О внесении изменений в решение районного маслихата от 22 декабря 2020 года № 605 "Об утверждении Шалкарского районного бюджета на 2021-2023 годы"
Решение Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 13 декабря 2021 года № 137. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 декабря 2021 года № 25842
Шалкарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шалкарского районного маслихата от 22 декабря 2020 года № 605 "Об утверждении Шалкарского районного бюджета на 2021-2023 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7840) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Шалкарский районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 12968277,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3404763,2 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 70071,9 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 23255,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 9470187,1 тысяч тенге;
2) затраты – 13293422,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -5339,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 5339,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -319806,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 319806,6 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 5339,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 325145,6 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Предусмотреть в районном бюджете на 2021 год поступление текущих целевых трансфертов из республиканского бюджета:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 30832,0 тысяч тенге;
на гарантированный социальный пакет детям – 9210,0 тысяч тенге;
на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан – 24381,0 тысяч тенге;
на субсидирование расходов работодателей для создания специальных рабочих мест для инвалидов – 208,0 тысяч тенге;
на развитие рынка труда – 253321,0 тысяч тенге;
на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения – 7964,0 тысяч тенге;

Аудандық мәслихаттың 2020 жылғы 22 желтоқсандағы № 605 "2021-2023 жылдарға арналған Шалқар аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 2021 жылғы 13 желтоқсандағы № 137 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 20 желтоқсанда № 25842 болып тіркелді
Шалқар аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Шалқар аудандық мәслихатының "2021-2023 жылдарға арналған Шалқар аудандық бюджетін бекіту туралы" 2020 жылғы 22 желтоқсандағы № 605 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7840 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2021-2023 жылдарға арналған Шалқар аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 12968277,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3404763,2 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 70071,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 23255,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 9470187,1 мың теңге;
2) шығындар – 13293422,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -5339,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 5339,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -319806,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 319806,6 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 5339,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 325145,6 мың теңге.";
8 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2021 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен мынадай ағымдағы нысаналы трансферттер бөлінгені ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 30832,0 мың теңге;
балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 9210,0 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 24381,0 мың теңге;
мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға – 208,0 мың теңге;
еңбек нарығын дамытуға – 253321,0 мың теңге;
мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге – 7964,0 мың теңге;

на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в государственных организациях культуры управленческому и основному персоналу – 30319,0 тысяч тенге.
Распределение сумм текущих целевых трансфертов определяется на основании постановления акимата района.";
приложения 1, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Секретарь Шалкарского
районного маслихата
С. Бигеев

мемлекеттік мәдениет ұйымдарының басқарушы және негізгі персоналына ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлық ақысына қосымша ақылар белгілеуге – 30319,0 мың теңге.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.";
көрсетілген шешімнің 1, 5-қосымшалары осы шешімнің 1, 2- қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Шалқар аудандық
мәслихатының хатшысы
С. Бигеев

39712,7
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1063190,9
1
Социальное обеспечение
60074,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
60074,8
005
Государственная адресная социальная помощь
60074,8
2
Социальная помощь
956443,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
956443,2
002
Программа занятости
571554,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
17748,0
006
Оказание жилищной помощи
5000,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
95810,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
81596,4
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
122631,9
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
62102,9
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
46672,9
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
46672,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
39781,9
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
800,0
021
Капитальные расходы государственного органа
446,6
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
3799,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1845,4
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2622939,9
1
Жилищное хозяйство
146660,2
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
146660,2
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
76455,0
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
1867,7
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
31887,5
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда

39712,7
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
1063190,9
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
60074,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
60074,8
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
60074,8
2
Әлеуметтік көмек
956443,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
956443,2
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
571554,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
17748,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5000,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
95810,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
81596,4
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
122631,9
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
62102,9
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
46672,9
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
46672,9
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
39781,9
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
800,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
446,6
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
3799,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1845,4
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2622939,9
1
Тұрғын үй шаруашылығы
146660,2
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
146660,2
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
76455,0
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
1867,7
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
31887,5
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу