О районном бюджете на 2022-2024 годы
Решение Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 23 декабря 2021 года № 113. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 декабря 2021 года № 25992.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Кодекса Республики Казахстан "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Кармакшинский районный маслихат Кызылординской области РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 20 546 484 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 459 204 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 11 995 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4 635 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 19 070 650 тысяч тенге;
2) затраты – 21 271 513,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 99 803,6 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 230 336,6 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 130 533 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -824 832,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 824 832,9 тысяч тенге;
поступление займов – 229 725 тысяч тенге;
погашение займов – 130 533 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 725 640,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 15.06.2022 № 181; с изменениями, внесенными решениями Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 17.08.2022 № 204; 08.11.2022 № 229; 15.12.2022 № 238 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Учесть, что на 2022 год с районного бюджета в областной бюджет определены нормативы распределения доходов в нижеследующих размерах:
1) по коду 101.201 "Индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты" и по коду 101.205 "Индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты" в районный бюджет 50 процентов, в областной бюджет 50 процентов;
2) по коду 103.101 "Социальный налог" в районный бюджет 50 процентов, в областной бюджет 50 процентов.
3. Учесть, что на 2022 год передаваемый объем бюджетной субвенций в районный бюджет установлено в размере 11 678 350 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2022-2024 годы нижеследующие объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты поселкам, сельским округам, в том числе:
на 2022 год:

2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 113 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 24 желтоқсанда № 25992 болып тіркелді.
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасы Кодексінің 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 20 546 484 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 459 204 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 11 995 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4 635 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 19 070 650 мың теңге;
2) шығындар – 21 271 513,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 99 803,6 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 230 336,6 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 130 533 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -824 832,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 824 832,9 мың теңге;
қарыздар түсімі – 229 725 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 130 533 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 725 640,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 15.06.2022 № 181; өзгерістер енгізілді - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 17.08.2022 № 204; 08.11.2022 № 229; 15.12.2022 № 238 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2022 жылға аудандық бюджеттен облыстық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері төмендегідей көлемде белгіленгені ескерілсін:
1) 101.201 "Төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы" коды бойынша және 101.205 "Төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы" коды бойынша аудандық бюджетке 50 пайыз, облыстық бюджетке 50 пайыз;
2) 103.101 "Әлеуметтік салық" коды бойынша аудандық бюджетке 50 пайыз, облыстық бюджетке 50 пайыз.
3. 2022 жылға аудандық бюджетке берілетін бюджеттік субвенция көлемі 11 678 350 мың теңге мөлшерінде белгіленгені ескерілсін.
4. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджетте, аудандық бюджеттен кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар төмендегі көлемдер бойынша көзделсін, оның ішінде:
2022 жылға:

Поселок Жосалы – 101 553 тысяч тенге;
Поселок Торетам – 32 566 тысяч тенге;
Сельский округ Акай – 51 789 тысяч тенге;
Сельский округ Кармакшы – 42 172 тысяч тенге;
Сельский округ Жосалы – 35 845 тысяч тенге;
Сельский округ Ирколь – 30 736 тысяч тенге;
Сельский округ Жанажол – 39 306 тысяч тенге;
Сельский округ ІІІ-Интернационал – 37 797 тысяч тенге;
Сельский округ Актобе – 42 628 тысяч тенге;
Селський округ Акжар – 47 814 тысяч тенге;
Сельский округ Дауылколь – 46 008 тысяч тенге;
Сельский округ Алдашбай Ахун – 33 698 тысяч тенге;
Сельский округ Куандария – 32 004 тысяч тенге;
Сельский округ Т.Көмекбаева – 38 198 тысяч тенге.
на 2023 год:
Поселок Жосалы – 67 652 тысяч тенге;
Поселок Торетам – 12 288 тысяч тенге;
Сельский округ Акай – 49 607 тысяч тенге;
Сельский округ Кармакшы – 42 905 тысяч тенге;
Сельский округ Жосалы – 36 220 тысяч тенге;
Сельский округ Ирколь – 30 819 тысяч тенге;
Сельский округ Жанажол – 39 061 тысяч тенге;
Сельский округ ІІІ-Интернационал – 30 421 тысяч тенге;
Сельский округ Актобе – 42 593 тысяч тенге;
Селський округ Акжар – 46 908 тысяч тенге;
Сельский округ Дауылколь – 45 162 тысяч тенге;
Сельский округ Алдашбай Ахун – 33 935 тысяч тенге;
Сельский округ Куандария – 32 431 тысяч тенге;
Сельский округ Т.Көмекбаева – 38 598 тысяч тенге.
на 2024 год:
Поселок Жосалы – 69 188 тысяч тенге;
Поселок Торетам – 12 271 тысяч тенге;
Сельский округ Акай – 50 180 тысяч тенге;
Сельский округ Кармакшы – 43 357 тысяч тенге;
Сельский округ Жосалы – 36 617 тысяч тенге;
Сельский округ Ирколь – 30 922 тысяч тенге;
Сельский округ Жанажол – 39 538 тысяч тенге;
Сельский округ ІІІ-Интернационал – 30 703 тысяч тенге;
Сельский округ Актобе – 42 918 тысяч тенге;
Селський округ Акжар – 47 454 тысяч тенге;
Сельский округ Дауылколь – 45 654 тысяч тенге;
Сельский округ Алдашбай Ахун – 34 215 тысяч тенге;
Сельский округ Куандария – 32 828 тысяч тенге;
Сельский округ Т.Көмекбаева – 38 979 тысяч тенге.
5. Утвердить целевые трансферты, предусмотренные в районном бюджете, на 2022 год за счет областного бюджета согласно приложению 4.
6. Утвердить целевые трансферты, предусмотренные в районном бюджете, на 2022 год за счет республиканского бюджета согласно приложению 5.
7. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год за счет средств республиканского бюджета предусмотрены кредиты на реализацию мер социальной поддержки специалистов 229 725 тысяч тенге.
8. Установить погашение бюджетных кредитов, выданных физическим лицам для реализаций мер социальной поддержки специалистов, на 2022 год в размере 130 533 тысяч тенге.
9. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2022 год в сумме 27 464 тысяч тенге.

Жосалы кенті – 101 553 мың теңге;
Төретам кенті – 32 566 мың теңге;
Ақай ауылдық округі – 51 789 мың теңге;
Қармақшы ауылдық округі – 42 172 мың теңге;
Жосалы ауылдық округі – 35 845 мың теңге;
Иіркөл ауылдық округі – 30 736 мың теңге
Жаңажол ауылдық округі – 39 306 мың теңге;
ІІІ-Интернационал ауылдық округі – 37 797 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округі – 42 628 мың теңге;
Ақжар ауылдық округі – 47 814 мың теңге;
Дауылкөл ауылдық округі – 46 008 мың теңге;
Алдашбай Ахун ауылдық округі – 33 698 мың теңге;
Қуандария ауылдық округі – 32 004 мың теңге;
Т.Көмекбаев ауылдық округі – 38 198 мың теңге.
2023 жылға:
Жосалы кенті – 67 652 мың теңге;
Төретам кенті – 12 288 мың теңге;
Ақай ауылдық округі – 49 607 мың теңге;
Қармақшы ауылдық округі – 42 905 мың теңге;
Жосалы ауылдық округі – 36 220 мың теңге;
Иіркөл ауылдық округі – 30 819 мың теңге
Жаңажол ауылдық округі – 39 061 мың теңге;
ІІІ-Интернационал ауылдық округі – 30 421 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округі – 42 593 мың теңге;
Ақжар ауылдық округі – 46 908 мың теңге;
Дауылкөл ауылдық округі – 45 162 мың теңге;
Алдашбай Ахун ауылдық округі – 33 935 мың теңге;
Қуандария ауылдық округі – 32 431 мың теңге;
Т.Көмекбаев ауылдық округі – 38 598 мың теңге.
2024 жылға:
Жосалы кенті – 69 188 мың теңге;
Төретам кенті – 12 271 мың теңге;
Ақай ауылдық округі – 50 180 мың теңге;
Қармақшы ауылдық округі – 43 357 мың теңге;
Жосалы ауылдық округі – 36 617 мың теңге;
Иіркөл ауылдық округі – 30 922 мың теңге
Жаңажол ауылдық округі – 39 538 мың теңге;
ІІІ-Интернационал ауылдық округі – 30 703 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округі – 42 918 мың теңге;
Ақжар ауылдық округі – 47 454 мың теңге;
Дауылкөл ауылдық округі – 45 654 мың теңге;
Алдашбай Ахун ауылдық округі – 34 215 мың теңге;
Қуандария ауылдық округі – 32 828 мың теңге;
Т.Көмекбаев ауылдық округі – 38 979 мың теңге.
5. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер 4-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
6. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер 5-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
7. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджет қаржысы есебінен мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін несиеге 229 725 мың теңге қаралғаны ескерілсін.
8. 2022 жылға жеке тұлғаларға мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін берілген бюджеттік кредиттердің өтеуі 130 533 мың теңге көлемінде белгіленсін.
9. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2022 жылға арналған резерві 27 464 мың теңге сомасында бекітілсін.

10. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год возврат трансфертов из районного бюджета в областной бюджет в сумме 10 145 450 тысяч тенге.
10-1. Предусмотреть возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета в 2021 году в областной бюджет в сумме 7 347,7 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 10-1 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 23.02.2022 № 131 (вводится в действие с 01.01.2022).
10-2. Предусмотреть возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из Национального фонда Республики Казахстан в 2021 году в областной бюджет в сумме 202 112,2 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 10-2 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 23.02.2022 № 131 (вводится в действие с 01.01.2022).
10-3. Предусмотреть возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из областного бюджета в 2021 году в областной бюджет в сумме 41 280,9 тысяч тенге.

10. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте, аудандық бюджеттен облыстық бюджетке 10 145 450 мың теңге сомасында трансферттерді қайтару көзделсін.
10-1. 2021 жылы республикалық бюджеттен бөлінген мақсатты трансферттердің пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) 7 347,7 мың теңге сомасында облыстық бюджетке қайтару ескерілсін.
Ескерту. Шешім 10-1-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 23.02.2022 № 131 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
10-2. 2021 жылы Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан бөлінген мақсатты трансферттердің пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) 202 112,2 мың теңге сомасында облыстық бюджетке қайтару ескерілсін.
Ескерту. Шешім 10-2-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 23.02.2022 № 131 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
10-3. 2021 жылы облыстық бюджеттен бөлінген мақсатты трансферттердің пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) 41 280,9 мың теңге сомасында облыстық бюджетке қайтару ескерілсін.

Сноска. Решение дополнено пунктом 10-3 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 23.02.2022 № 131 (вводится в действие с 01.01.2022).
10-4. За счет остатков бюджетных средств 2021 года использовать (доиспользовать) в 2022 году неиспользованные (недоиспользованные) 331 083,6 тысяч тенге целевых трансфертов на развитие, выделенных из Национального фонда Республики Казахстан и областного бюджета в 2021 году согласно приложению 6 настоящего решения.
Сноска. Решение дополнено пунктом 10-4 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 15.06.2022 № 181 (вводится в действие с 01.01.2022).

Ескерту. Шешім 10-3-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 23.02.2022 № 131 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
10-4. Осы шешімнің 6-қосымшасына сәйкес 2021 жылғы бюджет қаражатының қалдықтары есебінен, 2021 жылы Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан және облыстық бюджеттен бөлінген нысаналы даму трансферттерінің пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) 331 083,6 мың теңгені 2022 жылы пайдалансын (толық пайдалансын).
Ескерту. Шешім 10-4-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 15.026.2022 № 181 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).

11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Кармакшинского районного маслихата Ә. Қошалақов
Приложение 1 к решению
Кармакшинского районного маслихата
Кызылординской области
от "23" декабря 2021 года № 113
Районный бюджет на 2022 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 15.12.2022 № 238 (вводится в действие с 01.01.2022).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1.Доходы

11. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қармақшы аудандық мәслихатының хатшысы Ә. Қошалақов
Қызылорда облысы Қармақшы
аудандық мәслихатының
2021 жылғы "23" желтоқсандағы
№ 113 шешіміне 1-қосымша
2022 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 15.12.2022 № 238 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1.Кірістер

5. Дефицит (профицит) бюджета
130533
6. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
-130533
7
Поступления займов
0
16
Погашение займов
130533
1
Погашение займов
130533
452
Отдел финансов района (города областного значения)
130533
008
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
130533
8
Используемые остатки бюджетных средств
0
Приложение 4 к решению
Кармакшинского районного маслихата
Кызылординской области
от "23" декабря 2021 года № 113
Целевые трансферты в районный бюджет на 2022 год, выделенные за счет областного бюджета
Сноска. Приложение 4 - в редакции решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 15.12.2022 № 238 (вводится в действие с 01.01.2022).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Целевые текущие трансферты:
769 182,7
1
На повышение заработной платы государственных служащих по новой системе оплаты труда
249 973,0
2
На краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам
22 423,0
3
На проект "Первое рабочее место"
4 041,0
4
На проект "Контракт поколении"
2 199,0
5
На молодежную практику
4 840,0
6
На размещение государственного социального заказа на развитие службы "Инватакси"
9 401,0
7
На выплату единовременной социальной помощи ветеранам Великой Отечественной войны,ветераны,приравненные по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны,ветераны труда и другие лица, на которых распростроняется действия закона Республики Казахстан от 6 мая 2020 года "О ветеранах"
21 600,0
8
На оказание социальной помощи для обучения студентов из числа семей социально-уязвимых слоев населения по востребованным в регионе специальностям
28 790,0
9
На оказание социальной помощи для больных туберкулезом, находящихся на поддерживающей фазе лечения
22 447,0
10
На оказание социальной помощи детям, состоящим на диспансерном учете с гематологическими заболеваниями, включая гемобластозы и апластическую анемию
519,0
11
На обеспечение деятельности центра поддержки малообеспеченным семьям "Бақытты отбасы"
18 899,0
12
На оказание жилищной помощи гражданам Республики Казахстан проживающих в городе Байконыр
110 348,0
13
На оплату услуг индивидуальных помощников, предоставляющих услуги инвалидам І группы
91 473,0
14
Сбор, доставка и пуск опреснительной установки на военный пограничный пост Косшын Кармакшинского района
13 296,0
15
Сбор, доставка и пуск опреснительной установки в центр военного пограничного поста Шопанказган-центральный Кармакшинского района
13 300,0
16
Сбор, доставка и ввод в эксплуатацию опреснительной установки на военный пограничный пункт Жанадария Кармакшинского района
13 300,0
17
Капитальный ремонта автомобильной дороги районного значения "Самара-Шымкент-Акжар-Комекбаев" Кармакшинского района
0,0
18
Средний ремонт улицы Есетова в поселке Жосалы

