О внесении изменений в решение Мангистауского районного маслихата от 8 января 2021 года № 44/485 "О районном бюджете на 2021-2023 годы"
Решение Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 13 декабря 2021 года № 9/69. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 декабря 2021 года № 25941
Мангистауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мангистауского районного маслихата "О районном бюджете на 2021-2023 годы" от 8 января 2021 года № 44/485 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4429) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 768 315,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 5 870 695,6 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 87 170,4 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 21 358,0 тысяч тенге; поступлениям трансфертов – 1 789 091,0 тысяча тенге;
2) затраты – 8 014 444,9 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 147 322,0 тысячи тенге,в том числе:
бюджетные кредиты – 231 901,0 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 84 579,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -393 451,9 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 393 451,9 тысяча тенге, в том числе:
поступление займов – 231 901,0 тысяча тенге;
погашение займов – 84 579,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 246 129,9 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Учесть, что из районного бюджета на 2021 год в бюджеты сел и сельских округов выделена субвенция в сумме 521 077,7 тысяч тенге, в том числе:
села Шетпе – 91 064,6 тысячи тенге;
села Жынгылды – 32 366,0 тысяч тенге;
сельского округа Сайотес – 47 731,9 тысяча тенге;
сельского округа Тущыкудук – 41 085,1 тысяч тенге;
села Кызан – 40 184,7 тысячи тенге;
сельского округа Актобе – 43 113,2 тысяч тенге;
сельского округа Шайыр – 51 354,9 тысячи тенге;
села Жармыш – 33 329,7 тысяч тенге;
села Акшымырау – 30 841,9 тысяча тенге;
сельского округа Онды – 50 057,9 тысяч тенге;
сельского округа Шебир – 28 853,5 тысячи тенге;
сельского округа Отпан – 31 094,3 тысячи тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Учесть, что из районного бюджета на 2021 год в бюджеты сел и сельских округов выделены целевые текущие транферты в сумме 933,2 тысячи тенге, в том числе:

Маңғыстау аудандық мәслихатының 2021 жылғы 8 қаңтардағы №44/485 "2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 2021 жылғы 13 желтоқсандағы № 9/69 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 23 желтоқсанда № 25941 болып тіркелді
Маңғыстау аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Маңғыстау аудандық мәслихатының 2021 жылғы 8 қаңтардағы № 44/485 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4429 болып тіркелген) келесідей өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1.2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 768 315,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 5 870 695,6 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 87 170,4 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша –21 358,0 мың теңге; трансферттер түсімдері бойынша – 1 789 091,0 мың теңге;
2) шығындар – 8 014 444,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу –147 322,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 231 901,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 84 579,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -393 451,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 393 451,9 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 231 901,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 84 579,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 246 129,9 мың теңге.";
2 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2021 жылға арналған бюджеттен ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне 521 077,7 мың теңге сомасында субвенция бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:
Шетпе ауылы – 91 064,6 мың теңге;
Жыңғылды ауылы – 32 366,0 мың теңге;
Сайөтес ауылдық округі – 47 731,9 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі – 41 085,1 мың теңге;
Қызан ауылы – 40 184,7 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округі – 43 113,2 мың теңге;
Шайыр ауылдық округі – 51 354,9 мың теңге;
Жармыш ауылы – 33 329,7 мың теңге;
Ақшымырау ауылы – 30 841,9 мың теңге;
Онды ауылдық округі – 50 057,9 мың теңге;
Шебір ауылдық округі – 28 853,5 мың теңге;
Отпан ауылдық округі – 31 094,3 мың теңге.";
3 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2021 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне 933,2 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттердің бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:

села Жынгылды – 40,0 тысяч тенге;
сельского округа Сайотес – 144,0 тысячи тенге;
сельского округа Тущыкудук – 46,0 тысяч тенге;
села Кызан – 136,2 тысяч тенге;
сельского округа Актобе – 107,0 тысяч тенге;
сельского округа Шайыр – 123,0 тысячи тенге;
села Жармыш – 189,0 тысяч тенге;
сельского округа Онды – 148,0 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021года.
Секретарь Мангистауского районного маслихата А. Сарбалаев
Приложение к решению
Мангистауского районного маслихата

Жыңғылды ауылы – 40,0 мың теңге;
Сайөтес ауылдық округі – 144,0 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі – 46,0 мың теңге;
Қызан ауылы – 136,2 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округі – 107,0 мың теңге;
Шайыр ауылдық округі – 123,0 мың теңге;
Жармыш ауылы – 189,0 мың теңге;
Онды ауылдық округі – 148,0 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Маңғыстау аудандық мәслихатының хатшысы А. Сарбалаев
Маңғыстау аудандық мәслихатының

2 000,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
2 000,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояниярайона (города областного значения)
729 409,8
010
Государственная адресная социальная помощь
84 465,0
004
Программа занятости
168 865,0
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
29 633,0
007
Оказание жилищной помощи
0,0
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 767,0
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
248 576,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
19 955,8
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
87 858,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
76 814,0
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 700,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
7 776,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
894 536,5
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
438 346,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
201 600,0
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
112 882,0
028
Развитие коммунального хозяйства
123 864,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областногозначения)
456 190,5
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
224,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
153 587,5
005
Развитие коммунального хозяйства
7 133,0
006
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
295 246,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
456 219,1
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областногозначения)
2 295,0
011
Развитие объектов культуры
2 295,0
802
Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)

2 000,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
2 000,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)жұмыспен қамту, әлеуметтікбағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
729 409,8
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
84 465,0
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
168 865,0
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
29 633,0
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
0,0
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 767,0
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
248 576,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
19 955,8
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
87 858,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
76 814,0
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 700,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
7 776,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
894 536,5
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
438 346,0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
201 600,0
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
112 882,0
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
123 864,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысыбөлімі
456 190,5
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
224,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
153 587,5
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
7 133,0
006
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
295 246,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
456 219,1
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысыбөлімі
2 295,0
011
Мәдениет объектілерін дамыту
2 295,0
802
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі

385 969,1
005
Поддержка культурно-досуговой работы
264 412,0
007
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
3 533,0
008
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
10 322,0
004
Функционирование районных (городских) библиотек
76 253,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, физической культуры и спорта
31 449,1
470
Отдел внутренней политики и развития языков района (города областного значения)
67 955,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан, развития языков
47 178,0
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
16 777,0
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
4 000,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
176 656,1
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
86 293,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
86 293,0
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
4 561,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
4 561,4
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
22 486,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
22 486,6
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
63 315,1
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
63 315,1
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
43 297,6
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областногозначения)
43 297,6
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства,архитектуры и градостроительства на местном уровне
43 297,6
12
Транспорт и коммуникации
1 169 961,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 169 961,0
022
Развитие транспортной инфраструктуры
638 706,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
162 286,0
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
2,0
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры

385 969,1
005
Mәдени-демалыс жұмысын қолдау
264 412,0
007
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
3 533,0
008
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
10 322,0
004
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
76 253,0
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 449,1
470
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі
67 955,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік оптимизімін қалыптастыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47 178,0
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
16 777,0
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
4 000,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
176 656,1
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
86 293,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
86 293,0
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
4 561,4
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
4 561,4
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
22 486,6
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22 486,6
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
63 315,1
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
63 315,1
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
43 297,6
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысыбөлімі
43 297,6
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43 297,6
12
Көлік және коммуникация
1 169 961,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 169 961,0
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
638 706,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
162 286,0
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
2,0
051
Көлік инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру