О внесении изменений и дополнений в решение Шалкарского районного маслихата от 22 декабря 2020 года № 605 "Об утверждении Шалкарского районного бюджета на 2021-2023 годы"
Решение Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 5 марта 2021 года № 16. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 9 марта 2021 года № 8085
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Шалкарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шалкарского районного маслихата от 22 декабря 2020 года № 605 "Об утверждении Шалкарского районного бюджета на 2021-2023 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7840, опубликованное 28 декабря 2020 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения и дополнения:
в пункте 1:
в подпункте 1):
доходы – цифры "13580339,0" заменить цифрами "13584551,1";
налоговые поступления – цифры "3398092,0" заменить цифрами "3396322,0";
неналоговые поступления – цифры "6858,0" заменить цифрами "7378,0";
поступления от продажи основного капитала – цифры "28500,0" заменить цифрами "29750,0";
поступления трансфертов – цифры "10146889,0" заменить цифрами "10151101,1";
в подпункте 2):
затраты – цифры "13580339,0" заменить цифрами "13658679,7";
в подпункте 5):
дефицит (профицит) бюджета - цифры "-3412,0" заменить цифрами "-77540,6";
в подпункте 6):
финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - цифры "3412,0" заменить цифрами "77540,6";
используемые остатки бюджетных средств – цифру "0" заменить цифрами "74128,6";
в пункте 7:
цифры "75489,0" заменить цифрами "466828,6";
пункт 10 дополнить абзацем шестым следующего содержания:
"в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі" на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре сельских населенных пунктов – 3208,0 тысяч тенге.";
пункт 12 дополнить абзацем седьмым следующего содержания:
"на строительство 3 двухэтажных восьмиквартирных арендно-коммунальных жилых домов в городе Шалкар Актюбинской области – 1000,0 тысяч тенге.".
2. Приложения 1, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
3. Государственному учреждению "Аппарат Шалкарского районного маслихата" в установленном законодательством порядке обеспечить:

Шалқар аудандық мәслихатының 2020 жылғы 22 желтоқсандағы № 605 "2021-2023 жылдарға арналған Шалқар аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 2021 жылғы 5 наурыздағы № 16 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 9 наурызда № 8085 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109 бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Шалқар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шалқар аудандық мәслихатының 2020 жылғы 22 желтоқсандағы № 605 "2021-2023 жылдарға арналған Шалқар аудандық бюджетін бекіту туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 7840 тіркелген, 2020 жылы 28 желтоқсанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармақта:
1) тармақшасында:
кірістер – "13580339,0" сандары "13584551,1" сандарымен ауыстырылсын;
салықтық түсімдер – "3398092,0" сандары "3396322,0" сандарымен ауыстырылсын;
салықтық емес түсімдер – "6858,0" сандары "7378,0" сандарымен ауыстырылсын;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - "28500,0" сандары "29750,0" сандарымен ауыстырылсын;
трансферттердің түсімдері – "10146889,0" сандары "10151101,1" сандарымен ауыстырылсын;
2) тармақшасында:
шығындар – "13580339,0" сандары "13658679,7" сандарымен ауыстырылсын;
5) тармақшасында:
бюджет тапшылығы (профициті) - "-3412,0" сандары "-77540,6" сандарымен ауыстырылсын;
6) тармақшасында:
бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - "3412,0" сандары "77540,6" сандарымен ауыстырылсын;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - "0" саны "74128,6" сандарымен ауыстырылсын;
7 тармақта:
"75489,0" сандары "466828,6" сандарымен ауыстырылсын;
10 тармақ мынадай мазмұндағы алтыншы абзацпен толықтырылсын:
"Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердің әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымы бойынша іс-шараларды іске асыруға – 3208,0 мың теңге.";
12 тармақ мынадай мазмұндағы жетінші абзацпен толықтырылсын:
"Ақтөбе облысы, Шалқар қаласында 3 екі қабатты сегіз пәтерлік жалдамалы коммуналдық тұрғын үйлерін салуға – 1000,0 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің 1, 5 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. "Шалқар аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:

1) государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции Актюбинской области;
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе маслихата Шалкарского района, после его официального опубликования.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии Шалкарского
районного маслихата
С. Жоламанов
Секретарь Шалкарского
районного маслихата
С. Бигеев
Приложение к решению Шалкарского районного маслихата от 5 марта 2021 года № 16

1) осы шешімді Ақтөбе облысы Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы шешімді оны ресми жариялағаннан кейін Шалқар аудандық мәслихатының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Шалқар аудандық
мәслихатының сессия төрағасы
С. Жоламанов
Шалқар аудандық
мәслихатының хатшысы
С. Бигеев
Шалқар аудандық мәслихатының 2021 жылғы 5 наурыздағы № 16 шешіміне 1 қосымша

562225,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
16274,0
006
Оказание жилищной помощи
7000,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
78860,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
74120,4
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
114311,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
53536,3
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
32320,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
32320,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
26521,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2000,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
3799,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3452685,6
1
Жилищное хозяйство
255062,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
255062,0
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
100785,0
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
3701,0
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
125526,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
25050,0
2
Коммунальное хозяйство
3123803,4
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3123803,4
013
Развитие коммунального хозяйства
18815,0
014
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
135612,0
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
19820,4
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
521,0
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
6058,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах

562225,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
16274,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
7000,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
78860,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
74120,4
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерін ұсыну
114311,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
53536,3
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
32320,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
32320,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26521,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2000,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
3799,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3452685,6
1
Тұрғын үй шаруашылығы
255062,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
255062,0
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
100785,0
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
3701,0
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
125526,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
25050,0
2
Коммуналдық шаруашылық
3123803,4
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3123803,4
013
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
18815,0
014
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
135612,0
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
19820,4
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін пайдалануды ұйымдастыру
521,0
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін пайдалануды ұйымдастыру
6058,0
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту