О районном бюджете на 2022 - 2024 годы
Решение Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 29 декабря 2021 года № 11/118. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 декабря 2021 года № 26316.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Каракиянский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1 соответственно к настоящему решению, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 13 088 340,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 10 667 113,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 208 168,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи
основного капитала – 159 218,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2 053 841,0 тысяч тенге;
2) затраты – 13 133 230,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 97 821,0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 192 785,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 94 964,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям
с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи
финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -142 711,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита
(использование профицита) бюджета – 142 711,5 тысяч тенге;
поступление займов – 183 780,0 тысяч тенге;
погашение займов – 94 964,0 тенге;
используемые остатки
бюджетных средств – 53 895,5 тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 28.11.2022 № 20/194 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Учесть, что из районного бюджета на 2022 год в бюджеты сел и сельских округов выделена субвенция в сумме 560 012,8 тысячи тенге, в том числе:
сельского округа Болашак – 40 185,5 тысяч тенге;
сельского округа Бостан – 54 432,2 тысяч тенге;
села Жетыбай – 88 253,3 тысяч тенге;
сельского округа Куланды – 69 400,9 тысяч тенге;
села Курык – 164 910,4 тысячи тенге;
села Мунайшы – 75 041,0 тысяч тенге;
села Сенек – 67 789,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 28.11.2022 № 20/194 (вводится в действие с 01.01.2022).
3. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрены целевые текущие трансферты и кредиты из республиканского бюджета, порядок использования которых определяются на основании постановления акимата Каракиянского района:
25 870,0 тысяч тенге – на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;

2022 - 2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 2021 жылғы 29 желтоқсандағы № 11/118 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 31 желтоқсанда № 26316 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Қарақия аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 13 088 340,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 10 667 113,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер
бойынша – 208 168,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан
түсетін түсімдер бойынша – 159 218,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 2 053 841,0 мың теңге;
2) шығындар – 13 133 230,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 97 821,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 192 785,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 94 964,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен
операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін
сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – – -142 711,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру
(профицитін пайдалану ) – 142 711,5 мың теңге;
қарыздар түсімі – 183 780,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 94 964,0 теңге;
бюджет қаражатының
пайдаланылатын қалдықтары – 53 895,5 теңге.
Ескерту. 1- тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 28.11.2022 № 20/194 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2022 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне 560 012,8 мың теңге сомасында субвенция бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:
Болашақ ауылдық округі – 40 185,5 мың теңге;
Бостан ауылдық округі – 54 432,2 мың теңге;
Жетібай ауылы – 88 253,3 мың теңге;
Құланды ауылдық округі – 69 400,9 мың теңге;
Құрық ауылы – 164 910,4 мың теңге;
Мұнайшы ауылы – 75 041,0 мың теңге;
Сенек ауылы – 67 789,5 мың теңге.
Ескерту. 2- тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 28.11.2022 № 20/194 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте пайдалану тәртібі Қарақия ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалатын республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер мен кредиттердің көзделгені ескерілсін:
25 870,0 мың теңге – мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге;

42 257,0 тысяч тенге - на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения;
62 616,0 тысяч тенге - на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
705,0 тысяч тенге - на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов;
192 120,0 тысячи тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
78 379,0 тысяча тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
71 387,0 тысяч тенге - на развитие продуктивной занятости;
352 622,0 тысячи тенге - целевые трансферты на развитие из Национального фонда Республики Казахстан;
393 044,0 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
183 780,0 тысяч тенге – на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 27.04.2022 № 15/149 (вводится в действие с 01.01.2022).
4. Учесть, что на возмещение потерь областного бюджета на 2022 год предусмотрены объемы трансфертов в размере 2 934 088,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 27.04.2022 № 15/149 (вводится в действие с 01.01.2022).
5. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрены бюджетные изъятия в областной бюджет в сумме 4 905 282,0 тысяч тенге.

42 257,0 мың теңге – мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелер, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдары, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге;
62 616,0 мың теңге – азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
705,0 мың теңге - мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға;
192 120,0 мың теңге – мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
78 379,0 мың теңге – Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
71 387,0 мың теңге - нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға;
352 622,0 мың теңге - Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы даму трансферттері;
393 044,0 мың теңге – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым жөніндегі іс-шараларды іске асыруға;
183 780,0 мың теңге - мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға;
Ескерту. 3- тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 27.04.2022 № 15/149 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. 2022 жылға облыстық бюджеттің ысырабын өтеуге 2 934 088,0 мың теңге көлемінде трансферт көлемдері қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 4- тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 27.04.2022 № 15/149 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджетке 4 905 282,0 мың теңге көлемінде бюджеттік алып қоюлар қарастырылғаны ескерілсін.

Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 27.04.2022 № 15/149 (вводится в действие с 01.01.2022).
6. Утвердить резерв акимата района в сумме 200,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 28.11.2022 № 20/194 (вводится в действие с 01.01.2022).
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Каракиянского районного маслихата Ж. Қалаубай
Приложение к решению
Каракиянского районного маслихата
от 7 сентября 2022 года № 17/164
Утверждено решением
Каракиянского районного
маслихата от 29 декабря 2021 года № 11/118
Районный бюджет на 2022 год

Ескерту. 5- тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 27.04.2022 № 15/149 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. Аудан әкімдігінің резерві 200,0 мың теңге көлемінде бекітілсін.
Ескерту. 6- тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 28.11.2022 № 20/194 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қарақия аудандық мәслихатының хатшысы Ж. Қалаубай
Қарақия аудандық мәслихатының
2022 жылғы 7 қыркүйектегі
№ 17/164 шешіміне қосымша
Қарақия аудандық мәслихатының
2021 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 11/118 шешімімен бекітілген
2022 жылға арналған аудандық бюджет