О внесении изменений в решение Темиртауского городского маслихата от 24 декабря 2020 года № 68/4 "О бюджете города Темиртау на 2021-2023 годы"
Решение Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 15 июля 2021 года № 6/4. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 июля 2021 года № 23664
Темиртауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Темиртауского городского маслихата "О бюджете города Темиртау на 2021-2023 годы" от 24 декабря 2020 года № 68/4 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 21991) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 26 992 169 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 17 122 521 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 158 306 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 200 988 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 9 510 354 тысяч тенге;
2) затраты – 31 444 951 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – минус 21 868 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 21 868 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 4 430 914 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 430 914 тысяч тенге:
поступление займов – 91 653 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 4 339 261 тысяч тенге.";
пункт 1-1 изложить в новой редакции:
"1-1. Предусмотреть в городском бюджете на 2021 год возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов в сумме 571 140 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Предусмотреть в составе расходов городского бюджета на 2021 год по программе "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" - 565 770 тысяч тенге, в том числе:
1) на оказание единовременной социальной помощи в рамках проведения мероприятий, посвященных празднования Дня Победы в Великой Отечественной войне – 117 300 тысяч тенге;
2) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню празднования Наурыз мейрамы – 204 000 тысяч тенге;
3) на оказание социальной помощи при наступлении трудной жизненной ситуации – 18 266 тысяч тенге;

Теміртау қалалық мәслихатының 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № 68/4 "Теміртау қаласының 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 2021 жылғы 15 шілдедегі № 6/4 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 22 шілдеде № 23664 болып тіркелді
Теміртау қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Теміртау қалалық мәслихатының 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № 68/4 "Теміртау қаласының 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21991 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2021-2023 жылдарға арналған қала бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 26 992 169 мың теңге,оның ішінде:
салықтық түсiмдер бойынша – 17 122 521 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 158 306 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 200 988 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 9 510 354 мың теңге;
2) шығындар – 31 444 951 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – алу 21 868 мың теңге,оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 21 868 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 4 430 914 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитті пайдалану) қаржыландыру – 4 430 914 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 91 653 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4 339 261 мың теңге.";
1-1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1-1. 2021 жылға арналған қалалық бюджетте 571 140 мың теңге сомасындағы нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару көзделсін.";
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2021 жылға арналған қалалық бюджет шығындары құрамында "Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек" бағдарламасы бойынша 565 770 мың теңге көзделсін, оның ішінде:
1) Ұлы Отан соғысындағы Жеңіс күнін мерекелеуге арналған іс-шараларды өткізу шеңберінде біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 117 300 мың теңге;
2) Наурыз мейрамын мерекелеу күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 204 000 мың теңге;
3) өмірлік қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтік көмек көрсетуге – 18 266 мың теңге;

4) на оказание социальной помощи детям до 18 лет с вирусом иммунодефицита человека – 12 349 тысяч тенге;
5) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню Первого Президента Республики Казахстан – 59 184 тысяч тенге;
6) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню Конституции Республики Казахстан – 122 400 тысяч тенге;
7) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню Столицы – 28 000 тысяч тенге;
8) оказание единовременной социальной помощи на возмещение части расходов по сопровождению детей-инвалидов до шестнадцати лет, детей-инвалидов с шестнадцати до восемнадцати лет - первой, второй, третьей групп и инвалидов 1 группы, имеющих индивидуальную программу реабилитации на санаторно-курортное лечение и выбравшим путевку на санаторно-курортное лечение через Портал социальных услуг – 4 271 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Учесть, что в составе расходов городского бюджета на 2021 год предусмотрены целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства в сумме 10 826 868 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Темиртау на 2021 год в сумме 102 200 тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Секретарь городского маслихата А. Ломакин
Приложение 1
к решению
Темиртауского городского
маслихата

4) 18 жасқа дейінгі адамның иммун тапшылығы вирусы бар балаларға әлеуметтік көмек көрсетуге – 12 349 мың теңге;
5) Қазақстан Республикасының Бірінші Президенті күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 59 184 мың теңге;
6) Қазақстан Республикасының Конституциясы күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 122 400 мың теңге;
7) Астана күніне орай біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 28 000 мың теңге;
8) он алты жастағы мүгедек балаларды, он алты жастан он сегіз жасқа дейінгі бірінші, екінші, үшінші топтағы санаториялық-курорттық емдеуге арналған жеке оңалту бағдарламасы бар және санаториялық-курорттық емдеуге жолдаманы Әлеуметтік қызметтер порталы арқылы таңдап алған мүгедек балаларды сүйемелдеу бойынша шығыстардың бөлігін өтеуге біржолғы әлеуметтік көмекті көрсетуге – 4 271 мың теңге.";
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2021 жылға арналған қалалық бюджеттің шығындары құрамында заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен 10 826 868 мың теңге сомасындағы ағымдағы нысаналы трансферттердің көзделгені ескерілсін.";
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. Теміртау қаласы жергілікті атқарушы органының 2021 жылға арналған резерві 102 200 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімге 1, 4, 5-қосымшалар осы шешімге 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат хатшысы А. Ломакин
Теміртау қалалық
мәслихатының

328797
489
Отдел государственных активов и закупок района (города областного значения)
328797
001
Услуги по реализации государственной политики в области управления государственных активов и закупок на местном уровне
40507
003
Капитальные расходы государственного органа
840
004
Проведение оценки имущества в целях налогооблажения
7326
005
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
3748
007
Приобретение имущества в коммунальную собственность
241690
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
34686
9
Прочие государственные услуги общего характера
640720
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
57715
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
57715
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
92372
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
86595
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
5777
483
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции района (города областного значения)
405510
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции
198738
003
Капитальные расходы государственного органа
1742
045
Развитие объектов государственных органов
70000
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
135030
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
85123
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
85123
02
Оборона
121920
1
Военные нужды
74926
122
Аппарат акима района (города областного значения)
74926
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
74926
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
46994
122
Аппарат акима района (города областного значения)
46994
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
46571
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы

328797
489
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік активтер және сатып алу бөлімі
328797
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік активтер мен сатып алуды басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40507
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
840
004
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
7326
005
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
3748
007
Коммуналдық меншікке мүлікті сатып алу
241690
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
34686
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
640720
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
57715
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
57715
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
92372
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
86595
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
5777
483
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
405510
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
198738
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1742
045
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
70000
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
135030
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
85123
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
85123
02
Қорғаныс
121920
1
Әскери мұқтаждар
74926
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
74926
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
74926
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
46994
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
46994
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
46571
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар

455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
10312
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
10312
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне, в том числе:
10312
на установление доплат к должностным окладам за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
2882
на приобретение кресел для зрительного зала Коммунального государственного казенного предприятия "Культурно-досуговый центр "Актау"
7430

455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
10312
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
10312
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау, оның ішінде:
10312
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге
2882
"Ақтау" мәдени-бос уақыт өткізу орталығы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнына көрермендер залы үшін креслолар сатып алуға
7430