5. Бюджет тапшылығы (профициті)
130533
6. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
-130533
7
Қарыздар түсімдері
0
16
Қарыздарды өтеу
130533
1
Қарыздарды өтеу
130533
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
130533
008
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
130533
8
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
0
Қызылорда облысы Қармақшы
аудандық мәслихатының
2021 жылғы "23" желтоқсандағы
№ 113 шешіміне 4-қосымша
2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 15.12.2022 № 238 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
Атауы
Сомасы, мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер:
769 182,7
1
Жалақы төлеудің жаңа жүйесі бойынша мемлекеттік қызметшілердің еңбек ақысын ұлғайтуға
249 973,0
2
Еңбек нарығында сұранысқа ие біліктіліктер мен дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға
22 423,0
3
"Алғашқы жұмыс орны" жобасына
4 041,0
4
"Ұрпақтар келісім-шарты" жобасына
2 199,0
5
Жастар практикасына
4 840,0
6
Инватакси қызметін дамытуға мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс орналастыруға
9 401,0
7
Ұлы Отан соғысының ардагерлері, жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлер, еңбек ардагерлері және "Ардагерлер туралы" Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 6 мамырдағы Заңның күші қолданылатын басқа да адамдарға бір реттік әлеуметтік көмек төлеуге
21 600,0
8
Өңірге қажет мамандықтар бойынша әлеуметтік тұрғыдан халықтың осал тобы қатарынан білім алушы студенттерге әлеуметтік көмек көрсетуге
28 790,0
9
Туберкулез ауруының қолдаушы фазасында емделіп жүрген науқастарға әлеуметтік көмек көрсетуге
22 447,0
10
Гемобластоздар мен апластикалық анемияны қосқанда гематологиялық аурулармен ауырған диспансерлік есепте тұрған балаларға әлеуметтік көмек көрсетуге
519,0
11
"Бақытты отбасы" аз қамтылған отбасыларды қолдау орталығының қызметін қамтамасыз етуге
18 899,0
12
Байқоңыр қаласында тұратын Қазақстан Республикасының азаматтарына тұрғын үй көмек көрсетуге
110 348,0
13
I топтағы мүгедектерге қызмет көрсететін жеке көмекшінің қызмет ақысына
91 473,0
14
Қармақшы ауданы Қосшын әскери шекара бекетіне су тұщытқыш қондырғысын жинау, жеткізу және іске қосу
13 296,0
15
Қармақшы ауданы Шопанқазған-орталық әскери шекара бекеті орталығына су тұщытқыш қондырғысын жинау, жеткізу және іске қосу
13 300,0
16
Қармақшы ауданы Жаңадария әскери шекара бекетіне су тұщытқыш қондырғы жинау, жеткізу және іске қосу
13 300,0
17
Қармақшы ауданындағы аудандық маңызы бар "Самара-Шымкент-Акжар-Комекбаев" автомобиль жолын күрделі жөндеу
0,0
18
Жосалы кентіндегі Есетов көшесін орташа жөндеу

2 012 679,0
1
на выплату государственной адресной социальной помощи
400 695,0
2
на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
21 110,0
3
на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
84 784,0
4
на развитие продуктивной занятости
1 128 660,0
в том числе:
из республиканского бюджета
326 957,0
за счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
801 703,0
5
На повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения
151 613,0
в том числе:
из республиканского бюджета
77 097,0
за счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
74 516,0
6
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
172 498,0
в том числе:
из республиканского бюджета
79 090,0
за счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
93 408,0
7
на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
49 661,0
8
на увеличение оплаты труда медицинских работников государственных организаций в сфере физической культуры и спорта
1 991,0
9
на повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов
1 667,0
Целевые трансферты на развитие, в том числе:
4 166 259,0
Из Национального фонда Республики Казахстан:
1
Строительство пяти 50-ти квартирных жилых домов в городе Байқоңыр Кармакшинского района
923 783,0
2
Строительство физкультурно-оздоровительного комплекса в поселке Жосалы Кармакшинского района Кызылординской области
180 000,0
3
Строительство физкультурно-оздоровительного комплекса в селе Акай Кармакшинского района Кызылординской области
360 000,0
За счет республиканского бюджета:
4
Обеспечение наружными сетями электроснабжения для "Рыбный цех" Кармакшинского района
270 000,0
За счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан:
5
Строительство физкультурно-оздоровительного комплекса в поселке Жосалы Кармакшинского района Кызылординской области
47 676,0
6
Строительство физкультурно-оздоровительного комплекса в селе Акай Кармакшинского района Кызылординской области
138 493,0
7
Реконструкция и расширение водозаборного сооружения в населенном пункте Кармакшы, Кармакшинского района, Кызылординской области

2 012 679,0
1
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
400 695,0
2
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
21 110,0
3
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
84 784,0
4
Нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға
1 128 660,0
оның ішінде:
республикалық бюджеттен
326 957,0
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендерелген трансферт есебінен
801 703,0
5
Мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелер, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдары, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге
151 613,0
оның ішінде:
республикалық бюджеттен
77 097,0
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендерелген трансферт есебінен
74 516,0
6
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
172 498,0
оның ішінде:
республикалық бюджеттен
79 090,0
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендерелген трансферт есебінен
93 408,0
7
Мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге
49 661,0
8
дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік ұйымдардың медицина қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға
1 991,0
9
мәслихат депутаттары қызметінің тиімділігін арттыруға
1 667,0
Нысаналы даму трансферттер, оның ішінде:
4 166 259,0
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан:
1
Қызылорда облысы Байқоңыр қаласында 50 пәтерлік 5 тұрғын үйлер құрылысы
923 783,0
2
Қызылорда облысы Қармақшы ауданы Жосалы кентіндегі дене шынықтыру-сауықтыру кешенінің құрылысы
180 000,0
3
Қызылорда облысы Қармақшы ауданы Ақай ауылында дене шынықтыру-сауықтыру кешенінің құрылысы
360 000,0
республикалық бюджеттен:
4
Қармақшы ауданындағы "Балық цехын" сыртқы электрмен жабдықтау желілерімен қамтамасыз ету
270 000,0
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендерелген трансферт есебінен:
5
Қызылорда облысы Қармақшы ауданы Жосалы кентіндегі дене шынықтыру-сауықтыру кешенінің құрылысы
47 676,0
6
Қызылорда облысы Қармақшы ауданы Ақай ауылында дене шынықтыру-сауықтыру кешенінің құрылысы
138 493,0
7
Қызылорда облысы, Қармақшы ауданы, Қармақшы ауылындағы су алу құрылымын қайта жаңғырту және кеңейту

195 908,0
8
Реконструкция водозаборного сооружения в населенном пункте Т. Комекбаев, Кармакшинского района, Кызылординской области
241 293,0
9
Реконструкция водозаборного сооружения в населенном пункте Алдашбай Ахун, Кармакшинского района, Кызылординской области
189 845,0
10
Строительство подводящего газопровода и внутриквартальных газораспределительных сетей в населенном пункте Торетам Кармакшинского района Кызылординской области
800 000,0
11
Строительство подводящего газопровода и внутриквартальных газораспределительных сетей в населенном пункте Акай Кармакшинского района Кызылординской области
700 000,0
12
Перевод системы отопления средней школы № 30 Кармакшинского района Кызылординской области с жидкого на газообразное топливо
72 594,0
13
"Реконструкция котельной Кармакшинской районной больницы", расположенной по адресу: Кызылординская область, с. Жосалы, ул. Абая, 105"
46 667,0
Всего:
6 178 938,0
Приложение 6 к решению
Кармакшинского районного
маслихата Кызылординской области
от "23" декабря 2021 года № 113
За счет остатков бюджетных средств 2021 года использовать (доиспользовать) в 2022 году неиспользованные (недоиспользованные) целевые трансферты на развитие, выделенных из Национального фонда Республики Казахстан и областного бюджета в 2021 году
Сноска. Решение дополнено приложением 6 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 15.06.2022 № 181 (вводится в действие с 01.01.2022).
Функциональная группа
Средства Нац. фонда РК
Средства областного бюджета
мың теңге
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
Наименование
2. Затраты
330343,1
740,5
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
471,7
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
471,7
066
Строительство объектов общественного порядка и безопасности
471,7
015
За счет средств местного бюджета
471,7
Проведение государственной экспертизы проекта "Строительство ограждения территории пограничного поста Косшын Кармакшинского района Кызылординской области с установкой технических защит"
235,9
Проведение государственной экспертизы проекта "Строительство ограждения территории пограничного поста Куандария Кармакшинского района Кызылординской области с установкой технических защит"
235,8
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
330343,1
268,8
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
330343,1
268,8
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда

195 908,0
8
Қызылорда облысы, Қармақшы ауданы, Т. Көмекбаев ауылындағы су қабылдайтын құрылғыны қайта құру
241 293,0
9
Қызылорда облысы, Қармақшы ауданы, Алдашбай Ахун ауылындағы су қабылдайтын құрылғыны қайта құру
189 845,0
10
Қызылорда облысы, Қармақшы ауданының Төретам елді мекенінде тартылатын газ құбыры мен орамішілік газ тарату желілерін салу
800 000,0
11
Қызылорда облысы, Қармақшы ауданының Ақай елді мекенінде тартылатын газ құбыры мен орамішілік газ тарату желілерін салу
700 000,0
12
Қызылорда облысы, Қармақшы ауданы, Жосалы кентіндегі № 30 орта мектептің жылу жүйесін сұйық отыннан сұйытылған газге ауыстыру
72 594,0
13
Қызылорда облысы, Қармақшы ауданы, Жосалы кенті, Абай көшесі, 105-үй мекенжайында орналасқан "Қармақшы аудандық ауруханасы" ШЖҚ КМК қазандығының ғимаратын реконструкциялау
46 667,0
Барлығы:
6 178 938,0
Қызылорда облысы Қармақшы
аудандық мәслихатының
2021 жылғы "23" желтоқсандағы
№ 113 шешіміне 6-қосымша
2021 жылғы бюджет қаражатының қалдықтары есебінен, 2021 жылы Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан және облыстық бюджеттен бөлінген нысаналы даму трансферттерінің пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) сомаларын 2022 жылы пайдалану (толық пайдалану)
Ескерту. Шешім 6-қосымшамен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 15.06.2022 № 181 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
Функционалдық топ
ҚР-ның Ұлттық Қор қаржысы
Облыстық бюджет қаржысы
мың теңге
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы
2. Шығындар
330343,1
740,5
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
471,7
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
471,7
066
Қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздік объектілерін салу
471,7
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
471,7
"Қызылорда облысы Қармақшы ауданы "Қосшын" шекара бекеті аумағының қоршауларына техникалық қорғаныстарды орната отырып, салу" жобасын мемлекеттік сараптамадан өткізуге
235,9
"Қызылорда облысы Қармақшы ауданы "Қуандария" шекара бекеті аумағының қоршауларына техникалық қорғаныстарды орната отырып, салу" жобасын мемлекеттік сараптамадан өткізуге
235,8
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
330343,1
268,8
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
330343,1
268,8
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау

278014,7
015
За счет средств местного бюджета
278014,7
Строительство пяти 50-ти квартирных жилых домов в г.Байконур Кармакшинского района
278014,7
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
52328,4
268,8
015
За счет средств местного бюджета
52328,4
268,8
Строительство 5-ти 50-ти квартирных жилых домов в городе Байконыр Кызылординской области. Наружные сети водоснабжения и канализации.
7549,0
44,8
Строительство 5-ти 50-ти квартирных жилых домов в городе Байконыр Кызылординской области. Сети газоснабжения.
2226,1
Строительство 5-ти 50-ти квартирных жилых домов в городе Байконыр Кызылординской области. Сети электроснабжения.
24439,2
224,0
Строительство 5-ти 50-ти квартирных жилых домов в городе Байконыр Кызылординской области. Сети теплоснабжения.
18114,1

278014,7
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
278014,7
Қармақшы ауданы, Байқоныр қаласы 50-пәтерлік бес тұрғын үй құрылысы
278014,7
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
52328,4
268,8
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
52328,4
268,8
Қызылорда облысы Байқоныр қаласындағы 50 пәтерлі 5 тұрғын үй құрылысы. Сыртқы сумен жабдықтау және кәріз желілері.
7549,0
44,8
Қызылорда облысы Байқоныр қаласындағы 50 пәтерлі 5 тұрғын үй құрылысы. Газбен жабдықтау желілері.
2226,1
Қызылорда облысы Байқоныр қаласындағы 50 пәтерлі 5 тұрғын үй құрылысы. Электрмен жабдықтау желілері.
24439,2
224,0
Қызылорда облысы Байқоныр қаласындағы 50 пәтерлі 5 тұрғын үй құрылысы. Жылумен жабдықтау желілері.
18114,1