О районном бюджете на 2022-2024 годы
Решение Жуалынского районного маслихата Жамбылской области от 25 декабря 2021 года № 18-7. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 декабря 2021 года № 26038
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Жуалынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 16 182 399,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 883 951,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 15 030,0 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 20 908,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 14 262 510,0 тысяч тенге;
2) затраты – 16 508 373,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 117 383,0 тысячи тенге;
бюджетные кредиты – 165 402,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 48 019,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 443 357,0 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 443 357,0 тысячи тенге;
поступление займов – 165 402,0 тысяч тенге;
погашение займов – 48 019,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 325 974,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Жуалынского районного маслихата Жамбылской области от 05.12.2022 № 33-2 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Установить объем субвенции передаваемые из областного бюджета в районный бюджет на 2022 год в размере 9 671 888 тысяч тенге;
3. Установить объем субвенции передаваемые из районного бюджета в бюджеты аппаратов акима города районного значения, поселка, села, сельских округов на 2022 год в размере 285834 тысяч тенге в том числе:
Аппарат акима села Бауыржан Момышулы - 30972 тысяч тенге;
Аксайского сельского округа - 21060 тысяч тенге;
Актюбинского сельского округа - 18770 тысяч тенге;
Биликульского сельского округа - 18732 тысяч тенге;
Боралдайского сельского округа - 18297 тысяч тенге;
Жетитюбинского сельского округа - 20485 тысяч тенге;
Куренбельского сельского округа - 14947 тысяч тенге;
Кокбастауского сельского округа - 20494 тысяч тенге;
Карасазского сельского округа - 23700 тысяч тенге;
Кызыларыкского сельского округа - 15158 тысяч тенге;
Кошкаратинского сельского округа - 15275 тысяч тенге;
Нурлыкентского сельского округа - 21298 тысяч тенге;
Мынбулакского сельского округа - 22868 тысяч тенге;
Шакпакского сельского округа - 23778 тысяч тенге;

2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Жамбыл облысы Жуалы аудандық мәслихатының 2021 жылғы 25 желтоқсандағы № 18-7 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 27 желтоқсанда № 26038 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабына сәйкес Жуалы аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Жуалы ауданының 2022-2024 жылдарға арналған бюджет тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 16 182 399,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 1 883 951,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 15 030,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша– 20 908,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 14 262 510,0 мың теңге;
2) шығындар – 16 508 373,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 117 383,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 165 402,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 48 019,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 443 357,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 443 357,0 мың теңге;
қарыздар түсімі – 165 402,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 48 019,0 мың теңге;
бюджет қаражаттары қалдықтарының қозғалысы – 325 974,0 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Жуалы аудандық мәслихатының 05.12.2022 № 33-2 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2022 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция көлемі 9 671 888 мың теңге сомасында белгіленсін.
3. 2022 жылға аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенция көлемі 285834 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Бауыржан Момышұлы ауылы әкімі аппараты- 30972 мың теңге;
Ақсай ауылдық округі – 21060 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округі – 18770 мың теңге;
Билікөл ауылдық округі – 18732 мың теңге;
Боралдай ауылдық округі – 18297 мың теңге;
Жетітөбе ауылдық округі - 20485 мың теңге;
Күреңбел ауылдық округі - 14947 мың теңге;
Көкбастау ауылдық округі - 20494 мың теңге;
Қарасаз ауылдық округі - 23700 мың теңге;
Қызыларық ауылдық округі - 15158 мың теңге;
Қошқарата ауылдық округі - 15275 мың теңге;
Нұрлыкент ауылдық округі - 21298 мың теңге;
Мыңбұлақ ауылдық округі - 22868 мың теңге;
Шақпақ ауылдық округі - 23778 мың теңге.

4. На 2022 год утвердить объем резерва местного исполнительного органа района в размере 15 000 тысяч тенге.
5. Объем трансфертов бюджетам села, сельских округов на 2022 год определяются на основании постановления акимата Жуалынского района.
6. Контроль за исполнением и публикацию на интернет-ресурсе данного решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам административно-территориальных структур, социально - экономическому развитию территорий, бюджета и местных налогов по защите прав граждан.

4. 2022 жылға аудандық жергілікті атқарушы органының резерві 15 000 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
5. 2022 жылға ауыл, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін трансферттердің бөлінуі Жуалы ауданы әкімінің қаулысы негізінде айқындалады.
6. Осы шешімнің орындалуына бақылау және интернет-ресурстарында жариялауды аудандық мәслихаттың әкімшілік аумақтық құрылым, аумақты әлеуметтік – экономикалық дамыту, бюджет және жергілікті салықтар мәселелері, адамдардың құқығын қорғау жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.

7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Жуалынского
районного маслихата Е. Тлеубеков
Приложение 1 к решению
Жуалынского районного
маслихата № 18-7 от 25 декабря
2021 года
Районный бюджет Жуалынского района на 2022 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Жуалынского районного маслихата Жамбылской области от 05.12.2022 № 33-2 (вводится в действие с 01.01.2022).
Категория Наименование
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
І.ДОХОДЫ

7. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жуалы аудандық
мәслихат хатшысы Е. Тлеубеков
Жуалы аудандық мәслихатының
2021 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 18-7 шешіміне 1 қосымша
Жуалы ауданының 2022 жылға арналған аудандық бюджеті
Ескерту. 1- қосымша жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Жуалы аудандық мәслихатының 05.12.2022 № 33-2 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты Атауы
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
1. КІРІС

4 429
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
4 429
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 502 305
01
Социальное обеспечение
362 206
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
362 206
005
Государственная адресная социальная помощь
362 206
02
Социальная помощь
955 240
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
955 240
002
Программа занятости
661 418
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
40 926
006
Оказание жилищной помощи
4 316
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
44 335
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 720
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
57 654
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санитарно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
13 920
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
128 951
09
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
184 859
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
184 859
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
52 890
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 700
021
Капитальные расходы государственного органа
673
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
73 223
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
47 221
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
52
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
9 100
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 564 816
01
Жилищное хозяйство
328 395
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

4 429
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
4 429
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 502 305
01
Әлеуметтік қамсыздандыру
362 206
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
362 206
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
362 206
02
Әлеуметтік көмек
955 240
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
955 240
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
661 418
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау,білім беру,әлеуметтік қамтамасыз ету,мәдениет,спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
40 926
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
4 316
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
44 335
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 720
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
57 654
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
13 920
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
128 951
09
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру саласындағы өзге де қызметтер
184 859
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
184 859
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
52 890
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 700
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
673
050
Қазақстан Республикасын дамүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмірсүру сапасын жақсарту
73 223
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
47 221
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер және ұйымдардың күрделі шығыстары
52
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
9 100
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 564 816
01
Тұрғын үй шаруашылығы
328 395
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі