О районном бюджете на 2022-2024 годы
Решение Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области от 27 декабря 2021 года № 13/1. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 декабря 2021 года № 26328.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Сандыктауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 325 720,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 551 631,2 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 43 251,4 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала – 18 509,7 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 712 328,6 тысяч тенге;
2) затраты – 4 394 810,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 10 241,6 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 27 567,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 17 325,4 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 79 331,1 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 79 331,1 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области от 14.12.2022 № 26/1 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Установить норматив распределения доходов в районный бюджет по социальному налогу – 100 %.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрены целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета, согласно приложения 4 к настоящему решению.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета, согласно приложения 5 к настоящему решению.
5. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрены целевые трансферты бюджетам сельских округов, согласно приложения 6 к настоящему решению.
6. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 2 187 034,0 тысячи тенге.
7. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрено погашение бюджетных кредитов в областной бюджет в сумме 17 325,0 тысяч тенге.
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2022 год в сумме 8 886,0 тысяч тенге.
9. Учесть, что в бюджете района на 2022 год предусмотрены объемы субвенций, передаваемые из районного бюджета в бюджеты сельских округов и села в сумме 160 881,0 тысяча тенге, в том числе:

2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 13/1 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 31 желтоқсанда № 26328 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Сандықтау аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022–2024 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 325 720,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 551 631,2 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 43 251,4 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 18 509,7 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 712 328,6 мың теңге;
2) шығындар – 4 394 810,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 10 241,6 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттiк кредиттер – 27 567,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 17 325,4 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 79 331,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 79 331,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының 14.12.2022 № 26/1 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Әлеуметтік салық бойынша аудан бюджетіне кірістер бөлу нормативі -100 % екені белгіленсін.
3. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте 4 қосымшаға сәйкес республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер қарастырылғаны ескерілсін.
4. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте 5 қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
5. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтерінің және ауылының бюджеттеріне 6 қосымшаға сәйкес нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
6. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 2 187 034,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
7. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджетке 17 325,0 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттерді өтеу қарастырылғаны ескерілсін.
8. 2022 жылға арналған аудандық жергілікті атқарушы органының резерві 8 886,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
9. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтерінің және ауылының бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін 160 881,0 мың теңге сомасындағы субвенциялар көлемі көзделгені ескерілсін, оның ішінде:

Балкашинскому сельскому округу 21 543,0 тысячи тенге;
Баракпайскому сельскому округу 6 093,0 тысячи тенге;
Белгородскому сельскому округу 13 204,0 тысячи тенге;
Берликскому сельскому округу 14 496,0 тысяч тенге;
Васильевскому сельскому округу 8 520,0 тысяч тенге;
Веселовскому сельскому округу 9 966,0 тысяч тенге;
Жамбыльскому сельскому округу 11 945,0 тысяча тенге;
Каменскому сельскому округу 7 972,0 тысячи тенге;
Лесному сельскому округу 7 769,0 тысяч тенге;
селу Мадениет 16 080,0 тысяч тенге;

Балкашин ауылдық округіне 21 543,0 мың теңге;
Барақпай ауылдық округіне 6 093,0 мың теңге;
Белгород ауылдық округіне 13 204,0 мың теңге;
Бірлік ауылдық округіне 14 496,0 мың теңге;
Васильев ауылдық округіне 8 520,0 мың теңге;
Веселов ауылдық округіне 9 966,0 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округіне 11 945,0 мың теңге;
Каменск ауылдық округіне 7 972,0 мың теңге;
Лесной ауылдық округі не 7 769,0 мың теңге;
Мәдениет ауылына 16 080,0 мың теңге;

Максимовскому сельскому округу 7 091,0 тысяча тенге;
Новоникольскому сельскому округу 8 687,0 тысяч тенге;
Сандыктаускому сельскому округу 14 480,0 тысяч тенге;
Широковскому сельскому округу 13 035,0 тысячи тенге.
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Сандыктауского районного маслихата Г.Кадырова
Приложение 1 к решению
Сандыктауского районного
маслихата от 27 декабря
2021 года № 13/1
Районный бюджет на 2022 год

Максимов ауылдық округіне 7 091,0 мың тенге;
Новоникольск ауылдық округіне 8 687,0 мың теңге;
Сандықтау ауылдық округіне 14 480,0 мың теңге;
Широков ауылдық округіне 13 035,0 мың теңге.
10. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сандықтау аудандық мәслихатының хатшысы Г.Кадырова
Сандықтау аудандық мәслихатының
2021 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 13/1 шешіміне
1 қосымша
2022 жылға арналған аудандық бюджет

4 394 810,4
01
Государственные услуги общего характера
811 938,1
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
36 895,1
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
36 139,1
005
Повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов
756,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
153 163,6
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
153 163,6
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
174 810,8
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
38 854,2
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
929,1
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
2 737,2
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
132 290,3
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
447 068,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
27 258,7
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
419 809,9
02
Оборона
10 409,7
122
Аппарат акима района (города областного значения)
10 409,7
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
6 614,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
3 429,7
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
366,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
1 388,9
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1 388,9
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1 388,9
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
329 797,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
329 797,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

4 394 810,4
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер
811 938,1
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
36 895,1
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
36 139,1
005
Мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыру
756,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
153 163,6
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
153 163,6
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
174 810,8
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38 854,2
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
929,1
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
2 737,2
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
132 290,3
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
447 068,6
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 258,7
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
419 809,9
02
Қорғаныс
10 409,7
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
10 409,7
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
6 614,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
3 429,7
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
366,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару
1 388,9
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1 388,9
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
1 388,9
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
329 797,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
329 797,1
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

36 547,5
002
Программа занятости
105 756,2
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
31 753,2
005
Государственная адресная социальная помощь
24 968,4
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
27 023,8
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
542,6
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
194,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
38 025,5
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
10 963,7
021
Капитальные расходы государственного органа
250,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
47 534,7
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
6 087,5
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
150,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
625 401,6
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
491 774,4
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
204 250,9
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
54 542,5
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
232 981,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
133 627,2
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
15 363,0
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов
4 775,0
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
113 489,2
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
418 396,5
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
36 751,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
23 255,9

36 547,5
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
105 756,2
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
31 753,2
005
Мемлекеттiк атаулы әлеуметтік көмек
24 968,4
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
27 023,8
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
542,6
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
194,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
38 025,5
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
10 963,7
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
250,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
47 534,7
050
Қазақстан Республиқасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
6 087,5
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
150,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
625 401,6
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
491 774,4
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
204 250,9
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
54 542,5
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
232 981,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
133 627,2
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
15 363,0
016
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
4 775,0
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
113 489,2
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
418 396,5
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
36 751,1
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23 255,9

002
Услуги по проведению государственной информационной политики
7 725,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
5 770,2
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
370 399,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
22 143,4
003
Поддержка культурно-досуговой работы
237 352,0
006
Функционирование районных (городских) библиотек
44 684,2
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
6 440,7
008
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
35 279,4
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
8 305,4
015
Обеспечение сохранности историко-культурного наследия и доступа к ним
9 597,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
6 597,5
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
11 245,8
011
Развитие объектов культуры
11 245,8
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
48 979,6
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
10 416,7
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
10 416,7
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
38 562,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства
38 562,9
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
30 050,3
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
30 050,3
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
30 050,3
12
Транспорт и коммуникации
106 423,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
106 423,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
4 895,0
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
101 528,0
13
Прочие
123 717,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
123 717,0
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"

002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
7 725,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
5 770,2
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
370 399,6
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22 143,4
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
237 352,0
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
44 684,2
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
6 440,7
008
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
35 279,4
010
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
8 305,4
015
Тарихи-мәдени мұра ескерткіштерін сақтауды және оларға қол жетімділікті қамтамасыз ету
9 597,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
6 597,5
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
11 245,8
011
Мәдениет объектілерін дамыту
11 245,8
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер
48 979,6
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
10 416,7
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
10 416,7
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
38 562,9
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығын, жер қатынастарын реттеу және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38 562,9
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
30 050,3
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
30 050,3
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30 050,3
12
Көлік және коммуникация
106 423,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
106 423,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
4 895,0
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
101 528,0
13
Басқалар
123 717,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
123 717,0
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту

Сноска. Приложение 4 - в редакции решения Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области от 14.12.2022 № 26/1 (вводится в действие с 01.01.2022).
Наименование
Сумма тысяч тенге
1
2
Всего
778 399,3
Целевые текущие трансферты
489 574,3
в том числе:
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
146 347,3
На выплату государственной адресной социальной помощи, в том числе:
20 418,0
на выплату государственной адресной социальной помощи
17 581,0
на гарантированный социальный пакет детям
2 837,0
На обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республики Казахстан, в том числе:
7 376,3
на протезно-ортопедические, сурдотехнические, тифлотехнические средства, специальные средства передвижения (кресло-коляски), расширение технических вспомогательных (компенсаторных) средств, портативный тифлокомпьютер с синтезом речи, с встроенным вводом/выводом информации шрифтом Брайля
3 324,2
на увеличение норм обеспечения лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами, обеспечение катетерами одноразового использования детей с инвалидностью с диагнозом Spina bifida
4 052,1
На повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения
28 680,0
На развитие рынка труда, в том числе:
78 530,0
на частичное субсидирование заработной платы и молодежную практику
19 160,0
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей
24 577,0
на общественные работы
34 793,0
На проект "Серебряный возраст"
6 806,0
На проект "Первое рабочее место"
4 537,0
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
28 968,0
На установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
28 097,0
На увеличение оплаты труда медицинским работникам государственных организаций в сфере физической культуры и спорта
871,0
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
241 148,0
На средний ремонт с асфальтобетонным покрытием внутрипоселковых дорог в селе Максимовка
241 148,0
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий

Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының 14.12.2022 № 26/1 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома мың теңге
1
Барлығы
778 399,3
Ағымдағы нысаналы трансферттер
489 574,3
оның iшiнде:
Ауданның жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі (облыстық маңызы бар қала)
146 347,3
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге, оның ішінде:
20 418,0
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге
17 581,0
балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке
2 837,0
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға, оның ішінде:
7 376,3
протездік-ортопедиялық, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдарға, арнаулы жүріп-тұру құралдарына (кресло-арбаларға), техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдарды кеңейтуге, Брайль қарпімен ақпаратты енгізу/шығару ішіне салынған сөйлеу синтезі бар портативті тифлокомпьютерге
3 324,2
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, Spina bifida диагнозы бар мүгедек балаларды бір рет пайдаланылатын катетерлермен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға
4 052,1
Стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелер, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдары, халықты жұмыспен қамту орталықтары мемлекеттік ұйымдары қызметкерлерінің жалақысын арттыруға
28 680,0
Еңбек нарығын дамытуға, оның ішінде:
78 530,0
жалақыны ішінара субсидиялауға және жастар практикасына
19 160,0
жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға мемлекеттік гранттар беруге
24 577,0
қоғамдық жұмыстарға
34 793,0
"Күміс жас"жобасына
6 806,0
"Бірінші жұмыс орны" жобасына
4 537,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
28 968,0
Мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін мемлекеттік мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге
28 097,0
Дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік ұйымдардың медицина қызметкерлеріне еңбекақы төлеуді ұлғайтуға
871,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
241 148,0
Максимовка ауылындағы кентішілік жолдарды асфальтбетон жабынымен орташа жөндеуге
241 148,0
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге

72 355,0
Аппарат маслихата
756,0
на повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов
756,0
Целевые трансферты на развитие
261 258,0
в том числе:
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
261 258,0
На строительство водопроводных сетей в селе Каменка
169 615,0
На строительство водопроводных сетей и насосных станций (скважин) в селе Новоромановка
63 366,0
На строительство инженерных сетей и благоустройства к 45-ти квартирному жилому дому в селе Балкашино (Наружные сети водоснабжения, канализации и теплоснабжения)
28 277,0
Бюджетные кредиты
27 567,0
в том числе:
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
27 567,0
Для реализации мер социальной поддержки специалистов
27 567,0
Приложение 5 к решению
Сандыктауского районного
маслихата от 27 декабря
2021 года № 13/1
Целевые трансферты из областного бюджета на 2022 год
Сноска. Приложение 5 - в редакции решения Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области от 14.12.2022 № 26/1 (вводится в действие с 01.01.2022).
Наименование
Сумма тысяч тенге
1
2
Всего
774 462,3
Целевые текущие трансферты
410 228,9
в том числе:
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
1 470,0
На увеличение размера подъемного пособия
1 470,0
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
60 130,2
На реализацию краткосрочного профессионального обучения
2 402,2
На обеспечение льготного проезда
26,4
На внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в Центрах занятости населения
16 145,0
На приобретение топлива и оплату коммунальных услуг для педагогов, проживающих в сельской местности
31 467,0
На обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью, в том числе:
4 286,0
на протезно-ортопедические изделия
392,0
на тифлотехнические средства
944,0
на санаторно-курортное лечение
2 950,0
На оказание единовременной социальной помощи ветеранам Афганской войны к празднованию Дня вывода советских войск из Афганистана
2 833,3
На развитие продуктивной занятости по проекту "Первое рабочее место"
1 641,0
На развитие продуктивной занятости по проекту "Контракт поколений"
426,1
На единовременную социальную помощь ветеранам боевых действий на территории других государств к празднованию Дня Победы в Великой отчественной войне
153,2
На внедрение единой информационной площадки модуля планирования бюджета
750,0
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
345 320,7
На средний ремонт автомобильной дороги районного значения KC-SN-1 "Подъезд к селу Новоникольское" км 0-18

72 355,0
Мәслихат аппараты
756,0
мәслихат депутаттары қызметінің тиімділігін арттыруға
756,0
Дамуға арналған нысаналы тарснферттер
261 258,0
оның iшiнде:
Ауданның құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі (облыстық маңызы бар қала)
261 258,0
Каменка ауылында су құбыры желілерін салуға
169 615,0
Новоромановка ауылындағы суқұбырлары жүйелерінің және сорғы (ұңғымалар) станцияларының құрылысына
63 366,0
Балкашино ауылында 45 пәтерлі тұрғын үйге инженерлік желілер және абаттандыру салуға (сыртқы сумен жабдықтау, кәріз және жылумен жабдықтау желілері)
28 277,0
Бюджеттік несиелер
27 567,0
оның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
27 567,0
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
27 567,0
Сандықтау аудандық мәслихатының
2021 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 13/1 шешіміне
5-қосымша
2022 жылға арналған облыстық бюджеттен нысаналы трансфертер
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының 14.12.2022 № 26/1 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома мың теңге
1
2
Барлығы
774 462,3
Ағымдағы нысаналы трансферттер
410 228,9
оның iшiнде:
Ауданның экономика және қаржы бөлімі (облыстық маңызы бар қала)
1 470,0
Көтерме жәрдемақы мөлшерін ұлғайтуға
1 470,0
Ауданның жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі (облыстық маңызы бар қала)
60 130,2
Қыска мерзімді кәсіби оқытуды іске асыруға
2 402,2
Жеңілдікпен жол жүруді қамтамасыз етуге
26,4
Халықты жұмыспен қамту орталықтарында әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді еңгізуге
16 145,0
Ауылдық жерлерде тұратын педагогтер үшін отын және коммуналдық қызметтерді төлеуге
31 467,0
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға, оның ішінде:
4 286,0
протездік-ортопедиялық бұйымдарға
392,0
тифлотехникалық құралдарға,
944,0
санаторлық-курортық емдеуге
2 950,0
Кеңес әскерлерін Ауғанстаннан шығару күнін мерекелеуге Ауған соғысы ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге
2 833,3
"Бірінші жұмыс орны" жобасы бойынша Нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға
1 641,0
"Ұрпақтар келісімшарты" жобасы бойынша Нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға
426,1
Ұлы Отан соғысындағы Жеңіс Күнін мерекелеуге басқа мемлекеттердің аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмекке
153,2
Бюджетті жоспарлаудың бірыңғай ақпаратты модуль алаңын енгізуге
750,0
Ауданның тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобильдік жолдар және тұрғын үй инспекциясы бөлімі (облыстық маңызы бар қала)
345 320,7
0-18 км аудандық маңызы бар KC-SN-1 "Новоникольское ауылына кіреберіс" автомобиль жолын орташа жөндеуге

99 686,2
На средний ремонт внутри-поселковых дорог в селе Веселое
24 566,3
На средний ремонт с асфальтобетонным покрытием внутри-поселковых дорог в селе Балкашино
81 648,0
На средний ремонт с асфальтобетонным покрытием внутрипоселковых дорог в селе Максимовка
16 452,0
На средний ремонт тротуаров в селе Балкашино
22 198,4
На средний ремонт улично-дорожной сети Балкашинского сельского округа
29 392,4
На подготовку к отопительному сезону на 2022-2023 годы теплоснабжающим предприятиям (приобретение угля)
38 591,3
На текущий ремонт центральной котельной село Балкашино
28 381,3
На средний ремонт с асфальтобетонным покрытием внутри-поселковых дорог в селе Мадениет
4 404,8
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств госудасртвенного бюджета, работников казенных предприятий
3 308,0
Целевые трансферты на развитие
364 233,4
в том числе:
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
364 233,4
На реконструкцию стадиона в селе Балкашино
123 717,0
На строительство двух тридцатишестиквартирных жилых домов в селе Балкашино. Корректировка
204 250,9
На строительство центра досуга молодежи в селе Балкашино
10 000,0
На строительство инженерных сетей и благоустройства к 2-м тридцати шести квартирным жилым домам в селе Балкашино (Благоустройство)
17 625,2
На строительство инженерных сетей и благоустройства к 45-ти квартирному жилому дому в селе Балкашино (Благоустройство)
8 640,3
Приложение 6 к решению
Сандыктауского районного
маслихата от 27 декабря
2021 года № 13/1
Целевые трансферты бюджетам сельских округов и села Мадениет на 2022 год
Сноска. Приложение 6 - в редакции решения Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области от 14.12.2022 № 26/1 (вводится в действие с 01.01.2022).
Наименование
Сумма тысяч тенге
1
2
Всего
552 100,2
Целевые текущие трансферты
552 100,2
За счет средств республиканского бюджета, всего
251 087,0
в том числе:
Балкашинский сельский округ, в том числе:
522,0
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих
522,0
Баракпайский сельский округ, в том числе:
615,0
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих
615,0
Белгородский сельский округ, в том числе:
862,0
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих
862,0
Берликский сельский округ, в том числе:
380,0
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих
380,0
Васильевский сельский округ, в том числе:
615,0
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих
615,0
Веселовский сельский округ, в том числе:
603,0
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих
603,0
Жамбыльский сельский округ, в том числе:
793,0
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих
793,0
Каменский сельский округ, в том числе:
759,0
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих
759,0
Лесной сельский округ, в том числе:
841,0
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих
841,0
Максимовский сельский округ, в том числе:

99 686,2
Веселое ауылындағы кентішілік жолдарды орташа жөндеуге
24 566,3
Балкашино ауылындағы кентішілік жолдарды асфальтбетон жабынымен орташа жөндеуге
81 648,0
Максимовка ауылындағы кентішілік жолдарды асфальтбетон жабынымен орташа жөндеуге
16 452,0
Балкашино ауылындағы тротуарларды орташа жөндеуге
22 198,4
Балкашино ауылындағы көше-жол жүйесін орташа жөндеуге
29 392,4
жылумен жабдықтаушы кәсіпорындардың 2022-2023 жылдарға арналған жылу беру маусымына дайындығына (көмір сатып алуға)
38 591,3
Сандықтау ауданы Балкашино ауылының орталық қазандығын ағымдағы жөндеуге
28 381,3
Мәдениет ауылының кентішілік жолдарын асфальтбетонды жабынмен орташа жөндеуге
4 404,8
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
3 308,0
Нысаналы даму трансферттер
364 233,4
оның iшiнде:
Ауданның құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі (облыстық маңызы бар қала)
364 233,4
Балкашино ауылындағы стадионды қайта құруға
123 717,0
Балкашино ауылында отыз бес пәтерлі екі тұрғын үйдің құрылысына
204 250,9
Балкашино ауылындағы жастардың демалыс орталығының құрылысына
10 000,0
Балкашино ауылындағы 2-ші отыз алты пәтерлі тұрғын үйді абаттандыру және инженерлік желілер салуға (Абаттандыру)
17 625,2
Балкашино ауылындағы 45 пәтерлі тұрғын үйге инженерлік желілер салуға және абаттандыруға (Абаттандыру)
8 640,3
Сандықтау аудандық мәслихатының
2021 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 13/1 шешіміне
6-қосымша
2022 жылға арналған ауылдық округтер мен Мәдениет ауылының бюджеттеріне нысаналы трансферттер
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының 14.12.2022 № 26/1 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сомма мың теңге
1
2
Барлығы
552 100,2
Ағымдағы нысаналы трансферттер
552 100,2
Республикалық бюджет есебінен, барлығы:
251 087,0
оның ішінде:
Балкашин ауылдық округі, оның ішінде:
522,0
мемлекеттік қызметкерлердің жеке санатының жалақысын көтеруге
522,0
Барақпай ауылдық округі, оның ішінде:
615,0
мемлекеттік қызметкерлердің жеке санатының жалақысын көтеруге
615,0
Белгород ауылдық округі, оның ішінде:
862,0
мемлекеттік қызметкерлердің жеке санатының жалақысын көтеруге
862,0
Бірлік ауылдық округі, оның ішінде:
380,0
мемлекеттік қызметкерлердің жеке санатының жалақысын көтеруге
380,0
Васильев ауылдық округі, оның ішінде:
615,0
мемлекеттік қызметкерлердің жеке санатының жалақысын көтеруге
615,0
Веселов ауылдық округі, оның ішінде:
603,0
мемлекеттік қызметкерлердің жеке санатының жалақысын көтеруге
603,0
Жамбыл ауылдық округі, оның ішінде:
793,0
мемлекеттік қызметкерлердің жеке санатының жалақысын көтеруге
793,0
Каменск ауылдық округі, оның ішінде:
759,0
мемлекеттік қызметкерлердің жеке санатының жалақысын көтеруге
759,0
Лесной ауылдық округі, оның ішінде:
841,0
мемлекеттік қызметкерлердің жеке санатының жалақысын көтеруге
841,0
Максимов ауылдық округі, оның ішінде: