Об объявлении чрезвычайной ситуации природного характера
Решение акима Жанааркинского района Карагандинской области от 26 марта 2021 года № 1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 29 марта 2021 года № 6263
В соответствии с подпунктом 13) пункта 1 статьи 33 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 48 и подпунктом 2) пункта 2 статьи 50 Закона Республики Казахстан от 11 апреля 2014 года "О гражданской защите", постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 июля 2014 года № 756 "Об установлении классификации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера", аким Жанааркинского района РЕШИЛ:
1. Объявить чрезвычайную ситуацию природного характера местного масштаба в поселке Жанаарка, Ералиевском и Бидайкском сельских округах Жанааркинского района Карагандинской области.
2. Руководителем ликвидации чрезвычайной ситуации назначить заместителя акима Жанааркинского района Айхына Кылышовича Елеусизова и поручить провести соответствующие мероприятия, вытекающие из данного решения.
3. Контроль за исполнением настоящего решения оставляю за собой.
4. Настоящее решение вводится в действие со дня его первого официального опубликования и распространяется на правовые отношения возникшие с 23 марта 2021 года.
Аким Жанааркинского района Ю. Беккожин

Табиғи сипаттағы төтенше жағдайды жариялау туралы
Қарағанды облысы Жаңаарқа ауданының әкімінің 2021 жылғы 26 наурыздағы № 1 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 29 наурызда № 6263 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 33 бабының 1-тармағы 13) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 11 сәуірдегі "Азаматтық қорғау туралы" Заңының 48-бабына және 50 бабының 2 тармағы 2) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 2 шілдедегі "Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың сыныптамасын белгілеу туралы" № 756 қаулысына сәйкес, Жаңаарқа ауданының әкімі ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қарағанды облысы Жаңаарқа ауданының Жаңаарқа кенті, Ералиев және Бидайық ауылдық округтерінде жергілікті ауқымдағы табиғи сипаттағы төтенше жағдай жариялансын.
2. Төтенше жағдайды жою басшысы болып Жаңаарқа ауданы әкімінің орынбасары Айхын Қылышұлы Елеусізов тағайындалсын және осы шешімнен туындайтын тиісті іс-шараларды жүргізу тапсырылсын.
3. Осы шешімнің орындалысын бақылауды өзіме қалдырамын.
4. Осы шешім оның алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 2021 жылғы 23 наурызынан бастап туындаған құқықтық қатынастарға таратылады.
Жаңаарқа ауданының әкімі Ю. Беккожин