О районном бюджете на 2022-2024 годы
Решение Шетского районного маслихата Карагандинской области от 27 декабря 2021 года № 9/104. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 января 2022 года № 26354.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Шетский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2022 - 2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы - 12 984 505 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 4 944 357 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 16081 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 8 024 067 тысяч тенге;
2) затраты - 13 648 483 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 219640 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 284859 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 81491 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 219640 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 219640 тысяч тенге:
поступление займов – 284859 тысяч тенге;
погашение займов – 81491 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 827255 тысяч тенге

2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қарағанды облысы Шет аудандық мәслихатының 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 9/104 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 5 қаңтарда № 26354 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Шет аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022–2024 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 12 984 505 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 4 944 357 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 16081 мың теңге ;
трансферттердің түсімдері – 8 024 067 мың теңге;
2) шығындар – 13 648 483 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 219640 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 284859 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 81491 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 219640 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 219640 мың теңге:
қарыздар түсімі – 284859 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 81491 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 827255 мың теңге.

Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Шетского районного маслихата Карагандинской области от 25.11.2022 № 17/187 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Учесть в составе поступлений районного бюджета на 2022 год целевые трансферты и бюджетные кредиты из вышестоящих бюджетов согласно приложению 4.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты поселка, сельских округов в сумме 627991 тысяч тенге.

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шет аудандық мәслихатының 25.11.2022 № 17/187 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудандық бюджет түсімдерінің құрамында 2022 жылға арналған жоғары тұрған бюджеттерден берілетін нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер 4 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
3. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен кент, ауылдық округтер бюджеттеріне 627991 мың теңге сомасында субвенциялар көлемі қарастырылсын.

4. Учесть в составе расходов районного бюджета субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты поселка, сельских округов на 2022-2024 годы согласно приложению 5.
5. Утвердить резерв акимата Шетского района на 2022 год в сумме 85066 тысяч тенге.
6. Настоящее решения вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь районного маслихата Б. Тулеукулов
Приложение к решению
Шетского районного маслихата
от 27 декабря 2021 года № 9/104
Районный бюджет на 2022 год

4. Аудандық бюджет шығыстарының құрамында аудандық бюджеттен 2022 – 2024 жылдарға арналған кент, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялар 5 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
5. Аудан әкімдігінің 2022 жылға арналған резерві 85066 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың хатшысы Б. Тулеукулов
Шет аудандық мәслихатының
2021 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 9/104 шешіміне қосымша
2022 жылға арналған аудандық бюджет

293
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
39680
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
406
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
75314
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
45593
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
62233
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
75317
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
75317
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
46557
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2000
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
24760
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
2000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
650204
1
Жилищное хозяйство
136163
467
Отдел строительства района (города областного значения)
130863
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
84863
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
16000
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
30000
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
5300
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
3500
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1800
2
Коммунальное хозяйство
513341
467
Отдел строительства района (города областного значения)
511377
006
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
54194
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
457183
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1964
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)

293
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
39680
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
406
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
75314
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
45593
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
62233
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
75317
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
75317
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46557
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2000
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
24760
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
2000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
650204
1
Тұрғын үй шаруашылығы
136163
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
130863
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, және (немесе) салу, реконструкциялау
84863
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
16000
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
30000
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
5300
004
Азаматтардың жекелген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
3500
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1800
2
Коммуналдық шаруашылық
513341
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
511377
006
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
54194
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
457183
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1964
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру