Об утверждении бюджета Тассайского сельского округа на 2021-2023 годы
Решение Хромтауского районного маслихата Актюбинской области от 8 января 2021 года № 569. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 14 января 2021 года № 8008. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Хромтауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Тассайского сельского округа на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 46 595 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 320 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 45 275 тысяч тенге;
2) затраты – 46 595 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –
0 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Хромтауского районного маслихата Актюбинской области от 17.11.2021 № 135 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Учесть, что в доход бюджета сельского округа зачисляются следующие:
Налоговые поступления:
индивидуальный подоходный налог;
налог на имущество физических лиц;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
плата за размещение наружной (визуальной) рекламы.
Неналоговые поступления:
штрафы, налагаемые акимом;
добровольные сборы физических и юридических лиц;
доходы от коммунальной собственности;
доходы от продажи государственного имущества;
трансферты из районного бюджета;
другие неналоговые поступления.
3. Принять к сведению и руководству, что с 1 января 2021 года:
1) минимальный размер заработной платы 42 500 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан 2 917 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат 34 302 тенге.

2021-2023 жылдарға арналған Тассай ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 2021 жылғы 8 қаңтардағы № 569 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 14 қаңтарда № 8008 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Хромтау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған Тассай ауылдық округінің бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 46 595 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 320 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 45 275 мың теңге;
2) шығындар – 46 595 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 17.11.2021 № 135 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауылдық округ бюджетінің кірісіне мыналар есептелетін болып ескерілсін:
Салықтық түсімдер:
жеке табыс салығы;
жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
жер салығы;
көлік құралдары салығы;
сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастырғаны үшін төлемақы.
Салықтық емес түсімдер:
әкім салатын айыппұлдар;
жеке және заңды тұлғалардың ерікті түрдегі алымдары;
коммуналдық меншігінен түсетін кірістер;
мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін түсімдер;
аудандық бюджеттен берілетін трансферттер;
басқа да салықтық емес түсімдер.
3. 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері 42 500 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш 2 917 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы 34 302 теңге болып белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын.

4. Учесть в бюджете Тассайского сельского округа на 2021 год объем субвенций в сумме 30 118,0 тысяч тенге выделяемый с районного бюджета.
5. Учесть в бюджете Тассайского сельского округа на 2021 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета:
на освещение улиц населенных пунктов 800,0 тысяч тенге;
на обеспечение санитарии населенных пунктов 1 000,0 тысяч тенге;
на обеспечение функционирования автомобильных дорог в селе Тассай 4 000,0 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решения акима Тассайского сельского округа.

4. 2021 жылға арналған Тассай ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін 30 118,0 мың теңге соммасында субвенция көлемі ескерілсін.
5. 2021 жылға арналған Тассай ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін:
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру 800,0 мың теңге;
елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету үшін 1 000,0 мың теңге;
Тассай ауылындағы автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету үшін 4 000,0 мың теңге.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу Тассай ауылдық округі әкімінің шешімі негізінде жүзеге асырылады.

6. Государственному учреждению "Аппарат Хромтауского районного маслихата" в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции Актюбинской области.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии Хромтауского
районного маслихата
С. Урынбасаров
Секретарь Хромтауского
районного маслихата
Д. Мулдашев
Приложение 1 к решению Хромтауского районного маслихата № 569 от 8 января 2021 года
Бюджет Тассайского сельского округа на 2021 год

6. "Хромтау аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен осы шешімді Ақтөбе облысы Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
7. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Хромтау аудандық
мәслихатының сессия төрағасы
С. Урынбасаров
Хромтау аудандық
мәслихатының хатшысы
Д. Мулдашев
Хромтау аудандық мәслихаттың 2021 жылғы 8 қаңтардағы № 569 шешіміне 1 қосымша
2021 жылға арналған Тассай ауылыдық округінің бюджеті