Об утверждении Плана по управлению пастбищами и их использованию на землях Талапского сельского округа на 2021-2022 годы
Решение Жезказганского городского маслихата Карагандинской области от 29 марта 2021 года № 3/33. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 7 апреля 2021 года № 6282. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 20 февраля 2017 года "О пастбищах" Жезказганский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемый План по управлению пастбищами и их использованию на землях Талапского сельского округа на 2021-2022 годы.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Д. Мұхан
Исполняющий обязанности секретаря Жезказганского городского маслихата В. Сотников
Утверждено решением
Жезказганского городского
маслихата
от 29 марта 2021 года
№ 3/33
План по управлению пастбищами и их использованию на землях Талапского сельского округа на 2021-2022 годы
1. Настоящий План по управлению пастбищами и их использованию на землях Талапского сельского округа на 2021-2022 годы (далее - План) разработан в соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 20 февраля 2017 года "О пастбищах", приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года № 173 "Об утверждении Правил рационального использования пастбищ" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15090), приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 14 апреля 2015 года № 3-3/332 "Об утверждении предельно допустимой нормы нагрузки на общую площадь пастбищ" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11064).
2. План принимается в целях рационального использования пастбищ, устойчивого обеспечения потребности в кормах и предотвращения процессов деградации пастбищ.
3. План содержит:
1) схему (карту) расположения пастбищ на территории Талапского сельского округа в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов (приложение 1);

Талап ауылдық округі жерлері бойынша 2021-2022 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарын бекіту туралы
Қарағанды облысы Жезқазған қалалық мәслихатының 2021 жылғы 29 наурыздағы № 3/33 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 7 сәуірде № 6282 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 20 ақпандағы "Жайылымдар туралы" Заңына сәйкес, Жезқазған қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қоса беріліп отырған Талап ауылдық округі жерлері бойынша 2021-2022 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспары бекітілсін.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Д. Мұхан
Жезқазған қалалық мәслихаты хатшысының міндетін атқарушы В. Сотников
Жезқазған қалалық
мәслихатының
2021 жылғы 29
наурыздағы
№ 3/33
Шешімімен бекітілген
Талап ауылдық округі жерлерлері бойынша 2021-2022 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар
1. Осы Талап ауылдық округ жерлері бойынша 2021-2022 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар (бұдан әрі - жоспар) Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін –өзі басқару туралы", 2017 жылғы 20 ақпандағы "Жайылымдар туралы" Заңдарына, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылдың 24 сәуірдегі № 173 "Жайылымдарды ұтымды пайдалану қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15090 болып тіркелген), Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылдың 14 сәуірдегі № 3-3/332 "Жайылымдардың жалпы алаңына түсетін жүктеменің шекті рұқсат етілетін нормасын бекіту туралы" бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11064 болып тіркелген) сәйкес әзірленді.
2. Жоспар жайылымдарды ұтымды пайдалану, азыққа қажеттілікті тұрақты қамтамасыз ету және жайылымдардың тозуын болдырмау мақсатында қабылданады.
3. Жоспар құрамында:
1) Құқық белгілейтін құжаттар негізінде Талап ауылдық округі аумағында жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде жайылымдардың орналасу схемасы (картасы) (1 қосымша);

2) приемлемые схемы пастбищеоборотов (приложение 2);
3) карту с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры (приложение 3);
4) схему доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленную согласно норме потребления воды (приложение 4);
5) схему перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища (приложение 5);
6) схему размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенного при Талапском сельском округе (Приложение 6);
7) календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных (приложение 7);
8) иные требования, необходимые для рационального использования пастбищ на соответствующей административно - территориальной единице.
Приложение 1
к Плану по управлению
пастбищами и их использованию на
землях Талапского сельского округа

2) жайылым айналымдарының қолайлы схемалары (2 қосымша);
3) жайылымдардың, оның ішінде маусымдық, жайылымдық инфрақұрылым объектілерінің сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары белгіленген карта (3 қосымша);
4) жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру арналарына, құбырлы немесе шахта құдықтарына) қол жеткізу схемасы (4 қосымша);
5) жайылымдары жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы (5 қосымша);
6) Талап ауылдық округі маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы (6 қосымша);
7) ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік кестесі (7 қосымша);
8) тиісті әкімшілік - аумақтық бірлікте жайылымдарды ұтымды пайдалану үшін қажетті өзге де талаптарды қамтуға тиіс.
Талап ауылдық округі жерлері

на 2021-2022 годы
Схема (карта) расположения пастбищ на территории Талапского сельского округа в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Список собственников земельных участков на территории Талапского сельского округа
Наименование землепользователей земельных участков
Площадь паст бищ, (гек тар)
Наличие скота по видам, (голов)
Норма потребности пастбищ на 1 голов, (гектар)
Потребность пастбищ,(гектар)
Излишки па Ст бищ, (гект ар)
Круп ный роготый скот
Мел лкий роготый скот
Лошади
Круп ный роготый скот
Мел кий роготый скот
Лошади
Круп ный роготый скот
Мел кий роготый скот
Лошади
Ито го (га)
1
Удербаев Алмаз Сейтказыевич

бойынша 2021-2022 жылдарға
арналған жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану жөніндегі
жоспарға 1 қосымша
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде Талап ауылдық округі аумағында жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Талап ауылдық округі аумағындағы жер учаскелерінің меншік иелері тізімі
Жер учаскелерін жер пайдаланушы лардың атауы
Жайылым алаңы, (гек тар)
Түрлері бойынша малдың болуы, (бас)
Жайылымға қажеттілік нормасы 1 бас, (гектар)
Жайылымдардың қажеттілігі, (гектар)
Артық жайылымдар (гек тар)
Мүй ізді ірі қарамал
Мүй ізді ұсақ мал
Ж ы л қ ы
Мүйізді ірі мал
Мүйізді ұс ақ мал
Жылқы
Мүйізді ірі қа ра мал
Мүй ізді ұсақ мал
Ж ы л қ ы
Жиыны (гектар)
1
Удербаев Алмаз Сейтказыевич

16,2
24732
17614, 5
35801, 8
78148, 3
2 225,0
Приложение 2
к Плану по управлению
пастбищами и их использованию
на землях Талапского сельского округа
на 2021-2022 годы
Приемлемые схемы пастбищеоборотов
2 – поля периодического выпаса
1 – поля периодического выпаса
Схема пастбищеоборотов, приемлемая для Талапского сельского округа
Годы
Загон 1
Загон 2
Загон 3
Загон 4
2021
весенне-летний сезон 1
летний сезон 2
осенний сезон 3
отдыхающий загон
2022
отдыхающий загон
весенне-летний сезон 1
летний сезон 2
осенний сезон 3
Приложение 3
к Плану по управлению
пастбищами и их использованию
на землях Талапского сельского округа
на 2021-2022 годы
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры
Приложение 4
к Плану по управлению
пастбищами и их использованию
на землях Талапского сельского округа
на 2021-2022 годы
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды
Талапский сельский округ
Приложение 5
к Плану по управлению
пастбищами и их использованию
на землях Талапского сельского округа
на 2021-2022 годы
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища

16,2
24732
1761 4,5
35801, 8
78148,3
2 225,0
Талап ауылдық округі жерлері
бойынша 2021-2022 жылдарға
арналған жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану жөніндегі
жоспарға 2 қосымша
Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары
2 – кезеңмен жаю алаңы
1– кезеңмен жаю алаңы
Талап ауылдық округі үшін қолайлы жайылым айналымдарының схемасы
Жылдар
Қоршау 1
Қоршау 2
Қоршау 3
Қоршау 4
2021
Көктемгі -жазғы маусым1
Жазғы маусым 2
Күзгі маусым 3
Демалушы қоршау
2022
Демалушы қоршау
Көктемгі-жазғы маусым1
Жазғы маусым 2
Күзгі маусым 3
Талап ауылдық округі жерлері
бойынша 2021-2022 жылдарға
арналған жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану жөніндегі
жоспарға 3 қосымша
Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық, жайылымдық инфрақұрылым объектілерінің сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары белгіленген карта
Талап ауылдық округі жерлері
бойынша 2021-2022 жылдарға
арналған жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану жөніндегі
жоспарға 4 қосымша
Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру арналарына, құбырлы немесе шахта құдықтарына) қол жеткізу схемасы
Талап ауылдық округі
Талап ауылдық округі жерлері
бойынша 2021-2022 жылдарға
арналған жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану жөніндегі
жоспарға 5 қосымша
Жайылымдары жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы

Талапский сельский округ - 44 558,0
2 – поля периодического выпаса
1 – поля периодического выпаса
Приложение 6
к Плану по управлению
пастбищами и их использованию
на землях Талапского сельского округа
на 2021-2022 годы
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенного при Талапском сельском округе
Населенный пункт
Количество загонов в 2021 году
Количество загонов в 2022 году
1
2
3
4
1
2
3
4
1
Талапский сельский округ
ВЛС
ЛС
ОЗ
ЛОС
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ВЛС – весенне-летний сезон;
ЛОС – летне-осенний сезон;
ЛС – летний сезон;
ОЗ – отдыхающий загон.
Приложение 7
к Плану по управлению
пастбищами и их использованию
на землях Талапского сельского округа
на 2021-2022 годы
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных
Населенный пункт
Начало сезона
Окончание сезона
1
Талапский сельский округ
Конец апреля-начало мая
Конец октября-начало ноября

Талап ауылдық округі – 44 558,0
2 – кезеңмен жаю алаңы
1– кезеңмен жаю алаңы
Талап ауылдық округі жерлері
бойынша 2021-2022 жылдарға
арналған жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану жөніндегі
жоспарға 6 қосымша
Талап ауылдық округі маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Елді мекен
2021 жылғы қоршаулар саны
2022 жылғы қоршаулар саны
1
2
3
4
1
2
3
4
1
Талап ауылдық округі
КЖМ
ЖМ
ДҚ
ЖКМ
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
Ескерту: аббревиатуралардың толық жазылуы:
КЖМ – көктемгі-жазғы маусым;
ЖКМ – жазғы-күзгі маусым;
ЖМ – жазғы маусым;
ДҚ – демалушы қоршау
Талап ауылдық округі жерлері
бойынша 2021-2022 жылдарға
арналған жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану жөніндегі
жоспарға 7 қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік кестесі
Елді мекен
Маусымның басы
Маусымның аяғы
1
Талап ауылдық округі
сәуірдің соңы – мамырдың басы
қазанның соңы – қарашаның басы