О районном бюджете Джангельдинского района на 2022 - 2024 годы
Решение маслихата Джангельдинского района Костанайской области от 24 декабря 2021 года № 69. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 декабря 2021 года № 26033.
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Джангельдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Джангельдинского района на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 700 470,9 тысяча тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 679 375,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 7 163,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4107,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 5 995 567,5 тысяч тенге;
2) затраты – 6 751 487,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 26 939,9 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 32 626,9 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 5 697,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 77 956,4 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 77 956,4 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Джангельдинского района Костанайской области от 02.11.2022 № 129 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2022-2024 годы предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета, бюджетам сел, сельских округов Джангельдинского района, в том числе:
на 2022 год селе Акколь – 31 088,0 тысяч тенге;
на 2022 год селе Аралбай – 22 555,0 тысяч тенге;
на 2022 год селе Ахмет Байтұрсынұлы – 23 082,0 тысячи тенге;
на 2022 год селе Сужарган – 19 693,0 тысяч тенге;
на 2022 год селе Торгай – 98 877,0 тысяч тенге;
на 2022 год селе Шеген – 22 337,0 тысяч тенге;
на 2022 год Акшиганакскому сельскому округу – 37 293,0 тысячи тенге;
на 2022 год Албарбогетскому сельскому округу – 22 620,0 тысяч тенге;
на 2022 год Жаркольскому сельскому округу – 27 772,0 тысячи тенге;
на 2022 год Калам-Карасускому сельскому округу – 20 962,0 тысячи тенге;
на 2022 год Кызбельскому сельскому округу – 28 456,0 тысяч тенге;
на 2022 год Шилийскому сельскому округу – 20 303,0 тысячи тенге;
на 2023 год селе Акколь – 33 678,0 тысяч тенге;
на 2023 год селе Аралбай – 24 725,0 тысяч тенге;
на 2023 год селе Ахмет Байтұрсынұлы – 23 473,0 тысячи тенге;

Жангелдин ауданының 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 69 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 27 желтоқсанда № 26033 болып тіркелді.
"Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттік басқару және өзiн-өзi басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Жангелдин аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Жангелдин ауданының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 700 470,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 679 375,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 7 163,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша –4107,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 5 995 567,5 мың теңге;
2) шығындар – 6 751 487,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 26 939,9 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 32 626,9 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 5 697,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 77 956,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 77 956,4 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 02.11.2022 № 129 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен Жангелдин ауданының ауылдары, ауылдық округтерінің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемдері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
2022 жылға Ақкөл ауылына – 31 088,0 мың теңге;
2022 жылға Аралбай ауылына – 22 555,0 мың теңге;
2022 жылға Ахмет Байтұрсынұлы ауылына – 23 082,0 мың теңге;
2022 жылға Сужарған ауылына – 19 693,0 мың теңге;
2022 жылға Торғай ауылына – 98 877,0 мың теңге;
2022 жылға Шеген ауылына – 22 337,0 мың теңге;
2022 жылға Ақшығанақ ауылдық округіне – 37 293,0 мың теңге;
2022 жылға Албарбөгет ауылдық округіне – 22 620,0 мың теңге;
2022 жылға Жаркөл ауылдық округіне – 27 772,0 мың теңге;
2022 жылға Қалам-Қарасу ауылдық округіне – 20 962,0 мың теңге;
2022 жылға Қызбел ауылдық округіне – 28 456,0 мың теңге;
2022 жылға Шилі ауылдық округіне – 20 303,0 мың теңге;
2023 жылға Ақкөл ауылына – 33 678,0 мың теңге;
2023 жылға Аралбай ауылына – 24 725,0 мың теңге;
2023 жылға Ахмет Байтұрсынұлы ауылына – 23 473,0 мың теңге;

на 2023 год селе Сужарган – 21 993,0 тысячи тенге;
на 2023 год селе Торгай – 104 148,0 тысяч тенге;
на 2023 год селе Шеген – 23 907,0 тысяч тенге;
на 2023 год Акшиганакскому сельскому округу – 39 893,0 тысячи тенге;
на 2023 год Албарбогетскому сельскому округу – 24 420,0 тысяч тенге;
на 2023 год Жаркольскому сельскому округу – 30 452,0 тысячи тенге;
на 2023 год Калам-Карасускому сельскому округу – 22 062,0 тысячи тенге;
на 2023 год Кызбельскому сельскому округу – 30 756,0 тысяч тенге;
на 2023 год Шилийскому сельскому округу – 21 783,0 тысячи тенге;
на 2024 год селе Акколь – 33 678,0 тысяч тенге;
на 2024 год селе Аралбай – 24 725,0 тысяч тенге;
на 2024 год селе Ахмет Байтұрсынұлы – 23 473,0 тысячи тенге;
на 2024 год селе Сужарган – 21 993,0 тысячи тенге;
на 2024 год селе Торгай – 106 148,0 тысяч тенге;
на 2024 год селе Шеген – 23 907,0 тысяч тенге;
на 2024 год Акшиганакскому сельскому округу – 39 893,0 тысячи тенге;
на 2024 год Албарбогетскому сельскому округу – 24 420,0 тысяч тенге;
на 2024 год Жаркольскому сельскому округу – 30 452,0 тысячи тенге;
на 2024 год Калам-Карасускому сельскому округу – 22 062,0 тысячи тенге;
на 2024 год Кызбельскому сельскому округу – 30 756,0 тысяч тенге;
на 2024 год Шилийскому сельскому округу – 21 783,0 тысячи тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов областного бюджета, в том числе:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения;
на развитие продуктивной занятости;
на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
на выплату государственной адресной социальной помощи;
на гарантированный социальный пакет, в том числе на обеспечение продуктово-бытовыми наборами в cвязи с чрезвычайным положением;
на частичное субсидирование заработной платы и молодежную практику;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей;
на оказание мер государственной поддержки лицам, добровольно переселяющимся гражданам в регионы, определенные Правительством Республики Казахстан и работодателям оказывающим содействие в переселении;
на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
на проектирование, развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
трансферты на компенсацию потерь в связи с принятием законодательства.

2023 жылға Сужарған ауылына – 21 993,0 мың теңге;
2023 жылға Торғай ауылына – 104 148,0 мың теңге;
2023 жылға Шеген ауылына – 23 907,0 мың теңге;
2023 жылға Ақшығанақ ауылдық округіне – 39 893,0 мың теңге;
2023 жылға Албарбөгет ауылдық округіне – 24 420,0 мың теңге;
2023 жылға Жаркөл ауылдық округіне – 30 452,0 мың теңге;
2023 жылға Қалам-Қарасу ауылдық округіне – 22 062,0 мың теңге;
2023 жылға Қызбел ауылдық округіне – 30 756,0 мың теңге;
2023 жылға Шилі ауылдық округіне – 21 783,0 мың теңге;
2024 жылға Ақкөл ауылына – 33 678,0 мың теңге;
2024 жылға Аралбай ауылына – 24 725,0 мың теңге;
2024 жылға Ахмет Байтұрсынұлы ауылына – 23 473,0 мың теңге;
2024 жылға Сужарған ауылына – 21 993,0 мың теңге;
2024 жылға Торғай ауылына – 106 148,0 мың теңге;
2024 жылға Шеген ауылына – 23 907,0 мың теңге;
2024 жылға Ақшығанақ ауылдық округіне – 39 893,0 мың теңге;
2024 жылға Албарбөгет ауылдық округіне – 24 420,0 мың теңге;
2024 жылға Жаркөл ауылдық округіне – 30 452,0 мың теңге;
2024 жылға Қалам-Қарасу ауылдық округіне – 22 062,0 мың теңге;
2024 жылға Қызбел ауылдық округіне – 30 756,0 мың теңге;
2024 жылға Шилі ауылдық округіне – 21 783,0 мың теңге.
3. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық және республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімдерінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
мемлекеттiк қызметшiлердiң жекелеген санаттарының, мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерiнiң, қазыналық кәсiпорындар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға;
мемлекеттік ұйымдар: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелер, тұрмыстық қызмет көрсету ұйымдары, уақытша болатындар, халықты жұмыспен қамту орталықтары қызметкерлерінің жалақысын арттыру;
нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарының орындалуына;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
кепілдендірілген әлеуметтік пакетке, оның ішінде төтенше жағдайға байланысты азық-түлікпен және тұрмыстық жиынтықпен қамтамасыз ету үшін;
жалақыны ішінара субсидиялауға және жастар практикасына;
жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін мемлекеттік гранттар беру үшін;
Қазақстан Республикасы Үкіметі белгілеген өңірлерге ерікті түрде қоныс аударатын азаматтарға және қоныс аударуға көмек көрсететін жұмыс берушілерге мемлекеттік қолдау шараларын көрсетуге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және жайластыруға;
"Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елдi мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
заңнаманың қабылдауына байланысты ысырапты өтеуге арналған трансферттер.

4. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрено бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме – 18 378,0 тысяча тенге.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа Джангельдинского района на 2022 год в сумме 4 000,0 тысяча тенге.
6. Объем субвенции на 2022 год выделяемых из областного бюджета на районный бюджет – 2 328 859,0 тысяч тенге.

4. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер 18 378,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
5. Жангелдин ауданының жергілікті атқарушы органының 2022 жылға арналған резерві 4 000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. 2022 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемі 2 328 859,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.

7. Объем бюджетных изъятий из бюджета района в областной бюджет не предусмотрено.
8. Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2022 год не утвержден.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Джангельдинского районного маслихата С. Нургазин
Приложение 1
к решению Джангельдинского
районного маслихата
от 24 декабря 2021 года
№ 69
Районный бюджет Джангельдинского района на 2022 год

7. Аудан бюджетінен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көлемі көзделмеген.
8. 2022 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі бекітілген жоқ.
9. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жангелдин аудандық мәслихатының хатшысы С. Нургазин
Жангелдин аудандық мәслихатының
2021 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 69 шешіміне
1-қосымша
Жангелдин ауданының 2022 жылға арналған аудандық бюджеті