О внесении изменений в решение районного маслихата от 24 декабря 2020 года № 359 "Об утверждении Иргизского районного бюджета на 2021-2023 годы"
Решение Иргизского районного маслихата Актюбинской области от 21 декабря 2021 года № 83. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 декабря 2021 года № 26012. Прекращено действие в связи с истечением срока
Иргизский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата "Об утверждении Иргизского районного бюджета на 2021-2023 годы" от 24 декабря 2020 года № 359 (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7843) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 367 755,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 614 628 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 5 740 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 8 964 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 4 738 423,6 тысячи тенге;
2) затраты – 5 623 143,5 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 31 624,7 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 48 928,7 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 17 304 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -287 012,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 287 012,6 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов –48 928,7 тысяч тенге;
погашение займов – 17 304,8 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 255 388,7 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Учесть в районном бюджете на 2021 год поступление текущих целевых трансфертов из республиканского бюджета через областной бюджет:
55 575 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
9 844 тысячи тенге – на обеспечение прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
208 тысяч тенге – на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов;
193 205 тысяч тенге – на развитие рынка труда;
9 243 тысячи тенге – на повышение заработной платы работников государственных организаций: организаций надомного обслуживания, центров занятости населения;
21 783 тысячи тенге – на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;

Аудандық мәслихаттың 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № 359 "2021-2023 жылдарға арналған Ырғыз аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 2021 жылғы 21 желтоқсандағы № 83 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 24 желтоқсанда № 26012 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Ырғыз аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Аудандық мәслихаттың "2021-2023 жылдарға арналған Ырғыз аудандық бюджетін бекіту туралы" 2020 жылғы 24 желтоқсандағы (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7843 болып тіркелген) № 359 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2021 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 5 367 755,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 614 628 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5 740 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер –8 964 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 738 423,6 мың теңге;
2) шығындар – 5 623 143,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 31 624,7 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер –48 928,7 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –17 304 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -287 012,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 287 012,6 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 48 928,7 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 17 304,8 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 255 388,7 мың теңге.";
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджет арқылы республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсетіні ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 55 775 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсартуға – 9 844 мың теңге;
мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға – 208 мың теңге;
еңбек нарығын дамытуға – 193 205 мың теңге;
мемлекеттік ұйымдардың: үйде қызмет көрсету, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге – 9 243 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге – 21 783 мың теңге;

8 350 тысяч тенге – на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения и (или) малообеспеченных многодетных семей;
246 186 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі".";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Учесть в районном бюджете на 2021 год поступление целевых текущих и целевых трансфертов на развитие из областного бюджета:
19 177 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
12 860 тысяч тенге – на содействие занятости населения;
9 946 тысяч тенге – на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства;
124 940 тысяч тенге – на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов;
45 830,5 тысяч тенге – на организацию эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения);
99 815 тысяч тенге - на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
26 331 тысяча тенге – на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
87 080 тысяч тенге – на строительство жилья коммунального жилищного фонда;
46 382 тысячи тенге – на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
6 668 тысяч тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Предусмотреть в районном бюджете на 2021 год целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов:
723,4 тысячи тенге – на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения;
1 501 тысяча тенге – на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
74 740 тысяч тенге – на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов;
236 907,4 тысяч тенге – на благоустройство населенных пунктов;

халықтың әлеуметтік жағынан әлсіз топтарына және (немесе) аз қамтылған көпбалалы отбасыларға коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғынжайын сатып алуға – 8 350 мың теңге;
"Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елдi мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға-246 186 мың теңге.";
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы және нысаналы даму трансферттері түсетіні ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 19 177 мың теңге;
халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесуге – 12 860 мың теңге;
нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға – 9 946 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге –124 940 мың теңге;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін пайдалануды ұйымдастыруға – 45 830,5 мың теңге;
ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға - 99 815 мың теңге;
"Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елдi мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға-26 331 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға- 87 080 мың теңге;
инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға -46 382 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсартуға –6 668 мың теңге.";
10-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтер бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін:
мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге – 723,4 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге – 1 501 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге – 74 740 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыруға – 236 907,4 мың теңге;

272 517 тысяч тенге - на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
1 000 тысяча тенге - на разработку сметной документации работ по освещению улиц населенных пунктов;
2 458 тысяч тенге - на разработку сметной документации на средний ремонт автомобильных дорог;
13 505 тысяч тенге – на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов;

"Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елдi мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға-272 517 мың теңге;
елді мекендердің көшелерін жарықтандыру жұмыстарының сметалық құжатын дайындауға -1 000 мың теңге;
автомобиль жолдарын орташа жөндеудің сметалық құжатын дайындауға- 2 458 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге - 13 505 мың теңге;

21 688
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
24 177
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
36 706
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
46 699,6
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
31 403,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
31 403,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
27 048
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
374
021
Капитальные расходы государственного органа
250
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
3 008,1
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
723,4
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
475 649,4
1
Жилищное хозяйство
266 234,8
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
266 234,8
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
208 652,8
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
46 882
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
10 700
2
Коммунальное хозяйство
202 431,6
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
202 431,6
013
Развитие коммунального хозяйства
3 877,4
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
49 073,5
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
47 075,7
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
102 405
3
Благоустройство населенных пунктов
6 983
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6 983
025
Освещение улиц в населенных пунктах
6 983
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство

21 688
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
24 177
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
36 706
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
46 699,6
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
31 403,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
31 403,5
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 048
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
374
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
250
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
3 008,1
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
723,4
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
475 649,4
1
Тұрғын үй шаруашылығы
266 234,8
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
266 234,8
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
208 652,8
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
46 882
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
10 700
2
Коммуналдық шаруашылық
202 431,6
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
202 431,6
013
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
3 877,4
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
49 073,5
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін пайдалануды ұйымдастыру
47 075,7
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
102 405
3
Елді- мекендерді көркейту
6 983
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6 983
025
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
6 983
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк