О бюджете города Шымкент на 2022-2024 годы
Решение маслихата города Шымкент от 13 декабря 2021 года № 12/92-VII. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 декабря 2021 года № 25833. Прекращено действие в связи с истечением срока
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2022.
В соответствии с пунктом 2 статьи 8, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и пунктом 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2022 – 2024 годы" от 2 декабря 2021 года, маслихат города Шымкент РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Шымкент на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 580 522 081 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 235 934 936 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 11 745 883 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 21 763 027 тысяч тенге;
поступление трансфертов – 311 078 235 тысяч тенге;
2) затраты – 560 025 512 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 471 544 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 400 000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 871 544 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 417 103 тысячи тенге;
приобретение финансовых активов – 462 073 тысячи тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 44 970 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 20 551 010 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 20 551 010 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата города Шымкент от 22.12.2022 № 24/230-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Утвердить резерв акимата города на 2022 год в сумме 2 543 004 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения маслихата города Шымкент от 30.03.2022 № 14/117-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
3. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2022 год согласно приложению 4.

2022-2024 жылдарға арналған Шымкент қаласының бюджеті туралы
Шымкент қаласы мәслихатының 2021 жылғы 13 желтоқсандағы № 12/92-VII шешiмi. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 20 желтоқсанда № 25833 болып тіркелді. Мерзiмi өткендiктен қолданыс тоқтатылды
ЗҚАИ-ның ескертпесi!
Осы шешiм 01.01.2022 бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 8-бабы 2-тармағына, 75-бабы 2-тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағына, Қазақстан Республикасының 2021 жылғы 2 желтоқсандағы "2022 – 2024 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына сәйкес Шымкент қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Шымкент қаласының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 580 522 081 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер – 235 934 936 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 11 745 883 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 21 763 027 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 311 078 235 мың теңге;
2) шығындар – 560 025 512 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – - 471 544 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттік кредиттер – 400 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 871 544 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 417 103 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 462 073 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 44 970 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 20 551 010 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 20 551 010 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шымкент қаласы мәслихатының 22.12.2022 № 24/230-VII шешiмiмен (01.01.2022 бастап күшiне енедi).
2. Қала әкімдігінің 2022 жылға арналған резервi 2 543 004 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Шымкент қаласы мәслихатының 30.03.2022 № 14/117-VII шешiмiмен (01.01.2022 бастап күшiне енедi).
3. 2022 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқарылуы процесiнде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесi 4-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.

4. Утвердить перечень бюджетных программ районов в городе на 2022-2024 годы согласно приложению 5.
5. Государственному учреждению "Аппарат маслихата города Шымкент" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе маслихата города Шымкент после его официального опубликования.

4. 2022-2024 жылдарға қаладағы аудандардың бюджеттік бағдарламаларының тiзбесi 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
5. "Шымкент қаласы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімді Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Шымкент қаласы мәслихатының интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.

294 007
061
Экспертиза и оценка документации по вопросам бюджетных инвестиций и государственно-частного партнерства, в том числе концессии
772
9
Прочие государственные услуги общего характера
967 284
337
Управление контроля и качества городской среды города республиканского значения, столицы
176 659
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере сельского хозяйства, труда, государственного архитектурно-строительного контроля, контроля за использованием и охраной земель на местном уровне
176 659
344
Управление архитектуры, градостроительства и земельных отношений города республиканского значения, столицы
505 024
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере архитектуры, градостроительства в области регулирования земельных отношений на местном уровне
505 024
369
Управление по делам религии города республиканского значения, столицы
285 601
001
Услуги по реализации государственной политики в области религиозной деятельности на местном уровне
234 795
004
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
603
005
Изучение и анализ религиозной ситуации в регионе
50 203
02
Оборона
2 596 776
1
Военные нужды
463 558
121
Аппарат акима города республиканского значения, столицы
463 558
010
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
202 639
011
Подготовка территориальной обороны и территориальная оборона города республиканского значения, столицы
260 919
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
2 133 218
121
Аппарат акима города республиканского значения, столицы
744 039
012
Мобилизационная подготовка и мобилизация города республиканского значения, столицы
709 143
014
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба города республиканского значения, столицы
34 896
387
Территориальный орган, уполномоченных органов в области чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, Гражданской обороны, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
400 866
003
Капитальные расходы территориального органа и подведомственных государственных учреждений
400 866
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
988 313
030
Развитие объектов мобилизационной подготовки и чрезвычайных ситуаций
988 313
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
13 706 663
1
Правоохранительная деятельность
12 502 902
352
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
12 502 902
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения охраны общественного порядка и безопасности на территории города республиканского значения, столицы

294 007
061
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия мәселелері жөніндегі құжаттаманы сараптау және бағалау
772
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
967 284
337
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық орта сапасы және бақылау басқармасы
176 659
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы, еңбек, мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау, жерлердің пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
176 659
344
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың сәулет, қала құрылысы және жер қатынастары басқармасы
505 024
001
Жергілікті деңгейде сәулет, қала құрылысы, жер қатынастарын реттеу салаларындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
505 024
369
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дін істері басқармасы
285 601
001
Жергілікті деңгейде дін қызметі саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
234 795
004
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
603
005
Өңірде діни ахуалды зерделеу және талдау
50 203
02
Қорғаныс
2 596 776
1
Әскери мұқтаждар
463 558
121
Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің аппараты
463 558
010
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
202 639
011
Аумақтық қорғанысты даярлау және республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумақтық қорғаныс
260 919
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
2 133 218
121
Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің аппараты
744 039
012
Жұмылдыру дайындығы және республикалық маңызы бар қаланы, астананы жұмылдыру
709 143
014
Республикалық маңызы бар қалалар, астана ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын-алу және оларды жою
34 896
387
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар, азаматтық қорғаныс саласындағы органдардың аумақтық органы
400 866
003
Аумақтық органның және ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелердің күрделі шығыстары
400 866
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
988 313
030
Жұмылдыру дайындығы және төтенше жағдайлар объектілерін дамыту
988 313
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
13 706 663
1
Құқық қорғау қызметi
12 502 902
352
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
12 502 902
001
Республикалық маңызы бар қала, астана аумағында қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздікті сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер қамтамасыз ету

353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
4 626 292
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
4 626 292
04
Поликлиники
51 230
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
51 230
039
Оказание амбулаторно-поликлинических услуг и медицинских услуг субъектами сельского здравоохранения, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и оказание услуг Call-центрами
51 230
9
Прочие услуги в области здравоохранения
2 405 077
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
2 405 077
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
159 508
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
126 782
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
31 785
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
41 865
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
2 045 137
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
25 620 525
1
Социальное обеспечение
4 011 319
333
Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы
3 401 945
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 297 410
020
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 010 195
022
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 094 340
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
571 470
016
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
443 845
037
Социальная реабилитация
127 625
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
37 904
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
37 904
2
Социальная помощь

353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
4 626 292
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
4 626 292
04
Емханалар
51 230
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
51 230
039
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін көмекті қоспағанда ауылдық денсаулық сақтау субъектілерінің амбулаториялық-емханалық қызметтерді және медициналық қызметтерді көрсетуі және Сall-орталықтардың қызмет көрсетуі
51 230
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
2 405 077
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
2 405 077
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
159 508
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
126 782
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
31 785
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
41 865
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
2 045 137
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
25 620 525
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
4 011 319
333
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы
3 401 945
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 297 410
020
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 010 195
022
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 094 340
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
571 470
016
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыру
443 845
037
Әлеуметтік сауықтандыру
127 625
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
37 904
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
37 904
2
Әлеуметтiк көмек

344
Управление архитектуры, градостроительства и земельных отношений города республиканского значения, столицы
683 555
002
Разработка генеральных планов застройки населенных пунктов
683 555
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
292 794
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
286 074
003
Капитальные расходы государственного органа
6 720
12
Транспорт и коммуникации
59 816 065
1
Автомобильный транспорт
36 045 682
348
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог города республиканского значения, столицы
36 045 682
007
Развитие транспортной инфраструктуры
24 794 197
010
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог улиц населенных пунктов
9 592 078
016
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
1 659 407
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
23 770 383
348
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог города республиканского значения, столицы
23 770 383
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере пассажирского транспорта и автомобильных дорог на местном уровне
329 739
006
Обеспечение мониторинга и контроля работ общественного транспорта
163 010
009
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым внутренним сообщениям
23 277 634
13
Прочие
17 976 051
1
Регулирование экономической деятельности
5 718 640
309
Управление энергетики и развития инфраструктуры города республиканского значения, столицы
5 718 640
040
Развитие инфраструктуры специальных экономических зон, индустриальных зон, индустриальных парков
5 718 640
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
3 239 868
309
Управление энергетики и развития инфраструктуры города республиканского значения, столицы
309 036
020
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
309 036
393
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития города республиканского значения, столицы
2 930 832
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
169 930
008
Поддержка предпринимательской деятельности
199 149
017
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
2 015 753
018
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
500 000
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"

344
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың сәулет, қала құрылысы және жер қатынастары басқармасы
683 555
002
Елді мекендердегі құрылыстардың бас жоспарын әзірлеу
683 555
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
292 794
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
286 074
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6 720
12
Көлiк және коммуникация
59 816 065
1
Автомобиль көлiгi
36 045 682
348
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
36 045 682
007
Көлік инфрақұрылымын дамыту
24 794 197
010
Елді-мекендер көшелеріндегі автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу
9 592 078
016
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
1 659 407
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
23 770 383
348
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
23 770 383
001
Жергілікті деңгейде жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
329 739
006
Қоғамдық көлік жұмыстарының мониторингін және бақылауды қамтамасыз ету
163 010
009
Әлеуметтiк маңызы бар iшкi қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
23 277 634
13
Басқалар
17 976 051
1
Экономикалық қызметтерді реттеу
5 718 640
309
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Энергетика және инфрақұрылымды дамыту басқармасы
5 718 640
040
Арнайы экономикалық аймақтардың, индустриялық аймақтардың, индустриялық парктердің инфрақұрылымын дамыту
5 718 640
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
3 239 868
309
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Энергетика және инфрақұрылымды дамыту басқармасы
309 036
020
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
309 036
393
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және индустриалды-инновациялық даму басқармасы
2 930 832
005
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
169 930
008
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
199 149
017
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялау
2 015 753
018
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
500 000
082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру

46 000
9
Прочие
9 017 543
123
Аппарат акима района в городе
2 155 029
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
2 155 029
303
Управление развития комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
350 445
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
350 445
309
Управление энергетики и развития инфраструктуры города республиканского значения, столицы
1 875 842
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
1 875 842
348
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог города республиканского значения, столицы
1 760 925
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
1 760 925
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
480 151
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
480 151
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
1 415 501
013
Резерв местного исполнительного органа города республиканского значения, столицы
1 415 501
357
Управление экономики и бюджетного планирования города республиканского значения, столицы
46 823
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
46 823
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
243 135
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
243 135
381
Управление физической культуры и спорта города республиканского значения, столицы
430 627
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
430 627
393
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития города республиканского значения, столицы
259 065
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и индустриально-инновационного развития
259 065
14
Обслуживание долга
4 783 746
1
Обслуживание долга
4 783 746
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
4 783 746
005
Обслуживание долга местных исполнительных органов
4 780 943
018
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета

46 000
9
Басқалар
9 017 543
123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
2 155 029
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
2 155 029
303
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық жайлы ортаны дамыту басқармасы
350 445
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
350 445
309
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Энергетика және инфрақұрылымды дамыту басқармасы
1 875 842
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
1 875 842
348
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
1 760 925
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
1 760 925
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
480 151
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
480 151
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
1 415 501
013
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының резервi
1 415 501
357
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
46 823
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
46 823
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
243 135
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
243 135
381
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт басқармасы
430 627
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
430 627
393
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және индустриалды-инновациялық даму басқармасы
259 065
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
259 065
14
Борышқа қызмет көрсету
4 783 746
1
Борышқа қызмет көрсету
4 783 746
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
4 783 746
005
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
4 780 943
018
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету

9 391 606
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
9 391 606
5
Переподготовка и повышение квалификации специалистов
18 939
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
18 939
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров
18 939
9
Прочие услуги в области образования
2 954 341
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
2 954 341
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
225 656
007
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных организаций образования города республиканского значения, столицы
1 741 544
009
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов масштаба города республиканского значения, столицы
58 833
013
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
327 799
014
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
192 414
021
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
262 438
027
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
2 412
029
Методическая работа
143 245
05
Здравоохранение
3 866 477
2
Охрана здоровья населения
3 294 826
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
1 794 826
006
Услуги по охране материнства и детства
182 794
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов города республиканского значения, столицы
1 612 032
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
1 500 000
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
1 500 000
03
Специализированная медицинская помощь
338 302
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
338 302
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
338 302
9
Прочие услуги в области здравоохранения
233 349
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
233 349
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
156 516
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение

9 391 606
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
9 391 606
5
Мамандарды қайта даярлау және біліктіліктерін арттыру
18 939
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
18 939
003
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
18 939
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
2 954 341
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
2 954 341
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
225 656
007
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру ұйымдар үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
1 741 544
009
Республикалық маңызы бар қала, астана ауқымындағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
58 833
013
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
327 799
014
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
192 414
021
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
262 438
027
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
2 412
029
Әдістемелік жұмыс
143 245
05
Денсаулық сақтау
3 866 477
2
Халықтың денсаулығын қорғау
3 294 826
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
1 794 826
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
182 794
041
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемін қосымша қамтамасыз ету
1 612 032
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
1 500 000
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
1 500 000
03
Мамандандырылған медициналық көмек
338 302
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
338 302
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
338 302
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
233 349
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
233 349
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
156 516
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету

34 968
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
41 865
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
14 551 035
1
Социальное обеспечение
3 504 543
333
Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы
2 022 314
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
541 460
020
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
841 080
022
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
639 774
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
482 229
016
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
375 637
037
Социальная реабилитация
106 592
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
1 000 000
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
1 000 000
2
Социальная помощь
10 149 289
333
Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы
10 149 289
003
Программа занятости
1 287 268
004
Государственная адресная социальная помощь
3 747 064
007
Оказание жилищной помощи
32 884
008
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
1 648 821
009
Социальная поддержка инвалидов
602 340
015
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами, предоставление социальных услуг индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
2 136 156
016
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
195 360
030
Обеспечение деятельности центров занятости
499 396
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
897 203
306
Управление государственной инспекции труда города республиканского значения, столицы
96 902
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
96 902
333
Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы

34 968
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
41 865
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
14 551 035
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
3 504 543
333
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы
2 022 314
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
541 460
020
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
841 080
022
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
639 774
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
482 229
016
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыру
375 637
037
Әлеуметтік сауықтандыру
106 592
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
1 000 000
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
1 000 000
2
Әлеуметтiк көмек
10 149 289
333
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы
10 149 289
003
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1 287 268
004
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
3 747 064
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
32 884
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
1 648 821
009
Мүгедектерді әлеуметтік қолдау
602 340
015
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
2 136 156
016
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарды әлеуметтік бейімдеу
195 360
030
Жұмыспен қамту орталықтарын қамтамасыз ету
499 396
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
897 203
306
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Мемлекеттік еңбек инспекциясы басқармасы
96 902
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынастарын реттеу саласында мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
96 902
333
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы

4 533 071
309
Управление энергетики и развития инфраструктуры города республиканского значения, столицы
4 533 071
012
Развитие теплоэнергетической системы
4 533 071
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
3 262 852
309
Управление энергетики и развития инфраструктуры города республиканского значения, столицы
3 262 852
029
Развитие газотранспортной системы
3 262 852
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
3 390 565
1
Сельское хозяйство
2 769 220
349
Управление сельского хозяйства и ветеринарии города республиканского значения, столицы
2 769 220
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
182 212
002
Субсидирование развития семеноводства
5 885
006
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
600
008
Организация санитарного убоя больных животных
454
010
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
876
016
Проведение противоэпизоотических мероприятий
131 996
017
Проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных
45 144
018
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
1 263
021
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
5 020
025
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
130 800
029
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
6 848
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки)
32 712
033
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
5 859
044
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
122 146
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
200 000
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
1 455 133
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства

4 533 071
309
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Энергетика және инфрақұрылымды дамыту басқармасы
4 533 071
012
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
4 533 071
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
3 262 852
309
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Энергетика және инфрақұрылымды дамыту басқармасы
3 262 852
029
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
3 262 852
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
3 390 565
1
Ауыл шаруашылығы
2 769 220
349
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың ауыл шаруашылығы және ветеринария басқармасы
2 769 220
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
182 212
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
5 885
006
Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
600
008
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
454
010
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
876
016
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
131 996
017
Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу
45 144
018
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
1 263
021
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
5 020
025
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
130 800
029
Уақытша сақтау пунктіне ветеринариялық препараттарды тасымалдау жөніндегі қызметтер
6 848
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
32 712
033
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
5 859
044
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
122 146
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
200 000
053
Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
1 455 133
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау