О городском бюджете на 2022-2024 годы
Решение Каражалского городского маслихата Карагандинской области от 24 декабря 2021 года № 77. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 января 2022 года № 26351. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Каражалский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 569 223 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 713 406 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 18 799 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 386 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 831 632 тысяч тенге;
2) затраты – 7 539 550 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 970 327 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 970 327 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 970 327 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Каражалского городского маслихата области Ұлытау от 01.12.2022 № 193 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Учесть в составе поступлений городского бюджета на 2022 год целевые трансферты из областного бюджета, согласно приложению 4.
3. Предусмотреть в городском бюджете на 2022 год объемы субвенций, передаваемых из городского бюджета в бюджеты поселков, в сумме 306 725 тысяч тенге, в том числе:
поселку Жайрем - 278 560 тысяч тенге;
поселку Шалгинский - 28 165 тысяч тенге.
4. Учесть, что в составе расходов городского бюджета на 2022 год предусмотрены целевые трансферты бюджетам поселков согласно приложению 5.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов бюджетам поселков определяется на основании постановления акимата города Каражал.

2022 - 2024 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Қарағанды облысы Қаражал қалалық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 77 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 5 қаңтарда № 26351 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Қаражал қалалық мәслихаты ШЕШТI:
1. 2022-2024 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 569 223 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 713 406 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 18 799 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 386 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 831 632 мың теңге;
2) шығындар – 7 539 550 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 970 327 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 970 327 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 970 327 мың теңге."
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Ұлытау облысы Қаражал қалалық мәслихатының 01.12.2022 № 193 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2022 жылға арналған қалалық бюджет түсімдерінің құрамында облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер 4 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
3. 2022 жылға арналған қалалық бюджетте кенттер бюджеттеріне қалалық бюджеттен берілетін субвенциялардың мөлшері 306 725 мың теңге сомасында қарастырылсын, оның ішінде:
Жәйрем кентіне – 278 560 мың теңге;
Шалғы кентіне – 28 165 мың теңге.
4. 2022 жылға арналған қалалық бюджет шығыстарының құрамында кенттер бюджеттеріне 5 қосымшаға сәйкес нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
Кенттер бюджеттеріне берілетін көрсетілген нысаналы трансферттер сомаларын бөлу Қаражал қаласы әкімдігі қаулысының негізінде анықталады.

5. Утвердить резерв акимата города Каражал на 2022 год в сумме 68 130 тысяч тенге.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь городского маслихата З. Оспанова
Приложение 1
к решению
Каражалского городского маслихата
от 24 декабря 2021 года
№77
Городской бюджет на 2022 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Каражалского городского маслихата области Ұлытау от 01.12.2022 № 193 (вводится в действие с 01.01.2022).
Категория
сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование

5. Қаражал қаласы әкімдігінің 2022 жылға арналған резерві 68 130 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихаттың хатшысы З. Оспанова
Қаражал қалалық мәслихатының
2021 жылғы 24 желтоқсандағы
№77 шешіміне
1 қосымша
2022 жылға арналған қалалық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Ұлытау облысы Қаражал қалалық мәслихатының 01.12.2022 № 193 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы

9890
005
Повышение эффективности детельности депутатов маслихатов
2458
122
Аппарат акима района (города областного значения)
205918
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
189417
003
Капитальные расходы государственного органа
16501
2
Финансовая деятельность
1154
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
1154
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
725
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
429
9
Прочие государственные услуги общего характера
1479740
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
19047
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
19047
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
552929
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
50919
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
502010
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
22514
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
22514
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
885250
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
73375
013
Капитальные расходы государственного органа
12630
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
365047
123
Проведение мероприятий на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
434198
02
Оборона
19607
1
Военные нужды
19357
122
Аппарат акима района (города областного значения)
19357
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
19357
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям

9890
005
Мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыру
2458
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
205918
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
189417
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
16501
2
Қаржылық қызмет
1154
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
1154
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
725
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
429
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
1479740
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
19047
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19047
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
552929
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
50919
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
502010
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
22514
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22514
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
885250
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
73375
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
12630
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
365047
123
Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша ағымдағы шығыстарға іс-шаралар өткізу
434198
02
Қорғаныс
19607
1
Әскери мұқтаждар
19357
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
19357
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
19357
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру

15000
9
Прочие государственные услуги общего характера
594860
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
22110
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
22110
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
506850
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
58850
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
448000
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
25300
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
25300
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
40600
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
40600
02
Оборона
6952
1
Военные нужды
5884
122
Аппарат акима района (города областного значения)
5884
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
5884
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
1068
122
Аппарат акима района (города областного значения)
1068
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
289
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
779
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
349884
1
Социальное обеспечение
30000
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
30000
005
Государственная адресная социальная помощь
30000
2
Социальная помощь
273284
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
273284
002
Программа занятости
176241
006
Оказание жилищной помощи
10230
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
25300
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
300
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
18700
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида

15000
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
594860
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
22110
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22110
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
506850
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
58850
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
448000
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
25300
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25300
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
40600
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40600
02
Қорғаныс
6952
1
Әскери мұқтаждар
5884
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
5884
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
5884
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
1068
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
1068
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
289
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
779
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
349884
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
30000
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
30000
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
30000
2
Әлеуметтiк көмек
273284
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
273284
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
176241
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
10230
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
25300
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
300
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
18700
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

40221
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
88000
Установка спортивной площадки по улицу Металлургов и 2 квартал поселка Жайрем
21594
на услуги видеонаблюдения
2479
Обеспечение санитарии населенных пунктов
4785
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне
47876
в том числе:
На установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
5744
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
6794
На проведение зрелищных мероприятий
35338
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
7378
в том числе:
На повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения
7378
Услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
222551
в том числе:
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
2419
Содержание аппарата акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
220132
Капитальные расходы государственного органа
19723
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
331524
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
3000
Наименование
сумма (тысяч тенге)
Поселок Шалгинский:
9045
Всего:
9045
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
9045
в том числе:
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
331
в том числе:
На повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения
331
Услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
713
в том числе:
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
713
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах

40221
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
88000
Жәйрем кентінде 2 – ші орам және Металлургов көшесіне спорттық ойын алаңдарын орнатуға
21594
Бейнебақылау қызметтеріне
2479
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
4785
Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмысын қолдау
47876
оның ішінде:
Мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін мемлекеттік мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге
5744
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
6794
Ойын-сауық іс-шараларын өткізуге
35338
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
7378
оның ішінде:
Мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге
7378
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
222551
оның ішінде:
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
2419
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз етуге
220132
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
19723
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу
331524
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
3000
Атауы
сомасы (мың теңге)
Шалғы кенті:
9045
Барлығы:
9045
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
9045
оның ішінде:
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
331
оның ішінде:
Мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге
331
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
713
оның ішінде:
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
713
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу