О внесении изменений в решение областного маслихата от 11 декабря 2020 года № 574 "Об областном бюджете на 2021-2023 годы"
Решение маслихата Актюбинской области от 9 декабря 2021 года № 81. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 декабря 2021 года № 25701. Прекращено действие в связи с истечением срока
РЕШИЛ:
1. Внести в решение областного маслихата "Об областном бюджете на 2021-2023 годы" от 11 декабря 2020 года № 574 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7816) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 338 549 074,6 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 39 934 776 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 7 290 696 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 229 579 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 291 094 023,6 тысячи тенге;
2) затраты – 351 062 421,5 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -2 772 463,9 тысячи тенге, в том числе;
бюджетные кредиты – 11 261 161 тысяча тенге:
погашение бюджетных кредитов – 14 033 624,9 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 42 000 тысяч тенге, в том числе;
приобретение финансовых активов – 42 000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;

Облыстық мәслихаттың 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № 574 "2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облыстық мәслихатының 2021 жылғы 9 желтоқсандағы № 81 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 10 желтоқсанда № 25701 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ШЕШТІ:
1. Облыстық мәслихаттың "2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № 574 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7816 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2021 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 338 549 074,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 39 934 776 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 7 290 696 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 229 579 мың теңге;
трансферттер түсімі – 291 094 023,6 мың теңге;
2) шығындар – 351 062 421,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -2 772 463,9 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 11 261 161 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 14 033 624,9 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 42 000 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 42 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета – -9 782 883 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 9 782 883 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов – 11 145 715 тысяч тенге;
погашение займов – 13 903 204,9 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 12 540 372,9 тысячи тенге.";
в пункте 9:
подпункты 14) и 31) исключить.
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

5) бюджет тапшылығы (профициті) – -9 782 883 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 9 782 883 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 11 145 715 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 13 903 204,9 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 12 540 372,9 мың теңге.";
9-тармақта:
14) және 31) тармақшалары алынып тасталсын.
2. Көрсетілген шешімдегі 1 қосымшасы осы шешімдегі қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.

22 632
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
2 402 679
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
482 669
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
35 561
719
Управление ветеринарии области
1 469 175
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
142 669
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
27 486
009
Организация санитарного убоя больных животных
23 026
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
48 148
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
101 452
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
173 647
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
920 774
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
2 004
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
29 969
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
44 568
020
Развитие объектов сельского хозяйства
44 568
2
Водное хозяйство
93 330
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
93 330
003
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
93 330
3
Лесное хозяйство
857 932
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
857 932
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
857 932
5
Охрана окружающей среды
2 372 933
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
540 599
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
78 196
008
Мероприятия по охране окружающей среды
42 341
013
Капитальные расходы государственного органа
1 000
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций

22 632
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
2 402 679
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
482 669
060
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
35 561
719
Облыстың ветеринария басқармасы
1 469 175
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
142 669
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
27 486
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
23 026
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
48 148
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
101 452
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
173 647
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
920 774
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
2 004
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
29 969
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
44 568
020
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
44 568
2
Су шаруашылығы
93 330
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
93 330
003
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
93 330
3
Орман шаруашылығы
857 932
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
857 932
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
857 932
5
Қоршаған ортаны қорғау
2 372 933
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
540 599
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
78 196
008
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
42 341
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 000
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары

2 000
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
2 000
040
Развитие инфраструктуры специальных экономических зон, индустриальных зон, индустриальных парков
2 000
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
9 722 646
275
Управление предпринимательства области
8 689 099
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
89 940
003
Капитальные расходы государственного органа
2 051
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
119 000
008
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
4 444 295
015
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
4 012 813
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
21 000
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
1 033 547
051
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
1 033 547
9
Прочие
6 631 573,2
253
Управление здравоохранения области
2 465 401,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
2 465 401
256
Управление координации занятости и социальных программ области
205 864
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
205 864
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
76 956,2
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
76 956,2
261
Управление образования области
908 155
079
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
745 480
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
162 675
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
116 653
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства

2 000
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
2 000
040
Арнайы экономикалық аймақтардың, индустриялық аймақтардың, индустриялық парктердің инфрақұрылымын дамыту
2 000
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
9 722 646
275
Облыстың кәсіпкерлік басқармасы
8 689 099
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
89 940
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 051
005
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
119 000
008
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
4 444 295
015
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
4 012 813
082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
21 000
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
1 033 547
051
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
1 033 547
9
Басқалар
6 631 573,2
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
2 465 401
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
2 465 401
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
205 864
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
205 864
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
76 956,2
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
76 956,2
261
Облыстың білім басқармасы
908 155
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
745 480
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
162 675
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
116 653
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау