О внесении изменений в решение Алгинского районного маслихата от 23 декабря 2020 года № 459 "Об утверждении Алгинского районного бюджета на 2021-2023 годы"
Решение Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 10 ноября 2021 года № 93. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 ноября 2021 года № 25266. Прекращено действие в связи с истечением срока
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Алгинского районного маслихата "Об утверждении Алгинского районного бюджета на 2021-2023 годы" от 23 декабря 2020 года № 459 (зарегистрированное в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7853) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложению 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 171 213,3 тысячи тенге:
налоговые поступления – 1 308 755 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 30 934 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 27 408 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 804 116,3 тысяч тенге;
2) затраты – 8 546 145,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 161 327,7 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 193 863,7 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 32 536 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 536 260,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 536 260,1 тысяч тенге:
поступление займов – 193 863,7 тысяч тенге;
погашение займов – 32 536,2 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 374 932,6 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Учесть в районном бюджете на 2021 год поступление из республиканского бюджета следующих целевых текущих трансфертов:
111 458 тысяч тенге - на выплату государственной адресной социальной помощи;
10 883 тысяч тенге - на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
22 788 тысяч тенге - на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
208 тысяч тенге - на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов;
160 549 тысяч тенге - на развитие рынка труда;
1 935 тысяч тенге - на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения;
20 880 тысяч тенге - на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;

Алға аудандық мәслихатының 2020 жылғы 23 желтоқсандағы № 459 "2021-2023 жылдарға арналған Алға аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 2021 жылғы 10 қарашадағы № 93 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 22 қарашада № 25266 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ШЕШТІ:
1. Алға аудандық мәслихатының "2021-2023 жылдарға арналған Алға аудандық бюджетін бекіту туралы" 2020 жылғы 23 желтоқсандағы № 459 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7853 болып тіркелген) шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2021-2023 жылдарға арналған Алға аудандық бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мына көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 171 213,3 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 308 755 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 30 934 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 27 408 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 804 116,3 мың теңге;
2) шығындар – 8 546 145,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 161 327,7 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 193 863,7 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 32 536 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -536 260,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 536 260,1 мың теңге:
қарыздар түсімі – 193 863,7 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 32 536,2 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 374 932,6 мың теңге.";
8 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен келесідей ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге 111 458 мың теңге;
үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға 10 883 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға 22 788 мың теңге;
мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға 208 мың теңге;
еңбек нарығын дамытуға 160 549 мың теңге;
мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге 1 935 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге 20 880 мың теңге;

33 400 тысяч тенге – на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения и (или) малообеспеченных многодетных семей.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Учесть в районном бюджете на 2021 год поступление из Национального фонда Республики Казахстан следующих целевых трансфертов:
584 444 тысяч тенге - на проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда;
81 913 тысяч тенге - на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
157 456 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
12 113 тысяч тенге – на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется на основании постановления акимата района.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Учесть в районном бюджете на 2021 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета:
31 196 тысяч тенге - на выплату государственной адресной социальной помощи;
8 692 тысяч тенге - на содействие занятости населения;
366 644 тысяч тенге - на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов;
22 289 тысяч тенге - на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства;
22 459 тысяч тенге - на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
21 381 тысяч тенге на санаторно-курортное лечение;
264 тысяч тенге на услуги по слухопротезированию;
2 114 тысяч тенге на вспомогательные компенсаторные средства;
1 519 тысяч тенге на специальные средства передвижения;
5 260 тысяч тенге на протезно-ортопедические средства.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.";
пункт 11 изложить в новой редакции:

әлеуметтік жағынан осал халыққа және (немесе) аз қамтылған көп балалы отбасылар үшін коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алуға 33 400 мың теңге.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.";
9 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан келесідей нысаналы трансферттер түскені белгіленсін:
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялауға 584 444 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға 81 913 мың теңге;
"Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша і-шараларды іске асыруға 157 456 мың теңге;
мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге 12 113 мың теңге.
Нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.";
10 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. 2021 жылға арналған аудандық бюджетіне облыстық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түскені ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге 31 196 мың теңге;
халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесуге 8 692 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді – мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге 366 644 мың теңге;
нәтижелі жұмыспен қамтуға және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға 22 289 мың теңге;
"Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елдi мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға 22 459 мың теңге;
санаторлық-курорттық емделуге 21 381 мың теңге;
есту протездеу қызметтеріне 264 мың теңге;
қосалқы компенсаторлық құралдарға 2 114 мың теңге;
арнаулы жүріп-тұру құралдарына 1 519 мың теңге;
протездік-ортопедиялық құралдарға 5 260 мың теңге.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.";
11 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"11. Учесть в районном бюджете на 2021 поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета:
53 822 тысяч тенге - на проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда;
220 715 тысяч тенге - на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

"11. 2021 жылға арналған аудандық бюджетіне облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттер түскені ескерілсін:
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялауға 53 822 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға 220 715 мың теңге.
Нысаналы даму трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.";
көрсетілген шешімдегі 1 қосымшасы осы шешімдегі қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

900
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
81 395,7
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
45 394,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
22 235
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
20 905,6
006
Капитальные расходы государственного органа
989,9
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 264,2
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
36 001
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
21 096
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
14 905
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
94 252,0
1
Сельское хозяйство
1 957
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1 957
010
Развитие объектов сельского хозяйства
1 957
6
Земельные отношения
16 461,4
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
16 461,4
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
16 461,4
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
75 833,6
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
18 028,6
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
18 028,6
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
57 805
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства
57 805
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
37 536
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
37 536
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
37 536
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
36 533
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов

900
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
81 395,7
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
45 394,7
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22 235
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
20 905,6
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
989,9
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 264,2
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
36 001
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21 096
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
14 905
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
94 252,0
1
Ауыл шаруашылығы
1 957
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1 957
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
1 957
6
Жер қатынастары
16 461,4
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
16 461,4
003
Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру
16 461,4
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы өзге де қызметтер
75 833,6
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
18 028,6
099
Мамандардың әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
18 028,6
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
57 805
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығын, жер қатынастарын реттеу және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
57 805
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
37 536
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
37 536
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
37 536
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
36 533
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу