Об утверждении бюджетов сельских округов Мартукского района на 2021-2023 годы
Решение Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 8 января 2021 года № 437. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 13 января 2021 года № 8004
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Мартукский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Аккудыкского сельского округа на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 31 212,5 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 400 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 29 812,5 тысяч тенге;
2) затраты – 32 676,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 463,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 463,9 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 463,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 19.03.2021 № 21 (вводится в действие с 01.01.2021); от 14.07.2021 № 45 (вводится в действие с 01.01.2021); от 17.09.2021 № 55 (вводится в действие с 01.01.2021); от 26.11.2021 № 64 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Учесть в бюджете Аккудыкского сельского округа на 2021 год субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме – 20 531 тысяч тенге.
3. Учесть в бюджете Аккудыкского сельского округа на 2021 год трансферты, передаваемые из республиканского бюджета в сумме – 471 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 26.11.2021 № 64 (вводится в действие с 01.01.2021).
4. Учесть в бюджете Аккудыкского сельского округа на 2021 год трансферты, передаваемые из районного бюджета в сумме – 8 642,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 – в редакции решения Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 26.11.2021 № 64 (вводится в действие с 01.01.2021).
5. Утвердить бюджет Байнассайского сельского округа на 2021-2023 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:

2021-2023 жылдарға арналған Мәртөк ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 2021 жылғы 8 қаңтардағы № 437 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 13 қаңтарда № 8004 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Мәртөк аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған Аққұдық ауылдық округ бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 31 212,5 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 400 мың теңге;
трансферттер түсімі – 29 812,5 мың теңге;
2) шығындар – 32 676,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 463,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 463,9 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 463,9 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 19.03.2021 № 21 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.07.2021 № 45 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 17.09.2021 № 55 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.11.2021 № 64 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2021 жылға арналған Аққұдық ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі – 20 531 мың теңге сомасында ескерілсін.
3. 2021 жылға арналған Аққұдық ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 471 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. 3 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 26.11.2021 № 64 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2021 жылға арналған Аққұдық ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 8 642,5 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. 4 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 26.11.2021 № 64 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2021-2023 жылдарға арналған Байнассай ауылдық округ бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:

1) доходы – 25 387,5 тысяч тенге:
налоговые поступления – 696 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 24 691,5 тысяч тенге;
2) затраты – 25 644 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -256,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 256,5 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 256,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 19.03.2021 № 21 (вводится в действие с 01.01.2021); от 17.09.2021 № 55 (вводится в действие с 01.01.2021).
6. Учесть в бюджете Байнассайского сельского округа на 2021 год субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме – 17 659 тысяч тенге.
7. Учесть в бюджете Байнассайского сельского округа на 2021 год трансферты, передаваемые из районного бюджета в сумме – 7 032,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 – в редакции решения Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 17.09.2021 № 55 (вводится в действие с 01.01.2021).
8. Утвердить бюджет Байторысайского сельского округа на 2021-2023 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 25 981 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 800 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 24 181 тысяч тенге;
2) затраты – 26 465,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -484,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 484,3 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 484,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 19.03.2021 № 21 (вводится в действие с 01.01.2021); от 14.07.2021 № 45 (вводится в действие с 01.01.2021); от 17.09.2021 № 55 (вводится в действие с 01.01.2021); от 26.11.2021 № 64 (вводится в действие с 01.01.2021).

1) кірістер – 25 387,5 мың теңге:
салықтық түсімдер – 696 мың теңге;
трансферттер түсімі – 24 691,5 мың теңге;
2) шығындар – 25 644 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -256,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 256,5 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 256,5 мың теңге.
Ескерту. 5 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 19.03.2021 № 21 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 17.09.2021 № 55 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
6. 2021 жылға арналған Байнассай ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі – 17 659 мың теңге сомасында ескерілсін.
7. 2021 жылға арналған Байнассай ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 7 032,5 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. 7 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 17.09.2021 № 55 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2021-2023 жылдарға арналған Байторысай ауылдық округ бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 25 981 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 800 мың теңге;
трансферттер түсімі – 24 181 мың теңге;
2) шығындар – 26 465,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -484,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 484,3 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 484,3 мың теңге.
Ескерту. 8 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 19.03.2021 № 21 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.07.2021 № 45 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 17.09.2021 № 55 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.11.2021 № 64 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

9. Учесть в бюджете Байторысайского сельского округа на 2021 год субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме – 19 264 тысяч тенге.
10. Учесть в бюджете Байторысайского сельского округа на 2021 год трансферты, передаваемые из республиканского бюджета в сумме – 60 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 – в редакции решения Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 26.11.2021 № 64 (вводится в действие с 01.01.2021).
11. Учесть в бюджете Байторысайского сельского округа на 2021 год трансферты, передаваемые из районного бюджета в сумме – 4 845 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 – в редакции решения Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 26.11.2021 № 64 (вводится в действие с 01.01.2021).
12. Утвердить бюджет Жайсанского сельского округа на 2021-2023 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 222 487,1 тысяч тенге:
налоговые поступления – 3 500 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 218 987,1 тысяч тенге;
2) затраты – 224 298,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 811,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 811,8 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 811,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными решениями Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 19.03.2021 № 21 (вводится в действие с 01.01.2021); от 14.07.2021 № 45 (вводится в действие с 01.01.2021); от 17.09.2021 № 55 (вводится в действие с 01.01.2021); от 26.11.2021 № 64 (вводится в действие с 01.01.2021).
13. Учесть в бюджете Жайсанского сельского округа на 2021 год субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме – 30 321 тысяч тенге.
14. Учесть в бюджете Жайсанского сельского округа на 2021 год трансферты, передаваемые из республиканского бюджета в сумме – 600 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 14 – в редакции решения Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 26.11.2021 № 64 (вводится в действие с 01.01.2021).
14-1. Учесть в бюджете Жайсанского сельского округа на 2021 год трансферты, передаваемые из областного бюджета в сумме – 16 296,6 тысяч тенге.

9. 2021 жылға арналған Байторысай ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі – 19 264 мың теңге сомасында ескерілсін.
10. 2021 жылға арналған Байторысай ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 60 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. 10 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 26.11.2021 № 64 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. 2021 жылға арналған Байторысай ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 4 845 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. 11 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 26.11.2021 № 64 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
12. 2021-2023 жылдарға арналған Жайсан ауылдық округ бюджеті тиісінше 10, 11 және 12 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 222 487,1 мың теңге:
салықтық түсімдер – 3 500 мың теңге;
трансферттер түсімі – 218 987,1 мың теңге;
2) шығындар – 224 298,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 811,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 811,8 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 811,8 мың теңге.
Ескерту. 12 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 19.03.2021 № 21 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.07.2021 № 45 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 17.09.2021 № 55 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.11.2021 № 64 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
13. 2021 жылға арналған Жайсан ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі – 30 321 мың теңге сомасында ескерілсін.
14. 2021 жылға арналған Жайсан ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 600 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. 14 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 26.11.2021 № 64 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
14-1. 2021 жылға арналған Жайсан ауылдық округ бюджетінде облыстық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 16 296,6 мың теңге сомасында ескерілсін.

Сноска. Решение дополнено пунктом 14-1 в соответствии с решением Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 19.03.2021 № 21 (вводится в действие с 01.01.2021); в редакции решения Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 26.11.2021 № 64 (вводится в действие с 01.01.2021).
15. Учесть в бюджете Жайсанского сельского округа на 2021 год трансферты, передаваемые из районного бюджета в сумме – 6 993,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 15 – в редакции решения Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 26.11.2021 № 64 (вводится в действие с 01.01.2021).
16. Утвердить бюджет Каратогайского сельского округа на 2021-2023 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 40 703,8 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 202 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 39 501,8 тысяч тенге;
2) затраты – 41 032,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -328,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 328,9 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 328,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 16 с изменениями, внесенными решениями Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 19.03.2021 № 21 (вводится в действие с 01.01.2021); от 14.07.2021 № 45 (вводится в действие с 01.01.2021); от 17.09.2021 № 55 (вводится в действие с 01.01.2021); от 26.11.2021 № 64 (вводится в действие с 01.01.2021).
17. Учесть в бюджете Каратогайского сельского округа на 2021 год субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме – 19 190 тысяч тенге.
18. Учесть в бюджете Каратогайского сельского округа на 2021 год трансферты, передаваемые из республиканского бюджета в сумме – 141 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 18 – в редакции решения Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 26.11.2021 № 64 (вводится в действие с 01.01.2021).
18-1. Учесть в бюджете Каратогайского сельского округа на 2021 год трансферты, передаваемые из районного бюджета в сумме – 20 020,8 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 18-1 в соответствии с решением Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 19.03.2021 № 21 (вводится в действие с 01.01.2021); в редакции - решения Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 26.11.2021 № 64 (вводится в действие с 01.01.2021).

Ескерту. Шешім 14-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 19.03.2021 № 21 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 26.11.2021 № 64 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
15. 2021 жылға арналған Жайсан ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 6 993,5 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. 15 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 26.11.2021 № 64 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
16. 2021-2023 жылдарға арналған Қаратоғай ауылдық округ бюджеті тиісінше 13, 14 және 15 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 40 703,8 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 202 мың теңге;
трансферттер түсімі – 39 501,8 мың теңге;
2) шығындар – 41 032,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -328,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 328,9 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 328,9 мың теңге.
Ескерту. 16 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 19.03.2021 № 21 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.07.2021 № 45 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 17.09.2021 № 55 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.11.2021 № 64 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
17. 2021 жылға арналған Қаратоғай ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі – 19 190 мың теңге сомасында ескерілсін.
18. 2021 жылға арналған Қаратоғай ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 141 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. 18 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 26.11.2021 № 64 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
18-1. 2021 жылға арналған Қаратоғай ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 20 020,8 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. Шешім 18-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 19.03.2021 № 21 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 26.11.2021 № 64 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).

19. Утвердить бюджет Карачаевского сельского округа на 2021-2023 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 26 619,5 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 444 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 24 175,5 тысяч тенге;
2) затраты – 27 717,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 098 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 098 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 098 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 19 с изменениями, внесенными решениями Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 19.03.2021 № 21 (вводится в действие с 01.01.2021); от 14.07.2021 № 45 (вводится в действие с 01.01.2021); от 17.09.2021 № 55 (вводится в действие с 01.01.2021); от 26.11.2021 № 64 (вводится в действие с 01.01.2021).
20. Учесть в бюджете Карачаевского сельского округа на 2021 год субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме – 14 352 тысяч тенге.
21. Учесть в бюджете Карачаевского сельского округа на 2021 год трансферты, передаваемые из республиканского бюджета в сумме – 56 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 21 - в редакции - решения Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 26.11.2021 № 64 (вводится в действие с 01.01.2021).
22. Учесть в бюджете Карачаевского сельского округа на 2021 год трансферты, передаваемые из районного бюджета в сумме – 9 129,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 22 - в редакции - решения Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 26.11.2021 № 64 (вводится в действие с 01.01.2021).
23. Утвердить бюджет Курмансайского сельского округа на 2021-2023 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 27 528,3 тысяч тенге:
налоговые поступления – 865 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 26 663,3 тысяч тенге;
2) затраты – 28 068,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;

19. 2021-2023 жылдарға арналған Қарашай ауылдық округ бюджеті тиісінше 16, 17 және 18 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 26 619,5 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 444 мың теңге;
трансферттер түсімі – 24 175,5 мың теңге;
2) шығындар – 27 717,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 098 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 098 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 098 мың теңге.
Ескерту. 19 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 19.03.2021 № 21 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.07.2021 № 45 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 17.09.2021 № 55 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.11.2021 № 64 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
20. 2021 жылға арналған Қарашай ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі – 14 352 мың теңге сомасында ескерілсін.
21. 2021 жылға арналған Қарашай ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 56 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. 21 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 26.11.2021 № 64 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
22. 2021 жылға арналған Қарашай ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 9 129,5 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. 22 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 26.11.2021 № 64 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
23. 2021-2023 жылдарға арналған Құрмансай ауылдық округ бюджеті тиісінше 19, 20 және 21 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 27 528,3 мың теңге:
салықтық түсімдер – 865 мың теңге;
трансферттер түсімі – 26 663,3 мың теңге;
2) шығындар – 28 068,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета – -540,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 540,3 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 540,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 23 с изменениями, внесенными решениями Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 19.03.2021 № 21 (вводится в действие с 01.01.2021); от 14.07.2021 № 45 (вводится в действие с 01.01.2021); от 17.09.2021 № 55 (вводится в действие с 01.01.2021); от 26.11.2021 № 64 (вводится в действие с 01.01.2021); от 27.12.2021 № 91 (вводится в действие с 01.01.2021).
24. Учесть в бюджете Курмансайского сельского округа на 2021 год субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме – 17 810 тысяч тенге.
25. Учесть в бюджете Курмансайского сельского округа на 2021 год трансферты, передаваемые из республиканского бюджета в сумме – 150 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 25 - в редакции - решения Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 26.11.2021 № 64 (вводится в действие с 01.01.2021).
26. Учесть в бюджете Курмансайского сельского округа на 2021 год трансферты, передаваемые из районного бюджета в сумме – 8 686,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 26 - в редакции - решения Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 26.11.2021 № 64 (вводится в действие с 01.01.2021).
27. Утвердить бюджет Кызылжарского сельского округа на 2021-2023 годы согласно приложениям 22, 23 и 24 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 32 576,5 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 600 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 30 976,5 тысяч тенге;
2) затраты – 33 487 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -910,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 910,5 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 910,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 27 с изменениями, внесенными решениями Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 19.03.2021 № 21 (вводится в действие с 01.01.2021); от 14.07.2021 № 45 (вводится в действие с 01.01.2021); от 17.09.2021 № 55 (вводится в действие с 01.01.2021); от 26.11.2021 № 64 (вводится в действие с 01.01.2021).

5) бюджет тапшылығы (профициті) – -540,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 540,3 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 540,3 мың теңге.
Ескерту. 23 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 19.03.2021 № 21 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.07.2021 № 45 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 17.09.2021 № 55 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.11.2021 № 64 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.12.2021 № 91 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
24. 2021 жылға арналған Құрмансай ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі – 17 810 мың теңге сомасында ескерілсін.
25. 2021 жылға арналған Құрмансай ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 150 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. 25 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 26.11.2021 № 64 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
26. 2021 жылға арналған Құрмансай ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 8 686,3 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. 26 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 26.11.2021 № 64 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
27. 2021-2023 жылдарға арналған Қызылжар ауылдық округ бюджеті тиісінше 22, 23 және 24 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 32 576,5 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 600 мың теңге;
трансферттер түсімі – 30 976,5 мың теңге;
2) шығындар – 33 487 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -910,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 910,5 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 910,5 мың теңге.
Ескерту. 27 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 19.03.2021 № 21 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.07.2021 № 45 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 17.09.2021 № 55 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.11.2021 № 64 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

28. Учесть в бюджете Кызылжарского сельского округа на 2021 год субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме – 20 601 тысяч тенге.
29. Учесть в бюджете Кызылжарского сельского округа на 2021 год трансферты, передаваемые из республиканского бюджета в сумме – 42 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 29 - в редакции - решения Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 26.11.2021 № 64 (вводится в действие с 01.01.2021).
29-1. Учесть в бюджете Кызылжарского сельского округа на 2021 год трансферты, передаваемые из районного бюджета в сумме – 10 273,5 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 29-1 в соответствии с решением Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 19.03.2021 № 21 (вводится в действие с 01.01.2021); в редакции - решения Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 26.11.2021 № 64 (вводится в действие с 01.01.2021).
30. Утвердить бюджет Мартукского сельского округа на 2021-2023 годы согласно приложениям 25, 26 и 27 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 611 249,7 тысяч тенге:
налоговые поступления – 36 497 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 574 752,7 тысяч тенге;
2) затраты – 616 951,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -5 702,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5 702,2 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 5 702,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 30 с изменениями, внесенными решениями Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 19.03.2021 № 21 (вводится в действие с 01.01.2021); от 14.07.2021 № 45 (вводится в действие с 01.01.2021); от 17.09.2021 № 55 (вводится в действие с 01.01.2021); от 26.11.2021 № 64 (вводится в действие с 01.01.2021); от 27.12.2021 № 91 (вводится в действие с 01.01.2021).
31. Учесть в бюджете Мартукского сельского округа на 2021 год субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме – 166 917 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 31 - в редакции - решения Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 17.09.2021 № 55 (вводится в действие с 01.01.2021).
32. Учесть в бюджете Мартукского сельского округа на 2021 год трансферты, передаваемые из республиканского бюджета в сумме – 1 990 тысяч тенге.

28. 2021 жылға арналған Қызылжар ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі – 20 601 мың теңге сомасында ескерілсін.
29. 2021 жылға арналған Қызылжар ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 42 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. 29 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 26.11.2021 № 64 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
29-1. 2021 жылға арналған Қызылжар ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 10 273,5 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. Шешім 29-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 19.03.2021 № 21 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 26.11.2021 № 64 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
30. 2021-2023 жылдарға арналған Мәртөк ауылдық округ бюджеті тиісінше 25, 26 және 27 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 611 249,7 мың теңге:
салықтық түсімдер – 36 497 мың теңге;
трансферттер түсімі – 574 752,7 мың теңге;
2) шығындар – 616 951,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -5 702,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5 702,2 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 5 702,2 мың теңге.
Ескерту. 30 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 19.03.2021 № 21 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.07.2021 № 45 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі; 17.09.2021 № 55 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.11.2021 № 64 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.12.2021 № 91 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
31. 2021 жылға арналған Мәртөк ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі – 166 917 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. 31 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 17.09.2021 № 55 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
32. 2021 жылға арналған Мәртөк ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 1 990 мың теңге сомасында ескерілсін.

Сноска. Пункт 32 - в редакции - решения Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 26.11.2021 № 64 (вводится в действие с 01.01.2021).
33. Учесть в бюджете Мартукского сельского округа на 2021 год трансферты, передаваемые из районного бюджета в сумме – 394 801,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 33 - в редакции - решения Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 26.11.2021 № 64 (вводится в действие с 01.01.2021).
34. Утвердить бюджет Родниковского сельского округа на 2021-2023 годы согласно приложениям 28, 29 и 30 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 36 847,5 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 34 847,5 тысяч тенге;
2) затраты – 37 205 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -357,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 357,5 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 357,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 34 с изменениями, внесенными решениями Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 19.03.2021 № 21 (вводится в действие с 01.01.2021); от 14.07.2021 № 45 (вводится в действие с 01.01.2021); от 17.09.2021 № 55 (вводится в действие с 01.01.2021); от 26.11.2021 № 64 (вводится в действие с 01.01.2021); от 27.12.2021 № 91 (вводится в действие с 01.01.2021).
35. Учесть в бюджете Родниковского сельского округа на 2021 год субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме – 19 395 тысяч тенге.
36. Учесть в бюджете Родниковского сельского округа на 2021 год трансферты, передаваемые из республиканского бюджета в сумме – 143 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 36 - в редакции - решения Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 26.11.2021 № 64 (вводится в действие с 01.01.2021).
36-1. исключен решением Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 14.07.2021 № 45 (вводится в действие с 01.01.2021).
36-2. Учесть в бюджете Родниковского сельского округа на 2021 год трансферты, передаваемые из районного бюджета в сумме – 15 159,5 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 36-2 в соответствии с решением Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 19.03.2021 № 21 (вводится в действие с 01.01.2021); в редакции - решения Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 27.12.2021 № 91 (вводится в действие с 01.01.2021).

Ескерту. 32 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 26.11.2021 № 64 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
33. 2021 жылға арналған Мәртөк ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 394 801,7 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. 33 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 26.11.2021 № 64 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
34. 2021-2023 жылдарға арналған Родников ауылдық округ бюджеті тиісінше 28, 29 және 30 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 36 847,5 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 34 847,5 мың теңге;
2) шығындар – 37 205 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -357,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 357,5 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 357,5 мың теңге.
Ескерту. 34 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 19.03.2021 № 21 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.07.2021 № 45 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 17.09.2021 № 55 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.11.2021 № 64 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.12.2021 № 91 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
35. 2021 жылға арналған Родников ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі – 19 395 мың теңге сомасында ескерілсін.
36. 2021 жылға арналған Родников ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 143 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. 36 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 26.11.2021 № 64 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
36-1. алынып тасталды - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 14.07.2021 № 45 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
36-2. 2021 жылға арналған Родников ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 15 159,5 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. Шешім 36-2 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 19.03.2021 № 21 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 27.12.2021 № 91 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).

37. Утвердить бюджет Сарыжарского сельского округа на 2021-2023 годы согласно приложениям 31, 32 и 33 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 165 488,4 тысяч тенге:
налоговые поступления – 5 300 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 160 188,4 тысяч тенге;
2) затраты – 167 950,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 462,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 462,4 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 462,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 37 с изменениями, внесенными решениями Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 19.03.2021 № 21 (вводится в действие с 01.01.2021); от 14.07.2021 № 45 (вводится в действие с 01.01.2021); от 17.09.2021 № 55 (вводится в действие с 01.01.2021); от 26.11.2021 № 64 (вводится в действие с 01.01.2021).
38. Учесть в бюджете Сарыжарского сельского округа на 2021 год субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме – 29 565 тысяч тенге.
39. Учесть в бюджете Сарыжарского сельского округа на 2021 год трансферты, передаваемые из республиканского бюджета в сумме – 221 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 39 – в редакции решения Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 26.11.2021 № 64 (вводится в действие с 01.01.2021).
40. Учесть в бюджете Сарыжарского сельского округа на 2021 год трансферты, передаваемые из областного бюджета в сумме – 9 997,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 40 – в редакции решения Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 26.11.2021 № 64 (вводится в действие с 01.01.2021).
40-1. Учесть в бюджете Сарыжарского сельского округа на 2021 год трансферты, передаваемые из районного бюджета в сумме – 19 997,7 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 40-1 в соответствии с решением Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 14.07.2021 № 45 (вводится в действие с 01.01.2021); в редакции - решения Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 26.11.2021 № 64 (вводится в действие с 01.01.2021).
41. Утвердить бюджет Танирбергенского сельского округа на 2021-2023 годы согласно приложениям 34, 35 и 36 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:

37. 2021-2023 жылдарға арналған Сарыжар ауылдық округ бюджеті тиісінше 31, 32 және 33 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 165 488,4 мың теңге:
салықтық түсімдер – 5 300 мың теңге;
трансферттер түсімі – 160 188,4 мың теңге;
2) шығындар – 167 950,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 462,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 462,4 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 462,4 мың теңге.
Ескерту. 37 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 19.03.2021 № 21 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.07.2021 № 45 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 17.09.2021 № 55 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.11.2021 № 64 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
38. 2021 жылға арналған Сарыжар ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі – 29 565 мың теңге сомасында ескерілсін.
39. 2021 жылға арналған Сарыжар ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 221 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. 39 тармаққа жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 26.11.2021 № 64 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
40. 2021 жылға арналған Сарыжар ауылдық округ бюджетінде облыстық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 9 997,7 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. 40 тармаққа жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 26.11.2021 № 64 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
40-1. 2021 жылға арналған Сарыжар ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 19 997,7 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. Шешім 40-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 14.07.2021 № 45 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 26.11.2021 № 64 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
41. 2021-2023 жылдарға арналған Тәңірберген ауылдық округ бюджеті тиісінше 34, 35 және 36 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:

1) доходы – 180 777,5 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 525 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 178 252,5 тысяч тенге;
2) затраты – 180 970,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -193 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 193 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 193 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 41 с изменениями, внесенными решениями Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 19.03.2021 № 21 (вводится в действие с 01.01.2021); от 14.07.2021 № 45 (вводится в действие с 01.01.2021); от 17.09.2021 № 55 (вводится в действие с 01.01.2021); от 26.11.2021 № 64 (вводится в действие с 01.01.2021).
42. Учесть в бюджете Танирбергенского сельского округа на 2021 год субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме – 20 552 тысяч тенге.
43. Учесть в бюджете Танирбергенского сельского округа на 2021 год трансферты, передаваемые из республиканского бюджета в сумме – 150 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 43 – в редакции решения Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 26.11.2021 № 64 (вводится в действие с 01.01.2021).
43-1. Учесть в бюджете Танирбергенского сельского округа на 2021 год трансферты, передаваемые из областного бюджета в сумме – 8 686,7 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 43-1 в соответствии с решением Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 19.03.2021 № 21 (вводится в действие с 01.01.2021); в редакции решения Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 26.11.2021 № 64 (вводится в действие с 01.01.2021).
44. Учесть в бюджете Танирбергенского сельского округа на 2021 год трансферты, передаваемые из районного бюджета в сумме – 41 326,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 44 - в редакции решения Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 26.11.2021 № 64 (вводится в действие с 01.01.2021).
45. Утвердить бюджет Хазретовского сельского округа на 2021-2023 годы согласно приложениям 37, 38 и 39 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 21 407 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 170 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 20 237 тысяч тенге;
2) затраты – 22 261,2 тысяч тенге;

1) кірістер – 180 777,5 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 525 мың теңге;
трансферттер түсімі – 178 252,5 мың теңге;";
2) шығындар – 180 970,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -193 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 193 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 193 мың теңге.
Ескерту. 41 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 19.03.2021 № 21 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.07.2021 № 45 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 17.09.2021 № 55 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.11.2021 № 64 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
42. 2021 жылға арналған Тәңірберген ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі – 20 552 мың теңге сомасында ескерілсін.
43. 2021 жылға арналған Тәңірберген ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 150 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. 43 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 26.11.2021 № 64 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
43-1. 2021 жылға арналған Тәңірберген ауылдық округ бюджетінде облыстық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 8 686,7 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. Шешім 43-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 19.03.2021 № 21 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 26.11.2021 № 64 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
44. 2021 жылға арналған Тәңірберген ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 41 326,8 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. 44 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 26.11.2021 № 64 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
45. 2021-2023 жылдарға арналған Хазірет ауылдық округ бюджеті тиісінше 37, 38 және 39 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 21 407 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 170 мың теңге;
трансферттер түсімі – 20 237 мың теңге;
2) шығындар – 22 261,2 мың теңге;

3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -854,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 854,2 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 854,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 45 с изменениями, внесенными решениями Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 19.03.2021 № 21 (вводится в действие с 01.01.2021); от 17.09.2021 № 55 (вводится в действие с 01.01.2021).
46. Учесть в бюджете Хазретовского сельского округа на 2021 год субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме – 15 708 тысяч тенге.
46-1. Учесть в бюджете Хазретовского сельского округа на 2021 год трансферты, передаваемые из районного бюджета в сумме – 4 529 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 46-1 в соответствии с решением Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 19.03.2021 № 21 (вводится в действие с 01.01.2021); в редакции решения Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 17.09.2021 № 55 (вводится в действие с 01.01.2021).
47. Учесть, что в доход бюджетов сельских округов зачисляются:
налоговые поступления:
индивидуальный подоходный налог;
налог на имущество физических, юридических лиц и индивидуальных предпринимателей;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
налоги на имущество;
неналоговые поступления;
доходы от сдачи в аренду имущества, находящегося в собственности государства.
48. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан от 2 декабря 2020 года "О республиканском бюджете на 2021-2023 годы" установлено:
с 1 января 2021 года:
1) минимальный размер заработной платы – 42 500 тенге;

3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -854,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 854,2 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 854,2 мың теңге.
Ескерту. 45 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 19.03.2021 № 21 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 17.09.2021 № 55 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
46. 2021 жылға арналған Хазірет ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі – 15 708 мың теңге сомасында ескерілсін.
46-1. 2021 жылға арналған Хазірет ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 4 529 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. Шешім 46-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 19.03.2021 № 21 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 17.09.2021 № 55 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
47. Ауылдық округтер бюджеттерінің кірісіне есептелетін болып ескерілсін:
салықтық түсімдер:
жеке табыс салығы;
жеке және заңды тұлғалар, жеке кәсіпкерлер мүлкіне салық ;
жер салығы;
көлік құралдарына салық;
мүлікке салынатын салықтар;
салықтық емес түсімдер;
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер.
48. Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 2 желтоқсандағы "2021-2023 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9 бабына сәйкес белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:
2021 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшері – 42 500 теңге;

2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 2 917 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 34 302 тенге.
49. Государственному учреждению "Аппарат Мартукского районного маслихата" в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции Актюбинской области.

2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 2 917 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 34 302 теңге.
49. "Мәртөк аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен осы шешімді Ақтөбе облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.