845,7
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
138202
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24939,7
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
113262,3
02
Қорғаныс
6665,2
1
Әскери мұқтаждар
4559
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
4559
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
4559
2
Төтенше жағдайлар жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
2106,2
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
2106,2
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
2106,2
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
420634,3
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
123417
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
123417
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
123417
2
Әлеуметтік көмек
241578,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
241578,5
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
85553,1
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
21440
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
400
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
17971
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1023
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
56527
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық
құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
22121,4
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
36543
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер

122070
на выплату государственной адресной социальной помощи
96770
на гарантированный социальный пакет детям
25300
На обеспечение инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами
3232,8
На предоставление услуг санаторно-курортного лечения в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
8904
На повышение заработной платы работников государственных организаций: организаций надомного обслуживания, центров занятости
22436
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района
17634
На установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
17634
Целевые трансферты на развитие (Нацфонд)
230252
Реконструкция систем водоснабжения села Аксай по адресу: Акмолинская область, Есильский район, села.Аксай
230252
Бюджетные кредиты
4375
в том числе:
Отдел экономики и финансов района
4375
Для реализации мер социальной поддержки специалистов
4375
Приложение 3 к решению
Есильского районного
маслихата от 8 сентября
2021 года № 12/2
Приложение 5 к решению
Есильского районного
маслихата от 24 декабря
2020 года № 81/2
Целевые трансферты из областного бюджета на 2021 год
Наименование
Сумма
тысяч тенге
1
2
Всего
935364,5
Целевые текущие трансферты
846430,5
В том числе:
Отдел занятости и социальных программ района
46114,7
На реализацию краткосрочного профессионального обучения
3455
На внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в Центрах занятости населения
12035
На обеспечение льготного проезда многодетных матерей и детей из многодетных семей
3365
На приобретение топлива и оплату коммунальных услуг для педагогов, проживающих в сельской местности
21440
На обеспечение инвалидов протезно-ортопедическими изделиями и тифло-техническими средствами
3242,6
На предоставление услуг санаторно-курортного лечения в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалидов
1848
На мероприятия "Первое рабочее место"
700,1
На обучение специалистов сферы социальной защиты, работающих с детьми с аутизмом и ментальными поведенческими нарушениями
29
Отдел экономики и финансов района
876
На увеличение размера подъемного пособия
876
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района
315674,3
На развитие жилищно-коммунального хозяйства
83262,3
На ремонт автомобильных дорог
160000
На подготовку к отопительному сезону теплоснабжающим предприятиям
72412
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района
343080
На выкуп жилья с инженерными сетями в Есильском районе
343080
Аппарат акима Есильского района Акмолинской области
12103,5
На ремонт объектов коммунальной собственности
12103,5
На оплату труда государственных служащих

122070
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
96770
балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке
25300
Мүгедектерді протездік-ортопедиялық, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен қамтамасыз етуге
3232,8
Мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес санаторий-курорттық емдеу қызметтерін ұсынуға
8904
Мемлекеттік ұйымдардың жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге: үйде қызмет көрсету ұйымдары, жұмыспен қамту орталықтары
22436
Ауданның ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
17634
Мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және мұрағаттық мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және мұрағаттық мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге
17634
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер (Ұлттық қор)
230252
Ақмола облысы, Есіл ауданы, Ақсай ауылы мекенжайы бойынша Ақсай ауылының сумен жабдықтау жүйесін қайта жаңарту
230252
Бюджеттік кредиттер
4375
оның iшiнде:
Ауданның экономика және қаржы бөлімі
4375
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
4375
Есіл аудандық мәслихатының
2021 жылғы 8 қыркүйектегі
№ 12/2 шешіміне
3 қосымша
Есіл аудандық мәслихатының
2020 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 81/2 шешіміне
5 қосымша
2021 жылға арналған облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер
Атауы
Сома
мың теңге
1
2
Барлығы
935364,5
Ағымдағы нысаналы трансферттер
846430,5
оның iшiнде:
Ауданның жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
46114,7
Қыска мерзімдік кәсіби оқытуды іске асыруға
3455
Халықты жұмыспен қамту орталықтарында әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді еңгізуге
12035
Көп балалы аналардың және көп балалы отбасылардан шыққан балалардың жеңілдікпен жол жүруін қамтамасыз етуге
3365
Ауылдық жерлерде тұратын педагогтер үшін отын сатып алуға және коммуналдық қызметтерді төлеуге
21440
Мүгедектерді протездік-ортопедиялық бұйымдармен және тифло-техникалық құралдармен қамтамасыз етуге
3242,6
Мүгедектерді оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес санаторий-курорттық емдеу қызметтерін ұсынуға
1848
"Бірінші жұмыс орны" іс-шарасына
700,1
Аутизммен және мінез-құлық бұзылыстары бар балалармен жұмыс істейтін әлеуметтік қорғау саласындағы мамандарды оқытуға
29
Ауданның экономика және қаржы бөлімі
876
Көтерме жәрдемақы мөлшерін ұлғайтуға
876
Ауданның тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
315674,3
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын дамытуға
83262,3
Автомобиль жолдарын жөндеуге
160000
Жылумен жабдықтайтын кәсіпорындардың жылу беру мезгіліне дайындалуға
72412
Ауданның құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
343080
Есіл ауданында инженерлік желілермен тұрғын үйді сатып алуға
343080
Ақмола облысы Есіл ауданы әкімінің аппараты
12103,5
Коммуналдық меншік объектілерін жөндеуге
12103,5
Мемлекеттік қызметшілердің еңбегіне ақы төлеуге