О районном бюджете на 2022-2024 годы
Решение Каркаралинского районного маслихата Карагандинской области от 22 декабря 2021 года № VII-13/98. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 декабря 2021 года № 26168.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 13936360 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1784926 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 35570 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 44401 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 12071463 тысяч тенге;
2) затраты – 14765185 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 68227 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 88591 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 20364 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -897052 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 897052 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов – 88591 тысячи тенге;
погашение займов – 24053 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 832514 тысячи тенге.

2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қарағанды облысы Қарқаралы аудандық мәслихатының 2021 жылғы 22 желтоқсандағы № VII-13/98 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 29 желтоқсанда № 26168 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 13936360 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1784926 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 35570 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 44401мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 12071463 мың теңге;
2) шығындар – 14765185 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 68227 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 88591 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 20364 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -897052 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 897052 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 88591 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 24053 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 832514 мың теңге.

Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Каркаралинского районного маслихата Карагандинской области от 17.10.2022 № VII-26/198 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Учесть в составе расходов районного бюджета субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты города, поселка, сельских округов на 2022-2024 годы согласно приложению 4.
3. Учесть в составе поступлений районного бюджета на 2022 год целевые трансферты и бюджетные кредиты согласно приложению 5.

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Қарқаралы аудандық мәслихатының 17.10.2022 № VII-26/198 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудандық бюджет шығыстарының құрамында аудандық бюджеттен 2022-2024 жылдарға арналған қала, кент, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялар 4 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
3. 2022 жылға арналған аудандық бюджет түсімдерінің құрамында нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер 5 қосымшаға сәйкес ескерілсін.

4. Утвердить резерв акимата района на 2022 год в сумме 15361 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 4 – в редакции решения Каркаралинского районного маслихата Карагандинской области от 18.03.2022 № VII-16/129 (вводится в действие с 01.01.2022).
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь районного маслихата С. Нуркенов
Приложение 1 к решению
Каркаралинского районного маслихата
от 22 декабря 2021 года

4. Аудан әкімдігінің 2022 жылға арналған резерві 15361 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Қарқаралы аудандық мәслихатының 18.03.2022 № VII-16/129 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат хатшысы С. Нуркенов
Қарқаралы аудандық мәслихатының
2021 жылғы 22 желтоқсандағы

3736409
01
Государственные услуги общего характера
374547
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
212372
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
22554
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
22554
122
Аппарат акима района (города областного значения)
189818
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
189818
2
Финансовая деятельность
23054
489
Отдел государственных активов и закупок района (города областного значения)
23054
001
Услуги по реализации государственной политики в области управления государственных активов и закупок на местном уровне
21351
004
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1200
005
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
503
9
Прочие государственные услуги общего характера
139121
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
20799
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
20799
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
56823
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
56823
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
30608
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
30608
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
30891
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
30891
02
Оборона
14506
1
Военные нужды
5753
122
Аппарат акима района (города областного значения)
5753
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
5753
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
8753
122
Аппарат акима района (города областного значения)
8753
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
4918
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы

3736409
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер
374547
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
212372
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
22554
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
22554
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
189818
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
189818
2
Қаржылық қызмет
23054
489
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік активтер және сатып алу бөлімі
23054
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік активтер мен сатып алуды басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21351
004
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1200
005
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
503
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
139121
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
20799
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20799
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
56823
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
56823
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
30608
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30608
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
30891
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30891
02
Қорғаныс
14506
1
Әскери мұқтаждар
5753
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
5753
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
5753
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
8753
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
8753
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
4918
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар