О бюджете города Аркалыка на 2022-2024 годы
Решение маслихата города Аркалыка Костанайской области от 24 декабря 2021 года № 77. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 декабря 2021 года № 26101. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Аркалыкский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Аркалыка на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 10337549,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2389217,7 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 30345,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 51731,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 7866255,3 тысяч тенге, из них объем субвенций – 2702066,0 тысяч тенге;
2) затраты – 10348472,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 12768,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 23829,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 11061,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 171248,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 171248,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -194939,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 194939,0 тысяч тенге:
поступление займов – 23829,0 тысяч тенге;
погашение займов – 11061,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 182171,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата города Аркалыка Костанайской области от 14.12.2022 № 174 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Учесть, что в бюджете города на 2022 год предусмотрен объем субвенций в сумме 290402,0 тысяч тенге, передаваемых из бюджета города бюджетам сел и сельских округов города Аркалыка, в том числе:
Ангарское – 17366,0 тысяч тенге;
Восточное – 24708,0 тысяч тенге;
Екидин – 20646,0 тысяч тенге;
Жалгызтал – 17595,0 тысяч тенге;
Жанакала – 19820,0 тысяч тенге;
Коктау – 16812,0 тысяч тенге;
Уштобе – 21051,0 тысяч тенге;
Фурманово – 25300,0 тысяч тенге;
Целинное – 18521,0 тысяч тенге;
Ашутастинского – 32219,0 тысяч тенге;
Каиндинского – 25199,0 тысяч тенге;
Молодежного – 17775,0 тысяч тенге;
Родинского – 33390,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что в бюджете города на 2023 год предусмотрен объем субвенций в сумме 290924,0 тысяч тенге, передаваемых из бюджета города бюджетам сел и сельских округов города Аркалыка, в том числе:

Арқалық қаласының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 77 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 27 желтоқсанда № 26101 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6 - бабы 1 - тармағының 1) тармақшасына сәйкес Арқалық қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Арқалық қаласының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10337549,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 2389217,7 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 30345,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 51731,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 7866255,3 мың тенге, оның ішінде субвенциялардың көлемі – 2702066,0 мың теңге;
2) шығындар – 10348472,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 12768,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 23829,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 11061,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 171248,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 171248,0 тысяч теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -194939,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 194939,0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 23829,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 11061,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 182171,0 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 14.12.2022 № 174 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2022 жылға арналған қала бюджетінде қала бюджетінен Арқалық қаласы ауылдарының және ауылдық округтерінің бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемдері 290402,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Аңғар – 17366,0 мың теңге;
Восточный – 24708,0 мың теңге;
Екідің – 20646,0 мың теңге;
Жалғызтал – 17595,0 мың теңге;
Жаңақала – 19820,0 мың теңге;
Көктау – 16812,0 мың теңге;
Үштөбе – 21051,0 мың теңге;
Фурманов – 25300,0 мың теңге;
Целинный – 18521,0 мың теңге;
Ашутасты – 32219,0 мың теңге;
Қайыңды – 25199,0 мың теңге;
Молодежный – 17775,0 мың теңге;
Родина – 33390,0 мың теңге.
3. 2023 жылға арналған қала бюджетінде қала бюджетінен Арқалық қаласы ауылдарының және ауылдық округтерінің бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемдері 290924,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:

Ангарское – 18048,0 тысяч тенге;
Восточное – 25095,0 тысяч тенге;
Екидин – 21396,0 тысяч тенге;
Жалгызтал – 17092,0 тысяч тенге;
Жанакала – 19946,0 тысяч тенге;
Коктау – 15064,0 тысяч тенге;
Уштобе – 21319,0 тысяч тенге;
Фурманово – 25571,0 тысяч тенге;
Целинное – 17849,0 тысяч тенге;
Ашутастинского – 32364,0 тысяч тенге;
Каиндинского – 25362,0 тысяч тенге;
Молодежного – 17395,0 тысяч тенге;
Родинского – 34423,0 тысяч тенге.
4. Учесть, что в бюджете города на 2024 год предусмотрен объем субвенций в сумме 293668,0 тысяч тенге, передаваемых из бюджета города бюджетам сел и сельских округов города Аркалыка, в том числе:
Ангарское – 18537,0 тысяч тенге;
Восточное – 25485,0 тысяч тенге;
Екидин – 21514,0 тысяч тенге;
Жалгызтал – 17458,0 тысяч тенге;
Жанакала – 20077,0 тысяч тенге;
Коктау – 15106,0 тысяч тенге;
Уштобе – 21107,0 тысяч тенге;
Фурманово – 25839,0 тысяч тенге;
Целинное – 17994,0 тысяч тенге;
Ашутастинского – 32830,0 тысяч тенге;
Каиндинского – 25756,0 тысяч тенге;
Молодежного – 17666,0 тысяч тенге;
Родинского – 34299,0 тысяч тенге.
5. Учесть, что в бюджете города на 2022 год предусмотрен объем целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в сумме 348426,5 тысяч тенге, из гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 755746,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 – в редакции решения маслихата города Аркалыка Костанайской области от 14.12.2022 № 174 (вводится в действие с 01.01.2022).
6. Учесть, что в бюджете города на 2022 год предусмотрен объем целевых текущих трансфертов из областного бюджета в сумме 1885073,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 – в редакции решения маслихата города Аркалыка Костанайской области от 14.12.2022 № 174 (вводится в действие с 01.01.2022).
7. Учесть, что в бюджете города на 2022 год предусмотрен объем целевых трансфертов на развитие из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 208746,0 тысяч тенге, из гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 250000,0 тысяч тенге, из республиканского бюджета в сумме 258113,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7– в редакции решения маслихата города Аркалыка Костанайской области от 14.12.2022 № 174 (вводится в действие с 01.01.2022).
8. Учесть, что в бюджете города на 2022 год предусмотрен объем целевых трансфертов из областного бюджета на развитие в сумме 320925,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 – в редакции решения маслихата города Аркалыка Костанайской области от 14.12.2022 № 174 (вводится в действие с 01.01.2022).
9. Учесть, что в бюджете города на 2022 год предусмотрен объем бюджетных кредитов из республиканского бюджета в сумме 23829,0 тысяч тенге, в том числе:

Аңғар – 18048,0 мың теңге;
Восточный – 25095,0 мың теңге;
Екідің – 21396,0 мың теңге;
Жалғызтал – 17092,0 мың теңге;
Жаңақала – 19946,0 мың теңге;
Көктау – 15064,0 мың теңге;
Үштөбе – 21319,0 мың теңге;
Фурманов – 25571,0 мың теңге;
Целинный – 17849,0 мың теңге;
Ашутасты – 32364,0 мың теңге;
Қайыңды – 25362,0 мың теңге;
Молодежный – 17395,0 мың теңге;
Родина – 34423,0 мың теңге.
4. 2024 жылға арналған қала бюджетінде қала бюджетінен Арқалық қаласы ауылдарының және ауылдық округтерінің бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемдері 293668,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Аңғар – 18537,0 мың теңге;
Восточный – 25485,0 мың теңге;
Екідің – 21514,0 мың теңге;
Жалғызтал – 17458,0 мың теңге;
Жаңақала – 20077,0 мың теңге;
Көктау – 15106,0 мың теңге;
Үштөбе – 21107,0 мың теңге;
Фурманов – 25839,0 мың теңге;
Целинный – 17994,0 мың теңге;
Ашутасты – 32830,0 мың теңге;
Қайыңды – 25756,0 мың теңге;
Молодежный – 17666,0 мың теңге;
Родина – 34299,0 мың теңге.
5. 2022 жылға арналған қала бюджетінде ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі республикалық бюджеттен 348426,5 мың теңге сомасында, Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен 755746,6 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 14.12.2022 № 174 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2022 жылға арналған қала бюджетінде ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі облыстық бюджеттен 1885073,3 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 14.12.2022 № 174 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. 2022 жылға арналған қала бюджетінде нысаналы даму трансферттерінің көлемі Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 208746,0 мың теңге сомасында, Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен 250000,0 мың теңге сомасында, республикалық бюджеттен 258113,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 14.12.2022 № 174 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2022 жылға арналған қала бюджетінде нысаналы даму трансферттерінің көлемі облыстық бюджеттен 320925,9 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 14.12.2022 № 174 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2022 жылға арналған қала бюджетінде республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер көлемі 23829,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:

местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 23829,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 – в редакции решения маслихата города Аркалыка Костанайской области от 14.12.2022 № 174 (вводится в действие с 01.01.2022).
10. Учесть, что перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города Аркалыка на 2022 год, не установлен.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Аркалыкского городского маслихата Г. Елтебаева
Приложение 1
к решению Аркалыкского
городского маслихата

мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға 23829,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 14.12.2022 № 174 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. Арқалық қаласының 2022 жылға арналған бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі белгіленбегені ескерілсін.
11. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Арқалық қалалық мәслихатының хатшысы Г. Елтебаева
Арқалық
қалалық мәслихатының

9 780,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
9 481,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
299,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
12 744,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
12 744,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
12 744,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
12 744,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
654 513,0
1
Социальное обеспечение
4 570,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
4 570,0
005
Государственная адресная социальная помощь
4 570,0
2
Социальная помощь
572 591,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
572 591,0
002
Программа занятости
85 539,0
006
Оказание жилищной помощи
256 248,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
17 544,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 251,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
59 444,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
54 619,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
26 485,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
33 918,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
36 543,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
77 352,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
77 352,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
73 135,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4 217,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство

9 780,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
9 481,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
299,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
12 744,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
12 744,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
12 744,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
12 744,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
654 513,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
4 570,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
4 570,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
4 570,0
2
Әлеуметтiк көмек
572 591,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
572 591,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
85 539,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
256 248,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
17 544,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 251,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
59 444,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
54 619,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
26 485,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
33 918,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
36 543,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
77 352,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
77 352,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
73 135,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4 217,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық