О внесении изменений в решение Алматинского областного маслихата от 15 декабря 2020 года № 64-339 "Об областном бюджете Алматинской области на 2021-2023 годы"
Решение маслихата Алматинской области от 29 октября 2021 года № 9-52. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 ноября 2021 года № 25024
Алматинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Алматинского областного маслихата "Об областном бюджете Алматинской области на 2021-2023 годы" от 15 декабря 2020 года № 64-339 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5841) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы 773 700 316 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям 113 677 849 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям 8 217 002 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала 53 647 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов 651 751 818 тысяч тенге;
2) затраты 779 196 238 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 11 529 824 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 20 807 588 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 9 277 764 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 5 157 639 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 5 157 639 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 22 183 385 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 22 183 385 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 22 335 623 тысячи тенге;
погашение займов 9 251 713 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 9 099 475 тысяч тенге.";
пункты 8, 9 указанного решения изложить в новой редакции:
"8. Учесть, что в областном бюджете на 2021 год предусмотрены поступления целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в сумме 156 061 477 тысяч тенге, в том числе на:
образование 82 510 683 тысячи тенге;
здравоохранение 6 636 388 тысяч тенге;
социальную помощь 23 892 055 тысяч тенге;
установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений 883 508 тысяч тенге;
увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего и дополнительного образования в сфере физической культуры и спорта 1 208 193 тысячи тенге;

Алматы облыстық мәслихатының 2020 жылғы 15 желтоқсандағы № 64-339 "Алматы облысының 2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облыстық мәслихатының 2021 жылғы 29 қазандағы № 9-52 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылы 5 қарашада № 25024 болып тіркелді
Алматы облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Алматы облыстық мәслихатының "Алматы облысының 2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" 2020 жылғы 15 желтоқсандағы № 64-339 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5841 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 773 700 316 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсiмдер 113 677 849 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 8 217 002 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетін түсiмдер 53 647 мың теңге;
трансферттер түсімдері 651 751 818 мың теңге;
2) шығындар 779 196 238 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 11 529 824 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 20 807 588 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 9 277 764 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо 5 157 639 мың теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 5 157 639 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 22 183 385 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 22 183 385 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 22 335 623 мың теңге;
қарыздарды өтеу 9 251 713 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 9 099 475 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 8, 9-тармақтары жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2021 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен 156 061 477 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімдері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
білім беруге 82 510 683 мың теңге;
денсаулық сақтауға 6 636 388 мың теңге;
әлеуметтік көмекке 23 892 055 мың теңге;
мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінде ерекше еңбек жағдайлары үшін мемлекеттік мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына лауазымдық жалақыға қосымша ақы белгілеуге 883 508 мың теңге;
дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік орта және қосымша білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбекақысын ұлғайту 1 208 193 мың теңге;

увеличение оплаты труда медицинских работников государственных организаций в сфере физической культуры и спорта 89 437 тысяч тенге;
обеспечение и проведение выборов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов 449 640 тысяч тенге;
выплату компенсации за наем (аренду) жилья и жилищные выплаты сотрудникам специальных учреждений, конвойной службы, дежурных частей и центров оперативного управления, кинологических подразделений и помощникам участковых инспекторов полиции 408 444 тысячи тенге;
повышение должностных окладов сотрудников органов внутренних дел 511 336 тысяч тенге;
повышение заработной платы медицинских работников из числа гражданских служащих органов внутренних дел 13 437 тысяч тенге;
возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях 12 004 360 тысяч тенге;
субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса 2 584 тысячи тенге;
субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических) 62 041 тысяча тенге;
изъятие земельных участков для государственных нужд 476 869 тысяч тенге;
субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования 4 624 787 тысяч тенге;
субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов 27 392 тысячи тенге;
финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры 3 894 636 тысяч тенге;
предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса – 2025" 150 000 тысяч тенге;
субсидирование ставки вознаграждения и гарантирование по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса – 2025" и Механизма кредитования приоритетных проектов 12 526 530 тысяч тенге;
реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" 5 689 157 тысяч тенге.";
"9. Учесть, что в областном бюджете на 2021 год предусмотрены поступления целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета в сумме 60 586 041 тысяча тенге, в том числе на:
строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда для социально-уязвимых слоев населения и малообеспеченных многодетных семей в рамках государственной программы Жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер" на 2020-2025 годы 8 828 736 тысяч тенге;

дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік ұйымдардың медицина қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға 89 437 мың теңге;
аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің әкімдерін сайлауды қамтамасыз ету және өткізуге 449 640 мың теңге;
арнаулы мекемелердің, айдауыл қызметінің, кезекші бөлімдердің және жедел басқару орталықтарының, кинологиялық бөлімшелердің қызметкерлеріне және учаскелік полиция инспекторларының көмекшілеріне тұрғын үйді жалдау (жалға алу) үшін өтемақы төлеуге және олардың тұрғын үй төлемдеріне төлеуге 408 444 мың теңге;
ішкі істер органдары қызметкерлерінің лауазымдық айлықақыларын көтеруге 511 336 мың теңге;
ішкі істер органдарының азаматтық қызметшілері қатарынан медицина қызметкерлерінің жалақысын көтеру 13 437 мың теңге;
инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеуге 12 004 360 мың теңге;
агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялауға 2 584 мың теңге;
тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялауға 62 041 мың теңге;
жер учаскелерін мемлекет мұқтажы үшін алып қоюға 476 869 мың теңге;
ауыл шаруашылығы жануарларын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялауға 4 624 787 мың теңге;
саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге және карантинді объектілерге қарсы өңдеу жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялауға 27 392 мың теңге;
көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға 3 894 636 мың теңге;
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беруге 150 000 мың теңге;
"Бизнестің жол картасы – 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы және Басым жобаларды кредиттеу тетігі шеңберінде кредиттер бойынша сыйақы мөлшерлемесін субсидиялауға және кепілдік беруге 12 526 530 мың теңге;
"Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға 5 689 157 мың теңге.";
"9. 2021 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен 60 586 041 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттер түсімдері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
тұрғын үй-коммуналдық дамудың 2020-2025 жылдарға "Нұрлы жер" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде әлеуметтік-осал топтар мен аз қамтылған көпбалалы отбасылар үшін коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға 8 828 736 мың теңге;

развитие инфраструктуры воздушного транспорта 4 726 676 тысяч тенге;
реализацию мероприятий по строительству и (или) реконструкции объектов в рамках Дорожной карты занятости на 2020-2021 годы 7 551 507 тысяч тенге;
развитие индустриальной инфраструктуры 3 750 891 тысяча тенге;
развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках государственной программы Жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер" на 2020-2025 годы 6 354 085 тысяч тенге;
развитие системы водоснабжения и водоотведения в рамках государственной программы жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер" на 2020-2025 годы 3 163 086 тысяч тенге;
развитие систем водоснабжения и водоотведения в рамках Государственной программы развития туристской отрасли Республики Казахстан на 2019-2025 годы 5 039 505 тысяч тенге;
развитие газотранспортной системы 1 533 697 тысяч тенге;
развитие транспортной инфраструктуры 7 458 668 тысяч тенге;
развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" 11 211 313 тысяч тенге;
реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года 967 877 тысяч тенге.";
пункт 12 указанного решения изложить в новой редакции:
"12. Одобрить выпуск государственных эмиссионных ценных бумаг по Алматинской области на 2021 год в сумме 13 761 765 тысяч тенге, в том числе:
на проектирование и (или) строительство жилья 8 191 853 тысячи тенге;
для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости на 2020-2021 годы 5 569 912 тысяч тенге.";
пункты 15, 16 указанного решения изложить в новой редакции:
"15. Учесть, что в областном бюджете на 2021 год предусмотрены кредиты районным (городов областного значения) бюджетам, в том числе на:
реализацию мер социальной поддержки специалистов;
предоставление социальной поддержки гражданам на частичную оплату первоначального взноса по программе "7-20-25";
реализацию мероприятий по строительству и (или) реконструкции объектов в рамках Дорожной карты занятости на 2020-2021 годы;
проектирование и (или) строительство жилья.
Распределение указанных кредитов районным (городов областного значения) бюджетам определяются на основании постановления акимата Алматинской области.";
"16. Предусмотреть в областном бюджете на 2021 год поступления трансфертов из районных бюджетов, бюджетов городов областного значения в связи с изменением законодательства в сумме 103 404 270 тысяч тенге.
Распределение поступлений трансфертов из районных бюджетов, бюджетов городов областного значения определяется на основании постановления акимата Алматинской области.";

әуе көлігінің инфрақұрылымын дамытуға 4 726 676 мың теңге;
Жұмыспен қамтудың 2020 – 2021 жылдарға арналған жол картасы шеңберінде объектілерді салу және (немесе) реконструкциялау жөніндегі іс-шараларды іске асыруға 7 551 507 мың теңге;
индустриялық инфрақұрылымды дамытуға 3 750 891 мың теңге;
тұрғын үй-коммуналдық дамудың 2020-2025 жылдарға "Нұрлы жер" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға 6 354 085 мың теңге;
тұрғын үй-коммуналдық дамудың 2020 – 2025 жылдарға арналған "Нұрлы жер" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға 3 163 086 мың теңге;
Қазақстан Республикасының туристік саласын дамытудың 2019 – 2025 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға 5 039 505 мың теңге;
газ тасымалдау жүйесін дамытуға 1 533 697 мың теңге;
көліктік инфрақұрылымды дамытуға 7 458 668 мың теңге;
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға 11 211 313 мың теңге;
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға 967 877 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 12-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"12. Алматы облысы бойынша 2021 жылға 13 761 765 мың теңге сомасында мемлекеттік эмиссиялық бағалы қағаздар шығару мақұлдансын, оның ішінде:
тұрғын үй жобалауға және (немесе) салуға 8 191 853 мың теңге;
Жұмыспен қамтудың 2020-2021 жылдарға арналған Жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін 5 569 912 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 15, 16-тармақтары жаңа редакцияда жазылсын:
"15. 2021 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге кредиттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға;
азаматтарға "7-20-25" бағдарламасы бойынша бастапқы жарнасының бөлігін төлеу үшін әлеуметтік қолдауға;
Жұмыспен қамтудың 2020 – 2021 жылдарға арналған жол картасы шеңберінде объектілерді салу және (немесе) реконструкциялау жөніндегі іс-шараларды іске асыруға;
тұрғын үй жобалауға және (немесе) салуға.
Көрсетілген кредиттерді аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге бөлу Алматы облысы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.";
"16. 2021 жылға арналған облыстық бюджетте заңнаманың өзгеруіне байланысты аудандық бюджеттерден, облыстық маңызы бар қалалардың бюджеттерінен 103 404 270 мың теңге сомасында трансферттердің түсімдері көзделсін.
Аудандық бюджеттерден, облыстық маңызы бар қалалардың бюджеттерінен трансферттердің түсімдерін бөлу Алматы облысы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.";

пункты 18, 19 и 20 указанного решения изложить в новой редакции:
"18. Предусмотреть в областном бюджете на 2021 год на проведение мероприятий по охране окружающей среды и развития объектов в сумме 1 049 853 тысячи тенге.";
"19. Предусмотреть в областном бюджете на 2021 год на обеспечение функционирования автомобильных дорог и развитие транспортной инфраструктуры в сумме 27 709 242 тысячи тенге.";
"20. Утвердить резерв акимата Алматинской области на 2021 год в сумме 744 800 тысяч тенге.".

көрсетілген шешімнің 18, 19 және 20-тармақтары жаңа редакцияда жазылсын:
"18. 2021 жылға арналған облыстық бюджетте қоршаған ортаны қорғау және объектілерді дамыту жөніндегі іс-шараларды өткізуге 1 049 853 мың теңге сомасында көзделсін.";
"19. 2021 жылға арналған облыстық бюджетте автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге және көлік инфрақұрылымын дамытуға 27 709 242 мың теңге сомасында көзделсін.";
"20. Алматы облысы әкімдігінің 2021 жылға арналған резервi 744 800 мың теңге сомасында бекітілсін.".

2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Секретарь Алматинского областного маслихата Ж. Жоргенбаев
Приложение к решению Алматинского областного маслихата от 29 октября 2021 года № 9-52
Приложение 1 к решению Алматинского областного маслихата от 15 декабря 2020 года № 64-339
Областной бюджет Алматинской области на 2021 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
3. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Алматы облыстық мәслихатының хатшысы Ж. Жоргенбаев
Алматы облыстық мәслихатының 2021 жылғы 29 қазандағы № 9-52 шешіміне қосымша
Алматы облыстық мәслихатының 2020 жылғы 15 желтоқсандағы № 64-339 шешіміне 1-қосымша
Алматы облысының 2021 жылға арналған облыстық бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
I. Кірістер

1 745 691
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
544
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
1 579 054
271
Управление строительства области
521 759
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
521 759
3
Специализированная медицинская помощь
5 342 070
253
Управление здравоохранения области
5 342 070
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
5 342 070
4
Поликлиники
102 450
253
Управление здравоохранения области
102 450
039
Оказание амбулаторно-поликлинических услуг и медицинских услуг субъектами сельского здравоохранения, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и оказание услуг Call-центрами
102 450
5
Другие виды медицинской помощи
67 926
253
Управление здравоохранения области
67 926
029
Областные базы спецмедснабжения
67 926
9
Прочие услуги в области здравоохранения
7 732 545
253
Управление здравоохранения области
7 732 545
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
170 247
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
172 203
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
20 215
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
903 272
030
Капитальные расходы государственных органов здравоохранения
4 700
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
6 125 929
051
Услуги по реализации мероприятия по предупреждению распространения коронавирусной инфекции COVID-19
335 979
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
38 957 527
1
Социальное обеспечение
6 930 696
256
Управление координации занятости и социальных программ области
5 521 201
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 183 060
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

1 745 691
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
544
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
1 579 054
271
Облыстың құрылыс басқармасы
521 759
038
Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
521 759
3
Мамандандырылған медициналық көмек
5 342 070
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
5 342 070
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
5 342 070
4
Емханалар
102 450
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
102 450
039
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін көмекті қоспағанда ауылдық денсаулық сақтау субъектілерінің амбулаториялық-емханалық қызметтерді және медициналық қызметтерді көрсетуі және Сall-орталықтардың қызмет көрсетуі
102 450
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
67 926
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
67 926
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
67 926
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
7 732 545
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
7 732 545
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
170 247
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
172 203
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
20 215
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
903 272
030
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының күрделі шығыстары
4 700
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
6 125 929
051
COVID-19 коронавирустық инфекциясының таралуының алдын алу жөніндегі іс-шараларды іске асыру жөніндегі қызметтер
335 979
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
38 957 527
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
6 930 696
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
5 521 201
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 183 060
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

2 828 702
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
613 629
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
895 810
261
Управление образования области
1 200 282
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
745 526
037
Социальная реабилитация
128 394
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
132 268
201
Содержание детей школьного возраста из отдаленных населенных пунктов, переданных временной семье
194 094
271
Управление строительства области
209 213
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
209 213
2
Социальная помощь
2 403 065
256
Управление координации занятости и социальных программ области
1 956 265
003
Социальная поддержка инвалидов
1 956 265
261
Управление образования области
446 800
084
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
446 800
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
29 623 766
256
Управление координации занятости и социальных программ области
29 471 244
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
230 615
007
Капитальные расходы государственного органа
11 541
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
467 998
019
Реализация текущих мероприятий, направленных на развитие рынка труда в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
5 162
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
7 450
046
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
1 916
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
150 150
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
896 375
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
27 700 037
263
Управление внутренней политики области
59 532
077
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан

2 828 702
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
613 629
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
895 810
261
Облыстың білім басқармасы
1 200 282
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
745 526
037
Әлеуметтік сауықтандыру
128 394
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
132 268
201
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
194 094
271
Облыстың құрылыс басқармасы
209 213
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
209 213
2
Әлеуметтiк көмек
2 403 065
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1 956 265
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
1 956 265
261
Облыстың білім басқармасы
446 800
084
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
446 800
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
29 623 766
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
29 471 244
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
230 615
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
11 541
018
Үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
467 998
019
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға бағытталған, ағымдағы іс-шараларды іске асыру
5 162
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
7 450
046
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
1 916
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
150 150
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
896 375
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
27 700 037
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
59 532
077
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту

57 323 395
1
Сельское хозяйство
50 033 335
255
Управление сельского хозяйства области
44 460 702
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
212 546
002
Субсидирование развития семеноводства
1 523 224
003
Капитальные расходы государственных органов
484
006
Субсидирование производства приоритетных культур
3 515 539
008
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
529 730
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
699 129
021
Содержание и ремонт государственных пунктов искусственного осеменения животных, заготовки животноводческой продукции и сырья, площадок по убою сельскохозяйственных животных, специальных хранилищ (могильников) пестицидов, ядохимикатов и тары из-под них
14 027
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
137 176
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
64 355
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
23 714
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
2 044 000
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
12 004 360
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
17 755 540
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
2 584
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
4 624 787
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
1 257 938
059
Субсидирование затрат ревизионных союзов сельскохозяйственных кооперативов на проведение внутреннего аудита сельскохозяйственных кооперативов
21 569
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
20 000
061
Субсидирование операционных затрат микрофинансовых организаций в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"

57 323 395
1
Ауыл шаруашылығы
50 033 335
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
44 460 702
001
Жергілікте деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
212 546
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
1 523 224
003
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
484
006
Басым дақылдардың өндірісін субсидиялау
3 515 539
008
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
529 730
014
Ауыл шаруашылығы таурларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
699 129
021
Малды қолдан ұрықтандыратын, мал шаруашылығы өнiмi мен шикiзатын дайындайтын мемлекеттік пункттердi, ауыл шаруашылығы малын соятын алаңдарды, пестицидтердi, улы химикаттарды және олардың ыдыстарын арнайы сақтау орындарын (көмiндiлердi) ұстау және жөндеу
14 027
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
137 176
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
64 355
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
23 714
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
2 044 000
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
12 004 360
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
17 755 540
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
2 584
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
4 624 787
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
1 257 938
059
Ауыл шаруашылығы кооперативтерінің тексеру одақтарының ауыл шаруашылығы кооперативтерінің ішкі аудитін жүргізуге арналған шығындарын субсидиялау
21 569
060
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
20 000
061
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микроқаржы ұйымдарының операциялық шығындарын субсидиялау

102 359
005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) сообщениям
85 000
011
Капитальные расходы государственного органа
1 591
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
3 108 877
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
219 952
13
Прочие
40 190 257
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
19 289 982
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
19 289 982
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
242 500
008
Поддержка предпринимательской деятельности
378 632
010
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
10 708 208
011
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
2 737 569
027
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
40 000
028
Реализация текущих мероприятий в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
140 000
051
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
4 893 073
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
150 000
9
Прочие
20 900 275
253
Управление здравоохранения области
1 627 798
058
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
934 257
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
693 541
256
Управление координации занятости и социальных программ области
41 020
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
41 020
257
Управление финансов области
744 800
012
Резерв местного исполнительного органа области
744 800
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
181 533
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов

102 359
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын субсидиялау
85 000
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 591
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
3 108 877
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
219 952
13
Басқалар
40 190 257
3
Кәсіпкерлік қызметті қолдау және бәсекелестікті қорғау
19 289 982
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
19 289 982
005
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
242 500
008
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
378 632
010
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
10 708 208
011
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
2 737 569
027
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
40 000
028
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде ағымдағы іс-шараларды іске асыру
140 000
051
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
4 893 073
082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
150 000
9
Басқалар
20 900 275
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1 627 798
058
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
934 257
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
693 541
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
41 020
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
41 020
257
Облыстың қаржы басқармасы
744 800
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
744 800
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
181 533
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу