О внесении изменений и дополнения в решение Каргалинского районного маслихата от 6 января 2021 года № 544 "Об утверждении бюджетов сельских округов Каргалинского района на 2021-2023 годы"
Решение Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 16 июня 2021 года № 52. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 июля 2021 года № 23239
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Каргалинского районного маслихата "Об утверждении бюджетов сельских округов Каргалинского района на 2021-2023 годы" от 6 января 2021 года № 544 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7987) следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Бадамшинского сельского округа на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 144 475 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 10 434 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 65 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 133 976 тысяч тенге;
2) затраты – 148 072,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3 597,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 597,5 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 3 597,5 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Утвердить бюджет Желтауского сельского округа на 2021-2023 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 130 871 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 567 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 125 304 тысяч тенге;
2) затраты – 133 676,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 805,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 805,2 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;

Қарғалы аудандық мәслихатының 2021 жылғы 6 қаңтардағы № 544 "2021-2023 жылдарға арналған Қарғалы ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 2021 жылғы 16 маусымдағы № 52 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 1 шілдеде № 23239 болып тіркелді
ШЕШТІ:
1. Қарғалы аудандық мәслихатының "2021-2023 жылдарға арналған Қарғалы ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы" 2021 жылғы 6 қаңтардағы № 544 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде №7987 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2021-2023 жылдарға арналған Бадамша ауылдық округі бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 144 475 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 10 434 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 65 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 133 976 мың теңге;
2) шығындар – 148 072,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицитi) – -3 597,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) – 3 597,5 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 3 597,5 мың теңге.";
2 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"2. 2021-2023 жылдарға арналған Желтау ауылдық округі бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 130 871 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 567 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 125 304 мың теңге;
2) шығындар – 133 676,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицитi) – -2 805,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) – 2 805,2 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;

используемые остатки бюджетных средств – 2 805,2 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет Кемпирсайского сельского округа на 2021-2023 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 25 700 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 341 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 24 359 тысяч тенге;
2) затраты – 26 310,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -610,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 610,4 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 610,4 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Утвердить бюджет Кос-Истекского сельского округа на 2021-2023 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 46 217 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 893 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 43 324 тысяч тенге;
2) затраты – 46 602,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -385,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 385,4 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 385,4 тысяч тенге.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Утвердить бюджет Ащылысайского сельского округа на 2021-2023 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 36 585 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 580 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 34 005 тысяч тенге;
2) затраты – 37 008,2 тысяч тенге;

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 805,2 мың теңге.";
3 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"3. 2021-2023 жылдарға арналған Кемпірсай ауылдық округі бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 25 700 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 341 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 24 359 мың теңге;
2) шығындар – 26 310,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицитi) – -610,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) – 610,4 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 610,4 мың теңге.";
4 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"4. 2021-2023 жылдарға арналған Қосестек ауылдық округі бюджеті тиісінше 10, 11 және 12 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 46 217 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 893 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 43 324 мың теңге;
2) шығындар – 46 602,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицитi) – -385,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) – 385,4 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 385,4 мың теңге.";
5 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"5. 2021-2023 жылдарға арналған Ащылысай ауылдық округі бюджеті тиісінше 13, 14 және 15 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 36 585 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 580 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 34 005 мың теңге;
2) шығындар – 37 008,2 мың теңге;

используемые остатки бюджетных средств – 1 028,8 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Утвердить бюджет Алимбетовского сельского округа на 2021-2023 годы согласно приложениям 22, 23 и 24 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 27 439 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 745 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 25 694 тысяч тенге;
2) затраты – 27 715,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -276,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 276,8 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 276,8 тысяч тенге.";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Учесть, что в доход бюджетов сельских округов зачисляются следующие поступления:
индивидуальный подоходный налог;
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности.";
в пункте 13:
подпункт 1) изложить в новой редакции:
"1) услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа – 17 677 тысяч тенге, в том числе:
Бадамшинскому сельскому округу – 9 850 тысяч тенге;
Желтаускому сельскому округу – 1 500 тысяч тенге;
Кос-Истекскому сельскому округу – 1 578 тысяч тенге;
Алимбетовскому сельскому округу – 4 461 тысяч тенге;
Ащылысайскому сельскому округу – 39 тысяч тенге;
Степному сельскому округу – 249 тысяч тенге;";
подпункт 2) изложить в новой редакции:
"2) обеспечение санитарии населенных пунктов – 12 383 тысяч тенге, в том числе:
Желтаускому сельскому округу – 11 072 тысяч тенге;
Степному сельскому округу – 1 311 тысяч тенге;";
подпункт 3) изложить в новой редакции:
"3) благоустройство и озеленение населенных пунктов в сумме – 114 341 тысяч тенге, в том числе:
Бадамшинскому сельскому округу – 50 043 тысяч тенге;
Желтаускому сельскому округу – 52 275 тысяч тенге;
Кос-Истекскому сельскому округу – 6 834 тысяч тенге;
Ащылысайскому сельскому округу – 2 500 тысяч тенге;
Степному сельскому округу – 2 689 тысяч тенге;";
подпункт 4) изложить в новой редакции:
"4) обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах в сумме – 10 000 тысяч тенге, в том числе:

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 028,8 мың теңге.";
8 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"8. 2021-2023 жылдарға арналған Әлімбет ауылдық округі бюджеті тиісінше 22, 23 және 24 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 27 439 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 745 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 25 694 мың теңге;
2) шығындар – 27 715,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицитi) – -276,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) – 276,8 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 276,8 мың теңге.";
9 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"9. Ауылдық округтердің бюджетінің кірісіне келесідей есептелетін болып ескерілсін:
жеке табыс салығы;
мүлiкке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлiк құралдарына салынатын салық;
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер.";
13 тармақта:
1 тармақша жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"1) аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер – 17 677 мың теңге, оның ішінде:
Бадамша ауылдық округіне – 9 850 мың теңге;
Желтау ауылдық округіне – 1 500 мың теңге;
Қосестек ауылдық округіне – 1 578 мың теңге;
Әлімбет ауылдық округіне – 4 461 мың теңге;
Ащылысай ауылдық округіне – 39 мың теңге;
Степной ауылдық округіне – 249 мың теңге;";
2 тармақша жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"2) елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету – 12 383 мың теңге, оның ішінде:
Желтау ауылдық округіне – 11 072 мың теңге;
Степной ауылдық округіне – 1 311 мың теңге;";
3 тармақша жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"3) елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру – 114 341 мың теңге, оның ішінде:
Бадамша ауылдық округіне – 50 043 мың теңге;
Желтау ауылдық округіне – 52 275 мың теңге;
Қосестек ауылдық округіне – 6 834 мың теңге;
Ащылысай ауылдық округіне – 2 500 мың теңге;
Степной ауылдық округіне – 2 689 мың теңге;";
4 тармақша жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"4) аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету – 10 000 мың теңге, оның ішінде:

Ащылысайскому сельскому округу – 3 000 тысяч тенге;
Бадамшинскому сельскому округу – 7 000 тысяч тенге;";
подпункт 5) изложить в новой редакции:
"5) капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах в сумме – 2 659 тысяч тенге, в том числе:
Степному сельскому округу – 1 200 тысяч тенге;
Кос-Истекскому сельскому округу – 1 459 тысяч тенге;";
подпункт 6) изложить в новой редакции:
"6) капитальные расходы государственного органа – 1 253 тысяч тенге, в том числе:
Бадамшинскому сельскому округу – 641 тысяч тенге;
Желтаускому сельскому округу – 119 тысяч тенге;
Кос-Истекскому сельскому округу – 102 тысяч тенге;
Алимбетовскому сельскому округу – 68 тысяч тенге;
Ащылысайскому сельскому округу – 102 тысяч тенге;
Степному сельскому округу – 68 тысяч тенге;
Кемпирсайскому сельскому округу – 85 тысяч тенге;
Велиховскому сельскому округу – 68 тысяч тенге;";
подпункт 7) изложить в новой редакции:
"7) организацию водоснабжения населенных пунктов – 5 300 тысяч тенге, в том числе:
Кемпирсайскому сельскому округу – 0 тенге;
Ащылысайскому сельскому округу – 1 300 тысяч тенге;
Велиховскому сельскому округу – 4 000 тысяч тенге;";
дополнить подпунктом 8) следующего содержания:
"8) на освещение улиц в населенных пунктах – 1 979 тысяч тенге, в том числе:
Бадамшинскому сельскому округу – 1 960 тысяч тенге;
Кос-Истекскому сельскому округу – 19 тысяч тенге.".
2. Приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии Каргалинского
районного маслихата
А. Баймышев
Секретарь Каргалинского
районного маслихата
С. Аманжолов

Ащылысай ауылдық округіне – 3 000 мың теңге;
Бадамша ауылдық округіне – 7 000 мың теңге;";
5 тармақша жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"5) аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу – 2 659 мың теңге, оның ішінде:
Степной ауылдық округіне – 1 200 мың теңге;
Қосестек ауылдық округіне – 1 459 мың теңге;";
6 тармақша жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"6) мемлекеттік органның күрделі шығыстары – 1 253 мың теңге, оның ішінде:
Бадамша ауылдық округіне – 641 мың теңге;
Желтау ауылдық округіне – 119 мың теңге;
Қосестек ауылдық округіне – 102 мың теңге;
Әлімбет ауылдық округіне – 68 мың теңге;
Ащылысай ауылдық округіне – 102 мың теңге;
Степной ауылдық округіне – 68 мың теңге;
Кемпірсай ауылдық округіне – 85 мың теңге;
Велихов ауылдық округіне – 68 мың теңге;";
7 тармақша жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"7) елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру – 5 300 мың теңге, оның ішінде:
Кемпірсай ауылдық округіне – 0 теңге;
Ащылысай ауылдық округіне – 1 300 мың теңге;
Велихов ауылдық округіне – 4 000 мың теңге;";
мынадай мазмұндағы 8) тармақшамен толықтырылсын:
"8) елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру – 1 979 мың теңге, оның ішінде:
Бадамша ауылдық округіне – 1 960 мың теңге;
Қосестек ауылдық округіне – 19 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қарғалы аудандық
мәслихатының сессия төрағасы
А. Баймышев
Қарғалы аудандық
мәслихатының хатшысы
С. Аманжолов