О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата от 11 декабря 2020 года № 574 "Об областном бюджете на 2021-2023 годы"
Решение маслихата Актюбинской области от 22 октября 2021 года № 71. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 октября 2021 года № 24966. Прекращено действие в связи с истечением срока
РЕШИЛ:
1. Внести в решение областного маслихата "Об областном бюджете на 2021-2023 годы" от 11 декабря 2020 года №574 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7816) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 343 320 379,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 43 523 843 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 8 190 701 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала – 229 579 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 291 376 256,6 тысяч тенге;
2) затраты – 356 833 726,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -3 163 333,9 тысячи тенге, в том числе;
бюджетные кредиты – 10 261 161 тысяча тенге:
погашение бюджетных кредитов – 13 424 494,9 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 42 000 тенге, в том числе;
приобретение финансовых активов – 42 000 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -10 392 013 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 10 392 013 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов – 11 145 715 тысяч тенге;
погашение займов – 13 294 074,9 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 12 540 372,9 тысячи тенге.".
в пункте 9:
подпункты 3) и 42) исключить;

Облыстық мәслихаттың 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № 574 "2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақтөбе облыстық мәслихатының 2021 жылғы 22 қазандағы № 71 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 29 қазанда № 24966 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ШЕШТІ:
1. Облыстық мәслихаттың "2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № 574 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7816 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2021 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 343 320 379,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 43 523 843 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 8 190 701 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 229 579 мың теңге;
трансферттер түсімі – 291 376 256,6 мың теңге;
2) шығындар – 356 833 726,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -3 163 333,9 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 10 261 161 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 13 424 494,9 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 42 000 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 42 000 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -10 392 013 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 10 392 013 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 11 145 715 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 13 294 074,9 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 12 540 372,9 мың теңге.".
9-тармақта:
3) және 42) тармақшалары алынып тасталсын;

дополнить подпунктами 8-1), 20-1), 25-1) и 29-1) следующего содержания:
"8-1) на повышение заработной платы медицинских работников из числа гражданских служащих органов внутренних дел;";
"20-1) на увеличение оплаты труда медицинским работникам организаций дошкольного образования и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов;";
"25-1) на увеличение оплаты труда медицинским работникам государственных организаций среднего образования и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов;";

келесі мазмұндағы 8-1), 20-1), 25-1) және 29-1) тармақшаларымен толықтырылсын:
"8-1) ішкі істер органдары азаматтық қызметшілерінің қатарындағы медицина қызметкерлерінің еңбекақысын арттыруға;";
"20-1) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының медицина қызметкерлеріне еңбекақы төлеуді ұлғайтуға және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыты бойынша төленген сомаларды өтеуге;";
"25-1) мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының медицина қызметкерлеріне еңбекақы төлеуді ұлғайтуға және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыты бойынша төленген сомаларды өтеуге;";

"29-1) на увеличение оплаты труда медицинским работникам государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов;";
пункт 12 исключить.
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Секретарь областного маслихата А. Нугманов

"29-1) техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беретін мемлекеттік ұйымдардың медицина қызметкерлеріне еңбекақы төлеуді ұлғайтуға және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыты бойынша төленген сомаларды өтеуге;";
12-тармақ алынып тасталсын.
2. Көрсетілген шешімдегі 1 қосымшасы осы шешімдегі қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыстық мәслихаттың хатшысы А. Нугманов

5 263
273
Управление культуры, архивов и документации области
1 378 636
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры и управления архивным делом
86 232
003
Капитальные расходы государственного органа
4 123
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
591 512
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
696 769
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
6 964 153,3
1
Топливо и энергетика
628 290
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
628 290
081
Организация и проведение поисково-разведочных работ на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населенных пунктов
628 290
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
6 335 863,3
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
6 335 863,3
071
Развитие газотранспортной системы
6 335 863,3
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
30 999 248
1
Сельское хозяйство
25 216 963
255
Управление сельского хозяйства области
23 733 172
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
188 873
002
Субсидирование развития семеноводства
237 147
003
Капитальные расходы государственного органа
3 735
008
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
545 821
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
3 500
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
600
019
Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта
10 000
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
25 346
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
4 082
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
323 724
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
4 751 500
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
14 032 505
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса

5 263
273
Облыстың мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы
1 378 636
001
Жергiлiктi деңгейде мәдениет және архив ісін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
86 232
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 123
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
591 512
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
696 769
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
6 964 153,3
1
Отын және энергетика
628 290
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
628 290
081
Елді мекендерді шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін жерасты суларына іздестіру-барлау жұмыстарын ұйымдастыру және жүргізу
628 290
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
6 335 863,3
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
6 335 863,3
071
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
6 335 863,3
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
30 999 248
1
Ауыл шаруашылығы
25 216 963
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
23 733 172
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
188 873
002
Тұқым шаруашылығын қолдау
237 147
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 735
008
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
545 821
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
3 500
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
600
019
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі қызметтер
10 000
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
25 346
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
4 082
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
323 724
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
4 751 500
053
Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
14 032 505
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау

22 632
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
2 924 464
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
486 243
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
70 000
061
Субсидирование операционных затрат микрофинансовых организаций в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
103 000
719
Управление ветеринарии области
1 437 795
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
150 669
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
32 386
009
Организация санитарного убоя больных животных
24 758
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
48 148
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
90 166
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
172 438
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
887 065
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
2 196
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
29 969
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
45 996
020
Развитие объектов сельского хозяйства
45 996
2
Водное хозяйство
180 448
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
180 448
003
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
180 448
3
Лесное хозяйство
896 604
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
896 604
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
887 604
006
Охрана животного мира
9 000
5
Охрана окружающей среды
2 508 264
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области

22 632
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
2 924 464
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
486 243
060
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
70 000
061
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микроқаржы ұйымдарының операциялық шығындарын субсидиялау
103 000
719
Облыстың ветеринария басқармасы
1 437 795
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
150 669
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
32 386
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
24 758
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
48 148
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
90 166
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
172 438
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
887 065
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
2 196
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
29 969
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
45 996
020
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
45 996
2
Су шаруашылығы
180 448
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
180 448
003
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
180 448
3
Орман шаруашылығы
896 604
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
896 604
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
887 604
006
Жануарлар дүниесін қорғау
9 000
5
Қоршаған ортаны қорғау
2 508 264
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы

82 976
005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) сообщениям
370 568
011
Капитальные расходы государственного органа
7 567
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
8 307 567
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
4 113 083
13
Прочие
17 112 851,2
1
Регулирование экономической деятельности
2 000
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
2 000
040
Развитие инфраструктуры специальных экономических зон, индустриальных зон, индустриальных парков
2 000
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
10 360 791
275
Управление предпринимательства области
9 283 883
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
84 470
003
Капитальные расходы государственного органа
2 305
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
119 000
008
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
5 044 295
015
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
4 012 813
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
21 000
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
1 076 908
051
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
1 076 908
9
Прочие
6 750 060,2
253
Управление здравоохранения области
2 489 704
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
2 489 704
256
Управление координации занятости и социальных программ области
205 864
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
205 864
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
76 956,2
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
76 956,2
261
Управление образования области
908 155
079
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"

82 976
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын субсидиялау
370 568
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
7 567
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
8 307 567
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
4 113 083
13
Басқалар
17 112 851,2
1
Экономикалық қызметтерді реттеу
2 000
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
2 000
040
Арнайы экономикалық аймақтардың, индустриялық аймақтардың, индустриялық парктердің инфрақұрылымын дамыту
2 000
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
10 360 791
275
Облыстың кәсіпкерлік басқармасы
9 283 883
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
84 470
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 305
005
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
119 000
008
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
5 044 295
015
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
4 012 813
082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
21 000
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
1 076 908
051
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
1 076 908
9
Басқалар
6 750 060,2
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
2 489 704
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
2 489 704
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
205 864
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
205 864
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
76 956,2
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
76 956,2
261
Облыстың білім басқармасы
908 155
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру