Об областном бюджете на 2022-2024 годы
Решение Мангистауского областного маслихата от 14 декабря 2021 года № 8/99. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 декабря 2021 года № 26086.
В соответствии с пунктом 2 статьи 8 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 307 487 450,6 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 135 884 955,9 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 10 042 159,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 295 489 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 161 264 846,7 тысяч тенге;
2) затраты – 305 351 596,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 1160 370,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 9 631 649,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 10 792 019,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит бюджета – 3 296 223,8 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – - 3 296 223,8 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов – 7 686 074 тысячи тенге;
погашение займов – 11 357 400,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 375 102,2 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Мангистауского областного маслихата от 17.11.2022 № 15/171 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Установить на 2022 год нормативы распределения доходов в бюджеты городов и районов в следующих размерах:
1) корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора:
Бейнеускому району – 10 процентов;
Каракиянскому району – 15,5 процентов;
Мангистаускому району – 13 процентов;
Тупкараганскому району – 13 процентов;
Мунайлинскому району – 13 процентов;
городу Актау – 15,6 процентов;
городу Жанаозен – 16 процентов;
2) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты:
Бейнеускому району – 0 процентов;
Каракиянскому району – 13 процентов;
Мангистаускому району – 15 процентов;
Тупкараганскому району – 15 процентов;
Мунайлинскому району – 13 процентов;
городу Актау – 15,6 процентов;
городу Жанаозен – 14 процентов;
3) индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты:
Бейнеускому району – 100 процентов;
Каракиянскому району – 100 процентов;
Мангистаускому району – 100 процентов;
Тупкараганскому району – 100 процентов;
Мунайлинскому району – 100 процентов;
городу Актау – 100 процентов;
городу Жанаозен – 100 процентов;

2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Маңғыстау облыстық мәслихатының 2021 жылғы 14 желтоқсандағы № 8/99 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 27 желтоқсанда № 26086 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 12 тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 8-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес облыстық мәслихат ШЕШТІ:
1. 2022 - 2024 жылдарға арналған облыстық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 307 487 450,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 135 884 955,9 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 10 042 159,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 295 489 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 161 264 846,7 мың теңге;
2) шығындар – 305 351 596,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 1160 370,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 9 631 649,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 10 792 019,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы – 3 296 223,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – - 3 296 223,8 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 7 686 074,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 11 357 400,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 375 102,2 мың теңге.
Ескерту. 1- тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облыстық мәслихатының 17.11.2022 № 15/171 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2022 жылға арналған қала мен аудан бюджеттеріне кірістерді бөлу нормативтері келесідей мөлшерлерде белгіленсін:
1) ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 10 пайыз;
Қарақия ауданына –15,5 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 13 пайыз;
Түпқараған ауданына – 13 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 13 пайыз;
Ақтау қаласына – 15,6 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 16 пайыз;
2) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 0 пайыз;
Қарақия ауданына – 13 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 15 пайыз;
Түпқараған ауданына – 15 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 13 пайыз;
Ақтау қаласына – 15,6 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 14 пайыз;
3) төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 100 пайыз;
Қарақия ауданына – 100 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 100 пайыз;
Түпқараған ауданына – 100 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 100 пайыз;
Ақтау қаласына – 100 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 100 пайыз;

4) индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты:
Бейнеускому району – 100 процентов;
Каракиянскому району – 100 процентов;
Мангистаускому району – 100 процентов;
Тупкараганскому району – 100 процентов;
Мунайлинскому району – 100 процентов;
городу Актау – 100 процентов;
городу Жанаозен – 100 процентов;
5) социальный налог:
Бейнеускому району – 0 процентов;
Каракиянскому району – 13 процентов;
Мангистаускому району – 15 процентов;
Тупкараганскому району – 15 процентов;
Мунайлинскому району – 13 процентов;
городу Актау – 15,5 процентов;
городу Жанаозен – 16 процентов.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения Мангистауского областного маслихата от 17.11.2022 № 15/171 (вводится в действие с 01.01.2022).
3. Предусмотреть в областном бюджете на 2022 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в районные бюджеты в сумме 11 851 696 тысяч тенге, в том числе:
Бейнеускому району – 5 030 111 тысяча тенге;
Мунайлинскому району – 6 821 585 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в областном бюджете на 2022 год объемы бюджетных изъятий из районного бюджета в областной бюджет в сумме 4 905 282 тысячи тенге, в том числе:
Каракиянского района – 4 905 282 тысячи тенге.
5. По отчислениям недропользователей на социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры:
собственно-областному бюджету – 100 процентов.
6. Предусмотреть в областном бюджете на 2022 год объемы трансфертов из городских и районных бюджетов на компенсацию потерь областного бюджета в сумме 36 215 785,5 тысяч тенге, в том числе, из:
Бейнеуского района – 5 046 374 тысячи тенге;
Каракиянского района – 2 807 899,1 тысяч тенге;
Мангистауского района – 2 444 063,5 тысячи тенге;
Тупкараганского района – 1 973 236,7 тысяч тенге;
Мунайлинского района – 6 194 631,8 тысяча тенге;
города Актау – 16 754 315,4 тысяч тенге;
города Жанаозен – 995 265 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 в редакции решения Мангистауского областного маслихата от 17.11.2022 № 15/171 (вводится в действие с 01.01.2022).
7. Предусмотреть в областном бюджете на 2022 год объемы бюджетных изъятий из областного бюджета в республиканский бюджет в сумме 19 493 443 тысячи тенге.

4) төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 100 пайыз;
Қарақия ауданына – 100 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 100 пайыз;
Түпқараған ауданына – 100 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 100 пайыз;
Ақтау қаласына – 100 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 100 пайыз;
5) әлеуметтік салық:
Бейнеу ауданына – 0 пайыз;
Қарақия ауданына – 13 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 15 пайыз;
Түпқараған ауданына – 15 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 13 пайыз;
Ақтау қаласына – 15,5 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 16 пайыз.
Ескерту. 2- тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облыстық мәслихатының 17.11.2022 № 15/171 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2022 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен аудандардың бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемдері 11 851 696 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Бейнеу ауданына – 5 030 111 мың теңге;
Мұнайлы ауданына – 6 821 585 мың теңге.
4. 2022 жылға арналған облыстық бюджетте ауданның бюджетінен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемдері 4 905 282 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Қарақия ауданынан – 4 905 282 мың теңге.
5. Өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуы мен оның инфрақұрылымын дамытуға жер қойнауын пайдаланушылардың аударымдары:
меншікті облыстық бюджетке – 100 пайыз.
6. 2022 жылға арналған облыстық бюджетте қалалық және аудандық бюджеттерден облыстық бюджеттің ысырабын өтеуге арналған трансферттер көлемдері 36 215 785,5 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Бейнеу ауданынан – 5 046 374 мың теңге;
Қарақия ауданынан – 2 807 899,1 мың теңге;
Маңғыстау ауданынан – 2 444 063,5 мың теңге;
Түпқараған ауданынан – 1 973 236,7 мың теңге;
Мұнайлы ауданынан – 6 194 631,8 мың теңге;
Ақтау қаласынан – 16 754 315,4 мың теңге;
Жаңаөзен қаласынан – 995 265 мың теңге.
Ескерту. 6- тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облыстық мәслихатының 17.11.2022 № 15/171 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. 2022 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен республикалық бюджетке бюджеттік алып коюлардың көлемдері 19 493 443 мың теңге сомасында көзделсін.

8. Утвердить резерв акимата Мангистауской области на 2022 год в сумме 312 037 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 в редакции решения Мангистауского областного маслихата от 17.11.2022 № 15/171 (вводится в действие с 01.01.2022).
9. Утвердить перечень областных бюджетных программ (подпрограмм) на 2022 год, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета согласно приложению 4 к настоящему решению.

8. Маңғыстау облыс әкімдігінің резерві 312 037,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 8- тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облыстық мәслихатының 17.11.2022 № 15/171 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. Осы шешімнің 4 қосымшасына сәйкес облыстық бюджеттің атқарылу процесiнде секвестрге жатпайтын 2022 жылға арналған облыстық бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) тізбесі бекітілсін.

10. Установить бюджетные программы на 2022 год, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджетов районов и городов на 2022 год согласно приложению 5 к настоящему решению.
11. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Мангистауского областного маслихата по вопросам экономики и бюджета.
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Мангистауского областного маслихата Н. Тумышев
Приложение 1 к решению
Мангистаускогообластного маслихата

10. Осы шешімнің 5 қосымшасына сәйкес аудандар мен қалалар бюджеттерінің атқарылу процесiнде секвестрге жатпайтын 2022 жылға арналған бюджеттік бағдарламалар белгіленсін.
11. Осы шешімнің орындалуын бақылау Маңғыстау облыстық мәслихатының экономика және бюджет мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
12. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Маңғыстау облыстық мәслихатының хатшысы Н. Тумышев
Маңғыстау облыстық мәслихатының

150 000,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
4 679 420,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
6 041 761,0
1
Социальное обеспечение
1 901 387,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
1 610 684,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
308 622,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
658 098,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
146 311,0
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
497 653,0
261
Управление образования области
265 739,0
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
184 643,0
037
Социальная реабилитация
65 965,0
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
15 131,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
24 964,0
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
24 964,0
2
Социальная помощь
38 831,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
38 831,0
003
Социальная поддержка инвалидов
38 831,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
4 101 543,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
3 928 183,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
215 711,0
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
10 727,0
046
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
7 079,0
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
128 580,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
21 193,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам

150 000,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
4 679 420,0
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
6 041 761,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1 901 387,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1 610 684,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
308 622,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
658 098,0
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
146 311,0
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
497 653,0
261
Облыстың білім басқармасы
265 739,0
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
184 643,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру
65 965,0
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
15 131,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
24 964,0
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
24 964,0
2
Әлеуметтiк көмек
38 831,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
38 831,0
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
38 831,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
4 101 543,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
3 928 183,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
215 711,0
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
10 727,0
046
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
7 079,0
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
128 580,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
21 193,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер

680 000,0
007
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
128 869,0
008
Поддержка предпринимательской деятельности
100 000,0
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
20 000,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
323 696,0
051
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
323 696,0
9
Прочие
4 551 959,0
252
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из областного бюджета
1 225 830,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
1 225 830,0
257
Управление финансов области
312 037,0
012
Резерв местного исполнительного органа области
312 037,0
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
70 956,0
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
70 956,0
261
Управление образования области
287 856,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
287 856,0
278
Управление предпринимательства и торговли области
109 575,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и торговли
109 575,0
280
Управление индустриально-инновационного развития области
332 514,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития индустриально-инновационной деятельности
91 208,2
003
Капитальные расходы государственного органа
96,7
005
Реализация мероприятий в рамках государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности
241 210,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
2 149 303,0
093
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
2 149 303,0
757
Управление инвестиций и развития туризма области
63 887,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития инвестиций и туризма области
15 644,1
005
Реализация мероприятий в рамках государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности

680 000,0
007
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
128 869,0
008
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
100 000,0
082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
20 000,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
323 696,0
051
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
323 696,0
9
Басқалар
4 551 959,0
252
Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
1 225 830,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
1 225 830,0
257
Облыстың қаржы басқармасы
312 037,0
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
312 037,0
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
70 956,0
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
70 956,0
261
Облыстың білім басқармасы
287 856,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
287 856,0
278
Облыстың кәсіпкерлік және сауда басқармасы
109 575,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және сауданы дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
109 575,0
280
Облыстың индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
332 514,9
001
Жергілікті деңгейде индустриялық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
91 208,2
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
96,7
005
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шеңберінде іс-шараларды іске асыру
241 210,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
2 149 303,0
093
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
2 149 303,0
757
Облыстың инвестициялар және туризмды дамыту басқармасы
63 887,1
001
Жергілікті деңгейде инвестицияларды және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15 644,1
005
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шеңберінде іс-шараларды іске асыру

249 308
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
447 827
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
124 823
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
357 451
261
Управление образования области
221 228
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
159 561
037
Социальная реабилитация
52 606
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
9 061
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
493 805
256
Управление координации занятости и социальных программ области
330 637
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
280 047
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
33 670
046
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
16 920
263
Управление внутренней политики области
26 620
077
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
26 620
298
Управление государственной инспекции труда области
136 548
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
136 548
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 033 170
2
Коммунальное хозяйство
1 033 170
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
1 033 170
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства
146 705
032
Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
886 465
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
8 416 575
1
Деятельность в области культуры
1 833 131
273
Управление культуры, архивов и документации области
1 833 131
005
Поддержка культурно-досуговой работы
629 770
007
Обеспечение сохранности историко-культурного наследия и доступа к ним

249 308
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
447 827
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
124 823
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
357 451
261
Облыстың білім басқармасы
221 228
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
159 561
037
Әлеуметтік сауықтандыру
52 606
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
9 061
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
493 805
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
330 637
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
280 047
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
33 670
046
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
16 920
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
26 620
077
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
26 620
298
Облыстың мемлекеттік еңбек инспекциясы басқармасы
136 548
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынастарын реттеу саласында мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
136 548
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 033 170
2
Коммуналдық шаруашылық
1 033 170
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
1 033 170
001
Жергілікті деңгейде энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
146 705
032
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және жергілікті жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау
886 465
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
8 416 575
1
Мәдениет саласындағы қызмет
1 833 131
273
Облыстың мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы
1 833 131
005
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
629 770
007
Тарихи-мәдени мұраны сақтауды және оған қолжетімділікті қамтамасыз ету

008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Приложение 5 к решению
Мангистауского областного маслихата
ПЕРЕЧЕНЬ БЮДЖЕТНЫХ ПРОГРАММ, НЕ ПОДЛЕЖАЩИХ СЕКВЕСТРУ В ПРОЦЕССЕ ИСПОЛНЕНИЯ БЮДЖЕТОВ РАЙОНОВ И ГОРОДОВ НА 2022 ГОД
Функциональная группа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
05
Здравоохранение

008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Маңғыстау облыстық мәслихатының
шешіміне 5 қосымша
2022 жылға арналған аудандар мен қалалар бюджеттерінің атқарылу үдерісінде секвестрге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар тізбесі
Функционалдық топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
05
Денсаулық сақтау

123
Аппарат акима района в городе
002
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь

123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
002
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру