Об утверждении бюджета Саратского сельского округа на 2021 - 2023 годы
Решение Айтекебийского районного маслихата Актюбинской области от 6 января 2021 года № 520. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 11 января 2021 года № 7968. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Айтекебийский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Саратского сельского округа на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 33 346,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 530 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 32 816,6 тысяч тенге;
2) затраты – 33 450 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 103,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 103,4 тысяч тенге, в том числе:
используемые остатки бюджетных средств – 103,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Айтекебийского районного маслихата Актюбинской области от 26.11.2021 № 119 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Установить, что в доход бюджета сельского округа зачисляются:
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан от 02 декабря 2020 года "О республиканском бюджете на 2021 – 2023 годы" с 1 января 2021 года установлены:
1) минимальный размер заработной платы 42 500 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан 2 917 тенге;

2021 - 2023 жылдарға арналған Сарат ауылдық округ бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Әйтеке би аудандық мәслихатының 2021 жылғы 6 қаңтардағы № 520 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 11 қаңтарда № 7968 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына, Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына сәйкес, Әйтеке би аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған Сарат ауылдық округ бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2021 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 33 346,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 530 мың теңге;
трансферттер түсімі – 32 816,6 мың теңге;
2) шығындар – 33 450 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -103,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 103,4 мың теңге, оның ішінде:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтарды – 103,4 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда – Ақтөбе облысы Әйтеке би аудандық мәслихатының 26.11.2021 № 119 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауылдық округ бюджетінің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық.
3. Мәліметке және басшылыққа алып, Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 02 желтоқсандағы "2021 – 2023 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9 бабына сәйкес, 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап белгіленеді:
1) жалақының ең төменгі мөлшері 42 500 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш 2 917 теңге;

3) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат 34 302 тенге.
4. Учесть в бюджете Саратского сельского округа на 2021 год объемы субвенций, передаваемые из районного бюджета 27 381,0 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в бюджете Саратского сельского округа на 2021 год в сумме 13 603,0 тысячи тенге на компенсацию потерь областного бюджета в связи с изменением функций.
6. Государственному учреждению "Аппарат Айтекебийского районного маслихата" в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции Актюбинской области.

3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы 34 302 теңге.
4. 2021 жылға арналған аудандық бюджеттен Сарат ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенция көлемі 27 381,0 мың теңге сомасында ескерілсін.
5. Функциялардың өзгеруіне байланысты облыстық бюджеттің шығындарын өтеуге 2021 жылға арналған Сарат ауылдық округ бюджетінен 13 603,0 мың теңге сомасында көзделсiн.
6. "Әйтеке би аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен осы шешімді Ақтөбе облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.