Об областном бюджете на 2022-2024 годы
Решение Жамбылского областного маслихата от 13 декабря 2021 года № 12-5. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2021 года № 25874
Жамбылский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2022-2024 годы, согласно приложениям 1, 2, 3, 4, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 586 811 756 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 45 743 069 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 6 373 422 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 31 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 534 664 265 тысяч тенге;
2) затраты – 607 384 753 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1 347 060 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 15 611 075 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 14 264 015 тысяч тенге;
4) cальдо по операциям с финансовыми активами – 960 703 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 960 703;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит бюджета (профицит) – -22 880 760 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) - 22 880 760 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Жамбылского областного маслихата от 23.11.2022 № 22-2 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Установить бюджетные субвенции, предаваемые из областного бюджета в районные бюджеты и бюджет города Тараз на 2022 год в сумме 131 863 561 тысяч тенге, в том числе:
Байзакскому району – 12 175 111 тысяч тенге;
Жамбылскому району – 10 009 429 тысяч тенге;
Жуалынскому району – 9 671 888 тысяч тенге;
Кордайскому району – 14 624 302 тысяч тенге;
Меркенскому району – 10 840 367 тысяч тенге;
Мойынкумскому району – 6 458 661 тысяч тенге;
Сарысускому району – 8 691 472 тысяч тенге;
Таласскому району – 9 048 202 тысяч тенге;
району Т.Рыскулова – 8 032 979 тысяч тенге;
Шускому району – 12 535 891 тысяч тенге;
городу Тараз – 29 775 259 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в областном бюджете поступления трансфертов из районных бюджетов и бюджета города Тараз в сумме 126 333 301 тысяч тенге.
Распределение поступлений трансфертов из бюджетов районов и города Тараз определяется на основании постановления акимата Жамбылской области.
4. В областном бюджете на 2022 год бюджетам районов и города Тараз предусмотрены целевые текущие трансферты за счет средств республиканского бюджета и из Национального фонда Республики Казахстан, распределение которых определяются на основании постановления акимата Жамбылской области:
1) на выплату государственной адресной социальной помощи;

2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Жамбыл облыстық мәслихатының 2021 жылғы 13 желтоқсандағы № 12-5 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 21 желтоқсанда № 25874 болып тіркелді
Жамбыл облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджет 1, 2, 3, 4 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 586 811 756 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 45 743 069 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 6 373 422 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 31 000 мың теңге;
трансферттер түсiмі – 534 664 265 мың теңге;
2) шығындар – 607 384 753 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 1 347 060 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 15 611 075 мың теңге:
бюджеттік кредиттерді өтеу – 14 264 015 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 960 703 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 960 703;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -22 880 760 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 22 880 760 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Жамбыл облыстық мәслихатының 23.11.2022 № 22-2 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2022 жылы облыстық бюджеттен аудандық және қалалық бюджеттерге берілетін бюджеттік субвенция 131 863 561 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Байзақ ауданына - 12 175 111 мың теңге;
Жамбыл ауданына - 10 009 429 мың теңге;
Жуалы ауданына - 9 671 888 мың теңге;
Қордай ауданына - 14 624 302 мың теңге;
Меркі ауданына - 10 840 367 мың теңге;
Мойынқұм ауданына - 6 458 661 мың теңге;
Сарысу ауданына - 8 691 472 мың теңге;
Талас ауданына - 9 048 202 мың теңге;
Т.Рысқұлов ауданына - 8 032 979 мың теңге;
Шу ауданына - 12 535 891 мың теңге;
Тараз қаласына - 29 775 259 мың теңге.
3. Облыстық бюджетте аудандар мен Тараз қаласының бюджеттерінен трансферттердің түсімдері 126 333 301 мың теңге сомасында көзделсін.
Аудандар мен Тараз қаласының бюджеттерінен трансферттердің түсімдерін бөлу Жамбыл облысы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
4. 2022 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар мен Тараз қаласының бюджеттеріне республикалық бюджет және Қазақстан Республикасының Ұлттық қоры қаржысы есебінен нысаналы ағымдағы трансферттердің бөлінуі Жамбыл облысы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;

2) на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения;
3) на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
4) на развитие рынка труда;
5) на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
6) на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
7) на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
8) на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий.
5. Предусмотреть в областном бюджете на 2022 год за счет средств республиканского бюджета и из Национального фонда Республики Казахстан бюджетам районов и города Тараз целевые трансферты на развитие, распределение которых определяются на основании постановления акимата Жамбылской области.
6. В областном бюджете на 2022 год за счет кредитов из республиканского бюджета бюджетам районов и города Тараз предусмотрены кредиты на реализацию мер социальной поддержки специалистов и на проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов, распределение которых определяются на основании постановления акимата Жамбылской области.
7. В областном бюджете на 2022 год за счет средств областного бюджета бюджетам районов и города Тараз предусмотрены целевые текущие трансферты и трансферты на развитие, распределение которых определяются на основании постановления акимата Жамбылской области.

2) мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелер, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдары, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге;
3) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
4) еңбек нарығын дамытуға;
5) мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге;
6) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
7) көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
8) азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге.
5. 2022 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар мен Тараз қаласының бюджеттеріне республикалық бюджет және Қазақстан Республикасының Ұлттық қоры қаржысы есебінен нысаналы даму трансферттердің бөлінуі Жамбыл облысы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
6. 2022 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар мен Тараз қаласының бюджеттеріне республикалық бюджет қаржысы есебінен мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға және кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге аудандар мен Тараз қаласының бюджеттерін кредиттеуге берілетін сомалар Жамбыл облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
7. 2022 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар мен Тараз қаласының бюджеттеріне облыстық бюджет қаржысы есебінен нысаналы ағымдағы және даму трансферттердің бөлінуі Жамбыл облысы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

8. Установить специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта, ветеринарии, лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из областного бюджета, повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

8. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт, ветеринария, орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мамандарға, сондай-ақ облыстық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер белгіленсін.

9. Утвердить резерв местного исполнительного органа области на 2022 год в объеме 848 957 тысяч тенге.
10. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2022 год, согласно приложению 4.
11. Контроль за исполнением данного решения возложить на постоянную комиссию областного маслихата по вопросам экономики, бюджета, налога и местного самоуправления.

9. 2022 жылғы облыстық жергілікті атқарушы органның резерві 848 957 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
10. 2022 жылға арналған жергілікті бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. Осы шешімнің орындалуына бақылау облыстық мәслихаттың экономика, бюджет, салық және жергілікті өзін-өзі басқару мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.

72 091 526
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
735 834
004
Информатизация системы образования в государственных организациях образования
34 771
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для областных государственных учреждений образования
2 866 402
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов областного масштаба
431 557
011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
730 546
012
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
118 498
013
Капитальные расходы государственного органа
282
019
Присуждение грантов областным государственным учреждениям образования за высокие показатели работы
34 000
029
Методическое и финансовое сопровождение системы образования
64 986 688
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 794 113
080
Реализация инициативы Фонда Нурсултана Назарбаева на выявление и поддержку талантов "EL UMITI"
15 749
086
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
2 364
087
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
340 722
271
Управление строительства области
780 780
203
Строительство биофармацевтического завода в Жамбылской области
780 780
05
Здравоохранение
15 837 301
253
Управление здравоохранения области
1 500 081
006
Услуги по охране материнства и детства
373 405
007
Пропаганда здорового образа жизни
8 602
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
389 852
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
728 222
271
Управление строительства области
6 534 220
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
6 534 220
253
Управление здравоохранения области
3 634 943
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
3 634 943
253
Управление здравоохранения области
86 751
039
Оказание амбулаторно-поликлинических услуг и медицинских услуг субъектами сельского здравоохранения, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и оказание услуг Call-центрами

72 091 526
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
735 834
004
Мемлекеттік білім беру ұйымдарында білім беру жүйесін ақпараттандыру
34 771
005
Мемлекеттік білім беру ұйымдар үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
2 866 402
007
Облыстық, аудандық (қалалық) ауқымдардағы мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларды және конкурстар өткізу
431 557
011
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
730 546
012
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
118 498
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
282
019
Облыстық мемлекеттік білім беру мекемелеріне жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін гранттар беру
34 000
029
Білім беру жүйесін әдістемелік және қаржылық сүйемелдеу
64 986 688
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 794 113
080
Нұрсұлтан Назарбаев Қорының "EL UMITI" таланттарын анықтау және қолдау бастамасын іске асыру
15 749
086
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін
2 364
087
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға
340 722
271
Облыстың құрылыс басқармасы
780 780
203
Жамбыл облысында биофармацевтикалық зауыт құрылысы
780 780
05
Денсаулық сақтау
15 837 301
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1 500 081
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
373 405
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
8 602
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
389 852
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
728 222
271
Облыстың құрылыс басқармасы
6 534 220
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
6 534 220
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
3 634 943
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
3 634 943
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
86 751
039
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін көмекті қоспағанда ауылдық денсаулық сақтау субъектілерінің амбулаториялық-емханалық қызметтерді және медициналық қызметтерді көрсетуі және Сall-орталықтардың қызмет көрсетуі

86 751
253
Управление здравоохранения области
70 447
029
Областные базы специального медицинского снабжения
70 447
253
Управление здравоохранения области
4 010 859
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
210 796
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
217 612
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
33 077
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
97 884
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
41 600
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
3 193 720
037
Погашение кредиторской задолженности по обязательствам организаций здравоохранения за счет средств местного бюджета
60 667
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
155 503
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
23 717 815
256
Управление координации занятости и социальных программ области
5 088 249
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 395 743
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 981 359
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
1 180 187
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
530 960
261
Управление образования области
820 741
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
493 437
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
229 770
201
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
97 534
271
Управление строительства области
2 722 357
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
2 722 357
261
Управление образования области
1 893
084
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов

86 751
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
70 447
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
70 447
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
4 010 859
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
210 796
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
217 612
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
33 077
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
97 884
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
41 600
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
3 193 720
037
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен денсаулық сақтау ұйымдарының міндеттемелері бойынша кредиттік қарызды өтеу
60 667
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
155 503
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
23 717 815
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
5 088 249
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 395 743
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 981 359
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 180 187
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
530 960
261
Облыстың білім басқармасы
820 741
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
493 437
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
229 770
201
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
97 534
271
Облыстың құрылыс басқармасы
2 722 357
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
2 722 357
261
Облыстың білім басқармасы
1 893
084
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау

3 463 568
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
1 157 000
059
Субсидирование затрат ревизионных союзов сельскохозяйственных кооперативов на проведение внутреннего аудита сельскохозяйственных кооперативов
5 356
077
Субсидирование возмещения расходов, понесенных национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса при реализации продовольственного зерна для регулирующего воздействия на внутренний рынок
389 750
271
Управление строительства области
2 866 705
020
Развитие объектов сельского хозяйства
2 866 705
719
Управление ветеринарии области
3 251 071
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
156 202
003
Капитальные расходы государственного органа
408
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
30 668
009
Организация санитарного убоя больных животных
8 440
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
35 000
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
6 059
012
Проведение ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
98 687
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
18 207
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
2 641 192
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
2 600
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
179 730
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
73 878
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
264 213
002
Установление водоохранных зон и полос водных объектов
2 231
003
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
115 954
004
Восстановление особо аварийных водохозяйственных сооружений и гидромелиоративных систем
146 028
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
2 210 562
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение

3 463 568
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
1 157 000
059
Ауыл шаруашылығы кооперативтерінің тексеру одақтарының ауыл шаруашылығы кооперативтерінің ішкі аудитін жүргізуге арналған шығындарын субсидиялау
5 356
077
Ішкі нарыққа реттеушілік әсер ету үшін азық-түлік астығын өткізу кезінде агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның шеккен шығыстарын өтеуді субсидиялау
389 750
271
Облыстың құрылыс басқармасы
2 866 705
020
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
2 866 705
719
Облыстың ветеринария басқармасы
3 251 071
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
156 202
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
408
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
30 668
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
8 440
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
35 000
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
6 059
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
98 687
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
18 207
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
2 641 192
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
2 600
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
179 730
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
73 878
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
264 213
002
Су қорғау аймақтары мен су объектiлерi белдеулерiн белгiлеу
2 231
003
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
115 954
004
Ерекше авариялы су шаруашылығы құрылыстары мен гидромелиорациялық жүйелердi қалпына келтiру
146 028
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
2 210 562
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру

280 877
011
Капитальные расходы государственного органа
2 049
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
4 285 721
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
1 501 700
13
Прочие
6 895 859
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
516 155
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
71 155
008
Поддержка предпринимательской деятельности
15 000
010
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
300 000
011
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
130 000
253
Управление здравоохранения области
597 737
058
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
474 743
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
122 994
257
Управление финансов области
767 158
012
Резерв местного исполнительного органа области
767 158
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
2 340
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
2 340
261
Управление образования области
2 677 826
079
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
2 605 861
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
71 965
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
168 198
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и индустриально-инновационной деятельности
166 209
003
Капитальные расходы государственного органа
1 989
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
70 095
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
70 095
271
Управление строительства области
2 039 584
097
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
2 039 584
285
Управление физической культуры и спорта области

280 877
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 049
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
4 285 721
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
1 501 700
13
Басқалар
6 895 859
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
516 155
005
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
71 155
008
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
15 000
010
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
300 000
011
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
130 000
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
597 737
058
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
474 743
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
122 994
257
Облыстың қаржы басқармасы
767 158
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
767 158
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
2 340
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
2 340
261
Облыстың білім басқармасы
2 677 826
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
2 605 861
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
71 965
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
168 198
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
166 209
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 989
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
70 095
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
70 095
271
Облыстың құрылыс басқармасы
2 039 584
097
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
2 039 584
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы

18 515 736
255
Управление сельского хозяйства области
13 922 623
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
314 366
002
Субсидирование развития семеноводства
899 850
003
Капитальные расходы государственного органа
315
006
Субсидирование производства приоритетных культур
2 183 791
008
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
156 237
010
Возмещение физическим и юридическим лицам затрат на закладку и выращивание уничтоженных плодово-ягодных культур, зараженных бактериальным ожогом плодовых
22 969
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
1 971
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
55 650
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
52 500
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
6 825
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
1 124 550
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
2 000 000
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
200 000
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
5 623 931
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
8 460
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
365 734
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
899 850
059
Субсидирование затрат ревизионных союзов сельскохозяйственных кооперативов на проведение внутреннего аудита сельскохозяйственных кооперативов
5 624
719
Управление ветеринарии области
2 082 900
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
174 466
003
Капитальные расходы государственного органа
428
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания

18 515 736
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
13 922 623
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
314 366
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
899 850
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
315
006
Басым дақылдардың өндірісін субсидиялау
2 183 791
008
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
156 237
010
Жеке және заңды тұлғаларға жеміс дақылдарының бактериялық күйігін жұқтырған жойылған жеміс-жидек дақылдарын отырғызу мен өсіру шығындарын өтеу
22 969
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
1 971
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
55 650
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
52 500
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
6 825
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
1 124 550
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
2 000 000
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
200 000
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
5 623 931
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
8 460
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
365 734
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
899 850
059
Ауыл шаруашылығы кооперативтерінің тексеру одақтарының ауыл шаруашылығы кооперативтерінің ішкі аудитін жүргізуге арналған шығындарын субсидиялау
5 624
719
Облыстың ветеринария басқармасы
2 082 900
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
174 466
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
428
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету

533 374
261
Управление образования области
907 752
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
523 370
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
270 364
201
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
114 018
261
Управление образования области
1 536
084
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
1 536
256
Управление координации занятости и социальных программ области
13 125 398
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
220 957
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
239 290
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
189 568
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
4 150
046
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
142 462
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
61 803
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
136 500
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
12 130 668
263
Управление внутренней политики области
48 500
077
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
48 500
270
Управление по инспекции труда области
114 309
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
114 109
003
Капитальные расходы государственного органа
200
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3 811 800
283
Управление по вопросам молодежной политики области
500 000
012
Бюджетное кредитование АО "Жилищный строительный сберегательный банк Казахстана" для предоставления жилищных займов
500 000
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
3 311 800
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства
173 176
005
Капитальные расходы государственного органа
154
032
Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения

533 374
261
Облыстың білім басқармасы
907 752
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
523 370
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
270 364
201
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
114 018
261
Облыстың білім басқармасы
1 536
084
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
1 536
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
13 125 398
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
220 957
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
239 290
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қауіпі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
189 568
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
4 150
046
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
142 462
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
61 803
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
136 500
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
12 130 668
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
48 500
077
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
48 500
270
Облыстың еңбек инспекциясы бойынша басқармасы
114 309
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынасын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
114 109
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
200
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3 811 800
283
Облыстың жастар саясаты мәселелерi жөніндегі басқармасы
500 000
012
Тұрғын үй қарыздарын беру үшін "Қазақстанның Тұрғын үй құрылыс жинақ банкі" акционерлік қоғамына бюджеттік кредит беру
500 000
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
3 311 800
001
Жергілікті деңгейде энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
173 176
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
154
032
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және жергілікті жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау

10 715 372
257
Управление финансов области
10 715 372
008
Погашение долга местного исполнительного органа
6 000 000
015
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
4 715 372
Приложение 4 к решению
Жамбылского областного
маслихата от 13 декабря 2021
года № 12-5
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2022 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Услуги по охране материнства и детства
Пропаганда здорового образа жизни
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан

10 715 372
257
Облыстың қаржы басқармасы
10 715 372
008
Жергілікті атқарушы органның борышын өтеу
6 000 000
015
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
4 715 372
Жамбыл облыстық
мәслихатының 2021 жылғы 13
желтоқсандағы № 12-5
шешіміне 4 қосымша
2022 жылға арналған жергілікті бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Салауатты өмір салтын насихаттау
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемін қосымша қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру