О внесении изменений и дополнения в решение Алгинского районного маслихата от 23 сентября 2020 года № 424 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в Алгинском районе"
Решение Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 31 марта 2021 года № 22. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 2 апреля 2021 года № 8222. Утратило силу решением Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 16 ноября 2023 года № 78
Сноска. Утратило силу решением Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 16.11.2023 № 78 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 26 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах", Алгинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Алгинского районного маслихата от 23 сентября 2020 года № 424 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в Алгинском районе" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7504, опубликованное 5 октября 2020 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнение:
В Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в Алгинском районе, утвержденных указанным решением:
подпункт 4) пункта 2 изложить в следующей новой редакции:
"4) прожиточный минимум – необходимый минимальный денежный доход на одного человека, равный по величине стоимости минимальной потребительской корзины, рассчитываемый Департаментом бюро национальной статистики агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан по Актюбинской области;";
абзац второй пункта 5 изложить в следующей новой редакции:
"Лицам, указанным в статье 16 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан" и в подпункте 2) пункта 1 статьи 10, в подпункте 2) пункта 1 статьи 11, в подпункте 2) пункта 1 статьи 12, в подпункте 2) статьи 13 Закона Республики Казахстан от 6 мая 2020 года "О ветеранах" (далее – Закон), социальная помощь оказывается в порядке, предусмотренном настоящими Правилами.";
в пункте 7:
слова "День семьи – второе воскресенье сентября" заменить словами "30 августа - День Конституции Республики Казахстан";
пункт 9 изложить в следующей новой редакции:

Алға аудандық мәслихатының 2020 жылғы 23 қыркүйектегі № 424 "Алға ауданында әлеуметтік көмек көрсету, мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау Қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 2021 жылғы 31 наурыздағы № 22 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 2 сәуірде № 8222 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 2023 жылғы 16 қарашадағы № 78 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 16.11.2023 № 78 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін–өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына, Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі "Құқықтық актілер туралы" Заңының 26 бабына сәйкес, Алға аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Алға аудандық мәслихатының 2020 жылғы 23 қыркүйектегі № 424 "Алға ауданында әлеуметтік көмек көрсету, мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау Қағидаларын бекіту туралы" (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 7504 болып тіркелген, 2020 жылғы 5 қазанда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген Алға ауданында әлеуметтік көмек көрсету, мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау Қағидаларында:
2 тармағының 4) тармақшасы мынадай жаңа редакцияда жазылсын:
"4) ең төмен күнкөрiс деңгейi – Қазақстан Республикасының стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі ұлттық статистика бюросының Ақтөбе облысы бойынша департаменті есептейтiн мөлшері бойынша ең төмен тұтыну себетiнiң құнына тең, бiр адамға қажеттi ең төмен ақшалай кiрiс;";
5 тармақтың екінші абзацы мынадай жаңа редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасында мүгедектердi әлеуметтiк қорғау туралы" 2005 жылғы 13 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабында және "Ардагерлер туралы" 2020 жылғы 6 мамырдағы Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1 тармағының 2) тармақшасында, 11-бабының 1 тармағының 2) тармақшасында, 12-бабының 1 тармағының 2) тармақшасында және 13-бабының 2) тармақшасында (бұдан әрі – Заң) көрсетілген адамдарға әлеуметтік көмек осы Қағидаларда көзделген тәртіппен көрсетіледі.";
7 тармақта:
"Отбасы күні – қыркүйектің екінші жексенбісі" сөздері "30 тамыз - Қазақстан Республикасының Конституция күні" сөздерімен ауыстырылсын;
9 тармақ мынадай жаңа редакцияда жазылсын:

"9. Ежемесячная социальная помощь без учета дохода оказывается:
1) ветеранам Великой Отечественной войны на коммунальные услуги в размере 8 000 (восьми тысяч) тенге;
2) ветеранам, приравненным по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны, ветеранам боевых действий на территории других государств на коммунальные услуги в течение 7 месяцев отопительного сезона (с января по апрель, с октября по декабрь) в размере 5 000 (пяти тысяч) тенге;
3) другим лицам, на которых распространяется действие Закона на коммунальные услуги в течение 7 месяцев отопительного сезона (с января по апрель, с октября по декабрь) в размере 5 000 (пяти тысяч) тенге;
4) супруге (супругу) умерших участников Великой Отечественной войны, которые не вступали в повторный брак на коммунальные услуги в течение 7 месяцев отопительного сезона (с января по апрель, с октября по декабрь) в размере 5 000 (пяти тысяч) тенге;
5) семьям военнослужащих, погибших (пропавших без вести) или умерших вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных в период боевых действий в Афганистане или других государствах, в которых велись боевые действия на коммунальные услуги в течение 7 месяцев отопительного сезона (с января по апрель, с октября по декабрь) в размере 5 000 (пяти тысяч) тенге;
6) ветеранам труда, на коммунальные услуги в течение 7 месяцев отопительного сезона (с января по апрель, с октября по декабрь) в размере 5 000 (пяти тысяч) тенге;
7) родителям или законным представителям детей–инвалидов, обучающихся на дому, на одного ребенка–инвалида в размере 5 000 (пяти тысяч) тенге на период обучения, согласно списков, предоставленных государственным учреждением "Отдел образования Алгинского района Управления образования Актюбинской области";
8) гражданам, страдающим онкологическими заболеваниями, инфицированным вирусом иммунодефицита человека и больным различной формой туберкулеза, согласно списков государственного коммунального предприятия "Алгинская районная больница" на праве хозяйственного ведения государственного учреждения "Управление здравоохранения Актюбинской области" предоставляемых ежемесячно на период амбулаторного лечения в пределах до 6 месяцев в году, в размере 10 (десяти) месячных расчетных показателей;
9) ветеранам Великой Отечественной войны, ветеранам боевых действий на территории других государств, ветеранам, приравненным по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны, инвалидам I, II, III групп, инвалидам с детства до 16 лет направляемых для получения высокотехнологичных медицинских услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) медицинской помощи в системе обязательного социального медицинского страхования в пределах Республики Казахстан и сопровождающих их лиц оплату проезда производить за счет средств местного бюджета, один раз в год на железнодорожном транспорте (оба конца), но в размере не более стоимости билета купейного вагона по направлению государственного учреждения "Управление здравоохранения Актюбинской области (далее – областное управление здравоохранения).
Инвалидам от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, компенсация проезда на лечение не производится.
Социальная помощь оказывается указанным лицам, если они не находятся на полном государственном обеспечении.";
в пункте 10:
подпункты 5), 7) изложить в следующей новой редакции:

"9. Ай сайынғы әлеуметтік көмек табыстарын есепке алмай көрсетіледі:
1) Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне коммуналдық қызметтерге 8 000 (сегіз мың) теңге мөлшерiнде;
2) жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлерге, басқа мемлекеттердiң аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне жылу маусымының 7 ай ішінде (қаңтардан сәуірге дейін, қазаннан желтоқсанға дейін) коммуналдық қызметтерге 5 000 (бес мың) теңге мөлшерінде;
3) Заңның күші қолданылатын басқа да адамдарға жылу маусымының 7 ай ішінде (қаңтардан сәуірге дейін, қазаннан желтоқсанға дейін) коммуналдық қызметтерге 5 000 (бес мың) теңге мөлшерінде;
4) қайтыс болған Ұлы Отан соғысы қатысушыларының екінші рет некеге отырмаған жұбайына (зайыбына) жылу маусымының 7 ай ішінде (қаңтардан сәуірге дейін, қазаннан желтоқсанға дейін) коммуналдық қызметтерге 5 000 (бес мың) теңге мөлшерінде;
5) Ауғанстандағы немесе ұрыс қимылдары жүргiзiлген басқа да мемлекеттердегi ұрыс қимылдары кезiнде жаралануы, контузия алуы, мертігуі, ауруға шалдығуы салдарынан қаза тапқан (хабар-ошарсыз кеткен) немесе қайтыс болған әскери қызметшiлердiң отбасыларына жылу маусымының 7 ай ішінде (қаңтардан сәуірге дейін, қазаннан желтоқсанға дейін) коммуналдық қызметтерге 5 000 (бес мың) теңге мөлшерінде;
6) еңбек ардагерлеріне, жылу маусымының 7 ай ішінде (қаңтардан сәуірге дейін, қазаннан желтоқсанға дейін) коммуналдық қызметтерге 5 000 (бес мың) теңге мөлшерінде
7) үйде оқитын мүгедек балалардың ата-аналарына немесе заңды өкілдеріне, білім беру кезеңіне бір мүгедек балаға 5 000 (бес мың) теңге мөлшерiнде "Ақтөбе облысының білім басқармасы Алға ауданының білім бөлімі" мемлекеттік мекемесінің ұсынған тізімдері негізінде;
8) онкологиялық аурулардан зардап шегетін азаматтарға, адамның иммуножетіспеушілік вирусы инфекциясын жұқтырғандарға және туберкулездің әртүрлі түрімен ауыратын науқастарға, ай сайын ұсынылатын "Ақтөбе облысының денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Алға аудандық ауруханасы" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны ұсынған тізімдері негізінде, жылына 6 айға дейінгі амбулаториялық ем алу мерзіміне 10 (он) айлық есептiк көрсеткіш мөлшерінде;
9) Қазақстан Республикасының шегінде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде жоғары технологиялық медициналық көрсетілетін қызметтерді және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмекті алу үшін Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне, басқа мемлекеттердің аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне, жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлерге және I, II, III топтағы мүгедектерге, 16 жасқа дейінгі бала кезінен мүгедектерге және оларды ертіп жүрген адамдарға жол жүру төлемдері, теміржол көлігінде (екі бағытта) жылына бір рет, бірақ купелі вагон билетінің құнынан аспайтын мөлшерде, жергілікті бюджет қаражаты есебінен "Ақтөбе облысының денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі - облыстық денсаулық сақтау басқармасы) жолдамасы бойынша жүргізіледі.
Жұмыс берушінің кінәсінен болған еңбектегі мертігуден немесе кәсіби ауырудан мүгедектердің, емделуге жол жүру өтемақысы берілмейді.
Әлеуметтік көмек, егер жоғарыда аталған тұлғалар толық мемлекет қарауында болмаған жағдайда көрсетіледі.";
10 тармақта:
5), 7) тармақшалар мынадай жаңа редакцияда жазылсын:

"5) семьям военнослужащих, погибших (пропавших без вести) или умерших вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных в период боевых действий в Афганистане или других государствах, в которых велись боевые действия в размере 50 000 (пятидесяти тысяч) тенге;";
"7) инвалидам, получающим государственные социальные пособия, ко Дню Конституции Республики Казахстан, в размере 50 000 (пятидесяти тысяч) тенге.";
пункт 11 дополнить подпунктом 11) следующего содержания:
"11) лицам освобожденным из мест лишения свободы и состоящим на учете службы пробации, в размере не более 60 000 (шестидесяти тысяч) тенге.";
пункт 18 изложить в следующей новой редакции:
"18. Для получения ежемесячной социальной помощи лица, указанные в подпунктах 1) - 6) пункта 9 настоящих Правил предоставляют следующие документы:
1) заявление;
2) документ, удостоверяющий личность;
3) документ, подтверждающий социальный статус заявителя.
Лица, указанные в подпункте 9) пункта 9 предоставляют следующие документы:
1) заявление;
2) документ о наличии счета в банках второго уровня, либо в отделениях АО "Казпочта";
3) копия удостоверения личности или копия свидетельства о рождении ребенка инвалида;
4) направление на:
госпитализацию в стационар;
получение специализированной и высокоспециализированной консультативно - диагностической помощи на республиканском уровне;
5) копия удостоверения, подтверждающего принадлежность к категориям граждан, указанных в подпункте 9) пункта 9;
6) билеты, подтверждающие факт проезда, а в случае их отсутствия – справка о стоимости проезда на железнодорожном транспорте до места лечения и обратно;
7) медицинская справка, подтверждающая необходимость сопровождения лица, указанного в подпункте 9) пункта 9.".
2. Государственному учреждению "Аппарат Алгинского районного маслихата" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции Актюбинской области;
2) размещение настоящего решения на интернет–ресурсе Алгинского районного маслихата после его официального опубликования.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Алгинского
районного маслихата
М. Джалгаспаев
Секретарь Алгинского
районного маслихата
М. Тулеуов

"5) Ауғанстандағы немесе ұрыс қимылдары жүргiзiлген басқа да мемлекеттердегi ұрыс қимылдары кезiнде жаралануы, контузия алуы, мертігуі, ауруға шалдығуы салдарынан қаза тапқан (хабар-ошарсыз кеткен) немесе қайтыс болған әскери қызметшiлердiң отбасыларына 50 000 (елу мың) теңге мөлшерiнде;";
"7) мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушы мүгедектерге Қазақстан Республикасының Конституция күніне орай, 50 000 (елу мың) теңге мөлшерiнде.";
11 тармақ мынадай мазмұндағы 11) тармақшамен толықтырылсын:
"11) бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған және пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарға 60 000 (алпыс мың) теңгеден артық емес мөлшерде.";
18 тармақ мынадай жаңа редакцияда жазылсын:
"18. Осы Қағидалардың 9 тармағының 1) - 6) тармақшаларында көрсетілген тұлғалар ай сайынғы әлеуметтік көмек алу үшін, мынадай құжаттарды ұсынады:
1) арызы;
2) жеке басын куәландыратын құжат;
3) өтініш берушінің әлеуметтік жағдайын растайтын құжат.
9 тармағының 9) тармақшасында көрсетілген тұлғалар мынадай құжаттарды ұсынады:
1) арызы;
2) екінші деңгейдегі банктерде немесе "Қазпошта" АҚ бөлімшелерінде есепшотының бар болуы туралы құжат;
3) мүгедек баланың жеке куәлігінің көшірмесі немесе туу туралы куәлігінің көшірмесі;
4) жолдама:
стационарға емдеуге жатқызуға;
республикалық деңгейде мамандандырылған және жоғары мамандандырылған консультациялық-диагностикалық көмек алуға;
5) 9 тармағының 9) тармақшасында көрсетілген азаматтардың санатына жататындығын растайтын куәліктің көшірмесі;
6) жол жүру дерегін растайтын билеттер, егер олар болмаған жағдайда – темір жол көлігінде емделу орнына дейінгі және кері қайтуға жол жүру құны туралы анықтама;
7) 9 тармағының 9) тармақшасында көрсетілген адамды алып жүру қажеттігін растайтын медициналық анықтама.".
2. "Алға аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімді Ақтөбе облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы шешімді оны ресми жариялағаннан кейін Алға аудандық мәслихатының интернет – ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алға аудандық
мәслихат сессиясының төрағасы
М. Джалгаспаев
Алға аудандық
мәслихатының хатшысы
М. Тулеуов