Об утверждении Айтекебийского районного бюджета на 2022-2024 годы
Решение Айтекебийского районного маслихата Актюбинской области от 23 декабря 2021 года № 131. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 декабря 2021 года № 25995. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 2 статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Айтекебийский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2022−2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 666 995,4 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 212 620 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 37 864 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 193 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 7 414 318,4 тысяч тенге;
2) затраты – 8 930 222,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 28 776,2 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 81 917,2 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов − 53 141 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами − 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета − - 292 003,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета − 292 003,4 тысяч тенге, в том числе:
поступления займов – 81 917,2 тысяч тенге;
погашения займов – 53 141 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 263 227,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Айтекебийского районного маслихата Актюбинской области от 16.11.2022 № 261 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Установить в районном бюджете на 2022 год распределение общей суммы поступлений от налогов в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых источника выплаты – 100 %;
2) по социальному налогу – 100 %;
3) по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора – 100 %.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2022 – 2024 годы" с 1 января 2022 года установлены:
1) минимальный размер заработной платы – 60 000 тенге;
2) минимальный размер пенсии – 46 302 тенге;
3) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 3 063 тенге;
4) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 36 018 тенге.

2022–2024 жылдарға арналған Әйтеке би аудандық бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Әйтеке би аудандық мәслихатының 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 131 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 24 желтоқсанда № 25995 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2 тармағына сәйкес, Әйтеке би аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2022 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 8 666 995,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер − 1 212 620 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 37 864 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 193 мың теңге;
трансферттер түсімі – 7 414 318,4 мың теңге;
2) шығындар – 8 930 222,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу − 28 776,2 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 81 917,2 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 53 141 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо− 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) − - 292 003,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) − 292 003,4 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 81 917,2 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 53 141 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 263 227,2 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Әйтеке би аудандық мәслихатының 16.11.2022 № 261 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2022 жылы ауданның бюджетіне салықтардан түсетін жалпы соманы бөлу мынадай мөлшерде белгіленсін:
1) төлем көзінде кірістерге салынатын жеке табыс салығы бойынша – 100%;
2) әлеуметтік салық бойынша – 100 %;
3) мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы – 100 %.
3. Мәліметке және басшылыққа алып, "2022 – 2024 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 9 бабына сәйкес, 2022 жылғы 1 қаңтарынан бастап белгіленді:
1) жалақының ең төмен мөлшерi – 60 000 теңге;
2) зейнетақының ең төмен мөлшерi – 46 302 теңге;
3) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 3 063 теңге;
4) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 36 018 теңге болып белгiленсiн.

Установить с 1 апреля 2022 года:
1) минимальный размер пенсии – 48 032 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат – 3 180 тенге;
3) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 37 389 тенге.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения Айтекебийского районного маслихата Актюбинской области от 09.06.2022 № 196 (вводится в действие с 01.01.2022).
4. Учесть в районном бюджете на 2022 год объем субвенций из областного бюджета в сумме - 4 137 000 тысяч тенге.
5. Учесть объем субвенции, на 2022 год передаваемых из районного бюджета в бюджет сельских округов в сумме – 11 163 тысяч тенге:
Айкенский сельский округ – 544 тысяч тенге;
Аккольский сельский округ – 922 тысяч тенге;
Актастинский сельский округ – 627 тысяч тенге;
Аралтогайский сельский округ – 961 тысяч тенге;
Тумабулакский сельский округ – 757 тысяч тенге;
Жабасакский сельский округ – 651 тысяч тенге;
Жамбылский сельский округ – 780 тысяч тенге;
Кайрактинский сельский округ – 943 тысяч тенге;
Карабутакский сельский округ – 760 тысяч тенге;
Сельский округ Темирбека Жургенова – 799 тысяч тенге;
Кумкудукский сельский округ – 819 тысяч тенге;
Кызылжулдузский сельский округ – 562 тысяч тенге;
Саратский сельский округ – 672 тысяч тенге;
Сулукольский сельский округ – 704 тысяч тенге;
Ушкатинский сельский округ – 662 тысяч тенге.
6. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступление целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из республиканского бюджета и размер гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан:
1) на выплату государственной адресной социальной помощи;
2) на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
3) на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью;
4) на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения;
5) на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
6) на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;

2022 жылғы 1 сәуірден бастап:
1) зейнетақының ең төмен мөлшерi – 48 032 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 3 180 теңге;
3) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 37 389 теңге болып белгiленсiн.
Ескерту. 3 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Әйтеке би аудандық мәслихатының 09.06.2022 № 196 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2022 жылға облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция - 4 137 000 мың теңге сомасында субвенциялар ескерілсін.
5. 2022 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі – 11 163 мың теңге сомасында ескерілсін:
Әйке ауылдық округіне – 544 мың теңге;
Ақкөл ауылдық округіне – 922 мың теңге;
Ақтасты ауылдық округіне – 627 мың теңге;
Аралтоғай ауылдық округіне – 961 мың теңге;
Тұмабұлақ ауылдық округіне – 757 мың теңге;
Жабасақ ауылдық округіне –651 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округіне – 780 мың теңге;
Қайрақты ауылдық округіне – 943 мың теңге;
Қарабұтақ ауылдық округіне – 760 мың теңге;
Темірбек Жүргенов ауылдық округіне – 799 мың теңге;
Құмқұдық ауылдық округіне – 819 мың теңге;
Қызылжұлдыз ауылдық округіне – 562 мың теңге;
Сарат ауылдық округіне – 672 мың теңге;
Сұлукөл ауылдық округіне – 704 мың теңге;
Ұшқатты ауылдық округіне – 662 мың теңге.
6. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен және Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан кепiлдендірiлген трансферт мөлшері ағымдағы нысаналы трансферттер және даму трансферттер түскені ескерілсін:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеміне;
2) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
3) мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға;
4) мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге;
5) азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
6) мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге;

7) на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
8) на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
9) на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства;
10) на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 6 – в редакции решения Айтекебийского районного маслихата Актюбинской области от 02.09.2022 № 223 (вводится в действие с 01.01.2022); внесены изменения на русском языке, текст на казахском языке не меняется решением Айтекебийского районного маслихата Актюбинской области от 16.11.2022 № 261 (вводится в действие с 01.01.2022).
7. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступление кредитов из республиканского бюджета на:
1) реализацию мер социальной поддержки специалистов.
Распределение указанных сумм кредитов определяется на основании постановления акимата района.
8. Учесть в районом бюджете на 2022 год поступление с областного бюджета целевые текущие трансферты и трансферты на развитие:
1) на выплату государственной адресной социальной помощи;
2) на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
3) на содействие занятости населения;
4) на вспомогательные компенсаторные средства;
5) на специальные средства передвижения;
6) на протезно-ортопедические средства;
7) на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов;
8) на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства;
9) на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
10) на проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.

7) "Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
8) көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
9) нәтижелі жұмыспен қамтуға және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға;
10) ауылдық елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 6 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Әйтеке би аудандық мәслихатының 02.09.2022 № 223 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); орыс тілінде өзгерістер енгізілді, қазақ тіліндегі мәтіні өзгермейді - Ақтөбе облысы Әйтеке би аудандық мәслихатының 16.11.2022 № 261 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. 2022 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен кредиттер түскені ескерілсін:
1) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға.
Аталған кредиттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
8. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер және даму трансферттері түскені ескерілсін:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
2) көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
3) халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесуге;
4) қосалқы компенсаторлық құралдарға;
5) арнаулы жүріп-тұру құралдарына;
6) протездік-ортопедиялық құралдарға;
7) аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді – мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге;
8) нәтижелі жұмыспен қамтуға және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға;
9) ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
10) коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялауға.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

9. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2022 год в сумме – 22 260 тысяч тенге.
10. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год в сумме – 3 671 144 тысячи тенге на компенсацию потерь областного бюджета в связи с изменением функций.
11. Утвердить объемы субвенции передаваемых из районного бюджета для сельских округов на 2022 год на реализацию функции местного самоуправления, согласно приложению 4.

9. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2022 жылға арналған резерві – 22 260 мың теңге сомасында бекітілсін.
10. Функциялардың өзгеруіне байланысты 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттің шығындарын өтеу – 3 671 144 мың теңге сомасында көзделсiн.
11. Жергілікті өзін-өзі басқару функцияларын іске асыруға аудандық бюджеттен 2022 жылға ауылдық округтер бойынша берілетін субвенция көлемі 4 - қосымшаға сәйкес бекітілсін.

12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Айтекебийского
районного маслихата
Е. Тансыкбаев
приложение - 1 к решению Айтекебийского районного маслихата от 23 декабря 2021 года № 131
Айтекебийский районный бюджет на 2022 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Айтекебийского районного маслихата Актюбинской области от 16.11.2022 № 261 (вводится в действие с 01.01.2022).
Категория
Уточненный бюджет на 2022 год, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
І. ДОХОДЫ

12. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Әйтеке би аудандық
мәслихатының хатшысы
Е. Тансыкбаев
Әйтеке би аудандық
мәслихаттың 2021 жылғы 23
желтоқсандағы № 131 шешіміне
1- қосымша
2022 жылға арналған Әйтеке би аудандық бюджеті
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Әйтеке би аудандық мәслихатының 16.11.2022 № 261 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
2022 жылға нақталынған бюджет, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. КІРІСТЕР

574574,3
1
Социальное обеспечение
53973,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
53973,3
005
Государственная адресная социальная помощь
53973,3
2
Социальная помощь
440698,9
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
440698,9
002
Программа занятости
254366
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
24420,2
006
Оказание жилищной помощи
100
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
45666,7
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, специальные средства передвижения, лицам с инвалидностью первой группы, имеющим затруднения в передвижении, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
69365
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
46781
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
79902,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
79902,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
54160,6
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
200
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
5538,5
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
20003
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
590728,3
1
Жилищное хозяйство
62824,8
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
62824,8
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
56147
011
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
6500
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
177,8
2
Коммунальное хозяйство
509575,5
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

574574,3
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
53973,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
53973,3
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
53973,3
2
Әлеуметтiк көмек
440698,9
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
440698,9
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
254366
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
24420,2
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
100
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
45666,7
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
69365
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
46781
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
79902,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
79902,1
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметт
54160,6
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
200
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардын құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
5538,5
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
20003
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
590728,3
1
Тұрғын үй шаруашылығы
62824,8
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
62824,8
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
56147
011
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
6500
033
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
177,8
2
Коммуналдық шаруашылық
509575,5
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
22218
9
Прочие государственные услуги общего характера
80040
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
80040
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
24459
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
55581
02
Оборона
28765
1
Военные нужды
2348
122
Аппарат акима района (города областного значения)
2348
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
2348
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
26417
122
Аппарат акима района (города областного значения)
26417
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
8468
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
17949
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
372205
1
Социальное обеспечение
43800
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
43800
005
Государственная адресная социальная помощь
43800
2
Социальная помощь
264273
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
264273
002
Программа занятости
80000
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
45749
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
68080
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
39500
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
30944
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
64132
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)

001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22218
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
80040
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
80040
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24459
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
55581
02
Қорғаныс
28765
1
Әскери мұқтаждар
2348
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
2348
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
2348
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
26417
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
26417
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
8468
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
17949
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
372205
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
43800
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
43800
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
43800
2
Әлеуметтiк көмек
264273
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
264273
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
80000
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
45749
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
68080
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
39500
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
30944
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
64132
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі

452
Отдел финансов района (города областного значения)
78298
008
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
78298
приложение - 3 к решению Айтекебийского районного маслихата от 23 декабря 2021 года № 131
Айтекебийский районный бюджет на 2024 год
Сноска. Приложение 3 – в редакции решения Айтекебийского районного маслихата Актюбинской области от 02.09.2022 № 223 (вводится в действие с 01.01.2022).
Категория
Уточненный бюджет на 2024 год, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
І. ДОХОДЫ

452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
78298
008
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
78298
Әйтеке би аудандық мәслихаттың 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 131 шешіміне 3- қосымша
2024 жылға арналған Әйтеке би аудандық бюджеті
Ескерту. 3 қосымша жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Әйтеке би аудандық мәслихатының 02.09.2022 № 223 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
2024 жылға нақталынған бюджет, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. КІРІСТЕР