О бюджете Балхашского района на 2022-2024 годы
Решение Балхашского районного маслихата Алматинской области от 24 декабря 2021 года № 13-57. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 декабря 2021 года № 26318.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2022 в соответствии с пунктом 5 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Балхашский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы 6 898 742 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 203 378тысяч тенге;
неналоговые поступления 19 167 тенге;
поступления от продажи основного капитала 8 478 тенге;
поступления трансфертов 6 667 719 тысяч тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 888 676 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 1519 628 тысяч тенге;
субвенции 4 259415 тысячи тенге;
2) затраты 6 890 494 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 37 051 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 82700 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 41 461 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-)41 239 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 41239 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Балхашского районного маслихата Алматинской области от 14.12.2022 № 29-110 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2022 год в сумме 8 556 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год объемы бюджетных субвенции передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 487 320 тысяч теңге, в том числе:
Акдалинскому сельскому округу 31 222 тысяча тенге;
Акжарскому сельскому округу 28 496 тысяч тенге;
Акольскому сельскому округу 35 512 тысяч тенге;
Баканасскому сельскому округу 67 713 тысячи тенге;
Бахбахтинскому сельскому округу 40 285 тысяч тенге;
Балатопарскому сельскому округу 24 569 тысяч тенге;
Берекенскому сельскому округу 22 183 тысячи тенге;
Бирликскому сельскому округу 25 885 тысяч тенге;
Желтурангинскому сельскому округу 25 876 тысяч тенге;
Жиделинскому сельскому округу 36 651 тысяча тенге;
Каройскому сельскому округу 29 552 тысячи тенге;
Котальскому сельскому округу 28 191 тысяча тенге;

Балқаш ауданының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Балқаш аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 13-57 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылы 31 желтоқсанда № 26318 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2022 бастап қолданысқа енгiзiледi - осы шешімінің 5-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Балқаш аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 6 898 742 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 203 378 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 19 167 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 8 478 мың теңге;
трансферттер түсімі 6 667 719мың теңге; оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 888 676 мың теңге;
даму трансферттері 1 519 628 мыңге;
субвенциялар 4 259 415 мың теңге;
2) шығындар 6 890 494 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 37 051 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 82700 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 41 461 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 41239 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 41239 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Балқаш аудандық мәслихатының 14.12.2022 № 29-110 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2022 жылға арналған резерві 8 556 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 487 320 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Ақдала ауылдық округіне 31 222 мың теңге;
Ақжар ауылдық округіне 28 496 мың теңге;
Ақкөл ауылдық округіне 35 512 мың теңге;
Бақанас ауылдық округіне 67 713 мың теңге;
Бақбақты ауылдық округіне 40 285 мың теңге;
Балатопар ауылдық округіне 24 569 мың теңге;
Береке ауылдық округіне 22 183 мың теңге;
Бірлік ауылдық округіне 25 885 мың теңге;
Желтораңғы ауылдық округіне 25 876 мың теңге;
Жиделі ауылдық округіне 36 651 мың теңге;
Қарой ауылдық округіне 29 552 мың теңге;
Көктал ауылдық округіне 28 191 мың теңге;

Куйганскому сельскому округу 26 322 тысячи тенге;
Миялинскому сельскому округу 35 251 тысяча тенге;
Топарскому сельскому округу 29 612 тысячи тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов, в том числе на:
реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2022 года.
Распределение указанных трансфертов бюджетам сельских округов определяется на основании постановления акимата Балхашского района.

Құйған ауылдық округіне 26 322 мың теңге;
Миялы ауылдық округіне 35 251 мың теңге;
Топар ауылдық округіне 29 612 мың теңге.
4. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның шінде:
Өңірлерді дамытудың 2022 жылғы дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға.
Көрсетілген трансферттерді ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Балқаш ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

5. Настоящее решение вводится действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Балхашского районного маслихата К. Омаров
Приложение 1 к решению Балхашского районного маслихата от 24 декабря 2021 года № 13-57
Районный бюджет на 2022 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Балхашского районного маслихата Алматинской области от 14.12.2022 № 29-110 (вводится в действие с 01.01.2022).
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Наименование
Подкласс
І. Доходы

5. Осы шешiм 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледі.
Балқаш аудандық мәслихатының хатшысы К. Омаров
2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 13-57 Балқаш аудандық мәслихатының шешіміне 1-қосымша
2022 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – Алматы облысы Балқаш аудандық мәслихатының 14.12.2022 № 29-110 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Атауы
Сомасы
(мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
І. Кiрiстер

448839
002
Программа занятости
126868
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
23302
006
Оказание жилищной помощи
3405
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
26561
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2281
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
90693
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
115402
023
Обеспечение деятельности центра занятости населения
60327
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
48700
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
43515
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
33007
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3638
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
6870
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
5185
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
5000
097
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению жилищных сертификатов (социальная поддержка в виде бюджетного кредита)
185
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
606005
1
Жилищное хозяйство
278802
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
271418
003
Проектирование и строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
9130
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
262288
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
7384
005
Снос аварийного и ветхого жилья
7384
2
Коммунальное хозяйство
57450
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
57450
012
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах

448839
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
126868
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет,спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
23302
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3405
007
Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
26561
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2281
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
90693
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
115402
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
60327
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
48700
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
43515
001
Жергiлiктi деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді iске асыру саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру жөнiндегi қызметтер
33007
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтiк төлемдердi есептеу, төлеу мен жеткiзу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3638
050
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру
6870
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
5185
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
5000
097
Сенім білдірілген агенттің тұрғын үй сертификаттарын беру бойынша (бюджеттік кредит түріндегіә леуметтік қолдау) қызметтеріне ақы төлеу
185
07
Тұрғын үй - коммуналдық шаруашылық
606005
1
Тұрғын үй шаруашылығы
278802
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
271418
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және салу, реконструкциялау
9130
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
262288
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
7384
005
Авариялық және ескірген тұрғын үйлерді бұзу
7384
2
Коммуналдық шаруашылық
57450
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
57450
012
Сумен жабдықтау және су бұру жұйесінің жұмыс істеу