О внесении изменений в решение Байзакского районного маслихата от 23 декабря 2020 года №77-3 "О районном бюджете на 2021-2023 годы"
Решение Байзакского районного маслихата Жамбылской области от 17 сентября 2021 года № 13-2. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 сентября 2021 года № 24487
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Байзакского районного маслихата "О районном бюджете на 2021 – 2023 годы" от 23 декабря 2020 года №77-3 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4869) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2, 3, к настоящему решению соответственно, в том числе на 2021 год, в следующих объемах:
1) доходы – 21439105 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1860763 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 9803 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 81194 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 19487345 тысяч тенге.
2) затраты – 21540922 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 66717 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 87510 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 20793 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -168534 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 168534 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 154803 тысяч тенге;
погашение займов – 20793 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 34524 тысяч тенге."
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Секретарь Байзакского
районного маслихата Б. Акбаев
Приложение к решению
Байзакского районного

Байзақ аудандық мәслихатының 2020 жылғы 23 желтоқсандағы №77-3 "2021–2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Байзақ аудандық мәслихатының 2021 жылғы 17 қыркүйектегі № 13-2 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 23 қыркүйекте № 24487 болып тіркелді
ШЕШТІ:
1. "2021 – 2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Байзақ аудандық мәслихатының 2020 жылғы 23 желтоқсандағы №77-3 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерде мемлекеттік тіркеу тізілімінде №4869 болып тіркелген) келесідей өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2021– 2023 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 21439105 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1860763 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 9803 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 81194 мың теңге;
трансферттер түсімі – 19487345 мың теңге.
2) шығындар – 21540922 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 66717 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 87510 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 20793 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -168534 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 168534 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 154803 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 20793 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 34524 мың теңге."
Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Байзақ аудандық
мәслихат хатшысы Б. Акбаев
Байзақ аудандық мәслихатының

16417
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
16417
02
Оборона
21114
122
Аппарат акима района (города областного значения)
21114
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
4721
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
16393
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
68756
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
54994
066
Строительство объектов общественного порядка и безопасности
54994
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
13762
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
13762
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2265966
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2265966
005
Государственная адресная социальная помощь
560390
002
Программа занятости
1172907
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
40254
006
Оказание жилищной помощи
202
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
78952
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
5452
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
64040
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
43356
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
89364
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
42280
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
10000
021
Капитальные расходы государственного органа
720
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
44071
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
101950
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам

16417
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16417
02
Қорғаныс
21114
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
21114
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
4721
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
16393
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
68756
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
54994
066
Қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздік объектілерін салу
54994
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
13762
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
13762
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2265966
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2265966
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
560390
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1172907
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
40254
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
202
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
78952
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
5452
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
64040
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
43356
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
89364
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
42280
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
10000
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
720
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
44071
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
101950
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер

728
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
76740
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
24039
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
50693
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2008
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
21409
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
21409
036
Развитие газотранспортной системы
21409
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
91126
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
30164
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
30164
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
7319
010
Развитие объектов сельского хозяйства
7319
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
37488
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
23828
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
3464
007
Капитальные расходы государственного органа
77
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
10119
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
16155
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
16155
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
103363
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
103363
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
88925
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
14438
12
Транспорт и коммуникации
137710
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
137710
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог

728
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
76740
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24039
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
50693
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
2008
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
21409
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
21409
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
21409
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
91126
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
30164
001
Жергілікте деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30164
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
7319
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
7319
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
37488
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23828
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
3464
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
77
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
10119
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
16155
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
16155
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
103363
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
103363
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
88925
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
14438
12
Көлiк және коммуникация
137710
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
137710
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету