О наименовании и переименовании улиц города Тараз
Совместные постановление акимата Жамбылской области от 16 марта 2021 года № 61 и решение Жамбылского областного маслихата от 16 марта 2021 года № 3-5. Зарегистрированы Департаментом юстиции Жамбылской области от 29 марта 2021 года № 4925
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", с учетом мнения населения соответствующей территории и на основании заключения Республиканской ономастической комиссии при Правительстве Республики Казахстан от 4 декабря 2020 года акимат Жамбылской области ПОСТАНОВЛЯЕТ и Жамбылский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Наименовать безымянные улицы города Тараз согласно приложению 1 к настоящему нормативному правовому акту.
2. Переименовать улицы города Тараз согласно приложению 2 к настоящему нормативному правовому акту.
3. Контроль за исполнением данного нормативного правового акта возложить на постоянную комиссию областного маслихата по вопросам экономики, бюджета, налога и местного самоуправления и заместителя акима области Е.Жылкыбаева.
4. Настоящий нормативный правовой акт вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о. акима Жамбылской области Е. Жилкибаев
Председатель сессии Жамбылского
областного маслихата Е. Саурыков
Секретарь Жамбылского
областного маслихата М. Сарыбеков
Приложение 1 к постановлению
акимата Жамбылской области от
16 марта 2021 года № 61 и
решение Жамбылского
областного маслихата от 16
марта 2021 года № 3-5
Перечень наименованных улиц города Тараз
По массиву "Арай":
улицу № 1 - на улицу Қасым Қайсенов.
улицу № 2 - на улицу Хиуаз Доспанова.
улицу № 3 - на улицу Рақымжан Қошқарбаев.
улицу № 4 - на улицу Роза Бағланова.
улицу № 5 - на улицу Шара Жиенқұлова.
По массиву "Қайнар":
улицу № 1 - на улицу Қожа Ахмет Йассауи.
улицу № 2 - на улицу Алпамыс батыр.
улицу № 3 - на улицу Сауран.
улицу № 4 - на улицу Баянауыл.
улицу № 5 - на улицу Жайық.
улицу № 6 - на улицу Арлан.
улицу № 7 - на улицу Байқоныс.
улицу № 8 - на улицу Ақдала.
По микрорайону "Шаңырақ":
улицу № 1 - на улицу Нұрғиса Тілендиев.
улицу № 2 - на улицу Сұлтанмахмұт Торайғыров.
улицу № 3 - на улицу Бердібек Соқпақбаев.
улицу № 4 - на улицу Әміре Қашаубаев.
улицу № 5 - на улицу Фариза Оңғарсынова.
улицу № 6 - на улицу Ырысты.
улицу № 7 - на улицу Желмая.
улицу № 8 - на улицу Әзірбайжан Мәмбетов.
улицу № 9 - на улицу Оралхан Бөкей.
улицу № 10 - на улицу Мұхамеджан Сералин.
улицу № 11 - на улицу Темірбек Жүргенов.
улицу № 12 - на улицу Латиф Хамиди.
улицу № 13 - на улицу Шәкен Айманов.
улицу № 14 - на улицу Әлкей Марғұлан.
улицу № 17 - на улицу Шұрайлы.
Приложение 2 к постановлению
акимата Жамбылской области
от 16 марта 2021 года № 61 и
решение Жамбылского
областного маслихата
от 16 марта 2021 года № 3-5
Перечень переименованных улиц города Тараз
По округу № 2:
улицу Каратауская - на улицу Ермек Серкебаев.
По массиву "Бурыл":
улицу Казиева - на улицу Қадыр Мырза Әлі.
улицу Касымбекова - на улицу Тұманбай Молдағалиев.
По округу № 4:
улицу Краснознаменская - на улицу Наурызбай батыр.
По округу № 7:
улицу Михаила Калинина - на улицу Байкент.
По округу № 9:
улицу 7 ноября - на улицу Ақсай.
По округу № 10:

Тараз қаласының көшелеріне атау беру және қайта атау туралы
Жамбыл облысы әкімдігінің 2021 жылғы 16 наурыздағы № 61 бірлескен қаулысы және Жамбыл облыстық мәслихатының 2021 жылғы 16 наурыздағы № 3-5 шешімі. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 29 наурызда № 4925 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына, "Қазақстан Республикасының әкiмшiлiк-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 8 желтоқсандағы Заңына сәйкес, тиісті аумақ халқының пікірін ескере отырып және Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Республикалық ономастика комиссиясының 2020 жылғы 4 желтоқсандағы қорытындысы негізінде Жамбыл облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Жамбыл облысының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы нормативтік құқықтық актінің 1 қосымшасына сәйкес Тараз қаласының атауы жоқ көшелеріне атау берілсін.
2. Осы нормативтік құқықтық актінің 2 қосымшасына сәйкес Тараз қаласының көшелері қайта аталсын.
3. Осы нормативтік құқықтық актінің орындалуын бақылау облыстық мәслихаттың экономика, бюджет, салық және жергілікті өзін-өзі басқару мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына және облыс әкімінің орынбасары Е.Жылқыбаевқа жүктелсін.
4. Осы нормативтік құқықтық акт әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және оның алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Жамбыл облысы әкімінің м.а. Е. Жилкибаев
Жамбыл облыстық маслихатының
сессия төрағасы Е. Саурыков
Жамбыл облыстық
мәслихатының хатшысы М. Сарыбеков
Жамбыл облысы әкімдігінің
2021 жылғы 16 наурыздағы
№ 61 қаулысы және Жамбыл
облыстық мәслихатының
2021 жылғы 16 наурыздағы
№ 3-5 шешіміне 1 қосымша
Тараз қаласының атау берілген көшелерінің тізімі
"Арай" алқабы бойынша:
№ 1 - көше - Қасым Қайсенов көшесі.
№ 2 - көше - Хиуаз Доспанова көшесі.
№ 3 - көше - Рақымжан Қошқарбаев көшесі.
№ 4 - көше - Роза Бағланова көшесі.
№ 5 - көше - Шара Жиенқұлова көшесі.
"Қайнар" алқабы бойынша:
№ 1- көше - Қожа Ахмет Иассауи көшесі.
№ 2 - көше - Алпамыс батыр көшесі.
№ 3 - көше - Сауран көшесі.
№ 4 - көше - Баянауыл көшесі.
№ 5 - көше - Жайық көшесі.
№ 6 - көше - Арлан көшесі.
№ 7 - көше - Байқоныс көшесі.
№ 8 - көше - Ақдала көшесі.
"Шаңырақ" шағын ауданы бойынша:
№ 1 - көше - Нұрғиса Тілендиев көшесі.
№ 2 - көше - Сұлтанмахмұт Торайғыров көшесі.
№ 3 - көше - Бердібек Соқпақбаев көшесі.
№ 4 - көше - Әміре Қашаубаев көшесі.
№ 5 - көше - Фариза Оңғарсынова көшесі.
№ 6 - көше - Ырысты көшесі.
№ 7 - көше - Желмая көшесі.
№ 8 - көше - Әзірбайжан Мәмбетов көшесі.
№ 9 - көше - Оралхан Бөкей көшесі.
№ 10 - көше - Мұхамеджан Сералин көшесі.
№ 11 - көше - Темірбек Жүргенов көшесі.
№ 12 - көше - Латиф Хамиди көшесі.
№ 13 - көше - Шәкен Айманов көшесі.
№ 14 - көше - Әлкей Марғұлан көшесі.
№ 17 - көше - Шұрайлы көшесі.
Жамбыл облысы әкімдігінің
2021 жылғы 16 наурыздағы
№ 61 қаулысы және Жамбыл
облыстық мәслихатының
2021 жылғы 16 наурыздағы
№ 3-5 шешіміне 2 қосымша
Тараз қаласының қайта аталған көшелерінің тізімі
№ 2 округ бойынша:
Қаратауская көшесі - Ермек Серкебаев көшесі.
"Бурыл" алқабы бойынша:
Қазиев көшесі - Қадыр Мырза Әлі көшесі.
Қасымбеков көшесі - Тұманбай Молдағалиев көшесі.
