О внесении изменений и дополнений в решение Мангистауского районного маслихата от 8 января 2021 года № 44/485 "О районном бюджете на 2021-2023 годы"
Решение Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 1 июля 2021 года № 5/45. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 июля 2021 года № 23460
Мангистауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мангистауского районного маслихата "О районном бюджете на 2021 - 2023 годы" от 8 января 2021 года № 44/485 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4429) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2021 - 2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 613 122,0 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 5 580 151,0 тысяча тенге;
неналоговым поступлениям – 87 335,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 38 801,0 тысяча тенге;
поступлениям трансфертов – 1 906 835,0 тысяч тенге;
2) затраты – 7 859 251,9 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 154 267,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 231 901,0 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 77 634,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -400 396,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 400 396,9 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 231 901,0 тысяча тенге;
погашение займов – 77 634,0 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 246 129,9 тысяч тенге.";
пункт 2 указанного решения изложить в новой редакции:
"2. Учесть, что из районного бюджета на 2021 год в бюджеты сел и сельских округов выделена субвенция в сумме 500 750,7 тысяч тенге, в том числе:
села Шетпе – 70 265,6 тысяч тенге;
села Жынгылды – 37 843,0 тысячи тенге;
сельского округа Сайотес – 50 910,9 тысяч тенге;
сельского округа Тущыкудук – 43 741,1 тысяча тенге;
села Кызан – 37 494,7 тысячи тенге;
сельского округа Актобе – 40 319,2 тысяч тенге;
сельского округа Шайыр – 44 244,9 тысячи тенге;
села Жармыш – 37 211,7 тысяч тенге;
села Акшымырау – 28 337,9 тысяч тенге;
сельского округа Онды – 50 595,9 тысяч тенге;
сельского округа Шебир – 30 224,5 тысячи тенге;
сельского округа Отпан – 29 561,3 тысяча тенге.";
в пункте 5-1 указанного решения:
второй абзац изложить в новой редакции:

Маңғыстау аудандық мәслихатының 2021 жылғы 8 қаңтардағы № 44/485 "2021 - 2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 2021 жылғы 1 шілдедегі № 5/45 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 12 шілдеде № 23460 болып тіркелді
Маңғыстау аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Маңғыстау аудандық мәслихатының 2021 жылғы 8 қаңтардағы № 44/485 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4429 болып тіркелген) келесідей өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 613 122,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 5 580 151,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 87 335,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша– 38 801,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 1 906 835,0 мың теңге;
2) шығындар – 7 859 251,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 154 267,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 231 901,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 77 634,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -400 396,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 400 396,9 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 231 901,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 77 634,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 246 129,9 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 2 тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2021 жылға арналған бюджеттен ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне 500 750,7 мың теңге сомасында субвенция бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:
Шетпе ауылы – 70 265,6,0 мың теңге;
Жыңғылды ауылы – 37 843,0 мың теңге;
Сайөтес ауылдық округі – 50 910,9 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі – 43 741,1 мың теңге;
Қызан ауылы – 37 494,7 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округі – 40 319,2 мың теңге;
Шайыр ауылдық округі – 44 244,9 мың теңге;
Жармыш ауылы – 37 211,7 мың теңге;
Ақшымырау ауылы – 28 337,9 мың теңге;
Онды ауылдық округі – 50 595,9 мың теңге;
Шебір ауылдық округі – 30 224,5 мың теңге;
Отпан ауылдық округі – 29 561,3 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 5-1 тармағындағы:
екінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:

28 570,0 тысяч тенге – на обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида;";
пункт 6 указанного решения:
дополнить абзацами следующего содержания:
"595 180,0 тысяч тенге – реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельской местности в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
463 200,0 тысяч тенге – финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры.";
дополнить пунктом 6-1 следующего содержания:
"6-1. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрены целевые текущие трансферты из Национального фонда в следующих размерах:
201 600,0 тысяч тенге – приобретение 24 квартир для многодетных семей по программе "Нурлы жер";
22 627,0 тысяч тенге – на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения.".
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии,
Секретарь Мангистауского районного маслихата А.Сарбалаев
Приложение
к решению Мангистауского районного

28 570,0 мың теңге – оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз етуге;";
көрсетілген шешімнің 6 тармағы:
келесідей мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"595 180,0 мың теңге –"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
463 200,0 мың теңге – көлік инфрақұрылымын басым жобаларын қаржыландыруға.";
келесідей мазмұндағы 6-1 тармақпен толықтырылсын:
"6-1. 2021 жылға арналған аудандық бюджетке келесідей мөлшерлерде Ұлттық қордан ағымдағы нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін:
201 600,0 мың теңге – "Нұрлы жер" бағдарламасы бойынша көп балалы отбасылар үшін 24 пәтер сатып алуға;
22 627,0 мың теңге – мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы,
Маңғыстау аудандық мәслихатының хатшысы А.Сарбалаев
Маңғыстау аудандық мәслихатының

10 000,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
10 000,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
803 872,0
010
Государственная адресная социальная помощь
182 628,0
004
Программа занятости
143 614,0
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
31 714,0
007
Оказание жилищной помощи
336,0
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 975,0
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
257 011,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
19 427,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
74 944,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
71 814,0
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 700,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
16 709,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
955 490,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
418 261,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
201 600,0
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
120 245,0
028
Развитие коммунального хозяйства
96 416,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
537 229,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
172 489,0
005
Развитие коммунального хозяйства
6 335,0
006
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
358 405,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
431 674,1
802
Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)
371 719,1
005
Поддержка культурно-досуговой работы
258 212,0
007
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
3 533,0
008
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях

10 000,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
10 000,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
803 872,0
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
182 628,0
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
143 614,0
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
31 714,0
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
336,0
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 975,0
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
257 011,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
19 427,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
74 944,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
71 814,0
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 700,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
16 709,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
955 490,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
418 261,0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
201 600,0
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
120 245,0
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
96 416,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
537 229,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
172 489,0
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
6 335,0
006
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
358 405,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
431 674,1
802
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі
371 719,1
005
Mәдени-демалыс жұмысын қолдау
258 212,0
007
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
3 533,0
008
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы