О городском бюджете города Рудного на 2022-2024 годы
Решение маслихата города Рудного Костанайской области от 29 декабря 2021 года № 92. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 декабря 2021 года № 26234.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Рудненский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет города Рудного на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 26 634 189,7 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 22 848 260,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 29 815,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 107 648,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3 648 466,7 тысячи тенге;
2) затраты – 30 159 480,7 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 3 015 779,3 тысячи тенге:
приобретение финансовых активов – 3 015 779,3 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -6 541 070,3 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6 541 070,3 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата города Рудного Костанайской области от 06.12.2022 № 165 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Установить объемы бюджетных субвенций, передаваемых из городского бюджета города Рудного в бюджеты поселков Горняцкий и Качар:
1) бюджетные субвенции, передаваемые из городского бюджета города Рудного в бюджеты поселков Горняцкий и Качар, на 2022 год в сумме 119 308,0 тысяч тенге, в том числе:
поселка Горняцкий – 45 561,0 тысяч тенге;
поселка Качар – 73 747,0 тысяч тенге;
2) бюджетные субвенции, передаваемые из городского бюджета города Рудного в бюджеты поселков Горняцкий и Качар, на 2023 год в сумме 119 427,0 тысяч тенге, в том числе:
поселка Горняцкий – 45 824,0 тысяч тенге;
поселка Качар – 73 603,0 тысяч тенге;
3) бюджетные субвенции, передаваемые из городского бюджета города Рудного в бюджеты поселков Горняцкий и Качар, на 2024 год в сумме 119 907,0 тысяч тенге, в том числе:
поселка Горняцкий – 46 389,0 тысяч тенге;

Рудный қаласының 2022-2024 жылдарға арналған қалалық бюджеті туралы
Қостанай облысы Рудный қаласы мәслихатының 2021 жылғы 29 желтоқсандағы № 92 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 30 желтоқсанда № 26234 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес Рудный қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Рудный қаласының 2022-2024 жылдарға арналған қалалық бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 26 634 189,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 22 848 260,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 29 815,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 107 648,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 3 648 466,7 мың теңге;
2) шығындар – 30 159 480,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 3 015 779,3 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 3 015 779,3 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -6 541 070,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6 541 070,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Рудный қаласы мәслихатының 06.12.2022 № 165 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Рудный қаласының қалалық бюджетінен Горняцк және Қашар кенттерінің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері белгіленсін:
1) Рудный қаласының қалалық бюджетінен Горняцк және Қашар кенттерінің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 2022 жылға 119 308,0 мың теңге, оның ішінде:
Горняцк кентіне – 45 561,0 мың теңге;
Қашар кентіне – 73 747,0 мың теңге;
2) Рудный қаласының қалалық бюджетінен Горняцк және Қашар кенттерінің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 2023 жылға 119 427,0 мың теңге, оның ішінде:
Горняцк кентіне – 45 824,0 мың теңге;
Қашар кентіне – 73 603,0 мың теңге;
3) Рудный қаласының қалалық бюджетінен Горняцк және Қашар кенттерінің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 2024 жылға 119 907,0 мың теңге, оның ішінде:
Горняцк кентіне – 46 389,0 мың теңге;

поселка Качар – 73 518,0 тысяч тенге.
3. Установить, что объемы бюджетных изъятий, передаваемых из бюджетов поселков Горняцкий и Качар, составляют на 2022 год – 0,0 тысяч тенге, на 2023 год – 0,0 тысяч тенге; на 2024 год - 0,0 тысяч тенге.
4. Утвердить размер резерва местного исполнительного органа на 2022 год в сумме 100 000,0 тысяч тенге.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь городского маслихата С. Байгужин
Приложение 1
к решению маслихата

Қашар кентіне – 73 518,0 мың теңге.
3. Горняцк және Қашар кенттерінің бюджетінен бюджет алымдарының көлемдері 2022 жылға – 0,0 мың теңге, 2023 жылға – 0,0 мың теңге, 2024 жылға – 0,0 мың теңге құрайтыны белгіленсін.
4. 2022 жылға арналған жергілікті атқарушы орган резервінің мөлшері 100 000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат хатшысы С. Байгужин
Мәслихаттың

1 734 187,7
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 734 187,7
002
Программа занятости
575 272,3
006
Оказание жилищной помощи
5 423,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
135 291,7
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
16 396,2
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
227 304,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
473 141,6
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
219 230,9
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
82 128,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
362 553,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
362 553,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
182 830,9
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 815,0
021
Капитальные расходы государственного органа
6 136,2
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
37 480,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
87 812,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
32 289,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
14 190,1
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3 999 663,9
1
Жилищное хозяйство
1 491 236,1
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
78 793,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
54 893,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
23 900,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
1 379 698,5
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
909 947,1
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры

1 734 187,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 734 187,7
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
575 272,3
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5 423,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
135 291,7
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
16 396,2
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
227 304,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
473 141,6
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
219 230,9
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
82 128,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
362 553,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
362 553,2
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
182 830,9
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 815,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6 136,2
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
37 480,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
87 812,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
32 289,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
14 190,1
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3 999 663,9
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 491 236,1
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
78 793,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
54 893,0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
23 900,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1 379 698,5
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
909 947,1
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру