О бюджете Жамбылского района на 2022-2024 годы
Решение Жамбылского районного маслихата Алматинской области от 28 декабря 2021 года № 14-79. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 декабря 2021 года № 26258.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2022 в соответствии с пунктом 6 настоящего решения.
В соответствии c пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Жамбылский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы 14 757383тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 3 079 225 тысяч тенге;
неналоговые поступления 28 872тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала 111 271тысяча тенге;
поступления трансфертов 11 538015 тысяч тенге;
2) затраты 17 255571тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 143 948 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 229 725тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 85 777 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-)2 642 136 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 2 642 136 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 2 078 650 тысяч тенге;
погашение займов 85 779 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 1 009 063 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Жамбылского районного маслихата Алматинской области от 14.12.2022 № 31-152 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год объемы бюджетных изъятий из бюджетов сельских округов в районный бюджет в сумме 43 894 тысячи тенге, в том числе:
Каргалинский сельский округ 20 458 тысяч тенге;
Узынагашский сельский округ 23 436 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 496 397 тысяч тенге, в том числе:
Аккайнарскому сельскому округу 17 524 тысячи тенге;
Актерекскому сельскому округу 28 674 тысячи тенге;
Аксенгирскому сельскому округу 29 563 тысячи тенге;
Айдарлинскому сельскому округу 25 336 тысяч тенге;
Бозойскому сельскому округу 20 727 тысяч тенге;
Бериктасскому сельскому округу 26 279 тысяч тенге;
Дегересскому сельскому округу 19 853 тысячи тенге;

Жамбыл ауданының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 14-79 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылы 30 желтоқсанда № 26258 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2022 бастап қолданысқа енгiзiледi - осы шешімінің 6-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексiнің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Жамбыл аудандық мәслихаты ШЕШТI:
1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кiрiстер 14 757383 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер 3 079 225 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 28 872 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер 111 271 мың теңге;
трансферттер түсiмі 11 538015 мың теңге;
2) шығындар 17 255571 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу 143 948 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 229 725 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 85 777 мың теңге;
4) қаржыактивтерiменоперацияларбойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 2 642 136 мың теңге;
6) бюджеттапшылығынқаржыландыру(профицитiнпайдалану)2 642 136 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 2 078 650 мың теңге;
қарыздарды өтеу 85 779 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 1 009 063 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 14.12.2022 № 31-152 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтері бюджеттерінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемдері 43 894 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Қарғалы ауылдық округінен 20 458 мың теңге;
Ұзынағаш ауылдық округінен 23 436 мың теңге.
3. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 496 397 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Аққайнар ауылдық округіне 17 524 мың теңге;
Ақтерек ауылдық округіне 28 674 мың теңге;
Ақсеңгір ауылдық округіне 29 563 мың теңге;
Айдарлы ауылдық округіне 25 336 мың теңге;
Бозой ауылдық округіне 20 727 мың теңге;
Беріктас ауылдық округіне 26 279 мың теңге;
Дегерес ауылдық округіне 19 853 мың теңге;

Жамбылскому сельскому округу 24 971 тысяча тенге;
Каракастекскому сельскому округу 20 134 тысячи тенге;
Карасускому сельскому округу 21 673 тысячи тенге;
Мынбаевскому сельскому округу 19 997 тысяч тенге;
Матыбулакскому сельскому округу 26 392 тысячи тенге;
Самсинскому сельскому округу 28 252 тысячи тенге;
Сарытаукумскому сельскому округу 26 217 тысяч тенге;
Таранскому сельскому округу 22 391 тысяча тенге;
Талапскому сельскому округ у 21 649 тысяч тенге;
Унгуртасскому сельскому округу 30 464 тысячи тенге;
Ульгилинскому сельскому округу 25 715 тысяч тенге;
Улькенскому сельскому округу 16 496 тысяч тенге;
Шолаккаргалинскому сельскому округу 4 811 тысяч тенге;
Шиенскому сельскому округу 27 256 тысяч тенге;
Темиржолскому сельскому округу 12 023 тысячи тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов, в том числе на:
реализацию мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года;
на освещение улиц населенных пунктов;
на благоустройство и озеленение населенных пунктов.
Распределение указанных трансфертов бюджетам сельских округов определяется на основании постановления акимата Жамбылского района.

Жамбыл ауылдық округіне 24 971 мың теңге;
Каракастек ауылдық округіне 20 134 мың теңге;
Қарасу ауылдық округіне 21 673 мың теңге;
Мынбаев ауылдық округіне 19 997 мың теңге;
Мәтібұлақ ауылдық округіне 26 392 мың теңге;
Самсы ауылдық округіне 28 252 мың теңге;
Сарытауқұм ауылдық округіне 26 217 мың теңге;
Таран ауылдық округіне 22 391 мың теңге;
Талап ауылдық округіне 21 649 мың теңге;
Үңгіртас ауылдық округіне 30 464 мың теңге;
Үлгілі ауылдық округіне 25 715 мың теңге;
Үлкен ауылдық округіне 16 496 мың теңге;
Шолаққарғалы ауылдық округіне 4 811 мың теңге;
Шиен ауылдық округіне 27 256 мың теңге;
Теміржол ауылдық округіне 12 023 мың теңге.
4. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыруға;
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға;
елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға.
Көрсетілген трансферттерді ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Жамбыл ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2022 год в сумме 94 692 тысячи тенге.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Жамбылского районного маслихата С. Жұрын
Приложение 1 к решению Жамбылского районного маслихата от 28 декабря 2021 года № 14-79
Районный бюджет на 2022 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Жамбылского районного маслихата Алматинской области от 14.12.2022 № 31-152 (вводится в действие с 01.01.2022).
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма
(тысяч тенге)
I.Доходы

5. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2022 жылға арналған резерві 94 692 мың теңге сомасында бекiтiлсiн.
6. Осы шешiм 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледі.
Жамбыл аудандық мәслихат хатшысы С. Жұрын
Жамбыл аудандық мәслихатының 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 14-79 шешіміне 1-қосымша
2022 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – Алматы облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 14.12.2022 № 31-152 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы
(мың теңге)
I.Кірістер

1 584 544
002
Программа занятости
857 986
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
82 897
006
Оказание жилищной помощи
490
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
62 634
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
7 903
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
147 041
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
325 860
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
99 733
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
76 524
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
71 524
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
58 521
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
200
021
Капитальные расходы государственного органа
643
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
11 960
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
200
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
5 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
5 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
5 632 332
1
Жилищное хозяйство
2 949 088
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
2 949 088
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
2 209 574
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
739 514
2
Коммунальное хозяйство
1 683 047
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
5 000
005
Развитие коммунального хозяйства
5 000
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1 678 047
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения

1 584 544
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
857 986
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
82897
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
490
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
62 634
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
7 903
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
147 041
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшініңжәне есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
325860
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
99 733
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
76 524
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
71 524
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
58 521
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
200
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
643
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
11 960
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
200
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
5 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
5 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
5 632 332
1
Тұрғын үй шаруашылығы
2 949 088
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
2 949 088
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
2 209 574
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
739 514
2
Коммуналдық шаруашылық
1 683 047
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
5 000
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
5 000
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1 678 047
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі

65 089
006
Оказание жилищной помощи
2 355
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
163 163
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
7 572
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
146 281
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
429 707
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
63 569
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
132 562
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
112 437
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
90 049
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
10 428
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
11 960
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
20 125
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
20 000
097
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению жилищных сертификатов (социальная поддержка в виде бюджетного кредита)
125
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
551 472
2
Коммунальное хозяйство
445 234
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
445 234
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
40 589
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
54 645
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
350 000
3
Благоустройство населенных пунктов
106 238
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
106 238
015
Освещение улиц в населенных пунктах
106 238
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
666 215
1
Деятельность в области культуры
453 599
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
453 599
009
Поддержка культурно-досуговой работы

65 089
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2 355
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
163 163
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
7 572
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
146 281
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
429 707
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
63 569
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
132 562
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
112 437
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
90 049
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
10 428
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
11 960
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
20 125
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
20 000
097
Сенім білдірілген агенттің тұрғын үй сертификаттарын беру бойынша (бюджеттік кредит түріндегі әлеуметтік қолдау) қызметтеріне ақы төлеу
125
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
551 472
2
Коммуналдық шаруашылық
445 234
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
445 234
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
40 589
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
54 645
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
350 000
3
Елді-мекендерді көркейту
106 238
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлім
106 238
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
106 238
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
666 215
1
Мәдениет саласындағы қызмет
453 599
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі
453 599
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау