О бюджете города Костаная на 2022-2024 годы
Решение маслихата города Костаная Костанайской области от 24 декабря 2021 года № 79. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 декабря 2021 года № 26024.
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Костанайский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Костаная на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 69369052,0 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 48949400,3 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 184996,3 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 3501093,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 16733562,4 тысячи тенге;
2) затраты – 71456504,6 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 73801,0 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 4240431,4 тысяча тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 6401685,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6401685,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата города Костаная Костанайской области от 05.12.2022 № 169 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Установить объем бюджетных изъятий в областной бюджет из бюджета города на 2022 год в сумме 20922381,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что объем бюджетных субвенций, передаваемых из областного бюджета бюджету города на 2022 год, составляет 0 тенге.
4. Учесть, что в городском бюджете на 2022 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов, в том числе:
на установление доплат к заработной плате работников, представляющих специальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения в сумме 174130,0 тысяч тенге;
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в сумме 159394,0 тысяч тенге;
на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры в сумме 71316,0 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи в сумме 719995,0 тысяч тенге;
на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан в сумме 594420,0 тысяч тенге;
на развитие рынка труда в сумме 351618,0 тысяч тенге;
на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях в сумме 123237,0 тысяч тенге;

Қостанай қаласының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 79 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 27 желтоқсанда № 26024 болып тіркелді.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес Қостанай қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қостанай қаласының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті сәйкесінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 69369052,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 48949400,3 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 184996,3 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 3501093,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 16733562,4 мың теңге;
2) шығындар – 71456504,6 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 73801,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 4240431,4 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 6401685,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6401685,0 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 05.12.2022 № 169 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2022 жылға арналған қала бюджетінен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көлемі 20922381,0 мың теңге сомасында белгіленсін.
3. 2022 жылға арналған қала бюджетіне облыстық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі 0 теңгені құрайтыны ескерілсін.
4. 2021 жылға арналған қалалық бюджетте ағымдағы нысаналы трансферттер түсімінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге 174130,0 мың теңге сомасында;
азаматтық қызметшілердің, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлерінің жекелеген санаттарының еңбек ақысын арттыруға 159394,0 мың теңге сомасында;
мәдениет ұйымдарында ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге 71316,0 мың теңге сомасында;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге 719995,0 мың теңге сомасында;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға 594420,0 мың теңге сомасында;
еңбек нарығын дамытуға 351618,0 мың теңге сомасында;
үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға 123237,0 мың теңге сомасында;

на единовременные выплаты участникам и инвалидам Великой Отечественной Войны ко Дню Победы в сумме 55590,0 тысяч тенге;
на средний ремонт улиц в сумме 1339035,0 тысяч тенге;
на текущий ремонт внутриквартальных проездов в сумме 500000,0 тысяч тенге;
на передачу функций охраны объектов в конкурентную среду сумме 11279,0 тысяч тенге;
на выплату компенсации перевозчикам за перевозку пассажиров на льготных условиях в сумме 325662,0 тысячи тенге;
на субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским, пригородным сообщениям в сумме 1573301,0 тысяча тенге;
на компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки для субъектов малого и среднего бизнеса в сумме 955049,0 тысяч тенге.
5. Учесть, что в городском бюджете на 2022 год предусмотрено поступление целевых трансфертов на развитие, в том числе:
целевого трансферта на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда в сумме 3019882,0 тысячи тенге;
целевого трансферта на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в сумме 4788041,0 тысяч тенге;
целевого трансферта на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сумме 3859482,0 тысячи тенге;
целевого трансферта на развитие объектов государственных органов в сумме 31134,0 тысячи тенге.
6. Учесть, что в городском бюджете на 2022 год предусмотрено поступление средств из областного бюджета, в том числе:

Жеңіс күніне орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне біржолғы төлемдерге 55590,0 мың теңге сомасында;
көшелерді орташа жөндеуге 1339035,0 мың теңге сомасында;
орамішілік өтпе жолдарды ағымдағы жөндеуге 500000,0 мың теңге сомасында;
объектілерді күзету функцияларын бәсекелес ортаға беруге 11279,0 мың теңге сомасында;
жолаушыларды жеңілдетілген шарттарда тасымалдағаны үшін тасымалдаушыларға өтемақы төлеуге 325662,0 мың теңге сомасында;
әлеуметтік маңызы бар қалалық, қала маңындағы қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялауға 1573301,0 мың теңге сомасында;
шағын және орта бизнес субъектілері үшін салықтық жүктемені төмендетуге байланысты шығындарды өтеуге 955049,0 мың теңге сомасында.
5. 2022 жылға арналған қалалық бюджетте нысаналы даму трансферттері түсімінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғынжайын жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға нысаналы трансферт 3019882,0 мың теңге сомасында;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға нысаналы трансферт 4788041,0 мың теңге сомасында;
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға нысаналы трансферт 3859482,0 мың теңге сомасында;
мемлекеттік органдардың объектілерін дамытуға нысаналы трансферт 31134,0 мың теңге сомасында.
6. 2022 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен қаражаттар түсімінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:

кредитование бюджетов районов (городов областного значения) на проектирование и (или) строительство жилья в сумме 9727406,0 тысяч тенге.
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2022 год в сумме 213070,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 – в редакции решения маслихата города Костаная Костанайской области от 05.12.2022 № 169 (вводится в действие с 01.01.2022).
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Костанайского городского маслихата Б. Сандыбеков
Приложение 1
к решению маслихата

тұрғын үйді жобалауға және (немесе) салуға аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерін кредиттеуге 9727406,0 мың теңге сомасында.
7. 2022 жылға арналған қаланың жергілікті атқарушы органының резерві 213070,4 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 05.12.2022 № 169 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қостанай қалалық мәслихатының хатшысы Б. Сандыбеков
Мәслихаттың