Об утверждении ставок платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда (за исключением ставок за древесину, отпускаемую на корню) Костанайской области на 2021 год
Решение маслихата Костанайской области от 31 мая 2021 года № 58. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 июня 2021 года № 22954. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Лесным кодексом Республики Казахстан, статьей 587 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)", с пунктом 5 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Костанайский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить ставки платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда (за исключением ставок за древесину, отпускаемую на корню) Костанайской области на 2021 год:
1) за заготовку древесных соков, согласно приложению 1 к настоящему решению;
2) за побочные лесные пользования, согласно приложению 2 к настоящему решению;
3) за заготовку второстепенных древесных ресурсов, согласно приложению 3 к настоящему решению;
4) за пользование участками государственного лесного фонда Костанайской области для нужд охотничьего хозяйства, научно-исследовательских, культурно-оздоровительных, рекреационных, туристских и спортивных целей, выращивания посадочного материала древесных и кустарниковых пород и плантационных насаждений специального назначения, согласно приложению 4 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Костанайского областного маслихата К. Жанбыршина
Исполняющий обязанности секретаря Костанайского областного маслихата Н. Утеулин
Приложение 1
к решению маслихата
от 31 мая 2021 года
№ 58
Ставки платы за заготовку древесных соков
Виды лесных пользований
Методы затрат на воспроизводство лесов
Единица измерения
Ставка платы (тенге)
Заготовка березового сока
гектар
2896
Заготовка живицы
гектар
5793
Приложение 2
к решению маслихата
от 31 мая 2021 года
№ 58
Ставки платы за побочные лесные пользования
Виды лесных пользований
Методы затрат на воспроизводство лесов
Единица измерения
Ставка платы (тенге)
Сенокошение, в том числе по группам качественного состояния сенокосных угодий:
хорошее
гектар

Қостанай облысының мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орманды пайдаланғаны үшін 2021 жылға арналған төлемақы мөлшерлемелерін (түбірімен босатылатын сүрек үшін белгіленетін мөлшерлемелерді қоспағанда) бекіту туралы
Қостанай облысы мәслихатының 2021 жылғы 31 мамырдағы № 58 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 9 маусымда № 22954 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасы Орман кодексіне, "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Қазақстан Республикасы Кодексінің 587-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 5-тармағына сәйкес Қостанай облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қостанай облысының мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орманды пайдаланғаны үшін 2021 жылға арналған төлемақы мөлшерлемелері (түбірімен босатылатын сүрек үшін белгіленетін мөлшерлемелерді қоспағанда) бекітілсін:
1) осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес ағаш шырындарын дайындау үшін;
2) осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес жанама орман пайдалану үшін;
3) осы шешімнің 3-қосымшасына сәйкес қосалқы сүрек ресурстарын дайындау үшін;
4) осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес Қостанай облысының мемлекеттік орман қоры учаскелерін аңшылық шаруашылығының мұқтажы үшін, ғылыми-зерттеу, мәдени-сауықтыру, рекреациялық, туристік және спорттық мақсаттар үшін, ағаш және бұта тұқымдыларының отырғызу материалдары мен арнайы мақсаттағы плантациялық екпелерді өсіру үшін.
2. Осы шешiм алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қостанай облыстық мәслихаты сессиясының төрайымы К. Жанбыршина
Қостанай облыстық мәслихаты хатшысының міндетін атқарушы Н. Утеулин
Мәслихаттың
2021 жылғы 31 мамырдағы
№ 58 шешіміне
1 қосымша
Ағаш шырындарын дайындау үшін төлемақы мөлшерлемелері
Орман пайдалану түрлері
Ормандарды молықтыруға жұмсалған шығындар әдістері
Өлшем бірлігі
Төлемақы мөлшерлемесі (теңге)
Қайың шырыны дайындау
гектар
2896
Шайыр дайындау
гектар
5793
Мәслихаттың
2021 жылғы 31 мамырдағы
№ 58 шешіміне
2 қосымша
Жанама орман пайдалану үшін төлемақы мөлшерлемелері
Орман пайдалану түрлері
Ормандарды молықтыруға жұмсалған шығындар әдістері
Өлшем бірлігі
Төлемақы мөлшерлемесі (теңге)
Шөп шабу, оның ішінде шабындық жерлердің сапалы жай-күйінің топтары бойынша:
жақсы
гектар

от 31 мая 2021 года
№ 58
Ставки платы за пользование участками государственного лесного фонда Костанайской области для нужд охотничьего хозяйства, научно-исследовательских, культурно-оздоровительных, рекреационных, туристских и спортивных целей, выращивания посадочного материала древесных и кустарниковых пород и плантационных насаждений специального назначения
Виды лесных пользований
Методы затрат на воспроизводство лесов
Единица измерения
Ставка платы (тенге, месячный расчетный показатель)
Долгосрочное лесопользование
Для выращивания посадочного материала древесных и кустарниковых пород и плантационных насаждений специального назначения
гектар
0 тенге
Для нужд охотничьего хозяйства
гектар
2593 тенге
Для научно-исследовательских, оздоровительных целей
гектар
1296 тенге
Для культурно-оздоровительных, рекреационных, туристских и спортивных целей
гектар
4929 тенге
Краткосрочное лесопользование
Для научно-исследовательских, оздоровительных целей
за каждый день пребывания с человека
0,1 месячного расчетного показателя
Для культурно-оздоровительных, рекреационных, туристских и спортивных целей
за каждый день пребывания с человека
0,1 месячного расчетного показателя

2021 жылғы 31 мамырдағы
№ 58 шешіміне
4 қосымша
Қостанай облысының мемлекеттік орман қоры учаскелерін аңшылық шаруашылығының мұқтажы үшін, ғылыми-зерттеу, мәдени-сауықтыру, рекреациялық, туристік және спорттық мақсаттар үшін, ағаш және бұта тұқымдыларының отырғызу материалдары мен арнайы мақсаттағы плантациялық екпелерді өсіру үшін төлемақы мөлшерлемелері
Орманды пайдалану түрлері
Ормандарды молықтыруға жұмсалған шығындар әдістері
Өлшем бірлігі
Төлемақы мөлшерлемесі (теңге, айлық есептік көрсеткіш)
Ұзақ мерзімді орман пайдалану
Ағаш және бұта тұқымдыларының отырғызу материалдары мен арнайы мақсаттағы плантациялық екпелерді өсіру үшін
гектар
0 теңге
Аңшылық шаруашылығының мұқтажы үшін
гектар
2593 теңге
Ғылыми-зерттеу, сауықтыру мақсаттары үшін
гектар
1296 теңге
Мәдени-сауықтыру, рекреациялық, туристік және спорттық мақсаттар үшін
гектар
4929 теңге
Қысқа мерзімді орман пайдалану
Ғылыми-зерттеу, сауықтыру мақсаттары үшін
адамнан әрбір болған күн үшін
0,1 айлық есептік көрсеткіш
Мәдени-сауықтыру, рекреациялық, туристік және спорттық мақсаттар үшін
адамнан әрбір болған күн үшін
0,1 айлық есептік көрсеткіш