О внесении изменений в решение Талдыкорганского городского маслихата от 23 декабря 2020 года № 466 "О бюджете города Талдыкорган на 2021-2023 годы"
Решение Талдыкорганского городского маслихата Алматинской области от 12 мая 2021 года № 46. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 июня 2021 года № 22957
Талдыкорганский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Талдыкорганского городского маслихата "О бюджете города Талдыкорган на 2021-2023 годы" от 23 декабря 2020 года № 466 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5843) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы 32 671 563 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 4 158 437 тысяч тенге;
неналоговые поступления 385 296 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 734 522 тысячи тенге;
поступления трансфертов 27 393 308 тысяч тенге, в том числе:
трансферты из нижестоящих органов государственного управления 1 115 тысяч тенге, в том числе:
возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов 3 тысячи тенге;
поступления трансфертов из бюджетов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов на компенсацию потерь районного (города областного значения) бюджета 1 122 тысячи тенге;
трансферты из вышестоящих органов государственного управления 27 392 193 тысячи тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 5 087 744 тысячи тенге;
целевые трансферты на развитие 10 509 563 тысячи тенге;
субвенции 11 744 564 тысячи тенге;
субвенции из республиканского бюджета на государственные услуги общего характера 50 322 тысячи тенге;
2) затраты 42 178 228 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 101 780 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 117 510 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 15 730 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 9 608 445 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 9 608 445 тысяч тенге:
поступление займов 9 203 817 тысяч тенге;
погашение займов 361 316 тысяч тенге;

Талдықорған қалалық мәслихатының 2020 жылғы 23 желтоқсандағы № 466 "Талдықорған қаласының 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облысы Талдықорған қалалық мәслихатының 2021 жылғы 12 мамырдағы № 46 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылы 9 маусымда № 22957 болып тіркелді
Талдықорған қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Талдықорған қалалық мәслихатының "Талдықорған қаласының 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2020 жылғы 23 желтоқсандағы № 466 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5843 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2021-2023 жылдарға арналған қала бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 32 671 563 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 4 158 437 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 385 296 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 734 522 мың теңге;
трансферттер түсімі 27 393 308 мың теңге, оның ішінде:
төмен тұрған мемлекеттiк басқару органдарынан алынатын трансферттер 1 115 мың теңге, оның ішінде:
пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару 3 мың теңге;
аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттерінен аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттің ысырабын өтеуге арналған трансферттер түсімдері 1 112 мың теңге;
мемлекеттік басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетін трансферттер 27 392 193 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 5 087 744 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 10 509 563 мың теңге;
облыстық бюджеттен түсетiн субвенциялар 11 744 564 мың теңге;
республикалық бюджеттен жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер субвенциялары 50 322 мың теңге;
2) шығындар 42 178 228 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 101 780 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 117 510 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 15 730 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 9 608 445 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 9 608 445 мың теңге:
қарыздар түсімдері 9 203 817 мың теңге;
қарыздарды өтеу 361 316 мың теңге;

используемые остатки бюджетных средств 765 944 тысячи тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии Талдыкорганского
городского маслихата К. Жумабаева
Секретарь Талдыкорганского
городского маслихата Т. Ахажан
Приложение к решению маслихата от 12 мая 2021 года № 46
Приложение 1 к решению маслихата от "23" декабря 2020 года № 466
Бюджет города на 2021 год
Категория
Класс
Наименование
Сумма
Подкласс
(тысяч тенге)
I. Доходы

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 765 944 теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
3. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Талдықорған қалалық мәслихатының
сессия төрағасы К. Жумабаева
Талдықорған қалалық
мәслихатының хатшысы Т. Ахажан
Мәслихаттың 2021 жылғы 12 мамырдағы № 46 шешіміне қосымша
Мәслихаттың 2020 жылғы "23" желтоқсандағы № 466 шешіміне 1-қосымша
2021 жылға арналған қала бюджеті
Санаты
Сынып
Сомасы
Ішкі
сынып Атауы
(мың теңге)
I. Кірістер

122
Аппарат акима района (города областного значения)
261 620
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
261 620
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
59 628
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
59 628
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
59 628
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
59 628
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
5 425 384
1
Социальное обеспечение
2 314 535
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
2 314 535
010
Государственная адресная социальная помощь
2 314 535
2
Социальная помощь
2 816 347
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
2 577 630
004
Программа занятости
1 268 263
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
6 257
007
Оказание жилищной помощи
12 188
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
12 881
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
211 648
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
142 708
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
109 719
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
723 958
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
90 008
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
238 717
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
238 717
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
294 502
497
Отдел жилищно-коммунального хозяйства района (города областного значения)
64 750
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
64 000
097
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению жилищных сертификатов (социальная поддержка в виде бюджетного кредита)

122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
261 620
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
261 620
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
59 628
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы өзге де қызметтер
59 628
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
59 628
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
59 628
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
5 425 384
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
2 314 535
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
2 314 535
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
2 314 535
2
Әлеуметтiк көмек
2 816 347
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
2 577 630
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1 268 263
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
6 257
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
12 188
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
12 881
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
211 648
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
142 708
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
109 719
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
723 958
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
90 008
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
238 717
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
238 717
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
294 502
497
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі
64 750
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрған үй сертификаттарын беру
64 000
097
Сенім білдірілген агенттің тұрғын үй сертификаттарын беру бойынша (бюджеттік кредит түріндегі әлеуметтік қолдау) қызметтеріне ақы төлеу