О внесении изменений в решение Целиноградского районного маслихата от 25 декабря 2020 года № 466/70-6 "О районном бюджете на 2021-2023 годы"
Решение Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 9 апреля 2021 года № 27/5-7. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 12 апреля 2021 года № 8427
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Целиноградский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Целиноградского районного маслихата "О районном бюджете на 2021-2023 годы" от 25 декабря 2020 года № 466/70-6 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8290) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 24 176 981,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 087 006,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 47 816,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 610 930,3 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 20 431 229,2 тысяч тенге;
2) затраты – 24 223 209,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 484 777,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 612 893,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 128 116,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 92 816,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -623 820,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 623 820,6 тысяч тенге, в том числе:
поступления займов – 612 893,0 тысяч тенге;
погашение займов – 128 116,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 139 043,6 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2021 год в сумме 42 838,6 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводитсяв действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии
Целиноградского районного
маслихата
К.Темиров
Секретарь Целиноградского
районного маслихата
Б.Ибраев
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Целиноградского района
Приложение к решению
Целиноградского районного
маслихата от 09 апреля
2021 года № 27/5-7
Приложение 1 к решению
Целиноградского районного
маслихата от 25 декабря
2020 года № 466/70-6
Районный бюджет на 2021 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
I. Доходы

Целиноград аудандық мәслихатының 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 466/70-6 "2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Целиноград аудандық мәслихатының 2021 жылғы 9 сәуірдегі № 27/5-7 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 12 сәуірде № 8427 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес Целиноград аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Целиноград аудандық мәслихатының "2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 466/70-6 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8290 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 24 176 981,6 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 087 006,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 47 816,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 610 930,3 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 20 431 229,2 мың теңге;
2) шығындар – 24 223 209,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 484 777,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 612 893,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 128 116,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 92 816,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -623 820,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 623 820,6 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімдері – 612 893,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 128 116,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 139 043,6 мың теңге";
6 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"6. 2021 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органның резерві 42 838,6 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Целиноград аудандық
мәслихаты сессиясының
төрағасы
К.Темиров
Целиноград аудандық
мәслихатының хатшысы
Б.Ибраев
"КЕЛІСІЛДІ"
Целиноград ауданының әкімі
Целиноград аудандық мәслихатының
2021 жылғы 09 сәуірдегі
№ 27/5-7 шешіміне
қосымша
Целиноград аудандық мәслихатының
2020 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 466/70-6 шешіміне
1-қосымша
2021 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сома, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
I. Кірістер

25 126,0
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
24 431,0
003
Капитальные расходы государственного органа
695,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
152 626,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
152 626,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
33 555,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
28 955,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
3 068,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
332,0
015
Капитальные расходы государственного органа
1 200,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
3,0
040
Развитие объектов государственных органов
3,0
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
14 650,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
14 650,0
02
Оборона
53 504,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
53 504,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
19 504,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
17 100,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
16 900,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
641 236,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
641 236,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
26 649,0
002
Программа занятости
110 214,0
005
Государственная адресная социальная помощь
115 685,0
006
Оказание жилищной помощи
2 883,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
135 843,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 859,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
51 143,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида

25 126,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
24 431,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
695,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
152 626,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
152 626,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
33 555,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28 955,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
3 068,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
332,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 200,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
3,0
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
3,0
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
14 650,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14 650,0
02
Қорғаныс
53 504,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
53 504,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
19 504,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
17 100,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
16 900,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
641 236,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
641 236,5
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26 649,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
110 214,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
115 685,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2 883,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
135 843,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 859,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
51 143,0
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету

3 405,0
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
5 572,0
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
2 441 865,7
467
Отдел строительства района (города областного значения)
2 116 212,7
009
Развитие теплоэнергетической системы
1,0
036
Развитие газотранспортной системы
2 116 211,7
496
Отдел жилищной инспекции и коммунального хозяйства района (города областного значения)
325 653,0
009
Развитие теплоэнергетической системы
325 653,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
143 495,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
31 919,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
31 919,0
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
18 410,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
18 410,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
93 166,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
21 970,0
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
3 001,0
039
Возмещение убытков землепользователей или собственникам земельных участков при принудительном отчуждении земельных участков для создания зеленой зоны города Нур-Султана
68 195,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
68 992,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
22 141,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
22 141,0
468
Отдел архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
46 851,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области архитектуры и градостроительства на местном уровне
25 851,0
003
Разработка схем градостроительного развития территории района и генеральных планов населенных пунктов
21 000,0
12
Транспорт и коммуникации
2 819 315,2
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 819 315,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области пассажирского транспорта и автомобильных дорог
13 697,7
022
Развитие транспортной инфраструктуры
284 245,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
48 000,0
025
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры

3 405,0
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
5 572,0
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
2 441 865,7
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
2 116 212,7
009
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
1,0
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
2 116 211,7
496
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы және коммуналдық шаруашылық бөлімі
325 653,0
009
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
325 653,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
143 495,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
31 919,0
099
Мамандарды әлеуметтік қолдау жөніндегі шараларды іске асыру
31 919,0
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
18 410,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18 410,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
93 166,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21 970,0
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
3 001,0
039
Ақмола облысының бюджетіне Нұр-Сұлтан қаласының жасыл желекті аймағын құру үшін мәжбүрлеп оқшаулаған кезде жер пайдаланушылар немесе жер телімдерінің иелеріне шығындарды өтеу
68 195,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
68 992,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
22 141,0
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22 141,0
468
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет және қала құрылысы бөлімі
46 851,0
001
Жергілікті деңгейде сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25 851,0
003
Аудан аумағында қала құрылысын дамыту схемаларын және елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
21 000,0
12
Көлік және коммуникация
2 819 315,2
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 819 315,2
001
Жергілікті деңгейде жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13 697,7
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
284 245,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
48 000,0
025
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру