О районном бюджете Райымбекского района на 2022-2024 годы
Решение Райымбекского районного маслихата Алматинской области от 28 декабря 2021 года № 19-74. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 января 2022 года № 26360.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2022 в соответствии с пунктом 6 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Райымбекский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы 6 418 879 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 146 899 тысяч тенге;
неналоговые поступления 4 094 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала 1 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов 6 266 886 тысяч тенге;
2) затраты 6 470 465 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 89 538 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 160 808 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 71 270 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 141 124 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 141 124 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 160 808 тысяч тенге;
погашение займов 71 272 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 51 588 тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Раймбекского районного маслихата Алматинской области от 14.12.2022 № 41-192 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 495 708 тысяч тенге, в том числе:
Жамбылскому сельскому округу 28 601 тысяча тенге;
Кайнарскому сельскому округу 31 331 тысяча тенге;
Какпакскому сельскому округу 26 536 тысяч тенге;
Карасазскому сельскому округу 85 301 тысяча тенге;
Нарынкольскому сельскому округу 20 091 тысяча тенге;
Сарыжазскому сельскому округу 147 773 тысячи тенге;
Сумбинскому сельскому округу 29 698 тысяч тенге;
Текесскому сельскому округу 25 543 тысячи тенге;
Узак батырскому сельскому округу 36 145 тысяч тенге;
Шалкодинскому сельскому округу 34 250 тысяч тенге;
Тегистикскому сельскому округу 30 439 тысяч тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов, в том числе на:
реализацию мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года;
освещение улиц в населенных пунктах;
обеспечение санитарии населенных пунктов;
благоустройство и озеленение населенных пунктов;
обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах.
Распределение указанных трансфертов бюджетам сельских округов определяются на основании постановления акимата Райымбекского района.

Райымбек ауданының 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Алматы облысы Райымбек аудандық мәслихатының 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 19-74 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылы 5 қаңтарда № 26360 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2022 бастап қолданысқа енгiзiледi - осы шешімінің 6-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Райымбек аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 6 418 879 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 146 899 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 4 094 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер 1 000 мың теңге;
трансферттер түсімдері 6 266 886 мың теңге;
2) шығындар 6 470 465 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 89 538 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 160 808 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 71 270 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 141 124 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 141 124 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері 160 808 мың теңге;
қарыздарды өтеу 71 272 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 51 588 теңге.
Ескерту. 1 - тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Райымбек аудандық мәслихатының 14.12.2022 № 41-192 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 495 708 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Жамбыл ауылдық округіне 28 601 мың теңге;
Қайнар ауылдық округіне 31 331 мың теңге;
Қақпақ ауылдық округіне 26 536 мың теңге;
Қарасаз ауылдық округіне 85 301 мың теңге;
Нарынқол ауылдық округіне 20 091 мың теңге;
Сарыжаз ауылдық округіне 147 773 мың теңге;
Сүмбе ауылдық округіне 29 698 мың теңге;
Текес ауылдық округіне 25 543 мың теңге;
Ұзақ батыр ауылдық округіне 36 145 мың теңге;
Шәлкөде ауылдық округіне 34 250 мың теңге;
Тегістік ауылдық округіне 30 439 мың теңге.
3. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыруға;
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға;
елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге;
елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға;
аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге.
Көрсетілген трансферттерді ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Райымбек ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

4. Утвердить резерв акимата Райымбекского района на 2022 год в сумме 4 708 тысяч тенге.
5. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Райымбекского районного маслихата "По местному самоуправлению, экономическому и социальному и развитию, бюджету, торговле, бытовому обслуживанию населения, развитию малого и среднего предпринимательства, туризму".
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Райымбекского районного маслихата Е. Кудабаев

4. Райымбек ауданы әкімдігінің 2022 жылға арналған резерві 4 708 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. Осы шешімнің орындалуын бақылау Райымбек аудандық мәслихаттың "Жергілікті өзін-өзі басқару, экономикалық және әлеуметтік даму, бюджет, халыққа сауда, тұрмыстық қызмет көрсету, шағын және орта кәсіпкерлікті дамыту, туризм жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
6. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Райымбек аудандық мәслихатының хатшысы Е. Кудабаев

171 115
2
Социальная помощь
448 315
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
448 315
002
Программа занятости
240 537
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
28 716
006
Оказание жилищной помощи
1 316
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
14 160
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 501
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
63 682
017
Обеспечение нуждающихся детей с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лиц с инвалидностью
33 102
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
64 301
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
43 034
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
41 534
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
35 186
050
Oбеспечение прав и улучшению качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
6 348
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1 500
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
1 500
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 441 532
1
Жилищное хозяйство
174 191
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
174 191
003
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
170 224
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно- коммуникационной инфраструктуры
3 967
2
Коммунальное хозяйство
904 558
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
904 558
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
3 600
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах

171 115
2
Әлеуметтік көмек
448 315
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
448 315
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
240 537
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
28 716
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 316
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
14 160
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 501
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
63 682
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
33 102
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
64 301
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
43 034
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
41 534
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35 186
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
6 348
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1 500
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
1 500
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 441 532
1
Тұрғын үй шаруашылығы
174 191
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
174 191
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
170 224
004
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
3 967
2
Коммуналдық шаруашылық
904 558
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
904 558
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
3 600
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту

2 790
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
18 841
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 426
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
58 682
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
67 618
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
44 877
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
44 805
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
44 805
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
33 586
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4 477
050
Oбеспечение прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
6 742
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
928 446
1
Жилищное хозяйство
278 446
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
278 446
003
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
193 400
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно- коммуникационной инфраструктуры
85 046
2
Коммунальное хозяйство
650 000
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
650 000
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
650 000
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
286 100
1
Деятельность в области культуры
135 374
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
135 374
009
Поддержка культурно-досуговой работы
135 374
2
Спорт
40 155
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
40 155
014
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
38 421
015
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях

2 790
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
18 841
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 426
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
58 682
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
67 618
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
44 877
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
44 805
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
44 805
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33 586
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4 477
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
6 742
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
928 446
1
Тұрғын үй шаруашылығы
278 446
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
278 446
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
193 400
004
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
85 046
2
Коммуналдық шаруашылық
650 000
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
650 000
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
650 000
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
286 100
1
Мәдениет саласындағы қызмет
135 374
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі
135 374
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
135 374
2
Спорт
40 155
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі
40 155
014
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
38 421
015
Әртүрлі спорт түрлері бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерін дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы