О внесении изменений в решение маслихата города Актобе от 22 декабря 2020 года № 617 "Об утверждении бюджета города Актобе на 2021-2023 годы"
Решение маслихата города Актобе Актюбинской области от 5 ноября 2021 года № 99. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 ноября 2021 года № 25257. Прекращено действие в связи с истечением срока
РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Актобе "Об утверждении бюджета города Актобе на 2021 – 2023 годы" от 22 декабря 2020 года № 617 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7855) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Актобе на 2021 - 2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 70 807 688,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 43 038 533 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 218 303,8 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 417 500 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 22 133 352 тысяч тенге;
2) затраты – 70 894 777,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 565 953 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 793 190 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 227 237 тысяч тенге;

Ақтөбе қалалық мәслихатының 2020 жылғы 22 желтоқсандағы № 617 "2021-2023 жылдарға арналған Ақтөбе қаласының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 2021 жылғы 5 қарашадағы № 99 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 22 қарашада № 25257 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ШЕШТІ:
1. Ақтөбе қалалық мәслихатының "2021-2023 жылдарға арналған Ақтөбе қаласының бюджетін бекіту туралы" 2020 жылғы 22 желтоқсандағы № 617 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7855 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2021 - 2023 жылдарға арналған Ақтөбе қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 70 807 688,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 43 038 533 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 218 303,8 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 417 500 мың теңге;
трансферттер түсімі – 22 133 352 мың теңге;
2) шығындар – 70 894 777,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 565 953 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 793 190 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 227 237 мың теңге;

4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 505 939,2 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 505 939,2 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 158 980,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 158 980,6 тысяч тенге, в том числе:
поступления займов – 3 728 224 тысяч тенге;
погашение займов – 10 828 657 тысяч тенге;

4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 505 939,2 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 505 939,2 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицитi) – - 1 158 980,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) – 1 158 980,6 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсiмi – 3 728 224 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 10 828 657 мың теңге;

используемые остатки бюджетных средств – 8 259 413,6 тысяч тенге.".
2. Приложения 1, 4, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Секретарь маслихата города Актобе А. Даржанова
Приложение 1 к решению маслихата города Актобе от 5 ноября 2021 года № 99
Приложение 1 к решению маслихата города Актобе от 22 декабря 2020 года № 617
Бюджет города Актобе на 2021 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование доходов
1
2
3
4
5
I. Доходы

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 8 259 413,6 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімдегі 1, 4, 5 қосымшалары осы шешімдегі 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақтөбе қалалық мәслихатының хатшысы А. Даржанова
Ақтөбе қалалық мәслихатының 2021 жылғы 5 қарашадағы № 99 шешіміне 1 қосымша
Ақтөбе қалалық мәслихатының 2020 жылғы 22 желтоқсандағы № 617 шешіміне 1 қосымша
2021 жылға арналған Ақтөбе қаласының бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Кірістердің атауы
1
2
3
4
5
I. Кірістер

12 301
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
550,2
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
754 387,8
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
754 387,8
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
665 116,3
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
665 116,3
499
Отдел регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
89 271,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области регистрации актов гражданского состояния
88 801,5
003
Капитальные расходы государственного органа
470
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
7 736 720,3
1
Социальное обеспечение
1 690 644
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 690 644
005
Государственная адресная социальная помощь
1 690 644
2
Социальная помощь
5 102 137,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
5 046 131,9
002
Программа занятости
851 431
006
Оказание жилищной помощи
4 243
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
1 291 730
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
140 649
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
318 394
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
38 677,9
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
2 282 672
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
118 335
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
56 005,3
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
56 005,3
9
Прочие услуги в области социальной помощи и
социального обеспечения
943 939,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
943 939,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

12 301
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
550,2
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
754 387,8
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
754 387,8
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
665 116,3
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
665 116,3
499
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
89 271,5
001
Жергілікті деңгейде азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
88 801,5
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
470
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
7 736 720,3
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1 690 644
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 690 644
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 690 644
2
Әлеуметтік көмек
5 102 137,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
5 046 131,9
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
851 431
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
4 243
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
1 291 730
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
140 649
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
318 394
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
38 677,9
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
2 282 672
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
118 335
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
56 005,3
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
56 005,3
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
943 939,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
943 939,1
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

9 898 028
в том числе:
Отдел строительства района (города областного значения)
2 705 276
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
2 705 276
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
7 192 752
Развитие транспортной инфраструктуры
1 437 591
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
2 728 938
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2 615 303
Увеличение уставного капитала субъектов квазигосударственного сектора в рамках содействия устойчивому развитию и росту Республики Казахстан
410 920
Приложение 3 к решению маслихата города Актобе от 5 ноября 2021 года № 99
Приложение 5 к решению маслихата города Актобе от 22 декабря 2020 года № 617
Целевые трансферты и бюджетные кредиты из областного бюджета на 2021 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего
12 447 555
Целевые текущие трансферты
6 410 541
в том числе:
На внедрение новой системы оплаты труда государственных служащих местного исполнительного органа
288 215
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 770 183
Программа занятости
108 311
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
777 304
Государственная адресная социальная помощь
384 568
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
500 000
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4 220 925
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
1 521 337
Освещение улиц в населенных пунктах
1 306 857
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
1 392 731
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
100
Поддержка культурно-досуговой работы
100
Отдел строительства района (города областного значения)
131 118
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
131 118
Целевые трансферты на развитие
6 037 014
в том числе:
Отдел строительства района (города областного значения)
3 555 133
Развитие коммунального хозяйства
1
Развитие теплоэнергетической системы
65 274
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
61 028
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда

9 898 028
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
2 705 276
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
2 705 276
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
7 192 752
Көлік инфрақұрылымын дамыту
1 437 591
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
2 728 938
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
2 615 303
Қазақстан Республикасының орнықты дамуына және өсуіне жәрдемдесу шеңберінде квазимемлекеттік сектор субъектілерінің жарғылық капиталын ұлғайту
410 920
Ақтөбе қалалық мәслихатының 2021 жылғы 5 қарашадағы № 99 шешіміне 3 қосымша
Ақтөбе қалалық мәслихатының 2020 жылғы 22 желтоқсандағы № 617 шешіміне 5 қосымша
2021 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер
Атауы
Сомасы, мың теңге
1
2
Барлығы
12 447 555
Ағымдағы нысаналы трансферттер
6 410 541
оның ішінде:
Жергілікті атқарушы органдар мемлекеттік қызметшілерінің еңбегіне ақы төлеудің жаңа жүйесін енгізуге
288 215
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 770 183
Жұмыспен қамту бағдарламасы
108 311
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл
маманының қызметтерін ұсыну
777 304
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
384 568
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
500 000
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4 220 925
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
1 521 337
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
1 306 857
Елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыру
1 392 731
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
100
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
100
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
131 118
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
131 118
Нысаналы даму трансферттері
6 037 014
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
3 555 133
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
1
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
65 274
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
61 028
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау