О районном бюджете на 2022-2024 годы
Решение Жаркаинского районного маслихата Акмолинской области от 24 декабря 2021 года № 7С-22/2. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 декабря 2021 года № 26204.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Жаркаинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 036 353,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления -538 872,7 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 12 268,3 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 36 190,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 449 022,5 тысяч тенге;
2) затраты – 4 987 250,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - -2907,6 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 2907,6 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 61895,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 61895,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -9884,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 9884,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Жаркаинского районного маслихата Акмолинской области от 29.11.2022 № 7С-39/2 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрены бюджетные субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города Державинск, сельских округов и сел в сумме 211 260,0 тысяч тенге, в том числе:
городу Державинск - 14556,0 тысяч тенге;
Валихановскому сельскому округу - 15178,0 тысяч тенге;
Костычевскому сельскому округу - 13898,0 тысяч тенге;
Нахимовскому сельскому округу - 11689,0 тысяч тенге;
Отрадному сельскому округу - 13589,0 тысяч тенге;
Жанадалинскому сельскому округу - 16263,0 тысяч тенге;
селу Бирсуат - 11414,0 тысяч тенге;
селу Гастелло - 10137,0 тысяч тенге;
селу Далабай - 10201,0 тысяч тенге;
селу Кумсуат - 11777,0 тысяч тенге;
селу Львовское - 12330,0 тысяч тенге;
селу Пригородное - 14253,0 тысяч тенге;
селу Пятигорское - 9331,0 тысяч тенге;
селу Тасоткель - 13342,0 тысяч тенге;
селу Тассуат - 10959,0 тысяч тенге;
селу Ушкарасу - 10897,0 тысяч тенге;
селу Шойындыколь - 11446,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что в составе расходов бюджетов сельских округов и сел на 2022 год предусмотрены целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий, на благоустройство и озеленение населенных пунктов, на освещение улиц в населенных пунктах, на установку спортивных площадок объектов спорта в сумме 94880,0 тысяч тенге, в том числе:

2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Жарқайың аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 7С-22/2 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 29 желтоқсанда № 26204 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына, Жарқайың аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 036 353,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 538 872,7 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 12 268,3 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 36 190,0 мың теңге;
трансферттер түсімі - 4 449 022,5 мың теңге;
2) шығындар – 4 987 250,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - -2907,6 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 2907,6 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 61895,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 61895,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -9884,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 9884,4 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Жарқайың аудандық мәслихатының 29.11.2022 № 7С-39/2 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2022 жылға арналған аудандық бюджеттен берілетін Державин қаласы, ауылдық округтер мен ауылдар бюджеттеріне 211 260,0 мың теңге сомасында бюджеттік субвенциялар қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
Державин қаласына - 14556,0 мың теңге;
Уәлихан ауылдық округіне - 15178,0 мың теңге;
Костычево ауылдық округіне - 13898,0 мың теңге;
Нахимов ауылдық округіне - 11689,0 мың теңге;
Отрадный ауылдық округіне - 13589,0 мың теңге;
Жаңадала ауылдық округіне - 16263,0 мың теңге;
Бірсуат ауылына - 11414,0 мың теңге;
Гастелло ауылына - 10137,0 мың теңге;
Далабай ауылына - 10201,0 мың теңге;
Құмсуат ауылына - 11777,0 мың теңге;
Львов ауылына - 12330,0 мың теңге;
Пригород ауылына - 14253,0 мың теңге;
Пятигор ауылына - 9331,0 мың теңге;
Тасөткел ауылына - 13342,0 мың теңге;
Тассуат ауылына - 10959,0 мың теңге;
Үшқарасу ауылына - 10897,0 мың теңге;
Шойындыкөл ауылына - 11446,0 мың теңге.
3. 2022 жылға арналған ауылдық округтер мен ауылдар бюджеттерінің шығыстар құрамында азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге, елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға, елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға, спорт объектілерінің спорт алаңдарын орнатуға төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер 94880,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:

городу Державинск - 36475,0 тысяч тенге;
Валихановскому сельскому округу - 22219,0 тысяч тенге;
Костычевскому сельскому округу - 2362,0 тысяч тенге;
Нахимовскому сельскому округу - 2137,0 тысяч тенге;
Отрадному сельскому округу - 2044,0 тысяч тенге;
Жанадалинскому сельскому округу - 5427,0 тысяч тенге;
селу Бирсуат - 2757,0 тысяч тенге;
селу Гастелло - 2037,0 тысяч тенге;
селу Далабай - 2048,0 тысяч тенге;
селу Кумсуат - 2062,0 тысяч тенге;
селу Львовское - 2043,0 тысяч тенге;
селу Пригородное - 2132,0 тысяч тенге;
селу Пятигорское - 1885,0 тысяч тенге;
селу Тасоткель - 3035,0 тысяч тенге;
селу Тассуат - 1925,0 тысяч тенге;
селу Ушкарасу - 2366,0 тысяч тенге;
селу Шойындыколь - 1926,0 тысяч тенге.
4. Учесть, что в составе расходов районного бюджета на 2022 год предусмотрены целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета согласно приложению 4.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата Жаркаинского района.

Державин қаласына - 36475,0 мың теңге;
Уәлихан ауылдық округіне - 22219,0 мың теңге;
Костычево ауылдық округіне - 2362,0 мың теңге;
Нахимов ауылдық округіне - 2137,0 мың теңге;
Отрадный ауылдық округіне - 2044,0 мың теңге;
Жаңадала ауылдық округіне - 5427,0 мың теңге;
Бірсуат ауылына - 2757,0 мың теңге;
Гастелло ауылына - 2037,0 мың теңге;
Далабай ауылына - 2048,0 мың теңге;
Құмсуат ауылына - 2062,0 мың теңге;
Львов ауылына - 2043,0 мың теңге;
Пригород ауылына - 2132,0 мың теңге;
Пятигор ауылына - 1885,0 мың теңге;
Тасөткел ауылына - 3035,0 мың теңге;
Тассуат ауылына - 1925,0 мың теңге;
Үшқарасу ауылына - 2366,0 мың теңге;
Шойындыкөл ауылына - 1926,0 мың теңге.
4. 2022 жылға арналған аудандық бюджеттің шығыстар құрамында республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер 4 қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
Көрсетілген нысаналы трансферттердің сомасын бөлу Жарқайың ауданы әкімдігінің қаулысымен белгіленеді.

5. Учесть, что в составе расходов районного бюджета на 2022 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета согласно приложению 5.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата Жаркаинского района.
6. Учесть, что в составе расходов районного бюджета на 2022 год предусмотрены целевые трансферты из Национального фонда Республики Казахстан согласно приложению 6.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата Жаркаинского района.

5. 2022 жылға арналған аудандық бюджеттің шығыстар құрамында облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер 5 қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
Көрсетілген нысаналы трансферттердің сомасын бөлу Жарқайың ауданы әкімдігінің қаулысымен белгіленеді.
6. 2022 жылға арналған аудандық бюджеттің шығыстар құрамында Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан бөлінетін нысаналы трансферттер 6 қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
Көрсетілген нысаналы трансферттердің сомасын бөлу Жарқайың ауданы әкімдігінің қаулысымен белгіленеді.

7. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрено погашение бюджетных кредитов в республиканский бюджет в сумме 38 789,0 тысяч тенге.
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2022 год в сумме 10 412,0 тысяч тенге.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Жаркаинского районного маслихата А.Альжанов
Приложение 1 к решению
Жаркаинского районного
маслихата от 24 декабря
2021 года № 7С-22/2
Районный бюджет на 2022 год

7. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджетке бюджеттік кредиттерді өтеу 38 789,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
8. 2022 жылға арналған аудандық жергілікті атқарушы органның резерві 10 412,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
9. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жарқайың аудандық мәслихатының хатшысы А.Альжанов
Жарқайың аудандық мәслихатының
2021 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 7С-22/2 шешіміне
1 қосымша
2022 жылға арналған аудандық бюджет

112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
40060,2
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
39349,7
005
Повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов
710,5
122
Аппарат акима района (города областного значения)
289368,7
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
157916,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
131452,7
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
68809,6
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
66726,6
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
656,5
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
446,3
015
Капитальные расходы государственного органа
980,2
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
46317,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
38617,3
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
7700,0
02
Оборона
5118,4
122
Аппарат акима района (города областного значения)
5118,4
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
4738,5
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
379,9
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
300937,9
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
300937,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
49835,1
002
Программа занятости
80493,6
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
16981,3
005
Государственная адресная социальная помощь
18857,5
006
Оказание жилищной помощи
697,2
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов

112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
40060,2
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
39349,7
005
Мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыру
710,5
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
289363,7
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
157911,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
131452,7
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
68809,6
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
66726,6
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
656,5
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
446,3
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
980,2
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
46317,3
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38617,3
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
7700,0
02
Қорғаныс
5118,4
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
5118,4
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
4738,5
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
379,9
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
300937,9
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
300937,9
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49835,1
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
80493,6
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
16981,3
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
18857,5
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
697,2
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек

23488,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
682,6
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
421,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
2741,3
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
12332,9
021
Капитальные расходы государственного органа
250,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
30882,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
3650,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
59475,4
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
150,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1559040,7
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
1058432,8
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
111879,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
15843,8
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
930710,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
500607,9
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
100000,0
011
Обеспечение бесперебойного теплоснабжения малых городов
128690,4
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
39367,6
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
232549,9
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
343361,9
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
343361,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области внутренней политики, культуры, развития языков и спорта
41216,5
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
8347,9
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
40900,0
007
Функционирование районных (городских) библиотек
67683,5
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана

23488,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
682,6
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
421,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
2741,3
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
12332,9
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
250,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
30882,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
3650,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
59475,4
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
150,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1559040,7
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
1058432,8
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
111879,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
15843,8
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
930710,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
500607,9
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
100000,0
011
Шағын қалаларды жылумен жабдықтауды үздіксіз қамтамасыз ету
128690,4
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
39367,6
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
232549,9
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
343361,9
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі
343361,9
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41216,5
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
8347,9
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
40900,0
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
67683,5
008
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту

11961,0
009
Поддержка культурно-досуговой работы
132593,0
015
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
4820,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
20249,6
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
15590,4
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
13619,3
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
13619,3
019
Развитие теплоэнергетической системы
13619,3
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
67776,3
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
5262,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
5262,0
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
60687,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства
60687,9
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
1826,4
010
Развитие объектов сельского хозяйства
1826,4
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
36832,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
36832,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
26946,3
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
9885,7
12
Транспорт и коммуникации
195519,8
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
195519,8
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
185653,8
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
9866,0
13
Прочие
15120,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
15120,0
077
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"

11961,0
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
132593,0
015
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
4820,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
20249,6
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
15590,4
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
13619,3
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
13619,3
019
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
13619,3
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
67776,3
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
5262,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
5262,0
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
60687,9
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығын, жер қатынастарын реттеу және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
60687,9
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
1826,4
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
1826,4
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
36832,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
36832,0
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26946,3
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
9885,7
12
Көлiк және коммуникация
195519,8
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
195519,8
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
185653,8
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
9866,0
13
Басқалар
15120,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
15120,0
077
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру

459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
153987,0
005
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
153987,0
Приложение 4 к решению
Жаркаинского районного
маслихата от 24 декабря
2021 года № 7С-22/2
Целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета на 2022 год
Сноска. Приложение 4 - в редакции решения Жаркаинского районного маслихата Акмолинской области от 29.11.2022 № 7С-39/2 (вводится в действие с 01.01.2022).
Наименование
Сумма тысяч тенге
Всего
104550,8
Целевые текущие трансферты
104550,8
в том числе:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
27860,0
на повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов
710,5
Отдел занятости и социальных программ района
67159,3
на выплату государственной адресной социальной помощи
12554,7
на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
36657,2
на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
11443,4
на развитие продуктивной занятости
2966,0
на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения
3538,0
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района
8821,0
на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
8821,0
Бюджетные кредиты
0,0
в том числе:
Отдел экономики и финансов района
0,0
для реализации мер социальной поддержки специалистов
0,0
Приложение 5 к решению
Жаркаинского районного
маслихата от 24 декабря
2021 года № 7С-22/2
Целевые трансферты из областного бюджета на 2022 год
Сноска. Приложение 5 - в редакции решения Жаркаинского районного маслихата Акмолинской области от 29.11.2022 № 7С-39/2 (вводится в действие с 01.01.2022).
Наименование
Сумма тысяч тенге
Всего
1039260,6
Целевые текущие трансферты
834197,2
в том числе:
Отдел экономики и финансов района
1286,0
на увеличение размеров подъемного пособия
1286,0
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
4187,0
на оплату труда государственных служащих

459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
153987,0
005
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
153987,0
Жарқайың аудандық мәслихатының
2021 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 7С-22/2 шешіміне
4 қосымша
2022 жылға арналған республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Жарқайың аудандық мәслихатының 29.11.2022 № 7С-39/2 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома мың теңге
Барлығы
104550,8
Ағымдағы нысаналы трансферттер
104550,8
оның iшiнде:
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
27860,0
мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыруға
710,5
Ауданның жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
67159,3
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
12554,7
үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
36657,2
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
11443,4
нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға
2966,0
мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелер, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдары, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге
3538,0
Ауданның ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі
8821,0
мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге
8821,0
Бюджеттік кредиттер
0,0
оның iшiнде:
Аудандық экономика және қаржы бөлімі
0,0
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
0,0
Жарқайың аудандық мәслихатының
2021 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 7С-22/2 шешіміне
5 қосымша
2022 жылға арналған облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Жарқайың аудандық мәслихатының 29.11.2022 № 7С-39/2 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома мың теңге
Барлығы
1039260,6
Ағымдағы нысаналы трансферттер
834197,2
оның iшiнде:
Ауданның экономика және қаржы бөлімі
1286,0
көтерме жәрдемақы мөлшерін ұлғайтуға
1286,0
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
4187,0
Мемлекеттік қызметшілерге еңбекақы төлеуге

127028,0
Отдел занятости и социальных программ района
38890,8
на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
7052,0
на реализацию краткосрочного профессионального обучения
1468,0
на развитие продуктивной занятости по проекту "Первое рабочее место"
1170,0
на развитие продуктивной занятости по проекту "Контракт поколений"
0,0
на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в Центрах занятости населения
7709,0
на приобретение топлива и оплату коммунальных услуг для педагогов, проживающих в сельской местности
16981,3
на обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
2765,1
на оказание единовременной социальной помощи ветеранам Афганской войны к празднованию Дня вывода советских войск из Афганистана
459,5
на выплату единовременной материальной помощи ко Дню Победы в Великой Отечественной войне
536,0
на внедрение единой информационной площадки модуля планирования бюджета
750,0
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района
36674,5
на материально-техническое оснащение организациям культуры
20249,6
на установку спортивных площадок объектов спорта
15590,4
на оплату заработной платы сотрудникам центральной библиотечной системы Жаркаинского района
834,5
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района
626130,8
на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
15120,0
Средний ремонт автомобильной дороги районного значения "Тасты-Талды-Чапаево" 0-38 км Жаркаинского района Акмолинской области
100000,0
Средний ремонт улично-дорожной сети города Державинск Жаркаинского района
84584,5
Текущий ремонт инженерных сетей теплоснабжения в г.Державинска Жаркаинского района Акмолинской области
149735,9
Капитальный ремонт 80-ти квартирного жилого дома №5 в микрорайоне п. Степной города Державинск Жаркаинского района
100000,0
На подготовку к отопительному сезону на 2022-2023 годы теплоснабжающим предприятиям (приобретение угля)
128690,4
Текущий ремонт системы теплоснабжения Жаркаинского района
48000,0
Целевые трансферты на развитие
205063,5
в том числе:
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района

127028,0
Ауданның жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
38890,8
үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
7052,0
қыска мерзімдік кәсіби оқытуды іске асыруға
1468,0
Нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға "Алғашқы жұмыс орны" жобасы бойынша
1170,0
Нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға "Ұрпақтар келісімшарты" жобасы бойынша
0,0
Халықты жұмыспен қамту орталықтарында әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді еңгізуге
7709,0
ауылдық жерлерде тұратын педагогтер үшін отын және коммуналдық қызметтерді төлеуге
16981,3
оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз етуге
2765,1
Ауғанстаннан кеңес әскерлерін шығару күнін мерекелеуге Ауған соғысының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмек толеуге
459,5
Ұлы отан соғысындағы Жеңіс Күніне орай басқа мемлекеттер аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмекке
536,0
Бюджетті жоспарлау модулінің бірыңғай ақпараттық алаңын енгізуге
750,0
Ауданның ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі
36674,5
мәдениет ұйымдарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға
20249,6
спорт объектілерінде спорт алаңын орнату
15590,4
Жарқайын ауданының орталық кітапхана жүйесі қызметкерлерінің жалақасын толеуге
834,5
Ауданның тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
626130,8
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
15120,0
Ақмола облысы Жарқайың ауданының км 0-38 "Тасты-Талды-Чапаево" аудандық маңызы бар автомобиль жолын орташа жөндеу
100000,0
Жарқайың ауданы Державин қаласының көше-жол желісін орташа жөндеу
84584,5
Ақмола облысы Жарқайың ауданы Державинск қ. жылумен жабдықтау инженерлік желілерін ағымдағы жөндеу
149735,9
Жарқайын ауданы Державинск қаласы Степной кенті шағын ауданындағы 80 пәтерлі №5 тұрғын үйді күрделі жөндеу
100000,0
Жылумен жабдықтайтын кәсіпорындардың 2022-2023 жылдарға жылу беру мезгіліне дайындалуға (көмір сатып алу)
128690,4
Жарқайың ауданының жылумен жабдықтау жүйелерін ағымдағы жөндеу
48000,0
Нысаналы даму трансферттерi
205063,5
оның iшiнде:
Ауданның құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі

129549,2
Реконструкция 80-ти квартирного жилого дома (позиция 8) в микрорайоне "Молодежный" города Державинск Жаркаинского района
111879,0
Строительство инженерных сетей и благоустройство к 80-ти квартирному жилому дому (позиция 8) в микрорайоне "Молодежный" города Державинск Жаркаинского района
15843,8
Привязка ППП с проведением комплексной вневедомственной экспертизы, строительство скотомогильников в с.Гастелло Жаркаинского района
1826,4
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района
75514,3
Увеличение уставного капитала ГКП на ПХВ "Коммунсервис"
61895,0
Разработка проектно-сметной документации с проведением комплексной вневедомственной экспертизы по проекту "Реконструкция уличного освещения города Державинск (2-очередь), Жаркаинский район
13619,3
Приложение 6 к решению
Жаркаинского районного
маслихата от 24 декабря
2021 года № 7С-22/2
Целевые трансферты из Национального фонда Республики Казахстан на 2022 год
Сноска. Приложение 6 - в редакции решения Жаркаинского районного маслихата Акмолинской области от 29.11.2022 № 7С-39/2 (вводится в действие с 01.01.2022).
Наименование
Сумма тысяч тенге
Всего
1024864,0
Целевые текущие трансферты
94154,0
в том числе:
на развитие продуктивной занятости
62599,0
на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения
6928,0
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
24627,0
Целевые трансферты на развитие
930710,0
в том числе:
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района
930710,0
Реконструция системы водоснабжения (3 очередь) города Державинск, Жаркаинского района, Акмолинской области
528119,0
Реконструкция системы водоснабжения из подземных источников села Шойындыколь Жаркаинского района
402591,0

129549,2
Жарқайың ауданы Державин қаласындағы "Молодежный" шағын ауданындағы 80 пәтерлі тұрғын үй құрылысы (8- позиция)
111879,0
Жарқайың ауданы Державин қаласындағы "Молодежный" шағын ауданындағы сексен пәтерлі тұрғын үйге (8 -позиция) абаттандыру және инженерлік желілерің құрылысы
15843,8
Жарқайың ауданы Гастелло аулында мал қорымын салу, ведомстводан тыс кешенді сараптама жүргізу мен ҚҚЖ байланыстыру
1826,4
Ауданның тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
75514,3
"Коммунсервис" ШЖҚ МКК жарғылық капиталын ұлғайту
61895,0
Жарқайың ауданы, Державин қаласының көшесін жарықтандыруды қайта жаңарту (2-кезек) жобасы бойынша ведомстводан тыс кешенді сараптама өткізумен жобалық-сметалық құжаттама әзірлеу
13619,3
Жарқайың аудандық мәслихатының
2021 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 7С-22/2 шешіміне
6 қосымша
2022 жылға арналған Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан нысаналы трансферттер
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Жарқайың аудандық мәслихатының 29.11.2022 № 7С-39/2 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома мың теңге
Барлығы
1024864,0
Ағымдағы нысаналы трансферттер
94154,0
оның iшiнде:
нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға
62599,0
мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелер, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдары, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге
6928,0
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
24627,0
Нысаналы даму трансферттерi
930710,0
оның iшiнде:
Ауданның құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
930710,0
Ақмола облысы, Жарқайың ауданы, Державин қаласының сумен жабдықтау жүйесін қайта жаңарту (3-кезек)
528119,0
Жарқайың ауданы Шойындыкөл ауылының жер асты су көздерінен сумен жабдықтау жүйесін қайта жаңарту
402591,0