№ 4 округ бойынша:
Краснознаменский көшесі - Наурызбай батыр көшесі.
№ 7 округ бойынша:
Михаил Калинин көшесі - Байкент көшесі.
№ 9 округ бойынша:
7 ноябрь көшесі - Ақсай көшесі.
№ 10 округ бойынша:

улицу Кутузова и 1, 2, 3, 4 - переулки улицы Кутузова - на улицу Райымбек батыр и 1, 2, 3, 4 - переулки улицы Райымбек батыр.
улицу Декабристов - на улицу Қағанат.
улицу Жамбыла и 1, 2, 3, 4, 5, 6 - переулки улицы Жамбыла - на улицу Абылай хан и 1, 2, 3, 4, 5, 6 - переулки улицы Абылай хан.
По дачному массиву "Орман":
улицу Алмалы - на улицу Аяулы.
По микрорайону "Құмшағал":
улицу Бауыржана Момышулы - на улицу Бейбарыс сұлтан.
улицу Ахмета Байтурсынова - на улицу Ақсарай.
улицу Амангельды Иманова - на улицу Ақжар.
улицу Турара Рыскулова - на улицу Хантау.
улицу Исатая Тайманова - на улицу Қансонар.
улицу Жамбыла Жабаева - на улицу Назқоңыр.
улицу Абая Кунанбаева - на улицу Ақсу-Жабағылы.
улицу Кенена Әзербаева - на улицу Сұлусай.
улицу Махамбета Утемисова - на улицу Серпер.
улицу Балуан Шолак - на улицу Тұмарлы.
улицу Мухтара Ауезова - на улицу Ақтоған.
улицу Миржакып Дулатова - на улицу Байқоңыр.
улицу Кайрата Рыскулбекова - на улицу Үшқоңыр.
улицу Желтоксан - на улицу Бурабай.
улицу Сакена Сейфуллина и переулок Сакена Сейфуллина - на улицу Ордабасы и переулок Ордабасы.
По микрорайону "Қызыл-Абад":
улицу Абая Кунанбаева - на улицу Сығанақ.
улицу Толе би - на улицу Қарқаралы.
улицу Айтеке би - на улицу Қазығұрт.
улицу Казыбек би - на улицу Сәйгүлік.
улицу Бауыржана Момышулы - на улицу Байғазы.
улицу Жамбыла Жабаева и 1, 2 - переулки улицы Жамбыла Жабаева - на улицу Ханжайлау и 1, 2 - переулки улицы Ханжайлау.
улицу Кайрата Рыскулбекова - на улицу Оқжетпес.
улицу Ыбырая Алтынсарина - на улицу Телкоңыр.
улицу Школьная - на улицу Аякөз.
По микрорайону "Көлтоған":
улицу Первомайская - на улицу Сарайшық.
улицу Новая - на улицу Шамшырақ.
улицу Орловская - на улицу Ақжібек.
улицу Каратау - на улицу Ақшоқы.
По микрорайону "Шөлдала":
улицу Турара Рыскулова - на улицу Сұлутөр.
улицу 70 лет Октября - на улицу Сарыөзек.
улицу Набережная - на улицу Қарабұлақ.
улицу Молодежная - на улицу Қызылжар.
улицу Заводская - на улицу Нәуірзек.
улицу Дачная - на улицу Қоғалы.
улицу Новая - на улицу Сапаркент.
По микрорайону "Жиделі":
улицу Казахской - на улицу Білге қаған.
По потребительскому кооперативу "Химик":
улицу Железнодорожная - на улицу Ақбаян.
улицу Цветочная - на улицу Таң самалы.
По потребительскому кооперативу "Жамбылстрой":
улицу Клубничная - на улицу Ақдидар.
По потребительскому кооперативу "Металлист":
улицу Клубничная - на улицу Алтынкөл.
По потребительскому кооперативу "Юбилейная":
улицу Клубничная - на улицу Жанартау.
улицу Цветочная - на улицу Толқын.
По потребительскому кооперативу "Ветеран":
улицу Центральная - на улицу Аманжол.

Кутузов көшесі және Кутузов көшесінің 1, 2, 3, 4 - бұрылыстары - Райымбек батыр көшесі және Райымбек батыр көшесінің 1, 2, 3, 4 - бұрылыстары.
Декабристер көшесі - Қағанат көшесі.
Жамбыл көшесі және Жамбыл көшесінің 1, 2, 3, 4, 5, 6-бұрылыстары - Абылай хан көшесі және Абылай хан көшесінің 1, 2, 3, 4, 5, 6 - бұрылыстары.
"Орман" саяжай алқабы бойынша:
Алмалы көшесі - Аяулы көшесі.
"Құмшағал" шағын ауданы бойынша:
Бауыржан Момышұлы көшесі - Бейбарыс сұлтан көшесі.
Ахмет Байтұрсынов көшесі - Ақсарай көшесі.
Амангелді Иманов көшесі - Ақжар көшесі.
Тұрар Рысқұлов көшесі - Хантау көшесі.
Исатай Тайманов көшесі - Қансонар көшесі.
Жамбыл Жабаев көшесі - Назқоңыр көшесі.
Абай Құнанбаев көшесі - Ақсу-Жабағылы көшесі.
Кенен Әзірбаев көшесі - Сұлусай көшесі.
Махамбет Өтемісов көшесі - Серпер көшесі.
Балуан Шолақ көшесі - Тұмарлы көшесі.
Мұхтар Әуезов көшесі - Ақтоған көшесі.
Міржақып Дулатов көшесі - Байқоңыр көшесі.
Қайрат Рысқұлбеков көшесі - Үшқоңыр көшесі.
Желтоқсан көшесі - Бурабай көшесі.
Сәкен Сейфуллин көшесі және Сәкен Сейфуллин көшесінің бұрылысы - Ордабасы көшесі және Ордабасы көшесінің бұрылысы.
"Қызыл-Абад" шағын ауданы бойынша:
Абай Құнанбаев көшесі - Сығанақ көшесі.
Төле би көшесі - Қарқаралы көшесі.
Әйтеке би көшесі - Қазығұрт көшесі.
Қазыбек би көшесі - Сәйгүлік көшесі.
Бауыржан Момышұлы көшесі - Байғазы көшесі.
Жамбыл Жабаев көшесі және Жамбыл Жабаев көшесінің 1, 2 - бұрылыстары - Ханжайлау көшесі және Ханжайлау көшесінің 1, 2 - бұрылыстары.
Қайрат Рысқұлбеков көшесі - Оқжетпес көшесі.
Ыбырай Алтынсарин көшесі - Телқоңыр көшесі.
Школьная көшесі - Аякөз көшесі.
"Көлтоған" шағын ауданы бойынша:
Первомайская көшесі - Сарайшық көшесі.
Новая көшесі - Шамшырақ көшесі.
Орловская көшесі - Ақжібек көшесі.
Қаратау көшесі - Ақшоқы көшесі.
"Шөлдала" шағын ауданы бойынша:
Тұрар Рысқұлов көшесі - Сұлутөр көшесі.
70 лет Октября көшесі - Сарыөзек көшесі.
Набережная көшесі - Қарабұлақ көшесі.
Молодежная көшесі - Қызылжар көшесі.
Заводская көшесі - Нәуірзек көшесі.
Дачная көшесі - Қоғалы көшесі.
Новая көшесі - Сапаркент көшесі.
"Жиделі" шағын ауданы бойынша:
Қазақ көшесі - Білге қаған көшесі.
"Химик" тұтынушы кооперативі бойынша:
Железнодорожный көшесі - Ақбаян көшесі.
Цветочная көшесі - Таң самалы көшесі.
"Жамбылстрой" тұтынушы кооперативі бойынша:
Клубничный көшесі - Ақдидар көшесі.
"Металлист" тұтынушы кооперативі бойынша:
Клубничный көшесі - Алтынкөл көшесі.
"Юбилейная" тұтынушы кооперативі бойынша:
Клубничный көшесі - Жанартау көшесі.
Цветочная көшесі - Толқын көшесі.
"Ветеран" тұтынушы кооперативі бойынша:
Центральная көшесін - Аманжол көшесі.