О внесении изменений в решение Каракиянского районного маслихата от 28 декабря 2020 года № 46/467 "О районном бюджете на 2021 - 2023 годы"
Решение Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 13 апреля 2021 года № 3/22. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 21 апреля 2021 года № 4486
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Мангистауского областного маслихата от 31 марта 2021 года № 2/16 "О внесении изменений и дополнения в решение Мангистауского областного маслихата от 11 декабря 2020 года № 39/462 "Об областном бюджете на 2021 - 2023 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4476), Каракиянский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Каракиянского районного маслихата от 28 декабря 2020 года № 46/467 "О районном бюджете на 2021 - 2023 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4416, опубликовано 12 января 2021 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции следующего содержания:
"1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 11 245 311,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 10 074 468,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 182 563,0 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 140 200,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 848 080,0 тысяч тенге;
2) затраты – 11 493 339,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 89 878,0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 173 289,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 83 411,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -337 906,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) Бюджета – 337 906,1 тысяч тенге;
поступление займов – 173 289,0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 248 028,1 тысяч тенге.";
пункт 2 указанного решения изложить в новой редакции следующего содержания:

Қарақия аудандық мәслихатының 2020 жылғы 28 желтоқсандағы № 46/467 "2021 - 2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 2021 жылғы 13 сәуірдегі № 3/22 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2021 жылғы 21 сәуірде № 4486 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына және Маңғыстау облыстық мәслихатының 2021 жылғы 31 наурыздағы № 2/16 "Маңғыстау облыстық мәслихатының 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № 39/462 "2021 - 2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4476 болып тіркелген) сәйкес, Қарақия аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫҚ:
1. "2021 - 2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Қарақия аудандық мәслихатының 2020 жылғы 28 желтоқсандағы № 46/467 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4416 болып тіркелген, 2021 жылғы 12 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесідей өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1 тармағы келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 11 245 311,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 10 074 468,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 182 563,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 140 200,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 848 080,0 мың теңге;
2) шығындар – 11 493 339,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 89 878,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 173 289,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 83 411,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -337 906,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 337 906,1 мың теңге;
қарыздар түсімі – 173 289,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 248 028,1 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 2 тармағы келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:

"2. Учесть, что из районного бюджета на 2021 год в бюджеты сел и сельских округов выделена субвенция в сумме 451 479,2 тысяч тенге, в том числе:
сельскому округу Болашак – 34 628,4 тысяч тенге;
сельскому округу Бостан – 44 586,3 тысяч тенге;
села Жетыбай – 94 142,4 тысячи тенге;
сельскому округу Куланды – 71 484,6 тысячи тенге;
села Курык – 94 435,0 тысяч тенге;
села Мунайшы – 62 346,5 тысяч тенге;
села Сенек – 49 856,0 тысяч тенге.".
пункт 5 указанного решения изложить в новой редакции следующего содержания:
"5. Утвердить резерв акимата района в сумме 37 688,3 тысяч тенге".
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Каракиянского районного маслихата по вопросам экономики и бюджета (председатель комиссии Г.Муканова).

"2. 2021 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне 451 479,2 мың теңге сомасында субвенция бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:
Болашақ ауылдық округіне – 34 628,4 мың теңге;
Бостан ауылдық округіне – 44 586,3 мың теңге;
Жетібай ауылына – 94 142,4 мың теңге;
Құланды ауылдық округіне – 71 484,6 мың теңге;
Құрық ауылына – 94 435,0 мың теңге;
Мұнайшы ауылына – 62 346,5 мың теңге;
Сенек ауылына – 49 856,0 мың теңге.".
көрсетілген шешімнің 5 тармағы келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"5. Аудан әкімдігінің резерві 37 688,3 мың теңге сомасында бекітілсін".
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау Қарақия аудандық мәслихатының экономика және бюджет мәселесі жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін (комиссия төрағасы Г. Мұқанова).

2. Затраты
11 493 339,1
01
Государственные услуги общего характера
401 603,0
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
24 057,0
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
24 057,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
177 228,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
169 588,0
003
Капитальные расходы государственного органа
7 640,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
65 689,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
65 689,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
59 934,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
52 333,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
937,0
015
Капитальные расходы государственного органа
600,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
6 064,0
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
30 129,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
30 129,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
44 566,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
43 866,0
003
Капитальные расходы государственного органа
700,0
02
Оборона
17 226,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
17 226,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
1 280,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
2 946,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
13 000,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
3 000,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 000,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах

2. Шығындар
11 493 339,1
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер
401 603,0
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
24 057,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
24 057,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
177 228,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
169 588,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
7 640,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
65 689,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
65 689,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
59 934,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
52 333,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
937,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
600,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
6 064,00
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
30 129,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30 129,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
44 566,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43 866,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
700,0
02
Қорғаныс
17 226,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
17 226,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
1 280,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
2 946,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
13 000,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
3 000,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 000,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету

3 000,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
705 663,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
695 663,0
004
Программа занятости
88 190,0
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
24 805,0
007
Оказание жилищной помощи
50,0
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 551,0
010
Государственная адресная социальная помощь
260 056,0
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
188 910,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
83 288,0
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
300,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
32 472,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
13 041,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
10 000,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
10 000,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
619 119,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
159 814,0
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
14 500,0
015
Освещение улиц в населенных пунктах
81 922,0
028
Развитие коммунального хозяйства
63 392,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
459 305,0
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
238 279,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
144 630,0
005
Развитие коммунального хозяйства
10 000,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
66 396,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
304 141,0
470
Отдел внутренней политики и развития языков района (города областного значения)
64 955,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирование социального оптимизма граждан, развития языков

3 000,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
705 663,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
695 663,0
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
88 190,0
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
24 805,0
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
50,0
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 551,0
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
260 056,0
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
188 910,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманның қызметтерін ұсыну
83 288,0
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
300,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
32 472,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
13 041,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
10 000,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
10 000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
619 119,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
159 814,0
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
14 500,0
015
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
81 922,0
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
63 392,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
459 305,0
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
238 279,0
004
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
144 630,0
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
10 000,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
66 396,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
304 141,0
470
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі
64 955,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік оптимизімін қалыптастыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер